Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeśli nabędę LC w informacji turystycznej w L.Mikulaszu i GoPass też. To kupując w necie skipassy mogę korzystać ze zniżek?

Gopass kupujesz tylko w necie. Jest już info w j.polskim. Możesz też napisać do p.Ewy w privateden.com

LC  możesz nawet dostać przy noclegach na czas pobytu lub na sezon - różnie to bywa - musisz pytać na bieżąco bo nie wiem jaki wariant wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zahradkach na trasie numer 1 ostro śnieżą widać na kamerze także coś może będzie działać

Zahradky, Biela Put ...z tymi stacjami chyba zdążą.

Pomimo wątpliwych warunków będą chodziły wagony (Funitel, podwójna lina) aż na sam Chopok i właśnie z Zahradek oraz B.Puti.

Ogólnie jednak ,na 30-go ,zapowiada się dyskoteka!  :)   rozpoczecie - Jasna - 6ed32c1333.jpg   :)

A jeszcze z końcem października (z mojego pobytu) było tak:

- z Jasnej na Biela Put   P1010203.JPG   - z Priehyby na Dereśe   (freeride 3 i 4)   P1010208.JPG

- z Priehyby na Lukova  P1010205.JPG   - i dla lepszej orientacji    Jasna Chopok mapazima2012.jpg

Wjazd na Chopok (Rotunda) 3-ma odcinkami poprzez Jasną i z powrotem kosztował 18eu/os.

Skorzystałem darmowo wjeżdżając z B.P. poprzez Jasną wagonem szynowym na Priehybe, później schodząc do dolnej stacji Zahradky.

Wagon szynowy (Twinliner, pochylona winda) jest bezobsługowy ("automat") - robi wrażenie - świetny łącznik i atrakcja!

- oto ten wagon szynowy (Twinliner)  P1010199.JPG   - i łącze nim z Jasnej na Priehybe   P1010201.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie kolejek do wyciągów. Byłem tam dwa lata temu w czasie feri i nie było tragedi max 5-7 min czekania. W zeszłym roku był tam sąsiad i mówił że 40 min trzeba odczekać. Może ktoś to potwierdzić

ja byłem w zeszłym roku w okresie ferii i te Twoje 5-7 minut mogę potwierdzić ,ale sąsiad pisząc o 40 minutach to chyba miał na myśli południową stronę Chopoka , tam po zjeździe na sam dół przy tym starym krzesełku faktycznie raz czekałem 25 minut na wjazd, ale to było w południe w niedzielę, tam po prostu warto jechać rano, a później przenieść się na wyciągi o lepszej przepustowości, ogólnie ludzi tam jest dużo, ale dziwne ,żeby w tym ośrodku było ich mało, ja wyjeździłem się bardzo i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie kolejek do wyciągów. Byłem tam dwa lata temu w czasie feri i nie było tragedi max 5-7 min czekania. W zeszłym roku był tam sąsiad i mówił że 40 min trzeba odczekać. Może ktoś to potwierdzić

Bzdury - nigdy! Chyba ,że uparł się aby stać w pierwszej lepszej kolejce np w Zahradkach przy złej pogodzie + źle stanął + zagadał się a wcześniej stał po skipassy i sobie doliczył ten czas do pierwszego wyjazdu + ten wyjazd!

Dla potwierdzenie moich słów a tamtych bzdur ,spytaj proszę p.Ewę z Edenu. Ona tam jest na miejscu i na pewno powie tobie prawdę.

Teoretycznie wszystko jest możliwe i to ,że po Krupówkach chodzą białe niedźwiedzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w środku stycznia, warunki idealne a czas stania w kolejce hmmm powiedziałbym podchodzisz i jedziesz. Ale nadeszła sobota kolejki po 5 minut ale z każdą godzina trzeba było stać coraz dłużej u góry było jeszcze znosnie ale na dole do 20 minut, tak były takie fale ale można tego uniknąć uciekając na górę. W niedziele stawilismy się rano lekko spoznieni a tu patrzymy no chyba pozamykali wszystkie stoki w okolicy, nie wie nie stałem w kolejce ale na oko lekko ponad 20 minut żeby dostać się na górę. Myśmy się spakowali i pojechaliśmy do domu, dlaczego? U góry mleko jak cholera i nie wyglądało na to że się rozejdzie w 2 godziny. Na Chopok tak ale w weekendy nie a jeszcze trafić tam słoneczko to prawie jak Alpy (ceny już alpejskie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na Chopoku byłem ostatnie dwa lata w newralgicznym okresie świąteczno-noworocznym i były kolejki na Zahradkach góra do 15-20 minut, w innych częściach i wyżej już to było kilka minut. Jak się ustawisz dobrze po zewnętrznej to dwa razy szybciej wejdziesz na krzesełko :)

