Skocz do zawartości

Tatrzańska Łomnica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

A właśnie co najważniejsze :)  Bo skoro tam są nowe gondolki i dosyć szybko inwestują w modernizację.. to rodzi sie pytanie.

Jak tam jest cenowo ?

Nie patrz tak. Jeśli tylko kupisz skipass w przedsprzedaży a przede wszystkim wykorzystasz go optymalnie, jeżdżąc cały dzień - nie będzie Tobie żal wydać tych kilku euro więcej do kupy np z basenami.

Oczywiście do całodniowego jeżdżenia i "dzień po dniu" trzeba mieć kondycję i zmienne warunki pogodowe trzeba brać pod uwagę ale jak się człek wstrzeli to później nie powinien żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rycho masz starą mapkę(...)

                 Mnie chodziło głównie o tzw. "francuską muldę" której skany trzymam od ub. sezonu...no to jeszcze raz tak dla porównania:

                                                       -było;   tatrzanska-lomnica-mapa_2063.jpg   -jest;    NEW Tatranska_Lomnica_nahlad_05.jpg  

                                                               "NEW" to nowości  zrealizowane na nadchodzący sezon 2013/14 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o odpowiedzi na pytania jako że szukam miejsca na ferie.

 

To Chopok będzie lepszym wyborem. Łomnica po 1 dniu się znudzi - w zasadzie to jest 1 trasa z odgałęzieniami. Na dole płasko jak w Białce, w środku nieco lepiej, a fajna trasa na samej górze - tyle że krótka i obsługiwana przez dość stare 2 osobowe krzesło.

Jeśli chodzi o atrakcje poza narciarskie - AquaCity w Popradzie - niby zmodernizowane, ale gdzieś tam w kątach duch Lenina krąży.

Chopok zapewnia dużo większą różnorodność tras, a pozanarciarsko masz Tatralandię i Besenovą - aktualnie chyba mającą w zimie więcej atrakcji dla dzieci (duży basen ze sztucznymi falami, ścianką wspinaczkową, rury - zjeżdżalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Chopok będzie lepszym wyborem. Łomnica po 1 dniu się znudzi - w zasadzie to jest 1 trasa z odgałęzieniami. Na dole płasko jak w Białce, w środku nieco lepiej, a fajna trasa na samej górze - tyle że krótka i obsługiwana przez dość stare 2 osobowe krzesło.

(...)

Ale się powtarzasz.

Popatrz na nowe mapy i mniej na uwadze sąsiedztwo innych ośrodków ,a TMR nie kieruje do Popradu tylko do Tatralandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na nowe mapy i mniej na uwadze sąsiedztwo innych ośrodków.

 

Dołożenie jednej równoległej trasy IMHO szału nie robi. Inne ośrodki - fajnie że są, szkoda, że nie są połączone - czyli jak już się zdecydujesz, to jeździsz tam cały dzień, bo przejazd pomiędzy tylko autem/kolejką.

Co do Tatralandii - to ok. 70 km w jedną stronę, czyli bliżej masz na baseny w Białce (35 km). Wolałbym być pod Chopokiem i ewentualnie wyskoczyć na 1 dzień na Łomnicę, niż odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie jednej równoległej trasy IMHO szału nie robi(...)

Co do Tatralandii - to ok. 70 km w jedną stronę, czyli bliżej masz na baseny w Białce (35 km).

Wolałbym być pod Chopokiem i ewentualnie wyskoczyć na 1 dzień na Łomnicę, niż odwrotnie.

Ale wtedy w pełni nie wykorzystasz tego co daje tobie http://www.gopass.sk ,przynajmniej poza sezonem.

Faktycznie! Dołożenie trasy nr 6 i 11 oraz nartostrady nie robi żadnego szału!

Tamtejsza kolej łącząca ośrodki to też nic istotnego tym bardziej jeśli masz swoje auto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

wybieram się na Słowację podczas ferii w mazowieckim. Mam pytanie o samą miejscowość. Ja, żona i 8,5 letni syn będziemy jeździć, ale mamy zamiar zabrać ze sobą "dziadków" którzy będą się opiekować naszym "niecałoroczniakiem". Pytanie jest czy "dziadkowie" się nie zanudzą przez 5 dni w TŁ. Czy jest gdzie pospacerować, posiedzieć, coś zwiedzić w okolicy.(...)

 

Będę wdzięczny za info, ew jakieś kwaterki z własną kuchnią jakby miał ktoś to też bym nie pogardził

Kwatery musisz szukać poniżej magistrali najlepiej tu: http://www.hej.pl

Na Forum jest kilka sprawdzonych adresów w samej TŁ ale nie pamiętam tych postów.

