Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Najdłuższy na Słowacji z tego co wiem (chodzi o wyciągi, a nie kolejki), gdzieś jeszcze jest wyciąg o tej samej długości.

wyciąg ,to jest wyciągi dzielę na ...nie wiem gdzie jest jeszcze taki sam lub podobny - ostatnio nie szukałem bo z reguły zastanawiam się nad dł. trasy a przy wietrze nad rodzajem wyciągów...bo jak wieje gdzieś powyżej 90km/h to z reguły na kanapie się nie wyciągniesz!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie temp. na plusie (zachmurzenie) i wiatr mniejszy bo do 25m/s ,i z krzeseł nie chodzi: A2, B7 Natomiast z powodu braku narciarzy: C2, C3 Ciekawe co przyniesie "dopinkove info" na wieczór?! Sądzę ,że opady deszczu. Wiatr ustanie a temp. spadnie ,i....spadnie świeży śnieg - jak to po halnym!?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 07 marzec 2013 - 08:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren wysokogórski...a jeśli Ciebie przesuwało to musiało być około 90km/h a może i więcej bo dzisiaj (w/g [email protected] ) przez silny wiatr nie chodziło 1/2 wyciągów! Siła wiatru wahała się od 25-30m/s (czyli do 108km/h - poważna wichura) po stronie północnej i od 18-25m/s (do 90km/h) po stronie południowej przy temp. -7*C. Nowe wagony chodziły i kanapa przy BP. Do Lukovej z wiatrem mają problem od lat... Nie wiem jak będzie za 10 dni ale z reguły w sezonach poprzednich, była już względna cisza ,pamiętająca pojedyncze krzesło na Chopok...

Nie było pojedynczego krzesła na Chopok, ale podwójne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło było bardzo charakterystyczne , jechało się bokiem i miało śmieszne daszki tak,że z pamięcią u Ciebie kiepsko. :P

Przed pierwszym wyjazdem na Chopok, jak zobaczyłem fotki tych krzeseł, to myślałem, że zrobili jakąś "machlojkę" fotograficzną, a wtedy nie było to łatwe, bo nie było PhotoShopa ... :) Potem się zastanawiałem, jak można na nie wsiąść, jak ono bokiem zasuwa. :D Dopiero na miejscu okazało się, że jest wyprzęgane. Ten typ krzeseł - Von Rolla był jednym z pierwszych wyprzęganych krzeseł. Pewnie ostatnie chodziły jeszcze w zeszłym roku pod Śnieżką w Czechach. http://www.lanove-dr...rie/pecfoto.htm Na Chopoku Sedaèková lanovka Koliesko - Luková chodziła do 1997 roku http://www.lanovky.s...tr=jasna&lan=46 i Luková - Chopok http://www.lanovky.s...asna6&str=jasna Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 08 marzec 2013 - 10:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło było bardzo charakterystyczne , jechało się bokiem i miało śmieszne daszki tak,że z pamięcią u Ciebie kiepsko.

z daszkiem na Chopok (Lukova-Chopok) i boczne ustawienie pozostawiono na pamiątkę parę podpór (?) ale nie kojarzę od lat 80-tych ub.w.,to ustawienie jest zasadne (?) - wiatry, i właśnie przez te wiatry często ,a może jeszcze częściej było wyłączane. Jeszcze na początku wieku transportowano nim..."beczki z piwem" ale też bocznego ustawienia nie pamiętam ale Wam wierzę , że to nie jest fotomontaż a babcia nie spadnie przez daszek:) Z resztą jak Ty siedzisz tylko w tamtym miejscu (Tatry) to musisz mieć pamięć prawie absolutną.;) Z prognozy pogody zrobiła się sensowna dyskusja - jak ja uwielbiam to Forum :D ,dziękuje.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 08 marzec 2013 - 08:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fajnych zabytków masz blisko do: http://www.jablunkov...?jaz=pl&secm=24 Pojedynczene (wciąż czynne) krzesełko - nieco podobne do tego jeżdżącego niegdyś na Skrzyczne ( i chyba - bo nie znam) Kasprowy

rozmawialiśmy na ten temat w ub.roku ,gdzieś w sierpniu i byłem z nim w kontakcie ....a na Chopoku już po halnym, wiatr do 3 m/s ,zachmurzenie i mgła po stronie północnej ,temp. do 4*C, opad marznącej mżawki...nie działa kilka talerzyków - brak zainteresowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialiśmy na ten temat w ub.roku ,gdzieś w sierpniu i byłem z nim w kontakcie ....a na Chopoku już po halnym, wiatr do 3 m/s ,zachmurzenie i mgła po stronie północnej ,temp. do 4*C, opad marznącej mżawki...nie działa kilka talerzyków - brak zainteresowania.

I znów muszę sprostować twój wpis. To nie był wiatr halny/ ani fenowy/. Taki wiał w Tatrach , a nie w Tatrach Niżnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był wiatr halny/ ani fenowy/. Taki wiał w Tatrach , a nie w Tatrach Niżnych.

