Skocz do zawartości

Narty podobne do Atomic Cloud 11


Bacek

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze to które to są te drugie katalogowe damskie slalomki? Czy może po prostu męskie i wiązanie przesunąć do przodu? W męskich to chociaż w nazwie to sl bywa 🙂

Te  WC REBELS ISL RD TEAM ze względu na juniorskość też się do tego kwalifikują?

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiązania do przodu??? O czym ty piszesz??? Męska 165 cm, damska 155-157 cm i tyle - druga narta SL w katalogu. Na juniorskie już zdecydowanie za późno.

Przesuwać wiązania, po co, jeżeli chcesz w ten sposób poprawiać skrętność to powiedz mi co to ma wspólnego z płcią?

Błagam Panowie nie powtarzajcie jakichś głupot.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bacek napisał:

Historie z forum że w damskich wiązania są fabrycznie bardziej z przodu. Jak mówiłem fachowcem nie jestem.

Cześć

Nie słyszałem ale to możliwe, że i w ten sposób próbuje się dziewczyny oszukiwać.  A to takie proste, wystarczy kupić porządne narty i nauczyć się jeździć.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacek bajzel robisz niesamowity a już kompletnie z tym przesadzonym NW.... pokaż mi 13 latkę (poza klubowymi) które prawidłowo robią NW???? Natka lat 13 od Krzyśka ogarnia G7. Moją Julka lat 13 połknęła SL11 155 poprzedzone SL165 a ty poważnie rozkminiasz g ....na atomy....napisałem jutro powiem ci jakie dziewczyny lubią narty ale mam 100 procent pewności że i tak kupisz po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocjonujecie się tym jakby to było nie wiem co. Nie bywam już tam na forum, ale katalog sprzętu od lat fajnie wszystkim służy. Tworzenie go to czas, pieniądze. Nie dziwię się że chłopak nie chce, żeby każdy ot tak kopiował zawartość.

Zróbcie i utrzymajcie taki serwis za swoje, to będziecie mogli oceniać.

A to że blokowanie prawego kliku może być irytujące... Trudno

edit: jeśli Wam to bardzo bardzo przeszkadza, wystarczy zablokować w swojej przeglądarce w ustawieniach działanie JavaScript dla www.skionline.pl

przykład dla mojej przeglądarki Opera

image.png.2d6303684eaa4eddc6fe7985f6dc7ac9.png

i działa

image.png.598aec9839eb2e1a47d02de8ac15f408.png

Edytowane przez Kubis
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bacek napisał:

Ot miotam się po prostu. Nie mam wewnętrznego przekonania co wybrać które próbuję tu potwierdzić. Coś musze zanabyć i tyle.

Cześć

No dobra to tak po chłopsku zapytam: A znasz się na tym? Jedyne co możesz wiedzieć a np. Adam nie, że koleżanka chce narty zielone w żółte kropki i koniec. I to jest ważne - ja często dobieram narty na zasadzie która ładniejsza, nic w tym złego. Ale jeżeli takiego imperatywu nie ma to słuchaj Adama.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bacek napisał:

To tu jest 13 lat 164/52 i będzie jeszcze wyżej.  Czyli już takie nie do końca nastolatkowie parametry.

Ktoś mi wspominał o Epic Joy ale jakoś do końca do slalomek nie mam przekonania.

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,epic-joy,12179.html

To może jakieś juniorskie AM max 70 pod butem. Jak lubi niebieski kolor to takie w długości 160cm

https://www.skatepro.de/306-40222.htm?stockcode=122471.910.140&gclid=EAIaIQobChMIiZ-20Z_n_AIVCICDBx3NFAk2EAQYAiABEgKynvD_BwE

 

masz filmik z jazdą dziecięcia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

13 lat 164 cm 52 kg i juniorska narta???

Chyba po to aby ją z wie4lkim trudem na koniec tego sezonu kupić i liczyć, że się na początku przyszłego sprzeda z zyskiem bo porządna juniorska narta na taki wiek dla nie zawodnika ale jeżdżącego to bardzo ciężki temat.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie poczekam na konkretną rekomendację Adama. Natomiast jeżeli chodzi o drugie slalomki to nawet z tym mam problem ze zidentyfikowaniem.

Dobrzę typuję?

  • Atomic S7
  • Elan SL Fusion
  • Fisher RC4 SC ?
  • Dynastar Omeglass Master SL
  • Head i.SLR

Dalej już nie bardzo ani tego nie jestem pewnien

 

 

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bacek napisał:

Spokojnie poczekam na konkretną rekomendację Adama. Natomiast jeżeli chodzi o drugie slalomki to nawet z tym mam problem ze zidentyfikowaniem.

Dobrzę typuję?

  • Atomic S5
  • Elan SL Fusion
  • Fisher RC4 SC ?
  • Dynastar Omeglass Master SL
  • Head i.SLR

Dalej już nie bardzo ani tego nie jestem pewnien

a do czego to ma być bo Atomic S5 to narta do biegania,

na Dynastar Omeglass Master SL jeździłem wczoraj - świetna slalomka ale bardzo droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Jan said:

a do czego to ma być bo Atomic S5 to narta do biegania,

😄

Słusznie Atomic S7 miało być.

