Skocz do zawartości

Nowa Osada


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch lat mam kwatere bliziutko Nowej Osady ale unikamy Njej jak ognia ponieważ bardzo szybko ten stok staje się bardzo nierówny a dół tragiczny. W zeszłym roku kilkukrotnie próbowaliśmy zjeżdżać, w tym roku zrezygnowaliśmy 2 x jak zobaczyliśmy warunki, wczoraj też było tragicznie (ok. 15.00), ale niedługo potem przejechał ratrak i warunki zmieniły się diametralnie. Rano przez kilka godzin jest ok. Po prostu górka ma taka specyfikę/obłozenie że bez popołudniowego wyrównania jest wg. moich obserwacji bardzo kiepsko.

Prowadzą tam ratrakowanie systematycznie i na wieczór (sezon rozpoczynają przygotowani ze znaczną pokrywą śniegu przez to później nie obserwuję "kamieni", muld po pas i znaczących oblodzeń) ,a o dalszych warunkach w tygodniu może coś powiedzieć łaziski MOSiR który uprawia tam narciarstwo "po robocie" od kilku sezonów i są zadowoleni bo by tam nie jeździli. Ja raz ,może dwa ,nadziałem się na znaczne kolejki gdy powstała kanapa bo była to nowość i było to przy weekendzie co pociągnęło za sobą tłumy. Z czasem trasy były zmuldzone a i oblodzenie wystąpiło ale było to naturalne przy takiej ilości ludzi. W tym sezonie ,w ferie - te śląskie - też może być ciasno - reklama, jakaś tam nagroda dla stacji robi swoje ale też zobowiązuje!?:cool: W tym sezonie nic tragicznego nie mogę powiedzieć o tej stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby to co piszesz było prawdą ponieważ to górka której nachylenie/długość bardzo nam odpowiada. Niestety jest też drogo Np. Nowa Osada 2 godziny - 40 zł x 5= 200zł, Soszów - dorośli 50 zł (3 godziny), dzieci 45 zł (4 godziny), czyli za 3/4 godziny płacimy 235 zł do tego gorąca kawa/herbata gratis do każdego karnetu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jak z podjazdem na górę, bez łańcuchów da radę? Niech ktoś powie jak sama trasa od strony Tychów na miejsce (NO) W poniedziałek chcę się wybrać z rodzinką.

Podjazd do stoku sypią grubym żwirem, wczoraj padał śnieg cały dzień a dojazd był bez problemu, ewentualnie możesz zaparkowac na dole i przejść te 100 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby to co piszesz było prawdą ponieważ to górka której nachylenie/długość bardzo nam odpowiada. Niestety jest też drogo Np. Nowa Osada 2 godziny - 40 zł x 5= 200zł, Soszów - dorośli 50 zł (3 godziny), dzieci 45 zł (4 godziny), czyli za 3/4 godziny płacimy 235 zł do tego gorąca kawa/herbata gratis do każdego karnetu :)

