Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

faf500 napisał: Będę w sobotę i niedzielę. Szara kurtka i pomarańczowo-brązowe spodnie. Te spodnie nie są wpadające w brąz tylko w ZŁOTO:) i w dotyku są jak z jedwabiu. :D Na pewno JEDYNE na stoku:D a ich historia jest bardzo ciekawa jak na wydawać by się mogło ot ski spodnie. Ale to już zupełnie inna historia... Pozdrawiam i milej zabawy;) mam nadzieję że nie będzie już PATOLOGY:rolleyes: Parę patologicznych zdjęć z 11go tutaj: http://www.skiforum....al-sie./page118 PS> Potwierdzam b.niski poziom obsługi w kasach :(

Załączone miniatury

  • Chopok_11gru2011 117.jpg

Użytkownik EFIX edytował ten post 16 grudzień 2011 - 09:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuponów, to jest akcja na facebooku na ich fan page'u O Yeti. Szczegóły tutaj: https://www.facebook...164571963641088

Warto wiedzieć, że by dostać kupon trzeba mieć niefikcyjne dane na koncie: Imię nazwisko i datę urodzenia. Kupon automatycznie się rejestruje w ich bazie i na d kodem kreskowym drukują się dane: Imię i Nazwisko z FACEBOOKA. To będzie poddane weryfikacji w kasie z dowodem tożsamości. Zatem Facebook sobie zagwarantował poprzez taką akcję prawdziwość danych w powyższym zakresie. Czyli z gazet możemy zarejestrować dowolną liczbę kuponów (no może określoną max liczbą dni w promocji - w danym dniu 1 osoba może skorzystać z 1 kuponu). a na Facebooku można dostać tylko 1 kupon. Sztab ludzi pracuje by takie rzeczy wymyślać... pozdrawiam PS> Ja będę w niedzielę (chciałbym by nie wiało i wreszcie dało się tam pojeździć - w sobotę opady śniegu minusy temp. do 7-9 poniżej zera. Może w ND wreszcie będzie słonće i jakaś przyjemność;) niebieska kurtka + czarne spodnie na fischerach rc :)

Użytkownik EFIX edytował ten post 16 grudzień 2011 - 14:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy niestety pokazują zgodnie czarną D :mad: Więc licz się z tym, że może być czynny tylko 1 wyciąg (nie wliczam oślej łączki)

;) będę w sobotę, czerwona kurtka i szare spodnie;) może jakieś mini forumowe spotkanko? która kasa jest przeznaczona do obsługi kuponów?

Spotkanie w samo południe na Lukovej ;) Myk z kuponami jest taki, że to czy dana kasa je obsługuje dowiesz się po odstaniu swego :D

Użytkownik faf500 edytował ten post 16 grudzień 2011 - 19:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nocy piątek/sobota do rana w niedzielę cały czas sypało, raz mocniej, raz słabiej. Na tyle, że w kilku miejscach można było śmigać w puchu. Wiatr słaby, więc co miało chodzić, chodziło. Oprócz otwartych tras, dało się jeździć na Turistickiej i Jelenim Groniu, na tej drugiej jednak powychodziło dużo niespodzianek... Na pozostałych trasach lodowisko + świeży śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) będę w sobotę, czerwona kurtka i szare spodnie;) może jakieś mini forumowe spotkanko? która kasa jest przeznaczona do obsługi kuponów?

