Skocz do zawartości

Ocieplacz pleców - kamizelka?.


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od jakiegoś czasu mocno cierpię z zimna na  starych krzesłach - mocno sie zmieniła moja termika po pandemii- kawałek styropianu podkładany pod plecy daje rade ale ludzie dziwnie patrzą. Stad moje pytanie do profesjonalistów - jakiś wyczynowy styropian? Dobra kamizelka? .. jakieś inne patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lexi napisał:

Dzień dobry.

Od jakiegoś czasu mocno cierpię z zimna na  starych krzesłach - mocno sie zmieniła moja termika po pandemii- kawałek styropianu podkładany pod plecy daje rade ale ludzie dziwnie patrzą. Stad moje pytanie do profesjonalistów - jakiś wyczynowy styropian? Dobra kamizelka? .. jakieś inne patenty?

Żółw narciarski będzie dwa w jednym. Sprawdzone ja czasami zdejmuję bo jest mi za ciepło.

 

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lexi napisał:

Był rozpatrywany takowy ale w moim przypadku to spory przerost formy nad treścią...  rozumiesz - stary facet (57) który jeszcze żyje - żółwie sie robi dla sportowców.

Dzięki.

Cześć

Dlatego się to nazywa Żółw - nosi się do 150 lat i  wzwyż nawet. Ty to młodziak jesteś.

pozdrawiam

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Lexi napisał:

Był rozpatrywany takowy ale w moim przypadku to spory przerost formy nad treścią...  rozumiesz - stary facet (57) który jeszcze żyje - żółwie sie robi dla sportowców.

Dzięki.

Cześć

Wybacz przyjacielu ale ja mam dokładnie 57 lat - skończone i absolutnie nie czuje się stary. Poczucie bycia starym nie ma nic wspólnego z wiekiem więc proponuję te liczby z postu wyciąć.

Chcesz być stary - jesteś stary - Twoja sprawa a lat możesz mieć nawet 30 - nie ma związku.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz przyjacielu ale ja mam dokładnie 57 lat - skończone i absolutnie nie czuje się stary. Poczucie bycia starym nie ma nic wspólnego z wiekiem więc proponuję te liczy z postu wyciąć.

Chcesz być stary - jesteś stary - Twoja sprawa a lat możesz mieć nawet 30 - nie ma związku.

Pozdro

Hahaha... ja jestem świadom wieku i tyle -... I ma to związek -czy chcesz czy nie.. (choćby ścięgna Mitku .. :))

 

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lexi napisał:

Hahaha... ja jestem świadom wieku i tyle -... I ma to związek -czy chcesz czy nie.. (choćby ścięgna Mitku .. :))

 

Cześć

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Masz jakieś kłopoty ze ścięgnami, potrzebujesz pomocy w tej kwestii - chętnie służę. O co konkretnie chodzi?

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Masz jakieś kłopoty ze ścięgnami, potrzebujesz pomocy w tej kwestii - chętnie służę. O co konkretnie chodzi?

POzdro

Zimno mi w plecy Mitku ..  (taki temat) ..będziesz w tym roku na Czarnym Groniu?. tam mi wyjątkowo zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lexi napisał:

Zimno mi w plecy Mitku ..  (taki temat) ..będziesz w tym roku na Czarnym Groniu?. tam mi wyjątkowo zimno

Cześć

No to ja mam tylko jedną radę - przyspiesz. Na rowerze, jak mi zimno - zwiększam kadencję i/lub prędkość, na nartach, przestaję wozić dupę i przechodzę do intensywnego śmigu, na kajakach zwiększam kadencję - zawsze działa rozgrzewająco, zawsze. Polecam.

Na Czarnym Groniu gdzie przeloty są tak krótkie to rzeczywiście jest dziwne ale też da się zrobić metodą na maksymalną ilość skrętów.

Wiesz ja zawsze wolę, nawet zmarznąć na wyciągu czy w innym momencie przestoju, niż odczuwać choć ślady przegrzania. Mam polarowy bezrękawnik za 50 pln kupiony dawno temu - super się spisuje.

