Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd wiadomo, że otwarcie przesunięto o tydzień na 7-go bm ? Pytam bo ja nic nie wiem na ten temat a jestem w bliskim kontakcie z obiektami TMR-u i wiem ,że oficjalne otwarcie - niestety "na sucho" - jest 1-go XII.

ze strony Antałka: http://antalek.pl/inf.php?id=166 "Z powodu warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przygotowanie stoków narciarskich otwarcie sezonu na Chopoku zostaje przesunięte. Planowany termin otwarcia sezonu to 07 12 2012." a na stronie Jasnej faktycznie jest, że otwarcie na sucho 1go: http://www.jasna.sk/...pening/sk/zima/ " V prípade, ¾e nám príroda nenadelí dostatok snehu, urèite sa nám ho podarí privola» na tejto skvelej prvej zimnej párty, ktorá sa uskutoèní za ka¾dého poèasia! "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strony Antałka: http://antalek.pl/inf.php?id=166 "Z powodu warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przygotowanie stoków narciarskich otwarcie sezonu na Chopoku zostaje przesunięte. Planowany termin otwarcia sezonu to 07 12 2012."

Sądzę, że biuro Antałek myśli o swoim otwarciu sezonu pod Chopokiem mając nadzieję, że do 7-go coś nasypią. Bądźmy dobrej myśli i czekajmy na oficjalne komunikaty. Tak czy inaczej wybieram się na 30-go bm, może zostanę do niedzieli? - pod warunkiem, że będzie poprawna pogoda. Do zobaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że biuro Antałek myśli o swoim otwarciu sezonu pod Chopokiem mając nadzieję, że do 7-go coś nasypią. Bądźmy dobrej myśli i czekajmy na oficjalne komunikaty.

Oni mają zwykle bezpośrednie informacje ze źródła. Ale coraz bardziej wątpię, że jest możliwe naśnieżenie do 7-go choćby tej łączki w Jasnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o aktualne informacje kiedy jest otwarcie sezonu na jasnej bo chętnie bym skorzystał z karnetu 1€ na stok + tatralandia 1€. Proszę tylko o informację czy jest sens jechac. Bo jeśli mam raz zjechac to podziękuję. I jak wygląda wejście do tatralandii? Wszystkich wpuszczaja? Czy sa kolejki i jest jakis limit? Czy wpuszczają dopiero ludzi jak ktoś wyjdzie?

Na 30-go bm masz www.tatralandia.sk za 2eur pod warunkiem ,że zakupisz voucher w : Jasna lub; Strb.Pleso, Tatranska L. Natomiast na 01.XII masz też tam termy za 2 eur pod warunkiem, że wyjedziesz nowymi wagonami za 1 eur na Chopok. Na te dni w Tatralandii są czynne tylko 3 baseny i 5 zjeżdżalni. Dlatego będzie chyba ciasno!? W ubiegłym roku czynna była cała prawa strona ,czyli " zimowa ",i nie było problemu z wejściem (17-21.00). Więcej na www.holidayinfo.sk

Użytkownik rycho65 edytował ten post 28 listopad 2012 - 22:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają zwykle bezpośrednie informacje ze źródła. Ale coraz bardziej wątpię, że jest możliwe naśnieżenie do 7-go choćby tej łączki w Jasnej...

Ja też mam info " ze źródła ", aczkolwiek oficjalnego rozpoczęcia tam sezonu " na nartach " nie znam. Trzeba patrzeć w kamery: www.holidayinfo.sk !?:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pażdziernika akcje TMR mozna kupowac tez na GPW, za 25 akcji (po ok. 185 pln) dostaje się 6-dniowy skipass, wart ok. 160-180 euro, a nawet wiecej jeśli ktoś przyjezdza kilka razy na weekend; akcje trzeba posiadac 30.11, czyli ostatnie 2 dni na zakupy!!! warto przekalkulować! skipass obowiazuje też w Lomnicy, Plesie i Tatralandii!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pażdziernika akcje TMR mozna kupowac tez na GPW, za 25 akcji (po ok. 185 pln) dostaje się 6-dniowy skipass, wart ok. 160-180 euro, a nawet wiecej jeśli ktoś przyjezdza kilka razy na weekend; akcje trzeba posiadac 30.11, czyli ostatnie 2 dni na zakupy!!! warto przekalkulować! skipass obowiazuje też w Lomnicy, Plesie i Tatralandii!