 

Tu już nawet nie chodzi o to ile która kosztuje tylko które to są te drugie Slalomki jako że dla mnie nomenklatura nazwowa nie jest tu do końca czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bacek napisał:

No dobrze to które to są te drugie katalogowe damskie slalomki? Czy może po prostu męskie i wiązanie przesunąć do przodu? W męskich to chociaż w nazwie to sl bywa 🙂

Te  WC REBELS ISL RD TEAM ze względu na juniorskość też się do tego kwalifikują?

Cze

Nadadzą się, moja córka jeździ na nich z powodzeniem - parametry jak Twojej, jedno ale - ma 26 lat 😉, raczej się kurczy niż rośnie. Kwalifikują się - bardziej elastyczne niż stricte dla dorosłych, dla lżejszych wysokich juniorów, pewnie mniej blachy i płyta juniorska, słabsze wiązanie - ale generalnie najlepsze co dla juniora można kupić. Warte rozważenia. Bo nie wiem jaki plan ma Twoja córka odnośnie wzrostu i wagi 🙂. S7 i e-SLR - to drugie SL katalogowe. Może jakieś cross na wzrost X7 czy coś podobnego - też chyba dobra opcja.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A ci wiadomo mają kasę. Ta sama narta z dopiskiem Master i nie 3000 ale 4500 - można?... znaleźć jeleni. 😉

Pozdro

takie były

https://www.tradeinn.com/snowinn/de/dynastar-speed-omeglass-master-sl-konect-spx-12-konect-gw-b80-alpinski/138305521/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=13978665&country=de&gclid=EAIaIQobChMI9t372Lno_AIV0-5RCh2LBAf8EAQYASABEgKF9_D_BwE&gclsrc=aw.ds

niedobre ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bacek napisał:

Spokojnie poczekam na konkretną rekomendację Adama.

 

To jest mega trudny temat - gdybym miał dziewczynę na 10 metrach - widział jak jedzie, wiedział co jest w stanie z swoim ciałem zrobić to jestem w stanie na ten moment bardzo dokładnie dobrać dla niej deski i tu podkreślam "na ten moment"....podkreśliłem, bo dzisiaj krótki cięty, jutro długi ześlizgowy, pojutrze śmig a za tydzień wycieczka z kumpelami do lasu i po pachy w śnieg to się u dzieciaków zmienia co godzinę....co ja pitolę co zjazd. Co do zasady odradzam typową nartę slalomową dla nastolatki/tka która/óry nie ma ugruntowanej techniki i upodobań dlatego też biorąc pod uwagę bardzo szczątkowe informacje i brak wizualizacji jazdy proponuję uniwersalne narty o profilu GS czyli np. np Atomic X5 (już widzę komentarze odnośnie profilu GS) gdybym widział/wiedzial jak jeździ, jakie jest nastawienie opiekunów/ rodziców, jakie dziewczę ma preferencje to mógł bym ewentualnie rozważyć G7 ( lub podobne).

Z góry przepraszam za odnośniki do Atomic-a ale są to dla mnie najbardziej znane modele. Oczywiście pokrewne modele innych firm jak najbardziej tak.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

To jest mega trudny temat - gdybym miał dziewczynę na 10 metrach - widział jak jedzie, wiedział co jest w stanie z swoim ciałem zrobić to jestem w stanie na ten moment bardzo dokładnie dobrać dla niej deski i tu podkreślam "na ten moment"....podkreśliłem, bo dzisiaj krótki cięty, jutro długi ześlizgowy, pojutrze śmig a za tydzień wycieczka z kumpelami do lasu i po pachy w śnieg to się u dzieciaków zmienia co godzinę....co ja pitolę co zjazd. Co do zasady odradzam typową nartę slalomową dla nastolatki/tka która/óry nie ma ugruntowanej techniki i upodobań dlatego też biorąc pod uwagę bardzo szczątkowe informacje i brak wizualizacji jazdy proponuję uniwersalne narty o profilu GS czyli np. np Atomic X5 (już widzę komentarze odnośnie profilu GS) gdybym widział/wiedzial jak jeździ, jakie jest nastawienie opiekunów/ rodziców, jakie dziewczę ma preferencje to mógł bym ewentualnie rozważyć G7 ( lub podobne).

Z góry przepraszam za odnośniki do Atomic-a ale są to dla mnie najbardziej znane modele. Oczywiście pokrewne modele innych firm jak najbardziej tak.

Coś w tym jest. Sprawny odważny dzieciak progres dokonuje w czasie jednego przejazdu. Akomodacja niezwykła. Ostatnio to przerabiałem na 10-latku. Doświadczenie w jeździe na rowerze po jakichś rampach jedynie. Drugi rok na desce. Drugi dzień w sezonie i wybrał się na czerwoną w CzG i pyta na kanapie czy trudna. Przeprowadziłem wywiad. Puściłem przodem gotów bronić własnym ciałem jako rzecze Mitek. Kilka razy leżał jak się rozpędził, ale ogólnie bardzo ładnie i płynnie, na górze asekurancko, bez upadków, potem się puścił kredensa i skończyło się glebą, ale po koziołku jechał dalej, raz tak mu się płynnie udało. Raz zjechał w siatkę z głową w dół bo skarpa to podałem kijek. Ale bardzo zgrabnie sobie radził. Nomen omen moja siostrzenica też szybko na tą czerwoną z niebieskiej trafiła, a potem zaraz na czarną, a ona też sportowiec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...