Pozdro

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No to ja mam tylko jedną radę - przyspiesz. Na rowerze, jak mi zimno - zwiększam kadencję i/lub prędkość, na nartach, przestaję wozić dupę i przechodzę do intensywnego śmigu, na kajakach zwiększam kadencję - zawsze działa rozgrzewająco, zawsze. Polecam.

Na Czarnym Groniu gdzie przeloty są tak krótkie to rzeczywiście jest dziwne ale też da się zrobić metodą na maksymalną ilość skrętów.

Wiesz ja zawsze wolę, nawet zmarznąć na wyciągu czy w innym momencie przestoju, niż odczuwać choć ślady przegrzania. Mam polarowy bezrękawnik za 50 pln kupiony dawno temu - super się spisuje.

Pozdro

 

Pewno masz nadciśnienie, a bezrękawnik i ja mam... na skitury, taki softshell.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Dzień dobry.

Od jakiegoś czasu mocno cierpię z zimna na  starych krzesłach - mocno sie zmieniła moja termika po pandemii- kawałek styropianu podkładany pod plecy daje rade ale ludzie dziwnie patrzą. Stad moje pytanie do profesjonalistów - jakiś wyczynowy styropian? Dobra kamizelka? .. jakieś inne patenty?

Witamy na forum.

Jak nie żółw (tu widziałbym taki raczej rowerowy, z siateczki, jedynie z usztywnieniem z tyłu), to może natrzeć plecy jakąś maścią rozgrzewającą lub zastosować coś takiego jak poniżej.

 https://www.decathlon.pl/p/ogrzewacze-ciala-wedze-10-sztuk/_/R-p-161194?mc=8373957

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

A oprócz tego wybierz się do kardiologa. Zimno to zwykle oznaka kiepskiego krążenia. Miażdżyca przypomniała o sobie... ?

Czort znajet.. termika zmieniła sie wraz z przebytym covidem rok temu..całkiem sie popitoliło - dawniej na cieniutko wszystko teraz marzne kompletnie i na nartach i nawet jak w góry chodzę też.. skapety inne inne buty itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mitek napisał:

No to ja mam tylko jedną radę - przyspiesz. Na rowerze, jak mi zimno - zwiększam kadencję i/lub prędkość, na nartach, przestaję wozić dupę i przechodzę do intensywnego śmigu, na kajakach zwiększam kadencję - zawsze działa rozgrzewająco, zawsze. Polecam.

Co prawda na rowerze nie jeżdzę często ale na nartach raczej sie nie bujam... cisne - jak braknie prądu jadę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lexi napisał:

Dzień dobry.

Od jakiegoś czasu mocno cierpię z zimna na  starych krzesłach - mocno sie zmieniła moja termika po pandemii- kawałek styropianu podkładany pod plecy daje rade ale ludzie dziwnie patrzą. Stad moje pytanie do profesjonalistów - jakiś wyczynowy styropian? Dobra kamizelka? .. jakieś inne patenty?

Ja używam prostego pasa lędźwiowego. Od dobrych 5-6 lat. Nie jest to prawdziwy stabilizator. Zdjęcie. Ociepla i trochę wzmacnia moje stare lędźwie. 😉

pas.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, a_senior napisał:

Ja używam prostego pasa lędźwiowego. Od dobrych 5-6 lat. Nie jest to prawdziwy stabilizator. Zdjęcie. Ociepla i trochę wzmacnia moje stare lędźwie. 😉

pas.jpg

Dzięki Andrzeju..sam do niedawna podobnego używałem ale na razie wziąłem rozwód z chirurgami i już nie musze takiego cuda nosić - poza tym to pleców nie ociepla tylko lędźwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moruniek napisał:

Witamy na forum.

Jak nie żółw (tu widziałbym taki raczej rowerowy, z siateczki, jedynie z usztywnieniem z tyłu), to może natrzeć plecy jakąś maścią rozgrzewającą lub zastosować coś takiego jak poniżej.

 https://www.decathlon.pl/p/ogrzewacze-ciala-wedze-10-sztuk/_/R-p-161194?mc=8373957

To znam. Kupiłem głównie dla dzieci bo ja nie marznę. Działa rewelacyjnie. Wkłada do rękawiczki woreczek, ciepłe to to, od ręki ciepło na cały organizm się rozprzestrzenia. Spróbuj. Grosze kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lexi napisał:

Dzień dobry.