Znalazłem to na: www.tmr.sk/korzystanie_profitow.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 30-go bm masz www.tatralandia.sk za 2eur pod warunkiem ,że zakupisz voucher w Jasnej. Natomiast na 01.XII masz też tam termy za 2 eur pod warunkiem, że wyjedziesz nowymi wagonami za 1 eur na Chopok. Na te dni w Tatralandii są czynne tylko 3 baseny i 5 zjeżdżalni. Dlatego będzie chyba ciasno!?

Nie było ciasno ,może dlatego, że rozpoczęcie sezonu na deskach zostało przesunięte ,prawdopodobnie na 07.XII ? Szczególnie w basenie zewnętrznym (w porywach około 15 osóB), ale woda tam była zimna, raczej do intensywnej kąpieli. Do 21.XII trwa remont obiektu, dlatego wstęp jest utrudniony a normalna cena za wstęp jest nieporozumieniem. No, teraz można tam się wybrać " po nartach " lub ciężkiej robocie dla relaksu max. do 2-ch godz. lub czekać na kolejną promocję (na św.Mikołaja w czapce - wstęp za 9 eur) lub na całkowicie otwarte baseny. Ale nie trzeba tu pisać o wodzie tylko o Jasnej i Chopoku. Nowe wagony Funital robią wrażenie (przestrzenne na 25 os., z miejscami siedzącymi). W ubiegłą sobotę za 1 eur/os. można było wjechać od Zahradek , później przesiadka do wagonów ,prawie na sam szczyt Chopoka. Wagony trudno było podziwiać w blasku słońca bo pogoda nie wypaliła. Mgła, silny wiatr, mróz - szczególnie w masywie Chopoka - dokuczał wszystkim oprócz nowej inwestycji. Co ciekawe - w piątek i na sobotę należało dokonać oddzielnego zakupu voucherów przy Bielej Puti i Zahradkach. I tu nie było wielkiego ścisku. 15-20min czekania na wjazd. Nie wiem dlaczego w sobotę urządzono płatne parkingi za 5 eur/osobówka, czego nie było w piątek - to główny minus tej imprezy;). W sobotę Jasna jeszcze tylko przyprószona śniegiem. Teraz trwa tam naśnieżanie. Podobnie jest w Wysokich Tatrach. Myślę, że fizyczne rozpoczęcie sezonu może dojść do skutku w nadchodzący weekend!? Najlepiej jednak śledzić www.holidayinfo.sk i inne komunikaty.:cool: Czy ktoś jeszcze był oprócz rodziny mojej siostry? ;)

Użytkownik rycho65 edytował ten post 03 grudzień 2012 - 09:52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam śledzić: http://www.jasna.sk/...imprez/pl/zima/

08.gru - 09.gru 1-SZE W TYM SEZONIE BIAŁE SZALEŃSTWO W JASNEJ System naśnieżania pracuje pełną parą, a w nadchodzący weekend zaczynamy szusować po stokach JASNEJ!!! 8 - 9.12.2012 będą kursować: 4-osob. kanapy Biela Pú» oraz Koliesko - Luková Czynne będą trasy narciarskie: 1a Pretekárska Luková - Priehyba, 2 Májová, 13 Biela Pú» Jeśli uda się naśnieżyć więcej stoków, uruchomimy także kolejne urządzenia transportowe. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w ośrodku.

Użytkownik Plywak edytował ten post 05 grudzień 2012 - 21:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś na otwarciu ośrodka za 1euro, tylko miałeś kupony na inny termin

Nie pisz już tych bzdur bo jeszcze później pupy nie moczyłeś w Tatralandii za dalsze euro, tylko przestraszyłeś się kupy:p przy wyciągu i zapewne uciekłeś do knajpy!?:D (dotyczy ubiegłego roku) Jak się wczoraj dowiedziałem, w najbliższy weekend, obowiązują już normalne ceny z cennika, czyli dzień jeżdżenia za 26 euro. Harnaś! Uzupełnij swój profil chociaż w stopniu podstawowym to później może pogadamy bo nie wiem z któryś ty harnasi!?;)

