Skocz do zawartości

Nowa Osada


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Urban legend.... W czasach maluchów to na Stożek podjezdzalo sie saniami....( wersja lux) A normalnie to z buta....

Z reguły z Łabajowa (przystanek PKS) z buta do góry a w dół na nartach. Sanie były dopiero pod koniec lat 80.

Ja się założyłem z kolegami, że podjadę pod wyciąg-wyrwirączkę maluchem (na tej drodze był znak zakazu ruchu) i się ta sztuka udała bez łańcuchów na oponach D-124.

Powrót już taki miły niestety nie był bo zrobiło się mocno na + i autko co chwilę zawisało na podłodze.

Zakład wygrałem ale nigdy więcej już tego nie wykonałem.

Teraz droga jest mocno poszerzona i bez problemu można wjechać bo na stromych podjazdach jest posypywana żużlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do bywalców na stokach w Wiśle. Jadę w czwartek na narty do Wisły na 5-6 dni, nigdy tam nie byłem, którą stację narciarską polecacie? Od której zacząć zakładając że wszystkie w miarę dobrze przygotowane ? Która stacja ma trasę rzeczywiście zbliżoną do kategorii czerwonych tras? 

Przez 5 dni sprawdzisz wszystkie sam, bo na jednym to byś się zanudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jak to aktualnie wygląda w Wiśle? Jesteśmy początkujący, do tej pory byliśmy jedynie na stokach w Białce, a że jesteśmy z Podlasia i mamy kawał drogi, to dość zadko bywamy w nartach. Otóż wszyscy piszą, że w Wiśle czynne są jedynie:
Skolnity
Klepki
Nowa Osada.
Ale wyczytałem gdzieś, że na jeszcze 2 innych stokach czynne są wyciągi, ale na innych zasadach, z możliwością wwiezienia bagażu do 10kg i 2m długości :) czy faktycznie tak jest, jeśli tak to na jakich stokach? Pytam, gdyż zastanawiam się czy jechac do Wisły (ile faktycznie stoków jest czynnych), czy jechać do Białki, gdzie aktualnie czynne są 2 wyciągi. Ktoś może powiedzieć jak w realu wygląda w Wiśle oraz czy faktycznie w aktualnej sytuacji wybrać się do Wisły zamiast do Białki?
Będę wdzięczny za informacje.

Czynne są tylko te trzy. Musisz je porównać z czynnymi w Białce. Najlepiej na wyjazd rodzinny to jest teraz w Zieleńcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban legend....
W czasach maluchów to na Stożek podjezdzalo sie saniami....( wersja lux) A normalnie to z buta....

Dokładnie, całą szkołę średnią jeździliśmy na Stożek, pociąg do Wisły Głębce, piwo w barze przy dworcu u Puff Dady,miejscowi tak mówili na ten lokal, który już nie istnieje. Brało się Brackie, bo Tyskie było kwaśne nikt go tam nie pił, kosztowało 50 gr więcej. Dalej z buta z nartami na plecach aż pod wyciąg,bo szkoda było wydać 5 zł na podwózkę saniami. To były piękne wyprawy. Często jeździliśmy też na Kiczorach,to zaraz przy dolnym parkingu, teraz nieistniejący już wyciąg, a szkoda bo miejsce było fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, całą szkołę średnią jeździliśmy na Stożek, pociąg do Wisły Głębce, piwo w barze przy dworcu u Puff Dady,miejscowi tak mówili na ten lokal, który już nie istnieje. Brało się Brackie, bo Tyskie było kwaśne nikt go tam nie pił, kosztowało 50 gr więcej. Dalej z buta z nartami na plecach aż pod wyciąg,bo szkoda było wydać 5 zł na podwózkę saniami. To były piękne wyprawy. Często jeździliśmy też na Kiczorach,to zaraz przy dolnym parkingu, teraz nieistniejący już wyciąg, a szkoda bo miejsce było fajne.

Teraz to juz nawet Brackie rozlewają przemysłowo w Żywcu...... w puszki.  Koniec swiata. 

Kliknę jak będą konkrety. Ma byc kilka osób z forum (dawnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tropy zaprowadziły (jak zwykle, gdy jadę z małżonką) na główny wiślański rozsiewacz pandemii, czyli NO. A tu zonk... brak ludzi. Może sloneczna pogoda wystraszyła? ;-) W każdym razie w porze szczytu kolejka nie wychodzila poza kolowrotki. Warunki takie jakich można się spodziewać przy temperaturze 18 st w poludnie: rano do 9 beton (można ostro pohasać od lasu do jaru, bo prawie pusta trasa), potem szybkie mięknięcie i degradacja stoku. Ale do 12tej OK- bez tragedii.  Gdyby jeszcze wcześniej  ratrakowy miał pojęcie co robi to byloby całkiem ok.... przejazd z wiekszą predkoscią w poprzek stoku przypominał punktowaną jazdę po muldach. Moze to celowo by jeżdzic tylko w dół?

Otwarte wszystkie możliwe trasy i kilka barków z konsumpcją na tarasach.

 

Ciekawostka- ośrodek stosuje blokowanie karnetów bezmaskowcom. Co prawda tylko na czas spaceru do kasy, wysłuchania opr i odblokowania, ale skutecznie. Podaje na odpowiedzialność skądinąd miłej Pani, która zrelacjonowala mi swoje odbicie się od bramek.

Śniegu starczy na długo, no ale.... zobaczymy czy będzie potrzebny...

 

Stok przed 9tą....5b19b2c63a1a31e0276403834c96ac82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj warunki z rodzaju tych genialnych. Rxut na taśmę przed feriami, jazda bez kolejek. 

10cm ( moze więcej?) naturalnego zmrozonego śniegu związanego z twardym podłożem. Wychodzi wszystko co się zamarzy.... :-)

( nie mam zbyt dużych marzeń... 😉 ). Niestety pochmurnie i mglisto. 20240112_100252.thumb.jpg.00e351ca798ca4675c6f0d95dc0baa5e.jpg

 

A wczoraj....

20240109_101247.thumb.jpg.52dfc513120725c0e5620de698a178f9.jpg20240109_101242.thumb.jpg.d44c543019524aa65effe5668f9504ec.jpg20240109_095253.thumb.jpg.7aac4907f58ad3560a5fedd83185d6ee.jpg

Edytowane przez mig
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...