Opinie możesz sprawdzić także u p.Wojtka z www.mosir.laziska.pl a co do cen od 13-tej i powyżej 4 godzin - ceny mi odpowiadają (powiem nawet, że są bdb tylko jak tam wytrzymać dłużej niż 4 godz.?;)) i nigdy nie porównam ich do Soszowa, raczej do Dębowca, Zagronia, Złotego Gronia, itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybraliśmy się po południu na kilka godzin do Wisły, dać odpocząć nogom po szczyrkowskich trasach. Wybór padł na Nową Osadę. To co tam zastałam bardzo mnie rozczarowało. Stok przygotowany beznadziejnie. Pomimo iż, przez ostatnie kilka dni śnieg sypie niemal bez przerwy, miałam wrażenie że omija on szerokim łukiem NO. Na stoku przesypują się tony kopnej, sztucznej kaszy. Jedynie niebieską trasą da się jakoś jeździć bo tam naśnieżanie po prostu nie sięga. Widać że, zarządzający tym ośrodkiem nastawieni na zysk, walą co noc tony niepotrzebnego śniegu aby mieć go jak najwięcej - czyli jak najdłużej. Szkoda tylko, że nie umieją się z tym nadmiarem obejść. Nie odwiedzę już więcej NO, szkoda kasy. ps. 6 zjazdów robi się w godzinę, jakby to kogoś interesowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po feriach .. Jako wieloletni miłośnik NO po tym roku zmieniam zdanie. Byłem w Wiśle w dniach 28.01.-7.02. i od początku (jak zwykle zresztą) jeździłem wraz z rodziną na NO. Jednakże pojawiająca się odwilż w pierwszym tygodniu i deszcz w skuteczny sposób mnie zraził do jazdy na NO. W sumie nie przeszkadzały mi wcześniej muldy i oblodzenia. Jednakże odwilż i naprawdę fatalne warunki do jazdy zmusiły mnie do zmiany stoku. Próbowałem na Złotym Groniu (kanapa wyprzęgana 6 osobowa) ale stok krótki i nudny - poza tym przy odwilży też nie radzono sobie z muldami. Padło więc na Cieńków i tu miłe zaskoczenie (w sumie to można było się tego spodziewać - stok północny) warunki dobre a nawet bardzo dobre. Tak więc po latach korzystania z NO przeniosłem się na Cieńków. Szkoda bo to miejsce mojej "inicjacji" narciarskiej. Jednakże brak solidnego rartrakowania (z konieczną przerwą) powoduje, że jazda (poza godzinami porannymi) przestaje być miła. Mimo tego (biorąc pod uwagę, że NO zdobyła 1 miejsce w rankingu ONETu) będę tam jeszcze zaglądał - z tym, że przy odwilży na pewno nie. Pozdrawiam miłośników NO ps. tak jak już tu wcześniej napisano - z podjazdem nie było nigdy problemu - choć przy intensywnym śniegu podjazd musi być "na pełnym gazie":) - owszem odśnieżają i posypują żużlem ale ....dobrze wiecie że ze śniegiem jeszcze nikt nie wygrał:) pozdro A i jeszcze jedno A propos cen - to dla kogoś kto się wybiera do Wisły na parę dni - atrakcyjnie wygląda "wiślański skipass" - 8 godzin od pierwszego użycia i można zmieniać w danym dniu stoki. Jak dla mnie 8 godzin to aż nadto czasu do jazdy a finansowo wychodzi najlepiej - polecam.

Użytkownik freon edytował ten post 11 luty 2013 - 13:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na stoku przesypują się tony kopnej, sztucznej kaszy. Jedynie niebieską trasą da się jakoś jeździć bo tam naśnieżanie po prostu nie sięga. Widać że, zarządzający tym ośrodkiem nastawieni na zysk, walą co noc tony niepotrzebnego śniegu aby mieć go jak najwięcej - czyli jak najdłużej. Szkoda tylko, że nie umieją się z tym nadmiarem obejść. Nie odwiedzę już więcej NO, szkoda kasy. ps. 6 zjazdów robi się w godzinę, jakby to kogoś interesowało.

To akurat standard na tym stoku (szczególnie w jego dolnej części) ma to minus w postaci komfortu jazdy i plus na który też zwróciłeś uwagę - przy dużej odwilży ( gdy w koło nie ma już śniegu i inne wyciągi stoją) to jeszcze na NO (lub niedalekich Klepkach) pojeździsz w jako-takich warunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj na NO osadzie była MASAKRA ! ! ! ! ludzi w 3 dupy, MULDY na dole już od 10-tej :( jazda tragiczna!, śnieg jakiś taki ... tępy, nie ślizgał się tak jak uwielbiałem tam jeździć tak chyba mi przechodzi "uwielbienie" do tego stoku