Od jakiegoś czasu mocno cierpię z zimna na  starych krzesłach - mocno sie zmieniła moja termika po pandemii- kawałek styropianu podkładany pod plecy daje rade ale ludzie dziwnie patrzą. Stad moje pytanie do profesjonalistów - jakiś wyczynowy styropian? Dobra kamizelka? .. jakieś inne patenty?

Z tym styropianem to patent niezły ale... sypiesz się panie...

ps dobra koszulka z merynosa na ciało, ew coś takiego

https://8a.pl/bluza-termoaktywna-dynafit-speed-dryarn-l-s-tee-magnet?gclid=EAIaIQobChMIjP_H6qXu_AIVu4KDBx0pkga1EAkYAiABEgK3x_D_BwE

nie wiem z czego to robią ale jest naprawdę ciepłe 

no i przylega bo rozumiem ze może cie panie podwiewa

do tego dobra kurtka i git ważne by się nie spocić

bo potem może być zimno ma mieć oddychalnosc

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, star napisał:

Z tym styropianem to patent niezły ale... sypiesz się panie...

ps dobra koszulka z merynosa na ciało, ew coś takiego

https://8a.pl/bluza-termoaktywna-dynafit-speed-dryarn-l-s-tee-magnet?gclid=EAIaIQobChMIjP_H6qXu_AIVu4KDBx0pkga1EAkYAiABEgK3x_D_BwE

nie wiem z czego to robią ale jest naprawdę ciepłe 

no i przylega bo rozumiem ze może cie panie podwiewa

do tego dobra kurtka i git ważne by się nie spocić

bo potem może być zimno ma mieć oddychalnosc

 

Rzecz w tym że wszelkiem maści szmat ci u mnie dostatek bo z odzieży technicznej korzystam często i cały rok i czy to Hi-tech plastiki z UYN albo Odlo czy wełna Ortovoxa, Fjalravena czy innych ..problem w tym ze na narty wkładam niezbyt grubo a marzną mi jedynie miejsca gdzie stykają sie plecy ze starym zmrożonym przez noc krzesłem. Czy to będzie Czarny Groń, Mosorny, Jurgów czy inne Koninki takich krzeseł  większość w Polsce jest i jak przyjdzie w nocy siarczysty mróz to wiem ze będzie w plery zimno dopóki słonko nie ogrzeje troche. Często jadę na krześle nie opierając sie albo podkładam kije gdy jade sam(działa to połowicznie). Najlepsza by była jakaś kamizelka która ma grube plecy i przewiewny przód - niestety w większości kamizelek jest dokładnie odwrotnie (jedynie żółw - którego nie chce).

Może ktoś coś gdzieś widział?

W ostateczności poświęcę jakąś bluze z grubego polaru i zaniosę do krawcowej coby wycięła plecy i naszyła na inną. - na razie szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lexi napisał:

Rzecz w tym że wszelkiem maści szmat ci u mnie dostatek bo z odzieży technicznej korzystam często i cały rok i czy to Hi-tech plastiki z UYN albo Odlo czy wełna Ortovoxa, Fjalravena czy innych ..problem w tym ze na narty wkładam niezbyt grubo a marzną mi jedynie miejsca gdzie stykają sie plecy ze starym zmrożonym przez noc krzesłem. Czy to będzie Czarny Groń, Mosorny, Jurgów czy inne Koninki takich krzeseł  większość w Polsce jest i jak przyjdzie w nocy siarczysty mróz to wiem ze będzie w plery zimno dopóki słonko nie ogrzeje troche. Często jadę na krześle nie opierając sie albo podkładam kije gdy jade sam(działa to połowicznie). Najlepsza by była jakaś kamizelka która ma grube plecy i przewiewny przód - niestety w większości kamizelek jest dokładnie odwrotnie (jedynie żółw - którego nie chce).

Może ktoś coś gdzieś widział?

W ostateczności poświęcę jakąś bluze z grubego polaru i zaniosę do krawcowej coby wycięła plecy i naszyła na inną. - na razie szukam.

Trzeba wybierać ośrodki z grzanymi kanapami...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...