Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

jesli ktos jest taki skrupultany, moze przeliczyc dlugosc trasy wzgledem przewyzszenia i ma wszystko podane na tacy. Moim zdaniem oznaczenia tras na Chopoku z obu stron gory sa odpowiadajace rzeczywistosci. Kupony w slowackich gazetach juz byly, akcja rejestrowania byla na stronie Jasnej na facebooku.

Użytkownik Janica edytował ten post 09 listopad 2012 - 14:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki,pomijając trasy na Chopoku,które są bardzo ciekawe i z pewnością oznaczone zgodnie ze skalą ich trudności.Czy ktoś z forumowiczów korzystał zimą z autobusu,który jeździ z Liptowskiego Mikulasza ,przez Demanovą do Jasnej?Zależy mi ,żeby zostawić samochód i go nie ruszać przez kilka dni nartowania,z tego co wiem,to nie ma tam typowych skibusów jadących do Jasnej,ale może ktoś korzystał z autobusu i wie jak to wygląda,czy jest bardzo tłoczno,jaki koszt i czy nie ma problemów z jazdą ze sprzętem?Na Wielkiej Raczy kursują skibusy z Dedovki,w Wysokich Tatrach jest kolejka ,którą można dojechać do ośrodków narciarskich,a na Chopoku skibusy jeżdżą chyba tylko od Zahradek do Otupne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibusy: http://www.jasna.sk/...skibus/pl/zima/ autobusy: http://www.jasna.sk/...rodkow/pl/zima/

No właśnie,tak jak pisałem, skibusy kursują jedynie międzi Tatralandią i kilkoma hotelami ,a Jasną,a chodzi mi właśnie o ten autobus z Liptowskiego Mikulasza,największy wybór noclegów w rozsądnej cenie jest w okolicach Demanovej i czy ktoś jeździł tym autobusem,czy jest w nim w ogóle miejsce żeby wsiąść i jak to wygląda w praktyce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy dzień sezonu zawsze była akcja karnety za 1 euro bez żadnych kuponów, potem były kupony w polskim newsweeku i jakichś tam gazetach słowackich karnet za 5 euro i tatralandia tego samego dnia też za 5 euro jak ktoś pisze o kuponach to nie był pierwszego dnia

Ja też mogę napisać, że jeżeli ktoś pisze o kolejkach do kolejki na 1 godzinę w ciągu całego dnia akcji (02.12.2011),to wcale go tam nie było lub starał się wydłużać swoje stanie na wjazd do 1 godziny - byli tacy co opóźniali dzięki temu niektóre kanapy jechały puste lub niepełne. Mam świadkow bo byłem w towarzystwie a sam zjechałem około 12 razy (od 12-16tej). Kupony kuponami a ja o tamtejszej akcji na Jasna + Tatralandia (1eur+1eur) dowiedziałem się pierwszy raz właśnie poprzez D.Zachodni.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 10 listopad 2012 - 09:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę napisać, że jeżeli ktoś pisze o kolejkach do kolejki na 1 godzinę w ciągu całego dnia akcji (02.12.2011),to wcale go tam nie było lub starał się wydłużać swoje stanie na wjazd do 1 godziny - byli tacy co opóźniali dzięki temu niektóre kanapy jechały puste lub niepełne. Mam świadkow bo byłem w towarzystwie a sam zjechałem około 12 razy (od 12-16tej). Kupony kuponami a ja o tamtejszej akcji na Jasna + Tatralandia (1eur+1eur) dowiedziałem się pierwszy raz właśnie poprzez D.Zachodni.

Nie zalewasz? to jakich masz tych świadków ,pokaż ich zaraz ,to Ci uwierzę .A byłeś w Tatralandii? to pokaż fotki jak się kąpiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,tak jak pisałem, skibusy kursują jedynie międzi Tatralandią i kilkoma hotelami ,a Jasną,a chodzi mi właśnie o ten autobus z Liptowskiego Mikulasza,największy wybór noclegów w rozsądnej cenie jest w okolicach Demanovej i czy ktoś jeździł tym autobusem,czy jest w nim w ogóle miejsce żeby wsiąść i jak to wygląda w praktyce?

Nikt nie podchwycił tematu a też jestem zainteresowany !?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty,ja też chcę wiedziec czy z Pavcina Lehota złapie sie na jakiś bus co jedzie z kierunku liptovskiego do jasnej

