Skocz do zawartości

Narty podobne do Atomic Cloud 11


Bacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Poluję na narty dla córki. Wstępnie upatrzyłem sobie Cloud 11 ale na razie żadnych niewymęczonych nie trafiłem. Są jakieś podobne alternatywy z innych firm/modeli?

Cloud 12 odrzuciłem bo jednak jest lekka 52 kg i niesportowa jazda zdecydowanie (a ten drut już na twarde mi wygląda) i na rodzimych stokach głównie.

parametry:

  • "damskie" (tak, wiem to kiepskie kryterium)
  • drewno + titanal
  • full cramber
  • średni promień skrętu
  • pod stopą do 70mm
  • długości w okolicach 160cm
Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bacek zmienił tytuł na Narty podobne do Atomic Cloud 11
Godzinę temu, Bacek napisał:

Cześć,

 

Poluję na narty dla córki. Wstępnie upatrzyłem sobie Cloud 11 ale na razie żadnych niewymęczonych nie trafiłem. Są jakieś podobne alternatywy z innych firm/modeli?

Cloud 12 odrzuciłem bo jednak jest lekka 52 kg i niesportowa jazda zdecydowanie (a ten drut już na twarde mi wygląda) i na rodzimych stokach głównie.

parametry:

  • "damskie" (tak, wiem to kiepskie kryterium)
  • drewno + titanal
  • full cramber
  • średni promień skrętu
  • pod stopą do 70mm
  • długości w okolicach 160cm

Ja mam! Tada!

Stan - BDB.

W gwiazdki - bez kryształków Svarowskiego.

Jaki masz budżet i czemu tak mało?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bacek napisał:

Ale wszyscy mają Mambę mam i ja czy może masz na sprzedaż i w jakiej długości? Budżet zależy od stanu ale jak zawsze bardzo niski ale to przecież dla "curki" ;). A który rocznik? Bo 17/18 miały jeszcze tip rocker, potem dopiero był full cramber.

160 cm, poszukam na SO tego modelu to Ci wrzucę linka.

Zdjęcia Ci też zrobię, to byłe Żony. Leżą już jakiś czas. Zdjęcia popołudniu - teraz nie dam rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bacek napisał:

Ok, to tej jednak odbiegają mocniej od założeń.

Czyli co? Za stare? Za dobre? Za trudne?

Sam w nich kilkanaście razy jeździłem - to bardzo dobre narty.

pozdrawiam

ps. Wówczas to był najwyższy chyba model z damskich.

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bacek napisał:

A tam nie ma tip rockera czy taki pomijalny że można zignorować?

Jakiś tip rocker jest, a czy pomijalny to trudno mi powiedzieć. Żona jeździ na takich i nie widać, aby odstawały czy kłapały. Sporo tip rockerów to po prostu zmiękczenie dziobów dla większej skrętności, a nie ich uniesienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcos73 napisał:

A to ok.

pozdrawiam

Cześć

Myślę, że kolega szuka po prostu nowszego modelu. Ale abstrahując od faktu, że to pewnie całkiem niezły sprzęt to przeczytajcie opis narty na SO. Nie wiem dlaczego ale nie mogę go skopiować - chyba Jacek ma jakieś zabezpieczenia.

W każdym razie przeczytajcie te bzdury bo warto. Najlepsze, że - jak to zawsze bywało D2 - to panaceum na wszystko i odkrycie stulecia. A gdzie jest teraz D2?

Pewnie tam gdzie UVO. 🙂

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Myślę, że kolega szuka po prostu nowszego modelu. Ale abstrahując od faktu, że to pewnie całkiem niezły sprzęt to przeczytajcie opis narty na SO. Nie wiem dlaczego ale nie mogę go skopiować - chyba Jacek ma jakieś zabezpieczenia.

W każdym razie przeczytajcie te bzdury bo warto. Najlepsze, że - jak to zawsze bywało D2 - to panaceum na wszystko i odkrycie stulecia. A gdzie jest teraz D2?