...no to jaki wiejący od hal także w Beskidach? Jeżeli coś negujesz to napisz poprawnie lub coś dodaj/ nazwij aby to miało sens! Struktura tego wiatru i późniejszych warunków atm. tu pokrywa się z definicją... a ile razy to mnie "musiałeś prostować" na Forum, że piszesz: "i znów muszę..." bo ja nie odczuwam twojej wiedzy absolutnej?

Użytkownik rycho65 edytował ten post 08 marzec 2013 - 10:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to jaki wiejący od hal także w Beskidach? Jeżeli coś negujesz to napisz poprawnie lub coś dodaj/ nazwij aby to miało sens! Struktura tego wiatru i późniejszych warunków atm. tu pokrywa się z definicją... a ile razy to mnie "musiałeś prostować" na Forum, że piszesz: "i znów muszę..." bo ja nie odczuwam twojej wiedzy absolutnej?

Różnica była taka,że na grani Tatr Niżnych temperatura była poniżej-5 stopni i nie było zachmurzenia, a w Tatrach ok. 0 i chmury. Kierunek wiatru w Tatrach był Południowy a w T. Niżnych południowo -zachodni. Był to wiatr związany z frontem atmosferycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach czesto tak to wygląda: Wersja letnia przy dobrej pogodzie - charakterystyczne 'stojace' (nie przesuwają sie mimo silnego wiatru) chmury w kształcie soczewki https://picasaweb.go...648725912939522 https://picasaweb.go...feat=directlink Wersja jesienno/zimowa - wał chmur na nawietrznej gór... (tu od str Moraw) P9268334_2.jpg Widok z Ustronia w kierunku Wisły

Załączone miniatury

  • P9268332.jpg
  • P9268331.jpg

Użytkownik mig12345 edytował ten post 08 marzec 2013 - 13:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesło było bardzo charakterystyczne , jechało się bokiem i miało śmieszne daszki tak,że z pamięcią u Ciebie kiepsko. :P

Takie samo krzesło było w Vratnej na Chleb,zamin postawili tam gondolkę,też się zdziwiłem jak się okazało,że trzeba wypiąć narty i wsadzić w boczne kieszenie,niedługo tylko w Polsce zostaną tego typu atrakcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica była taka,że na grani Tatr Niżnych temperatura była poniżej-5 stopni i nie było zachmurzenia, a w Tatrach ok. 0 i chmury. Kierunek wiatru w Tatrach był Południowy a w T. Niżnych południowo -zachodni. Był to wiatr związany z frontem atmosferycznym.

ale nazwij ten wiatr "po imieniu" jeśli tylko potrafisz... a ty jesteś góral czy lach? Gdyby wszyscy "wielcy" rozumieli jak ty to na pewno pojechalibyśmy w nasze góry ,w tzw. ciemno!

Użytkownik rycho65 edytował ten post 08 marzec 2013 - 17:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Beskidach czesto tak to wygląda: Wersja letnia przy dobrej pogodzie - charakterystyczne 'stojace' (nie przesuwają sie mimo silnego wiatru) chmury w kształcie soczewki https://picasaweb.go...648725912939522 https://picasaweb.go...feat=directlink Wersja jesienno/zimowa - wał chmur na nawietrznej gór... (tu od str Moraw) [ATTACH=CONFIG]37524[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]37525[/ATTACH] Widok z Ustronia w kierunku Wisły

ale my jeszcze rozumujemy przy zimie - marzec jest - więc nie puszczajcie do siebie oczek bo się zirytuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie samo krzesło było w Vratnej na Chleb,zamin postawili tam gondolkę,też się zdziwiłem jak się okazało,że trzeba wypiąć narty i wsadzić w boczne kieszenie,niedługo tylko w Polsce zostaną tego typu atrakcje.

W całej Czechosłowacji było tych wyciągów na pęczki :). Robili je na licencji Von Rolla. A gdzie w Polsce te krzesła są???? Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my jeszcze rozumujemy przy zimie - marzec jest - więc nie puszczajcie do siebie oczek bo się zirytuję...

Ty sie nie irytuj tylko pakuj do Trchowej - pow 1000m jest MRÓZ....... i super warunki Niestety nie zabiore - sam jestem gosciem w cudzym aucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej Czechosłowacji było tych wyciągów na pęczki :). Robili je na licencji Von Rolla. A gdzie w Polsce te krzesła są???? Tadek

W Polsce, to nie wiem o istnieniu takiego wynalazku,pisząc tego typu atrakcje miałem na myśli stare wyciągi pamiętające wczesnego Gierka,których jednak trochę mamy i nie zanosi się na ich wymianę Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie irytuj tylko pakuj do Trchowej - pow 1000m jest MRÓZ....... i super warunki Niestety nie zabiore - sam jestem gosciem w cudzym aucie...

to życzę udanych szusów! Ja się "gotuję" do objazdu Tatr (także Chopok od strony południowej....autem;)) za tydzień ,niestety w ... w Wiśle!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie, czy planujecie zorganizowany wyjazd na Chopok jeszcze przed końcem sezonu ? Chętnie zabrałbym się jakąś większą paczką i zmierzył jeszcze raz z południowymi stokami, pozdrawiam, Pokrzept.

Użytkownik pokrzept edytował ten post 09 marzec 2013 - 23:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...