Teeego nie wie nikt:P W różnych dniach różne kasy są czynne. tydzień temu były na dole w Zahradkach 2 czynne, i ta po prawej powiedziała by się z kuponami wypałować i do obok iść. No to się człowiek przesunął i jakoś w kolejkę obok wcisnął. Wczoraj nauczeni doświadczenie poszłiśmy do LEWEJ skrajnej (były 3 czynne na dole z racji ilości ludzi może... a może dla kaprysu. bo na górze czynna była tylko 1na (tydzień temu po dwie na dole i górze czyli wychodzi na to samo). No ale: W kasie po lewej był facet, a w tej środkowej Pani która poznałem sprzed tygodnia:P Filozoficzne naszły nas myśli: A jeśli dzisiaj w środkowej albo lewej kupony realizują? To będzie KICHA z prawej kasy wciskać się w kolejkę kas po lewej stronie, a stanie od początku to min 20 min. Bo mogło się zdarzyć że do kuponów była PRZESZKOLONA hehe tylko ta Pani:) No ale obyło się bez problemu. Więc z 2 wyjazdów polecam kasę po lewej stronie na dole (skrajna). WARUNKI: W sobotę (ale to faf500 napisze) padało cały dzień, zima na całego ale otwarte trasy na górze Lukowa i FIS z Równej Holi. Niebieska turystyczna otrzyła się sama:D Większość ludzi z dziećmi tam sobie zjeżdżało. W NIEDZIELE, za to warunki super, choć ludzi też super dużo, i dojazd PATOLOGICZNY, wyślizgało się przed Zahradkami wszystko i ludzie stanęli (skibus-full-pełny-autobus też). przebieraliśmy się na drodze:D TO DALEJ jest PATOLOGY. Sugeruję tam walnąć tunell i parking podziemny. Kosztowne.... ale zwróciło by się po paru latach z nawiązką. Tylko karnet musiałby kosztować z 50 ojro dzień:P Po 1 km spacerze do Zahradek pod górę, rozgrzewka z głowy i 20 ponad min. staniu do kasy, można było cieszyć się otwartymi trasami. 1, 1a z Priehyby w przewężeniu na górze - dalej totalne badziwie z kamorami. Na szczęście przemieszanymi ze śniegiem więc można było jakoś się przepchać.. ale to rozczarowuje trochę. część ttrasy niżej zamknięta z powodu zawodów (młodziki szalały na trasie... wiadomo... się im wydaje że są niezniszczalni .. do czasu) tyle że po zawodach nie ściągnęli zwężęnia :( Najlepiej przygotowana (2 miejsca małe z kamorkami do ominięcia) - była FIS 11tka, oraz mimo że formalnie jeszcze nie otwarta 5tka turystyczna. Z Lukovej górny odcinek 100 m. beton z kamorami - niżej zdecydowanie lepiej. Travers przejezdny w kopnym śniegu na Rowną Hole. Widoki bezcenne:) Zdjęcia później. Dużo ludzi na deskach pod wyciągami - spora frajda,, na nartach też, ale tylko Ci którzy mają freeridowe deski. Inni walczyli tak bez sensu.. na trasowych nartach...chyba bez większej przyjemności... Ponieważ śniegu dopadało, to ludzie się poza trasami i an nieczynnych też porozjeżdżali... ale tam nie ma co się zastanawiać, czy ominąć kamień. Wiatr (fuka vietor) na górze mały ale odczucie zimna poważne. Bez kominiarki jak ktoś jeździ szybciej - się raczej nie da. Generalnie na stromszych trasach i racji opadów śniegu sporo muld .. ale generalnie jest gdzie pojeździć;) i już tego śniegu sztucznego i normalnego jest zdecydowanie więcej. Jednak trzeba liczyć się de facto z regeneracją nart po ;) jak się chciało zwiedzić wszystkie otwarte trasy i nie tylko. Około południa także już spora część ludzi jeździła Turystyczną (5tka), ale były włączone armatki, więc trzeba było je wymijać;) Sporo po opadach śniegu, ale tam mnie 2 razy w tym samym miejscu (2900 m długość trasy sic!) zaatakował kamor ukryty pod śniegiem:P dziury sztuk 2 ;) Generalnie za tę cenę - nawet doliczając 40-50 zł regenerację - jak ktoś nie na szutrówkach - warto było, nawet dla zdjęć - widoki bezcenne, szczególnie jak na ogól zachmurzony Chopok:) Pozdrawiam

