Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie zabrałbym się jakąś większą paczką i zmierzył jeszcze raz z południowymi stokami,

na pewno jadą z www.skibus.pl a pogoda za tydzień zapowiada się bombowa... Jeszcze dzisiaj temp. na plusie oraz zachmurzenie z opadami i mgła, bezwietrznie! Od jutra temp. ma tam spadać i coraz więcej słoneczka...

Użytkownik rycho65 edytował ten post 10 marzec 2013 - 11:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jadą z www.skibus.pl a pogoda za tydzień zapowiada się bombowa... Jeszcze dzisiaj temp. na plusie oraz zachmurzenie z opadami i mgła, bezwietrznie! Od jutra temp. ma tam spadać i coraz więcej słoneczka...

Z tą pogodą Rycho65 różnie bywa, niby w dolinie 0 stopni, słoneczko i prawie bezwietrznie, a na górze albo chmura albo taka zawieja, że narty same jadą :). Co Do skibus.pl dzięki za info, jak tylko dotrę do domu sprawdzę co to za cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pogodą Rycho65 różnie bywa, niby w dolinie 0 stopni, słoneczko i prawie bezwietrznie, a na górze albo chmura albo taka zawieja, że narty same jadą :). Co Do skibus.pl dzięki za info, jak tylko dotrę do domu sprawdzę co to za cuda.

ten skibus chodzi już od kilku...sezonów a przedstawiciel jest na naszym Forum. Wystarczy kilka osób i www.skibus.pl pojedzie. Ja sam go wcześniej nie zauważyłem a z drugiej strony nie ma na tyle czasu i pogody aby z niego korzystać. W tym roku uruchomili www.kubinska.sk Co do pogody na Chopoku to trzeba się z tym pogodzić ,że są to warunki dynamiczne jak to wysoko w górach ,w naszych szerokościach i przy kolejnej dziwnej oraz suchej zimie. Ale za tydzień na pewno nie będzie nam do śmiechu.:) Jak nie wiatr i deszcz to słoneczko i mróz! Niektóre stacje prognozują nawet do -20*C na szczytach przy minimalnym wietrze i pełnym słońcu. Będę korzystał z www.skionline.pl oraz www.holidayinfo.sk W tym sezonie dopiero 1 raz nie trafiłem z pogodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dla odmiany obzniżkę dla wszystkich chętnych o 50%, tj. wychodzi 18€ za dzień skipassu, do wykorzystania od 11 do 28.3 http://www.telekom.s...team.php?id=958 najgłówniejszy warunek to posiadanie telefonu w slovak telekomie, reszta dziala jak w gruponie.

czy już ktoś korzystał z tej promocji? Jeśli tak to proszę o kontakt na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w weekend. Dość ciepło nawet do 9 st., śnieg mokry w sobotę nawet padał deszcz. Im wyżej tym fajniejsze warunki w niedzielę było idealnie, nawet słońce świeciło, chociaż po 14:00 było już dość sporo muld, ale jeździło się całkiem fajnie :)

czy z telekom.sk korzystałeś lub z innych zniżek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 bm BMW ma mieć zawody. Prawdopodobnie coś będzie nieczynne. Czy ktoś wie coś na ten temat? Jeśli ktoś pojedzie przez Kobiór to proszę uważać przez las bo zwierzyna wychodzi a na dojeździe do Beskidzkiej ,po prawej stronie ,dziury na pół koła. Natomiast przez zapory (Kęty - Żywiec) ,w obie strony ,droga gorsza od polnej!:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos moze mi powiedziec jak to z tym skibusami jest, jesli nie mam skipasu nie moge z niego korzystac? czyli de facto musze pojechac czyms na gore mieszkajac w liptowskim zeby je kupic i zeby moc skorzystac z nich?

najlepiej mieć www.liptovcard.sk wtedy skibusy masz zdarma nawet do 01.04.br. Oprócz tego kursują busy miejskie a jeśli masz 3-4 osoby to opłaca się wsiąść do taxi (10km=10eur).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos moze mi powiedziec jak to z tym skibusami jest, jesli nie mam skipasu nie moge z niego korzystac? czyli de facto musze pojechac czyms na gore mieszkajac w liptowskim zeby je kupic i zeby moc skorzystac z nich?

My mieszkaliśmy w Demanovej ,to też dzielnica LM ,i powiem Ci tak,ani razu przy wsiadaniu do skibusa nikt nie sprawdzał czy mamy skipass,teoretycznie trzeba go mieć,ale w praktyce jak jedziesz ze sprzętem,to wiadomo po co,jeździliśmy też skibusem do tatralandii i również nikt nie sprawdzał skipasów,więc myślę,że spokojnie możesz zaryzykować,zawsze pozostaje rejsowy autobus,który kosztuje 80 centów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę o namiary na jakąś "miejscówkę noclegową" - w miarę tanią, dla 3 chłopa, z możliwością korzystania z kuchni...no i fajnie by było, gdyby nie trzeba było daleko dojeżdżać do wyciągów. W ogóle nie znamy tamtych stron, jedziemy pierwszy raz na 3 dni, tj od wielkiego czw do soboty włącznie..z góry dziękuję za informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie blizej niż w tym linku będziesz mieć noclegi jak wygogujesz noclegi w demanowej, ceny od 8 euro za dobę.