Święte i b.optymistyczne słowa ,a w tym sezonie powinno być jeszcze lepiej bo doszła nowa stacja, najniżej położona - Lućky.

Może w najbliższą niedzielę dotrę do Jasnej gdy tylko dowiem się ,że będzie coś więcej na ten czas niż B.Put.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś na otwarciu??

30-go mnie tam nie było ale jeździłem tam wczoraj po obu stronach Chopoka.

Czynne były 4 trasy (B.Put, Krupova, Hotelova i coś tam jeszcze - łącznie gdzieś na 3km) i po raz pierwszy chyba w "zimowej historii" tej góry, swobodnie można było dostać się z południa na północ i odwrotnie do samego końca czyli 15.30, chyba tylko dzięki nowym wagonom!? Chociaż pisze w komunikatach ,że: "len pre peśich turistov" (tylko dla pieszych turystów) to można się nimi zabrać na skipass.

 

Warunki dobre - jak to przy pierwszym sztucznym śniegu i bez kamieni. Mgła sięgała do Lukowej ale od 10-14 były przejaśnienia, wręcz słonecznie (juh)! Ludzi b.mało, chyba przestraszyli się ceny 28eu/os. za kilka tras albo siedzieli w dyskotece?! ;) Chociaż mało kto wiedział i tam na miejscu ,że realnie zapłacił 20eu/os. a za dziecko/ juniora jeszcze mniej (sprzeczne info). Jeszcze nigdy nie widziałem tam tak mało jeżdżących - nie było można z kim pogadać - jazda "na okrągło". Płaciłem 9eu dzięki gopass.sk/plus7 - polecam jeszcze teraz! :)

PS Po nartach zaliczyłem Tatralandię i do domu przez Żylinę ,i Cieszyn a tam takie egipskie ciemności (szczególnie na wysokości Żyliny) ,że nikomu tej trasy bez śniegu (wtedy większa jasność ) nie polecam. Dopiero w Bielsku-Białej "nastało Los Angeles"! :D

Pięknie oświetlone miasto no i nowa zach. obwodnica miasta - wręcz przesadnie! http://www.holidayinfo.sk

Z kolei dojazd przez Korbielów ,Namestovo, D.Kubin...strasznie podziurawiony ale może przy okazji Olimpiady da się coś tam zrobić!?

 

Czy coś więcej cię interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info a od kiedy maja być wszystkie trasy otwarte coś wiadomo??

Tradycyjnie jak napada śnieg i nie będzie przeszkadzał wiatr. ;)

Poważnie pisząc to z każdym dniem coś tam naśnieżają i jutro np będzie chodzić tylko B.Put ale za to na 6-go mają uruchomić Zahradky.

Wiatr i moc ludzi (?) im tego sezonu też nie będzie przeszkadzał bo mają nowe wagony ,i ceny oraz Lućky.

Jeśli jesteś zainteresowany Chopokiem na większa ilość dni i nocy to załóż sobie newsletter'a, tel./ pisz tam ...a przede wszystkim skorzystaj z promocji  poprzez http://www.gopass.sk/plus7

PS "Wszystkie trasy otwarte"? Przykładem poprzednich sezonów przy suchej zimie to na pewno luty - marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie na wieksza ilosc dni tylko na weekend. A jak założyć tego newsletter'a, ?

Możesz to zrobić np poprzez http://www.tmr.sk ,wystarczy wpisać swój e-mail i wtedy będziesz otrzymywał z dnia na dzień śniegowe info oraz inne wiadomości ale kluczem do pełnego sukcesu jest jednak gopass.sk i z plus 7 poza sezonem.

