Skocz do zawartości

Koło trasy


SzymQ

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wujot napisał:

Teraz to nazywa się lonża i kosztuje w firmowym wydaniu około 100 zł (a nędzne z deca za pół ceny). Są nawet carbonowe (ATK).

Cześć

Tak wiem, teraz wszystko się jakoś specjalnie nazywa i jest z pewnością wyjątkowe. A wystarczy parę metrów linki spadochronowej czy cienkiego repika i kieszeń z dziurką albo gumka...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Tak wiem, teraz wszystko się jakoś specjalnie nazywa i jest z pewnością wyjątkowe. A wystarczy parę metrów linki spadochronowej czy cienkiego repika i kieszeń z dziurką albo gumka...

Pozdro

Część

Ja mam coś takiego i raz się przydało jak nartą w puchu poszła pod śniegiem ale kawałek taśmy był widoczny , proste i skuteczne.

 

https://www.nartywarszawa.pl/tasma-dynafit-deep-snow-band.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, SzymQ napisał:

Hej, 

Czy bylibyście w stanie podpowiedzieć jak jechać obok trasy po śniegu, który na wierzchu ma przewianą "zlodowociałą" warstwę, a pod nią jest bardziej miękko? Nie miałem wcześniej doświadczenia z podobną nawierzchnią. Narty mi grzęzły i nie bardzo miałem wpływ na kierunek jazdy. Czy muszę jechać szybciej, wąsko i sterować delikatnym NW? Czy jeszcze jakoś inaczej?

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Rozwiązanie jest banalnie proste. Kup narty dedykowane do jazdy po lodoszreni.🤨

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Mitek said:

Krótko mówiąc gdy schodzimy z trasy możemy trafić na warunki/śniegi po których jechać się po prostu nie da i trzeba je jakoś bezpiecznie przebyć.

Na razie próbuję tylko zebrać doświadczenie związane z różnymi warunkami we w miarę bezpiecznym środowisku. Trafiłem na problem, więc pytam bardziej doświadczonych kolegów. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Część

Ja mam coś takiego i raz się przydało jak nartą w puchu poszła pod śniegiem ale kawałek taśmy był widoczny , proste i skuteczne.

 

https://www.nartywarszawa.pl/tasma-dynafit-deep-snow-band.html

Jeśli narta pójdzie pod powierzchnię śniegu to nie ma problemu. Wcześniej czy później się ją wykopie. Zdecydowanie gorzej gdy pójdzie w las, wtedy często jest nie do znalezienia. Kilkaset metrów dalej kolorowa wstążka raczej nie pomoże. Prędzej pomyślałbym nad czipem z gps.

Edytowane przez Wujot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Krótko mówiąc gdy schodzimy z trasy możemy trafić na warunki/śniegi po których jechać się po prostu nie da i trzeba je jakoś bezpiecznie przebyć. I

Na takie okoliczności nasz skiturowy guru (Robert Róg) ukuł powiedzenie - "zdobywanie niskości". To przez analogię do "zdobywania wysokości". Parę razy w życiu byłem dosłownie szczęśliwy jak się znalazłem cały na dole.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 17:00, SzymQ napisał:

Hej, 

Czy bylibyście w stanie podpowiedzieć jak jechać obok trasy po śniegu, który na wierzchu ma przewianą "zlodowociałą" warstwę, a pod nią jest bardziej miękko? Nie miałem wcześniej doświadczenia z podobną nawierzchnią. Narty mi grzęzły i nie bardzo miałem wpływ na kierunek jazdy. Czy muszę jechać szybciej, wąsko i sterować delikatnym NW? Czy jeszcze jakoś inaczej?

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Czy jeździłeś w tym miejscu obok trasy, gdzie Ci pokazywałem w zeszłym roku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moruniek napisał:

Teraz jest mało śniegu, uważaj tam płyną dwa cieki wodne nad którymi jedziesz. Jak puszcza pod spodem, może być niewesoło. 

 

Cieki wodne to kolejny ciekawy temat, niby wklęsła formacja, na ogół pokryta śniegiem, ale nigdy nie wiadomo jak będzie ewoluowało koryto. Miłe złego początki. Bywa bardzo stromo. Sprawdzone jak u bohaterów w stronę Pysznej w Tatrzańskich plenerach oraz w ramach akcji karkonoski spleen. Niekoniecznie chciałbym powtarzać. Lepiej podchodzić.

D0EB5379-A339-4297-84D2-B8B5FB1534A9.jpeg

F52B4471-1659-4901-8A52-93AC02C05E09.jpeg

BBFFD93A-B2AD-4ACA-B54F-063153B6CAD9.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...