Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

I jak?

to było nawet w drugiej połowie kwietnia!? Pamiętam ,że tak jakoś przy okazji pogrzebu Pary Prezydenckiej.... Jednocześnie zaliczyliśmy Strb. Pleso i geotermy w Tatralandi oraz w Beszeniowej lub w Popradzie (miałeś skipass to baseny dostałeś za 5 euro/3h).... Połowa tras po pólnocnej stronie było nieczynnych - z rana było wspaniale: budzące się słoneczko, śnieg zmrożony - później po 13-tej mokry i firn ale bez większych muld i oblodzeń - miękko około 15-tej!? Zobacz. Może znajdziesz jakieś fotki w archiwum na www.holidayinfo.sk Nie żałowaliśmy (rodzinny wypad) bo gęby opaliliśmy a pupy i obolałe nogi moczyliśmy w/w basenach za "psi pieniądz" (chyba 30% ceny oficjalnej?!)!:cool: A jak będzie w tym roku? Na pewno inaczej bo są nowe ...wagony:)

Użytkownik rycho65 edytował ten post 19 marzec 2013 - 14:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bywałem 2-krotnie, gdy Wielkanoc wypadała ok. 12-13 kwietnia. Raz nie działało oficjalnie nic (ale to było jeszcze w czasach, gdy naśnieżania prawie nie było - chyba 1998r.). Jedyna możliwość to był wjazd II odcinkami z Zahradek, spacer na Chopok i tam jeździł wyciąg talerzykowy po drugiej stronie ("Predne Derese") oraz mały talerzyk na samym dole - głównie dla tych, co dojeżdżali samochodem z drugiej strony. Na północy dało się zjechać od Lukovej po trasie nr 7 bokiem trasy, ale oficjalnie była zamknięta. Drugim razem też byłem w podobnym terminie kilka lat później i działało prawie wszystko. Teraz, gdy naśnieżanie jest po sam szczyt, przypuszczam że do 15 kwietnia większość tras będzie czynna, zwłaszcza że obecnie śniegu jest bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było nawet w drugiej połowie kwietnia!? Pamiętam ,że tak jakoś przy okazji pogrzebu Pary Prezydenckiej.... Jednocześnie zaliczyliśmy Strb. Pleso i geotermy w Tatralandi oraz w Beszeniowej lub w Popradzie (miałeś skipass to baseny dostałeś za 5 euro/3h)....

i jeszcze zapomniałem dodać ,że ludzi na trasach jak i na wyciągach było b.mało - jazda "na okrągło"! Natomiast w Strb.Plesie dorosłym do nartowania serwowano (darmowo!!!) piwa/ wino ,natomiast dzieciom popularną kafolę - też darmowo i to "do oporu"!:cool: Pomimo takiego poczęstunku nikt nikomu krzywdy nie zrobił a wszyscy bdb ukończyli tam sezon! Chopok działał jeszcze do świąt majowych włącznie. Szukam w pamięci mojego tam pobytu kojarząc to z pogrzebem i bdb startem Kubicy....sądzę ,że był to okres 18/22-go kwietnia 2010!?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 20 marzec 2013 - 08:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem gdzie mieszkasz, u mnie kwitną w pełni, pierwsze to przed Wielkanocą już były :) a z tego co widzę w necie, to w tatrzańskich dolinach też się pojawiły już. Ciekawe jak długo tam kwitną, bo urlop mam dopiero pod koniec miesiąca, a trochę za daleko, żeby na weekend wyskoczyć...

jak nie wiesz gdzie mieszkam? - przecież piszę ,że w Tichau..a Ty?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało - fotoreportaż z 15 kwietnia: https://plus.google....0561?banner=pwa I wykaz czynnych wyciągów w najbliższych tygodniach: V dòoch 15.4. - 19.4. 2013 (pondelok-piatok) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Luková /B4/, Rovná Hoµa - Chopok Úboè /B7/ V dòoch 20.4. - 21.4. 2013 (sobota-nedeµa) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Priehyba /A4/, Priehyba – Chopok /A1/, Jasná - Luková /B4/, Srdieèko – Kosodrevina/B6/, Kosodrevina – Chopok /A2/, Zadné Dere¹e /C14/, Krupová II. /C9/. V dòoch 22.4. - 26.4. 2013 (pondelok-piatok) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Luková /B4/. V dòoch 27.4. - 8.5. 2013 (sobota-streda) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Priehyba /A4/, Priehyba – Chopok /A1/. Víkend 27.4. – 28.4.: Srdieèko – Kosodrevina/B6/, Kosodrevina – Chopok /A2/, Zadné Dere¹e /C14/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja:) Zdjęcia pochodzą ze słowackiego skiforum. Ale też się zastanawiam nad odwiedzeniem Chopoka na przełomie IV/V - tylko wtedy mi pasuje wybrać się na 2-3 dni. Wyrównałbym swój dotychczasowy rekord jeśli chodzi o datę zakończenia sezonu - kilkanaście lat temu jeździłem na Pilsku 1 maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wykaz czynnych wyciągów w najbliższych tygodniach: V dòoch 15.4. - 19.4. 2013 (pondelok-piatok) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Luková /B4/, Rovná Hoµa - Chopok Úboè /B7/ V dòoch 20.4. - 21.4. 2013 (sobota-nedeµa) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Priehyba /A4/, Priehyba – Chopok /A1/, Jasná - Luková /B4/, Srdieèko – Kosodrevina/B6/, Kosodrevina – Chopok /A2/, Zadné Dere¹e /C14/, Krupová II. /C9/. V dòoch 22.4. - 26.4. 2013 (pondelok-piatok) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Luková /B4/. V dòoch 27.4. - 8.5. 2013 (sobota-streda) budú v prevádzke lanovky: Biela Pú» - Jasná /B3/, Jasná - Priehyba /A4/, Priehyba – Chopok /A1/. Víkend 27.4. – 28.4.: Srdieèko – Kosodrevina/B6/, Kosodrevina – Chopok /A2/, Zadné Dere¹e /C14/.