Pojawiła się wersja na Wysokie Tatry + Tatralandia (dnia 14.11 Plus 7 Dni) ale znowu się spóźniłem.

Na szczęście mam wersję na Chopok i okolice ,i już ponad 60eu do wydania tzw. kieszonkowego.

Także do BN i od 17.03.2014 jeżdżę na Liptowie a pomiędzy tymi okresami to się zobaczy. ;)

- aktualne naśnieżanie, wagon A2:   pierwszy snieg 2013 - 1459103_654764097879448_308130448_n.jpg -

                                                             aktualna mapa na sezon 2013/14:   Jasna mapa new - b03575832f.jpg

Na Chopoku się jeździ, pod Chopokiem (Tatralandia) można popływać a ostatnio nawet bezpiecznie pofruwać:  

                                  fly grupa - 9488456800.jpg fly - tu lepsze - 9239702358.jpg fly the best - 6741522563.jpg

Ceny za taką przyjemność oczywiście wysoko VIP-owskie ale można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey :) Jadę ze znajomymi na Jasną w okolicach Sylwka. Będziemy jeździli między 30.12 a 3.01. Ktoś z was jedzie w tym okresie? Im nas więcej tym raźniej. 

Btw, jak wyglądały warunki w zeszłym roku w okolicach Sylwesta? Jak z kolejkami i przygotowaniem stoków? 

Pozdrawiam

Jak było w ub.roku to z grubsza znajdziesz w archiwalnych kamerach na http://www.holidayinfo.sk

Na pewno z północnej strony chodziła Biela put, Zahradky, Otupne...

Wybrałeś top sezon - dobry okres do wydawania pieniędzy i większego kontaktu z ludźmi. :)

Trudno powiedzieć jak będzie z kolejkami do kolejek tego sezonu bo są nowe wagony i stacja Lućky - powinno być luźniej, lepiej!?

Jeśli nie będzie więcej śniegu to na pewno będziesz mógł się przejechać nowymi wagonami m.in. Twinliner'em oraz pobyć w dyskotece. Polecam także pobliską Tatralandię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycho, wspomniane 9Euro to efekt jednorazowej promocji w dniu otwarcia + gopass? Przejrzałem cenniki ośrodków w Wysokich i Niskich Tatrach i wychodzi na to, że z gopass'em mam tylko 2 Euro taniej/dzień. Zgaduję, że 20% taniej (info na karcie - grafika) obowiązuje przy długoterminowych karnetach? Przy próbie kupna karnetu, otrzymuję 3 propozycje: 10, 15 dni i cały sezon - Slovakia super skipass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycho, wspomniane 9Euro to efekt jednorazowej promocji w dniu otwarcia + gopass?

W dniu otwarcia był skipass po 20eu/os. (cały weekend) lub jak zarejestrowałeś się poprzez gopass.sk/plus7 to po 9eu/os, jako poza sezonem. Do tego musisz mieć kody i płacisz a na drugi dzień dostajesz e-tymczasowy gopass.sk z kaucją za 2eu i wybierasz sobie jazdę poza sezonem 2x (3+3) z Tatralandią do 25.12 i od 17.03 - 30.04.2014. Kupony z kodami są jeszcze dostępne po 25zł, o czym pisałem wcześniej kilka a może kilkanaście razy.

Do 14 dni dostajesz do domu gopass na zawsze i przy każdym zakupie zbierasz punkty / eu które wykorzystujesz na stoku albo w sklepach, barach, serwisie , itp. Oprócz tego TMR może Tobie nabić jakieś bonusy np za lojalność, itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Jak mi doniesiono, nie działa wagon Kosodrzewina - Chopok (A2), więc nie można obecnie przedostać się przez kopułę Chopoka!