 

Tatrzańska magistrala jest świetnie połączona kolejką a Strb. Pleso (2 km od kolejki - skocznie i stacje narciarskie) ,Smokovce (dawne uzdrowisko) oraz Tatranska Lomnica należą do najjaśniejszych stron Tatr. Nie można też  zapomnieć o Popradzie (termy) oraz o innych atrakcjach. http://www.tatry.sk Także bez względu na rocznik dziadków każdy może tam coś dla siebie znaleźć. Może nie ma tam "takiej dyskoteki" jak w Zakopanem  ale czuje się wielkość Tatr i naprawdę można wypocząć w odróżnieniu od naszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jakoś tak zawsze jest, że w marcu-kwietniu opady są naprawdę spore. Na dole leje deszcz, a na górze śnieżyca. I tak jak jeden z przedmówców napisał (odrobinę się pomylił), ta rekordowa pokrywa śnieżna na Kasprowym zanotowana była 15 kwietnia: http://www.twojapogo...sprowym-wierchu.

Witam

 

Jeśli to ja miałbym być tym, który się pomylił. To  wyjaśniam, że pisałem o pokrywie 3,30 m(i tu jest pomyłka-było 3,30 cm) na pierwszego maja. Natomiast nie pisałem, że to była rekordowa pokrywa, bo jej do dzisiaj nie znałem. Jak się więc okazuje była  później większa. Dzieli je okres ok. czterdziestu lat. Więc w międzyczasie może były pokrywy trzymetrowe. Największe opady są w kwietniu, gdy jest bardzo mokry i chłodny. Daje to szanse na pokrycie puchem całego terenu Hali Gąsienicowej i wyżej. Chłodny i mokry kwiecień może spowodować, że dojedzie się do samego Ronda w Zakopanem. Co mi się zdarzało. Oczywiście trwa to najwyżej kilka dni.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie co roku pojawia się porządny opad w połowie marca ,a nawet w kwietniu ,w zeszłym roku dopiero w marcu ruszyła górna częśc Pilska ,często jeździłem na przełomie marca i kwietnia w najlepszych warunkach w sezonie , oczywiście takie warunki występują w wyżej położonych ośrodkach ,jak Kasprowy, Pilsko ,czy czasem Szczyrk. W 2013 na pilsko 14 kwietnia był metr śniegu i wyśmienite warunki ,do tego puste trasy

Załączone miniatury

  • IMG00394-20130407-1008.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Tatrzańskiej - pięknie ! Warunki bardzo dobre na górze, trasy twarde, uwaga - miejscami lód. na dole już niestety śnieg bardziej wiosenny. Czarna trasa z Łomnickiego Sedla czynna. Sporo ludzi, ale to ostatnia sobota ferii była, więc nie dziwota.

 

IMG_20170225_134255.jpg IMG_20170225_134319.jpg IMG_20170225_150245.jpg

 

 

P.S. Podobno niedżwiedzie się budzą w Tatrach, koniec zimy już blisko, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączam się pod pytanie, bo w sobotę sie wybieram :)

No to sam sobie odpowiadam :)
Śniegu na stokach dużo, na górze śnieg bardzo fajny i ogólnie bialo i zimowo, w części dolnej (dolna połowa tras czerwonych i niebieskie trasy na dole) śnieg mokry, poza trasami buro. Pojedyncze przetarcia i kamyki ale bez dramatu. Reasumując: na górze przyjemne zimowe szusowanie, niżej walka z pluchą :)
Plus taki ze ludzi mało, czas oczekiwania na wyciąg zerowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiadam :)
Śniegu na stokach dużo, na górze śnieg bardzo fajny i ogólnie bialo i zimowo, w części dolnej (dolna połowa tras czerwonych i niebieskie trasy na dole) śnieg mokry, poza trasami buro. Pojedyncze przetarcia i kamyki ale bez dramatu. Reasumując: na górze przyjemne zimowe szusowanie, niżej walka z pluchą :)
Plus taki ze ludzi mało, czas oczekiwania na wyciąg zerowy.

Jeszcze 2 zdjęcia z góry i jedno z dolu, mam nadzieję że coś widać bo wysyłam z telefonu i nic nie widzę. Pozdrawiam :)

Załączone miniatury

  • WP_20170318_11_22_16_Pro.jpg
  • WP_20170318_11_19_19_Pro.jpg
  • WP_20170318_16_07_27_Pro.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem.Tragedia.O tej porze roku nie ma sensu tam jechać.

Na czerwonej trasie zwały mokrego śniegu.W dolnej części momentami trzeba było dreptać po trawie.

Dziwne, bo  na Kotelnicy warunki o niebo lepsze a przecież niżej.

Może dlatego że Łomnica to południowy stok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Łomnickiej przełęczy warunki dobre , w strefie free bardzo dobre. Trzeba być osobą nie rozważną , aby jeżdzić po zamkniętych trasach poniżej Startu,  W takich warunkach jeżdzi się powyżej Skalnatego Plesa i zjeżdża gondolami do Łomnicy. 

 

Nie zgodzę się kasza jakich mało wszędzie nawet w tym najwyższym odcinku. Byłem 2 dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się kasza jakich mało wszędzie nawet w tym najwyższym odcinku. Byłem 2 dni temu.


Może Strbske Pleso jest pewniejszą opcją? Jest niedaleko, ale dolna stacja jest na 1400mnpm a trasy na górze są dość szerokie wiec może nie niszczą sie tak szybko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...