Użytkownik rycho65 edytował ten post 07 grudzień 2012 - 08:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga z mojej strony- tak, kupon upoważnia do kupna skipasu za 9€, natomiast wpierw trzeba mieć ten kupon. A żeby go mieć najczęściej trzeba jeszcze za niego zapłacić, więc koszt wyniesie pewnie w sumie 14€. Czasem w niektórych pensjonatach oddadzą, ale to trzeba mieć szczęście, żeby tak trafić. Z drugiej jednak strony, gdy będzie otwarte już więcej wyciągów, łącznie z 6os. krzesłami i gondolą, to na pewno będzie warto zapłacić te 14€.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co do kuponu ze zniżką na skipass: niektóre pensjonaty oferują w pakiecie do noclegu te kupony, ale trzeba szukać na własną rękę - ja rezerwowałem na najbliższy weekend i właściciel oddaje mi ostatnie jakie ma. Do 1 noclegu za 10€ od osoby dostaję 1 kupon. Może uda się 3kupony do dwóch noclegów, wtedy kosztowałoby to 2x10€ + 3x9€ = 47€ za 3dni jeżdżenia z noclegami i opcją Tatralandii do każdego kuponu za dodatkowe 9€. Moim zdaniem, przy wystarczającej ilości tras, jest to dobra opcja. 2. na kamerach z jasna.sk widać, że ratrakują też Zahradky, więc przy nadchodzących opadach jest szansa na otwarcie większości tras przed Świętami. Pewnie (tak jak w ostatnich latach), pomarańczową gondolę otworzą później, ale to akurat nie jest wielka strata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co do kuponu ze zniżką na skipass: niektóre pensjonaty oferują w pakiecie do noclegu te kupony, ale trzeba szukać na własną rękę - ja rezerwowałem na najbliższy weekend i właściciel oddaje mi ostatnie jakie ma. Do 1 noclegu za 10€ od osoby dostaję 1 kupon. Może uda się 3kupony do dwóch noclegów, wtedy kosztowałoby to 2x10€ + 3x9€ = 47€ za 3dni jeżdżenia z noclegami i opcją Tatralandii do każdego kuponu za dodatkowe 9€. Moim zdaniem, przy wystarczającej ilości tras, jest to dobra opcja. 2. na kamerach z jasna.sk widać, że ratrakują też Zahradky, więc przy nadchodzących opadach jest szansa na otwarcie większości tras przed Świętami. Pewnie (tak jak w ostatnich latach), pomarańczową gondolę otworzą później, ale to akurat nie jest wielka strata.

Ale przed świętami Tatralandia jest nieopłacalna nawet za 2 euro (do 22.12. otwarte tylko 2 baseny, dużo hałasu i brudu!), natomiast na trasach muszą nasypać dla mnie przynajmniej 0,5 m śniegu żeby było dobre jeżdżenie. Teraz jest jak prawie wszędzie gdzie nie nasypali przynajmniej 0,5 m "na pierwszy raz" ,czyli wszystko pospołu jak polski bigos:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Planuje się wybrac w tym tygodniu na Chopok, jakie sa szanse że otworza większośc tras. Na stronie jest oficjalne info że diząłają tylko 4 trasy. Czy jest możłiwosć skorzystania z nowej kolejki na drugą stronę. posiada któs najświeższe informacje ? Nie wiem czy nie poczekac i przełozyc wizytę na następny tydzień ?

Ja bym przesunął wizytę na następny tydzień. Wciąż naśnieżają i mamy kolejną porcję naturalnego śniegu - będzie coraz to lepiej. Jeśli chcesz mieć info z tamtego regionu codziennie, to poproś ich o newsletter'a. Ja otrzymuję go codziennie i już nie muszę tam jechać - jeżdżę wzrokiem!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Z waszych doświadczeń - jaka jest szansa ze wszystkie trasy będą czynne na święta . MAm kwaterę zarezerwowaną od 26-tego i do wtorku muszę albo za nią zapłacić, albo zrezygnować. Jadę z synem na 4 dni i zastanawiam się czy jest sens tam jechać.... emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...