tańsze (do 10eu/os.) i bliżej ośrodka trzeba szukać raczej w Demianowskiej Dolinie www.hej.pl .Na PW dałem info i z Forum można coś wybrać - jest tego dużo. Na pewno też z czasem ktoś coś dorzuci, wszak w styczniu i lutym było tam trochę "naszego luda".:) www.liptovcard.sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez mieszkać będziemy w Demanovej , gdzie można wygooglac te rejsowe autobusy, bo ski busy znalazlem? na jednym z forum kolega tak opisuje przygodę ze skibusami: (...) nie mam jak wrócić do Mikulasza :)

zawsze pozostaje taxi lub "z buta" lub auto-stop... nie jesteśmy na końcu świata!;) Takie historie zdarzają się wszędzie a najczęściej wśród górali!:) Generalnie darmowe ski-busy tam są dla posiadaczy www.liptovcard.sk (było to już pisane kilka razy) Dlatego warto ją kupić (a z noclegiem często ją dają) - zwraca się do 3 dni i jest wygodna także w innych miejscach do końca sezonu letniego!:cool: Wszelkie info przypomina: www.mikulas.sk www.cp.sk

Użytkownik rycho65 edytował ten post 15 marzec 2013 - 10:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę o namiary na jakąś "miejscówkę noclegową" - w miarę tanią, dla 3 chłopa, z możliwością korzystania z kuchni...no i fajnie by było, gdyby nie trzeba było daleko dojeżdżać do wyciągów. W ogóle nie znamy tamtych stron, jedziemy pierwszy raz na 3 dni, tj od wielkiego czw do soboty włącznie..z góry dziękuję za informacje

Najtańszym obiektem przy samych stokach jest chyba Horska Slużba (bezpośrednio na trasie nr 13), ale tamtejsze warunki są typowo schroniskowe. Przez polską agencję "Chopok" (www.chopok.com.pl) 1 noc kosztuje 18E/noc, bez względu na sezon + opł. klimatyczne 1 euro, prywatnie może trochę taniej. Tak do 10 euro to chyba tylko w miejscowościach typu Pavcina Lehota i Demanova (wiele kwater prywatnych - w tym terminie nie trzeba wcześniej rezerwować). Noclegi oferuje prawie każdy dom który tam stoi. W Lipt. Mikulaszu też jest kilka tańszych pensjonatów, ale to już ok. 20 minut jazdy do Jasnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jej nie dają z noclegiem, nie widzi mi się wydawanie 10 euro na karte liptov żeby 4 razy przejechać się skibusem. zwiedzać nic nie zamierzam ani korzystać z basenów itd. znizke na skipasy sa z telekoma, w lato tam z pewnością sie nie wybiorę.

to musisz koniecznie wybrać alpejskie kierunki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś? Bo muszę o 5:30 wyjechać, jeżeli chcę być na Chopoku około 7:30-8:00

jeszcze dzisiaj była mgła ale jutro ma być tam tęgi mróz i lazurowe niebo...ja wyjeżdżam jutro rano z Tych i zostaję na www.kubinska.sk , potem do www.besenova.sk ,i dalej do Jasnej i w Tatry. www.holidayinfo.sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robią jeszcze ta trasę Tychy - Pszczyna ? jedziesz przez Cieszyn czy Korbielów? pytanie troche od czapy ale może ktos mi powie, z racji ze jeszcze tam nie bylem, czy odkupienie superskipsu od kogos na caly sezon wiaze się z ryzykiem, tzn jest to jakoś kontrolowane na id/dowod, pytam bo nie bylem to nie wiem a nie chce wtopić kasy.

całoroczne i okresowe są imienne - jak cię sprawdzą może być wstyd... www.liptovcard.sk możesz kupić za 7 euro/os. przez e- www.telekombenefit.sk przedłużył promocję ale startery kupuje się najbliżej w Namestowie lub Czadcy. Nie wiem jak się nazywasz i skąd pojedziesz ale u nas są opady śniegu a jutro mają być marznącego deszczu więc proponuje Tobie jechać przez Cieszyn - masz cały czas ekspresówkę a za Rużomberokiem skręć na www.besenova.sk ,-później obok Hotelu Summit jedź prosto na www.tatralandia.sk ,-i wtedy nie musisz wykupywać winetki. Z Krakowa jest prosta droga przez Chyżne. Dziury od Bielska -B. do Rużomberoka ale miejscowe. Tyski odcinek ul.Beskidzkiej jak i dalej do Zwardonia i Żiliny będzie "szybko przejezdny" za rok!? www.mapy.cz

Użytkownik rycho65 edytował ten post 18 marzec 2013 - 22:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się nazywasz i skąd pojedziesz ale u nas są opady śniegu a jutro mają być marznącego deszczu więc proponuje Tobie jechać przez Cieszyn - masz cały czas ekspresówkę a za Rużomberokiem skręć na www.besenova.sk ,-później obok Hotelu Summit jedź prosto na www.tatralandia.sk ,-i wtedy nie musisz wykupywać winetki. Z Krakowa jest prosta droga przez Chyżne. Dziury od Bielska -B. do Rużomberoka ale miejscowe. Tyski odcinek ul.Beskidzkiej jak i dalej do Zwardonia i Żiliny będzie "szybko przejezdny" za rok!? www.mapy.cz

no to jeszcze raz i ...dobranoc!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...