Kiepsko z tej miejscowości są jekieś dwa autobusy, ale godziny odjazdu mogą Ci nie odpowiadać. W języku polskim strona sie nie otwiera,trzeba sprawdzić w angielskim albo słowackim http://www.jasna.sk/...-bus/en/winter/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w Pavcina Lehota z 10 lat temu i dojeżdżałem autobusem - upychaliśmy się w bardzo zatłoczonym autobusie "na styk", ale jakoś się zawsze udawało. Autobusy jeździły z tego co pamiętam co godzinę. Później zaczęły kursować regularne ski-busy z takiego wielkiego parkingu tuż przed Pavcina Lehota, gdzie zatrzymywane były samochody (w okresach dużego ruchu) - myślę, że zawsze można się tam przejść i wsiąść w taki skibus, który jeździ znacznie częściej. Na oko jest to jakieś pół kilometra w dół od przystanku przed Pavcina Lehota (z samej miejscowości ok. 1 km). Jak jest teraz to nie wiem, słyszałem że teraz auta raczej nie są już zatrzymywane przed doliną i że można dojechać aż na Lucky, a dopiero stamtąd skibusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no się zobaczy na miejscu ktoś z miejscowych coś doradzi,auto mamy tylko nie chce mi sie z ich parkingów cisnąc do góry a wiadomo że busem najbliżej a na górę swoim bez łapówy i tak się nie wjedzie. 1km w butach narciarskich to trochę za daleko,aż takich wygodnych nie mam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzi o skibusy od kwatery z pavcinej mam do drogi ktora prowadzi do jasnej mam chyba okolo 200m wiec tam licze na stopa

Z rozkładu wynika ,że skibus staje pod hotelem Tri Studnicky ,to jest chyba w Pavcina ,więc jak masz blisko do głównej drogi to może się załapiesz. http://www.jasna.sk/...skibus/pl/zima/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewasz? to jakich masz tych świadków ,pokaż ich zaraz ,to Ci uwierzę .A byłeś w Tatralandii? to pokaż fotki jak się kąpiesz.

Nie mogę spełnić twoich zachcianek bo nie mam wodnego aparatu foto. Zresztą fotek nie robiłem bo nie było czasu i okazji (chociaż widoczki w piątek były kosmiczne) , a real opisałem i nikt mi nie będzie " wciskał kitu ". Sprawa jest tak oczywista ,że świadkowie są niepotrzebni a może z czasem moi się tu ujawnią. Jeżeli ktoś nie marudził to naprawdę mile spędził tam czas, łącząc w 1 dzień narciarstwo z relaksem w Tatralandii. Podobna akcja o tym czasie miała miejsce chyba w rejonie Tatry Wysokie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie,tak jak pisałem, skibusy kursują jedynie międzi Tatralandią i kilkoma hotelami ,a Jasną,a chodzi mi właśnie o ten autobus z Liptowskiego Mikulasza,największy wybór noclegów w rozsądnej cenie jest w okolicach Demanovej

Teraz dzięki www.liptovcard.sk będziesz miał więcej możliwości. Pojawił się nowy (I edycja zimowa - zima 2013) rozkład jazdy ski-busów po Liptowie www.visitliptov.sk - rozszerzony - wydaje się, że optymalny!? Podobne udogodnienia na ten sezon ,mają być w rejonie Wysokie Tatry na podstawie Tatry card. Jak się dowiedziałem od znajomego w Demanovej, w sezonie narciarskim nie ma problemu i nie będzie z dostaniem się do pobliskich ośrodków od Rużomberoka po Liptowski Jan i dalej, tym bardziej dla posiadacza Liptov card - jazda bezpłatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę spełnić twoich zachcianek bo nie mam wodnego aparatu foto. Zresztą fotek nie robiłem bo nie było czasu i okazji (chociaż widoczki w piątek były kosmiczne) , a real opisałem i nikt mi nie będzie " wciskał kitu ". Sprawa jest tak oczywista ,że świadkowie są niepotrzebni a może z czasem moi się tu ujawnią. Jeżeli ktoś nie marudził to naprawdę mile spędził tam czas, łącząc w 1 dzień narciarstwo z relaksem w Tatralandii. Podobna akcja o tym czasie miała miejsce chyba w rejonie Tatry Wysokie?

Wiem ,wiem ,oczywiście ,zgadzam się z Tobą w 100% a tak trochę chciałem se łacha podrzeć ,ja jestem tam częstym bywalcem i to wszystko co piszesz to tak jest i też po nartach siedzę w tatralandii o ! na pitzę jeszcze chodzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle marne szanse, co ich BRAK. Otwarcie za 1e póki co przesunięte na tydzień później, ale musi się pogoda zmienić :/

nie chciałem go dobijać, dlatego napisałem marne ;) ja nawet słabo widzę to otwarcie 7go, bo jakieś lekkie ochłodzenia ma przyjść dopiero w pierwszych dniach grudnia, nie sądzę, żeby się wyrobili w kilka dni z przygotowaniem tras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem go dobijać, dlatego napisałem marne ;) ja nawet słabo widzę to otwarcie 7go, bo jakieś lekkie ochłodzenia ma przyjść dopiero w pierwszych dniach grudnia, nie sądzę, żeby się wyrobili w kilka dni z przygotowaniem tras

Ogólny brak śniegu i wysoka temp. doskwiera całej Europie wyłączajac kurczące się lodowce. Skąd wiadomo, że otwarcie przesunięto o tydzień na 7-go bm ? Pytam bo ja nic nie wiem na ten temat a jestem w bliskim kontakcie z obiektami TMR-u i wiem ,że oficjalne otwarcie - niestety "na sucho" - jest 1-go XII.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...