Użytkownik EFIX edytował ten post 19 grudzień 2011 - 09:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jutro wybieram się na Chopoka, stąd mam kilka pytań, bo nigdy tam nie byłem: - Jak najlepiej dojechać z Katowic? (planuje przez Korbielów ale co dalej) - czy muszę mieć winietę, czy da się bez dojechać (proszę o jakieś wskazówki) - Gdzie na miejscu się kierować? do której stacji startowej? jaki parking itd. - czy parking jest płatny jeśli tak to ile? Czy można kartą płacić czy lepiej gotówką. W planach mam też po jeżdżeniu udać się do tych basenów, czy to gdzieś po drodze? Czy może jutro się ktoś wybiera? chętnie bym się do niego podpoił, bo w dwa auta zawsze raźniej, mam CB więc kontakt jakiś jest. P.S. Mam też jeden kupon (ten promocyjny za 5E na karnet) więcej, więc mogę odstąpić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Korbielowa można jechać albo przez Zuberec (przez góry), albo przez Dolny Kubin i Rużomberok. W pierwszej opcji przecina się autostradę, w drugiej trzeba wybrać boczną drogę obok autostrady. Szczegóły na mapie znajdziesz. Jeśli chodzi o parkingi w Jasnej to najlepiej dojechać pod same stoki do Zahradek, albo wyżej, ale trzeba być wcześnie, w weekend sporo przed 8, bo później zatrzymują u wylotu doliny i trzeba jechać do góry busem. Oczywiście parkingi i skibus bezpłatny. "Te baseny" to Tatralandia i Besenova - lokalizacja na mapie. Można płacić kartą, ale technika bywa zawodna, więc gotowkę lepiej mieć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj, z Katowic najlepiej przez B-B, Żywiec, Korbielów, Namestovo, Tvrdosin, Nizna, Podbiel, Zuberec, Liptovski Mikulas. z Tychów wyszło mi równo 200km (jak zwykle zresztą :D ). A teraz co do warunków na Chopoku: Biela Put - fajnie, tylko płasko Majova, na górze lód mijescami, generalnie beton, potem się fajne muldy robiły, warunki dobre Pretekarska, od Lukovej do Rovnej Holi - super od Rovnej Holi do Zahradek - najpierw beton (miejscami lód, ale oznaczone to jest), potem elegancka jazda. Majstrovska- górę trzeba przejechać bokiem, najlepiej między drzewami, a potem już jest fajna zabawa na trasie, przyjemne muldy. FiSka - troche beton, ale generalnie standard Chopokowy :) Turisticka- niby zamknieta, ale warunki dobre- śnieg twardy, ale lodu nie ma, Slalomowa i Jeleni Grun, zamkniete, dużo orki między miejscami z trawą i kamieniami, poza tym na końcu slalomowej leży drzewo w poprzek, ale to widać z daleka. najfajniejszy był dzisiaj trawers z Lukovej na Rovna Hole - jest tam nasnieżone i się jeździ po tych nierozciągniętych górkach wyprodukowanego śniegu. Fajna zabawa. Jak zamknęli wyciągi to widziałem że włączyli naśnieżanie na Otupnym, czyli pewnie w święta otworzą gondole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jutro jaka trasa była by najlepsza? czy w tych górach nie będzie zbyt ślisko? Czy jak będę już w Liptovskym Mikulasu to są jakieś drogowskazy?

W górach nie śliskości należy się obawiać, ale grubej warstwy śniegu. Tego jednak ostatnio za dużo nie napadało... Ja lubię jeździć przez Zuberec, bo ładniejsza, widokowa droga, ale przez Ruzomberok chyba odległość niewiele większa. W Liptovskim Mikulasu są znaki na Jasną, trudno nie trafić.