Dzisiaj to samo-jak nie gorzej... Odwiedziłem dzisiaj stok z narciarzami mniej wprawionymi z tak ciężkimi warunkami. Pierwszy wyjazd 8.15,a trasa już wyglądała jakby było południe... Bląd taktyczny,bo kupiliśmy karnety do 13,a o 9.30 skończyliśmy jeździć-gdyż było ciężko,tępo,tępo,tępo.. Przy kasach buty zapadały się w śnieżnym piasku na 15cm,przy podjeździe do bramek to samo.Na dole trasy z wiadomych względów również. Na trasie najlepsze odcinki-to te z odsłoniętym lodem,bo reszta hamowała i potrafiła "wyrywać" z butów. Ja wiem,że warunki pogodowe ostatnio nie były sprzyjające,a dość często odwiedzałem NO w marcu,ale to co dzisiaj zastaliśmy to naprawdę truuuuudne warunki. Zastanawiam się,czy to wina sztucznego śniegu?Czy na innych stokach w Wiśle było to samo? Dużo upadków i zwożenia przez GOPR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wybrać się an NO w okolicach środy, na 8 rano, zakładam że od 8 -11 pośmigam na pustym w miarę i dobrze przygotowanym tez w miarę stoku, jak wam się wydaje?

mnie się wydaje ,że bdb zrobisz bo pogoda bombowa ma być do piątku...przetel. jeszcze do ośrodka www.nowaosada.pl i powiedz im żeby postarali się utrzymać stok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosz..... a nie tak dawno stok z kilkunastoma cm lodowych kulek (firn) był wiosennym marzeniem każdego narciarza..... ;)

firn to jeden z najlepszych śniegów przecie ale...czy sprawdzałeś czy to na pewno był firn a nie "krupy śniegowe" czego doświadczyłem w ostatni piątek pod Pilskiem?! Czyli jazda prawie jak w piaskownicy (bez poślizgu) a nie jak po żwirowisku (z poślizgiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poślizg był całkiem ok. Jak pisali poprzednicy w sobote na NO najlepiej (raczej najłatwiej) jeździlo sie w 'korycie' - wrecz ustawiały sie kolejki.... ;) . Ale że i tak był nadmiar ludzi (jednak '4' na taki stok jest dobra tylko dla wlasciciela) cwiczyłem jazde jak za dawnych lat... w miare wasko i wezykiem panie, wezykiem, miedzy kopczykami.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc, byłem wczoraj 16-20, pierwszy wjazd i o matko, lód, kasza, dosłownie siedząc na wyciągu myślałem że to była pomyłka. Pierwszy zjazd, jako tako, po 2 zjeździe - bajka. Jazda na krawędziach po takim śniegu to czysta przyjemność, do tego mało ludzi, tani karnet. Szkoda że to ostatni wypad w tym sezonie....

Palej taki kiepski śnieg - zlodowaciała kasza??? pewnie nie za wiele śniegu napadalo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Skoro do 21-ej to zdecydowanie nie zakończyłam sezonu. Idę szukać o co z tym smarowaniem chodzi :confused: .

śnieg jest mokry i ciężki ...można posmarować aby nóżki mniej bolały a nartki miały większą szybkość. Ale wczoraj w Szczyrku mało to pomagało a od 14-tej zrezygnowałem nawet ze świeczki aby czasu nie marnować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Śląski już stoi cały..... (od jutra). W zeszłym roku kończyli 2 tygodnie wcześniej...

ale mi pocieszenie skoro ja jeszcze nie wykorzystałem ostatniego skipassu - mam go puścić do Wisły czy zachować na pamiątkę?;) A Śląski jeszcze nie kończy. Chodzi Istebna a przede wszystkim Soszów. Natomiast NO ma u mnie wielkiego minusa - tak się nie robi panowie i panie! Ja wiem ,że śniegu macie dużo a ludzi mało ale wasze doświadczenie powinno wyważyć słowa na zamiary!:D -tak się nie robi panowie i panie! Tym bardziej ,że parę miesięcy wstecz dosięgnęła Was taka piękna nagroda - prawie najlepszy ON w Polsce chyba w/g... utopka!:)

Użytkownik rycho65 edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 08:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...