Pewnie tam gdzie UVO. 🙂

Pozdro

Cze

Mnie też się nie udało. Ale filmik już tak. Mitek - to naprawdę bardzo dobre narty, chociaż leciwe, ale nie zniszczone, kilka razy ostrzone. Zostawiłem je sobie na szutrówki, ale byłem w nich tylko 2 razy, ale warunki były świetne. Ja tam nie jestem przeciwnikiem wprowadzania nowych technologii  gdziekolwiek, jak tylko konstrukcyjnie jest narta wykonana dobrze, jak powinna być, to czy ktoś nakręci jakiś tłumik, jakiś drut/elastomer, zrobi dziurę w dziobie, ma dla mnie mniejsze znaczenie. Jak się narty dobrze sprawują - mnie to nie przeszkadza. Kreatywność producentów nie zna granic, takie też są opisy.

@Bacek jak szukasz narty typu Kastle RX 12 - to już lepiej i taniej wyjdą komórki juniorskie. Niecałe 160 kupisz - nowe gdzieś będą kosztować 1200-1400 zeta (z zeszłego sezonu) i będziesz miał spokój. Tu masz przykład:

Narty Head WC Rebels iSL RD Team + Wiązania EVO 9 GW 2022 Sport2002_Salomon_Fischer_Atomic_Head_Buty Narciarskie

pozdrawiam

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chertan napisał:

Tam w ogóle coś walnięte na stronie skionline, nie działa w wielu miejscach prawy klawisz myszki. Możliwe że są błędy, nawet dzisiaj się z 2 razy zawiesiła. 

To jest blokada przed kopiowaniem zawartości. To ma tak działać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stanie "naszej" wypożyczalni są damskie narty HEAD JOY - białe z ściętymi dziobami - jutro sprawdzę jaki to dokładnie model - sporo dziewczyn uczyłem na tym sprzęcie i wydaje mi się że znacznie łatwiej/szybciej występuje postęp.

Natomiast osobiście polecam obojętnie jaką 2 katalogową slalomkę 155 - 160....nie ma się czego bać - tego typu narty są bardzo przyjazne dla użytkownika i co najważniejsze jako narty no powiedzmy sportowe w większym stopniu "wybaczają błędy" cokolwiek przez to rozumiesz.

Zaprosił bym Cię do siebie na wieczorną jazdę z instrukcją obsługi ale niestety moje damskie slalomki poszły w "dzierżawę" dla 13-latki ważącej znacznie mniej niż 52kg - cóż jak się dziewczyna zakocha (w nartach) to trzeba jej nieba uchylić...... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem nie jestem. Tych modeli są setki. Wąsko pod stopą i mały promień to już dla mnie slalomka nawet jak szósta. 

A jako nie fachowiec czytam tu że slalomka na nasze warunki niezbyt uniwersalna i niekoniecznie najlepsza do nauki.  Młoda kilka sezonów jakoś j jeździ. Po lekcjach z końcówki sezonu takim trochę przesadzonym NW z wbijaniem kijków przy skrętach. Stare narty już w poprzednim sezonie miała lekko za krótkie a przez rok wystrzeliła ze wzrostem. Także miałem kilka koncepcję na coś zbliżonego do crossturn w okolicy wzrostu.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bacek napisał:

Fachowcem nie jestem. Tych modeli są setki. Wąsko pod stopą i mały promień to już dla mnie slalomka nawet jak szósta. 

A jako nie fachowiec czytam tu że slalomka na nasze warunki niezbyt uniwersalna i niekoniecznie najlepsza do nauki.  Młoda kilka sezonów jakoś j jeździ. Po lekcjach z końcówki sezonu takim trochę przesadzonym NW z wbijaniem kijków przy skrętach. Stare narty już w poprzednim sezonie miała lekko za krótkie a przez rok wystrzeliła ze wzrostem. Także miałem kilka koncepcję na coś zbliżonego do crossturn w okolicy wzrostu.

Cześć

No widzisz. Większość nart jest w miarę wąska pod butem i ma mały promień ale większość z nich to nie slalomki. Liczy się sztywność narty, rozkład tej sztywności, proporcje narty, itd. Sam promień czy szerokość pod butem nie znaczy nic i nic nie mówi o narcie - tak, że musisz zmienić wizje.

Rada Adama - jak każda rada Adama jest dobra i ja nawet nie będę próbował jej uzasadniać bo to rada Adam. Jest znakomitym praktykiem i ja - pomimo - prawie 30 lat szkolenia innych na stoku z nim nie dyskutuję. A Ty chcesz podyskutować?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...