Czyli większość wyciągów działa w weekendy a pogoda słoneczna i temp.koło 0*C (Chopok) - ceny też stabilne od początku kwietnia!:) Na majowe święta może być więc tłoczno!? www.jasna.sk

Użytkownik rycho65 edytował ten post 16 kwiecień 2013 - 18:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie, dni lecą długi weekend coraz bliżej a na forum nie widać zainteresowania spotkaniem na Chopoku. W związku z powyższym pytam: czy ktoś z tu obecnych planuje zmierzyć się ze słowackim błotem pośniegowym w ostatnich dniach kwietnia ? Od 26 - ego planuję wypad w Tatry "na krokusy" i chętnie spędziłbym dzień lub dwa na Chopoku w miłym towarzystwie (niestety ani żona ani znajomi nie są takimi zapaleńcami), pozdrawiam, Pokrzept.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dni lecą długi weekend coraz bliżej a na forum nie widać zainteresowania spotkaniem na Chopoku. W związku z powyższym pytam: czy ktoś z tu obecnych planuje zmierzyć się ze słowackim błotem pośniegowym w ostatnich dniach kwietnia ? Od 26 - ego planuję wypad w Tatry "na krokusy" i chętnie spędziłbym dzień lub dwa na Chopoku w miłym towarzystwie (niestety ani żona ani znajomi nie są takimi zapaleńcami),

Rzuciłem hasło na majówkę ale na razie bez odzewu. Osobiście wybieram się na majowe święta ale nie wiem czy będzie pełne nartowanie bo temp. tak jak u nas szybko rośnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrzept, krokusy, czyli turystyka wysokogórska, czy od 28 Kasprowy, Jasna itd. ?

Wyjazd planuję w godzinach popołudniowych dnia 26.04 dojazd do Zakopanego w godzinach wieczornych. 27 - ego planujemy przemierzyć kilka dolin (Chochołowska, Małej Łąki ?), a 28 -ego i przy odrobinie szczęścia 29 - ego chciałem wyskoczyć na Chopok pożegnać się z zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu na temp - o fladze nie zapomnij, wszak to 1 Maja :D :D :D

my mamy 3 in 1;) Oni już Józefa mieli w marcu!:) Temperatura rośnie ale podobno pod nartami wciąż zmrożone podłoże!? Jedynie popołudniu mokre zsypy ale jak ratrak przejedzie to na drugi dzień jest bombowo. Nie wszystkie wyciągi chodzą bo chętnych na większe jeżdżenie brak! To tyle od moich znajomych z www.liptov.sk

Użytkownik rycho65 edytował ten post 19 kwiecień 2013 - 06:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
I tu już zakończono zawody www.jasna.sk Do ostatniej niedzieli było dobrze ale nie za 26euro/den! - więc daje notę tylko 3 na 6!:D Liczyłem ,że opuszczą coś z ceny a oni nic. Ale i tak się opłacało pomimo zmiennej pogody, i tak dotrwali do końca jako jedyni w Tatrach! A co tam był za śnieg? To ja nawet nie wiem!?:D Ni to firn (bo noce bez mrozów) ni to kasza czy śniegowe krupy bo nawet smarowania nie potrzebowałem! Chyba był to śnieg na końcu Tatr!?;) Latem też tam warto zaglądnąć aby przygotować się na nasze przygraniczne nartowanie w cyklu: trekking, rower, geotermy i całodobowe balangi- hej!:cool: Archiwum na www.holidayinfo.sk

Użytkownik rycho65 edytował ten post 07 maj 2013 - 17:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

zna ktoś szczegóły co się dzieje w spółce TMR? na Słowacji jakaś grubsza afera, z tego co wyczytałem na skiforum.sk planują obniżyć cenę akcji z 43 do 7 euro i wyemitować obligacje za 180 mln euro, ale ciężko zrozumieć szczegóły po słowacku na Chopoku budują bardzo potrzebne krzesełko z parkingu Lucky, w końcu skończy się walka o miejsce do parkowania

Dla mnie to tam już wszystko pobudowali. Jeśli nie chcesz walczyć o parkowiska w sezonie to możesz zaparkować niżej i bez problemu dojechać pod wyciągi busem/taxi .:cool: ! - bez przesady:) !

Użytkownik rycho65 edytował ten post 23 sierpień 2013 - 21:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja na sam ośrodek nie narzekam tylko na ten wiatr ,który łeb urywa nawet w słoneczny bezchmurny dzień ,ciekawe czy wtym nadchodzącym sezonie coś zrobili z tym wiatrem ,bo skoro to teraz taki fajny i rozległy ośrodek ,połączony właściwie to z tym wiatrem też powinni coś zrobić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...