Użytkownik Harnas edytował ten post 20 grudzień 2011 - 21:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorga piękna, a poza tym dużo mniejszy ruch i nie ma ryzyka, że się będziesz wlókł za ciężarówką, jak to się zdaża np. między Kubinem, a Ruzomberkiem. Z drugiej strony czasem warto też zobaczyć Liptovsky Hrad wyłaniający się z mgły :) wybaczcie, że robię tylko widokówki, a nie ma np. zdjęć kamieni na trasach itp. Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... W sposób jaki wyraźnie pisze na tych kuponach - wejść na stronę www.jasna.sk i zarejstrować klikając na stosowny odnośnik, który się nazywa... może dziwnie i myląco więc stąd problem: bo nazwali go "MASZ KUPON - ZAREJSTRUJ GO", potem wybór ośrodka na który rejestrujemy. Nie wiem czy pomogłem, bo dziwne pytanie o tak banalna czynność - ale może faktycznie masz problem i to nie podpucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak się nie ma kuponu, to można z oferty skorzystać poprzez profil "O Yeti" na Facebook'u (też jest odnośnik na stronie Jasnej). Warunek - trzeba mieć w profilu podane prawdziwe imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Dzięki temu z oferty może skorzystać np. osoba towarzysząca, która kuponu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w temacie. Od siebie po pierwszym dniu na Chopoku mogę dodać, że super, nie do porównania z Białką i innymi miejscami w Polsce (moje wrażenie takie, gdyż byłem w tygodniu i nie musiałem stać w kolejkach do wyciągów). Jedyne zastrzeżenie to co oznakowania tras narciarskich, mogło by być lepsze :) bo na po wjechaniu na górę to nie zawsze wiadomo gdzie jechać (tak miałem gdy z Lukovej chciałem się dostać na 5 turystyczną). Tak samo trawers z Priehyba na Biela Put wg mapy jest on w zupełnie innym miejscu niż w rzeczywistości (i brak oznaczeń powoduje, że osoba ze mną będąca, początkująca musiała zjechać 2). Co do kolorów tras to u nas w kraju ewidentnie zawyżają w stosunku do Chopoka. Jeśli w kwietniu będzie śnieg to na 100% się tam jeszcze pojawię, a może i wcześniej. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak się nie ma kuponu, to można z oferty skorzystać poprzez profil "O Yeti" na Facebook'u (też jest odnośnik na stronie Jasnej). Warunek - trzeba mieć w profilu podane prawdziwe imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Dzięki temu z oferty może skorzystać np. osoba towarzysząca, która kuponu nie ma.

W jaki sposób można tego dokonać? -to znaczy jak może osoba towarzysząca skorzystać na face z oferty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem parę fot z nd 18go. z obecnego na dzisiaj stanu nie zmieniło się wiele, prócz oficjalnego otwarcia turystycznej nr 5, Najlepiej dośnieżona była właśnie 5tka i FIS, miejscowe gorsze fragnmenty, ale na tę długość zdecydowanie najlepiej przygotowana. Warto się przejechać - retoryczmne pytanie czy za 35 ojro w top sezonie...:P Kto nie zna ośrodka warto przestudiować wcześniej mapę:P Jeśli to nei pomoże, przy kasach są broszurki ze szczegółowym opisem mapami tras i żarłodajni przy trasach, można schować do kieszeni:) Gdy nie ma dostatecznej ilości śniegu, najlepiej jechać tam w czasie albo po opadach. Można super poza trasami powojować, tyle że z dojazdem (co widać na zdjęciu jest już wcześnie problem, a zegar TYKA:P Gdy nie pada, jak pisał przedmówca, robią się miejscami lodowe pola. Gdy pada, na stromszych trasach muldy, ale przy dobrej kondycji to po prostu frajda:) Narzekanie na śniegu padanie, gdy go wszędzie niedostatek, to nieporozumienie. Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • ZUgrudzień2011 345b.jpg
  • ZUgrudzień2011 006.jpg
  • ZUgrudzień2011 010.jpg
  • ZUgrudzień2011 014.jpg
  • ZUgrudzień2011 016.jpg
  • ZUgrudzień2011 018.jpg
  • ZUgrudzień2011 023.jpg
  • ZUgrudzień2011 040.jpg
  • ZUgrudzień2011 041.jpg
  • ZUgrudzień2011 050.jpg
  • ZUgrudzień2011 063.jpg
  • ZUgrudzień2011 089.jpg
  • ZUgrudzień2011 161.jpg
  • ZUgrudzień2011 182.jpg
  • ZUgrudzień2011 194.jpg
  • ZUgrudzień2011 202b.jpg
  • ZUgrudzień2011 255.jpg
  • ZUgrudzień2011 279.jpg
  • ZUgrudzień2011 306c.jpg
  • ZUgrudzień2011 321.jpg
  • ZUgrudzień2011 336d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...