 

Teraz orkan tam doszedł i dlatego A2 nie funkcjonuje. Jeśli w przyszłości będzie taka sytuacja  lub np będzie chodzić mało wyciągów jak na skipass za 28eu (obowiązuje po obu stronach Chopoka!) to można udać się do info-centrum przy stacji/ w ośrodku - tu Jasna ,i złożyć reklamację a oni wydadzą rekompensatę! :)

Proszę na to zwrócić uwagę także w sezonie. Powinno to być rzadkością (podobnie na odc. Lukova-Chopok, Priehyba-Chopok) bo przecież po to chyba postroili te wagony aby pomóc turystom w swobodnej komunikacji między " juh a sever " non stop a nie tylko zeby sie pochwalić ,że coś takiego nowego i unikalnego mamy jak Twinliner czy Funitel?

 

Jest także zamieszczona błędna informacja "len pre peśich turistov" - tylko dla pieszych turystów.

Można i z nartami się wyciągnąć w kabinovkach ale wzdłuż wyciągów nie ma warunków - trasy zamknięte!

Tak to trzeba rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jeżeli ktoś tu nie jest od 3 dni to powinien uzupełnić swój profil w stopniu dost. aby później nie zadawać głupich pytań oraz nie błądzić.

 

Na kamerkach widać ze ostro sypią i pracują może na weekend uda im sie wiekszą ilość tras otworzyć

Ładnie to wygląda ale realia obecnie są jeszcze głęboko jesienne - dzisiaj znów nie było połączenia przez Chopok.

Myślę jednak ,że na najbliższy weekend to się poprawi bo się chyba wybiorę!? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosna nowina!

Z info Jasna dostałem zapewnienie ,że od jutra wagony A1 i A2 będą wozić non stop także w tygodniu ,gdyż jeszcze dzisiaj tego nie widać ,i jest problem z przedostaniem się z Jasnej do Krupowej! Natomiast od 18.12 ruszają z wszystkimi znaczącymi trasami także z nowymi Lućkami od 21.12! :) Na okres świąteczny zapowiada się więc jazda po większości tras ,a przynajmniej większością wagonów i kanap tak na 60-70% z ogółu!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

1. Czy LC da sie nabyc gdzies poza punktami noclegowymi? Jesli tak to gdzie i ile kosztuje taka karta?

2. Czy karta nabyta w jakikolwiek sposob zawsze uprawnia do jednakowych znizek (w przypadku skipassu 30%?)

 

 

Ad1

Tak. Np. w Tatralandii i kosztuje 3-5eu/szt./na daną osobę, teraz jak kupisz to ważna do X 2014 roku!

Możesz ją kupić także przez  jej stronkę na e-shopie, chyba za 7 eu/ szt.?

Wykaz pkt sprzedaży znajdziesz: http://www.liptovcard.sk

 

Ad2

Nie wiem czy na skipass jest teraz 30% - jedynie chyba przy noclegach jak je wykupisz na 5-7 nocy?

Lepszym rozwiązaniem jest gopass.sk (tylko 2eu za kaucję i zbierasz punkty od VI czip ,i imienna) a w szczególności  z  /plus 7 i jeździsz oraz pływasz do 25.12 i od 17.03 za 1/3 ceny! O kody do http://www.gopass.sk/plus7 możesz pytać w http://www.privateden.com ,rejestracja do 21.12 - płatność i wyrobienie karty zajmie Tobie 2-3 dni. Obie karty do 14 dni rob. otrzymujesz do domu a w między czasie, po wydruku masz tymczasowe i już możesz korzystać.

 

Najlepiej mieć te 2 karty ,wtedy masz gdzie nie gdzie podwójne zniżki + ewentualnie tatrycard.sk na same Tatry - także darmowe ski-busy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie potrafię zacytować waszych postów...

Ad 2 napiszę Ci jak było rok temu ,jak jest teraz nie wiem ,ale prawdopodobnie tak samo, do zniżki 30 % uprawniała liptovcard jedynie przy zakupie karnetu 6-dniowego ,natomiast na karnety 3-5 dni zniżka z liptovcard to 5% czyli w zasadzie tak jakby tej zniżki nie było ,biorąc pod uwagę ,że za liptovcard trzeba zapłacić te 5 Euro ,które zarobiłbyś na karnecie. Lepiej zamów sobie ten gopass  zapłacisz 3 jurki i będziesz miał pare euro zniżki na karnet. Jednocześnie nie musisz nocować w wybranym obiekcie ,tylko tam gdzie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...