Skocz do zawartości

Nowa Osada


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Nowa Osada na wekeend jest nie do strawienia.Byłem tam raz i powiem ,że nawet patrzeć z lotu krzesełka jest strach-potworne zagęszczenie,co chwila potencjalne zagożenie zderzeniem to normalka,oczy na około głowy to za mało.W tym dniu pierwszy raz nie wykorzystałem karnetu do końca i pojeczałem na Soszów.A ciągnąć tam rodzinę ? nigdy chyba ,że teściową:D....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ...weekend jest koszmarny - ale tylko do niedzieli do około 15... to jasne Śląsk przyjeżdża na narty i dobrze...:) dzieciaki oddychają normalnym powietrzem... Ale za to w tygodniu (tak było tej zimy w drugiej połowie lutego - ferie warszawskie) było super - praktycznie bez kolejki można było wjechać na górę... Ja osobiście szczególnie lubię pojeździć na NO po godzinie 18 do zamknięcia...wtedy jest naprawdę super:) pozdr. ps. teściowej nie wezmę - ale dzieciaki i żonę na pewno:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, dziękuję za odpowiedź. Dla uściślenia: nie dmogam się ratrakowania w ciągu dnia i nikt tego nie obiecywał, ale minimum przyzwoitości nakazuje, aby oznakowanie warunków narciarskich "BARDZO DOBRE" zmienić na powiedzmy "DOBRE". Dla mnie warunki "BARDZO DOBRE" to trasa bez wylodzeń i muld. Co do zgłaszania uwag na dolnej stacji to było to bezprzedmiotowe - i tak opuszczaliśmy stok. Pzdr.

Szanowny kolego..:) muldy i wylodzenia powstają właśnie przy braku ratrakowania w ciągu dnia...to jest mankament NO - niestety ze smutkiem to stwierdzam, mimo, że od wielu lat jeżdżę właśnie na tym stoku - jego zalety opisywane były wcześniej...:) pozdr ps. oczywiście oznakowanie jako "bardzo dobre" - należy w większości polskich stoków traktować jako "chłyt marketingowy"....niestety....

Użytkownik freon edytował ten post 15 luty 2012 - 12:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem dziś : + obnizone ceny karnetów + rewelacyjne warunki na trasie z wyjątkiem koncowego odcinka + o godzinie 16 na owy dolny odcinek wyjechał ratrak i pieknie wszystko wyrównał + wjazd krzesłem na bieżąco - zero kolejek + po godzinie 13 było na stoku prawie pusto + oczywiscie parking bezpłatny Mega udany wyjazd :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.03.2012 Nowa Osada Mróz w nocy do -8 naśnieżanie stoku całą noc nie mogło przejść obojętnie i wolny dzionek postanowiłem spędzić na nartach :D Wyjazd z domu o 7 a na miejscu o 7.45. Ludzi jak na -8 mało bo kilka samochodów. Wyjęcie sprzętu i do kasy po odbiór darmowego karnetu który wygrałem w internetowym konkursie stacji Nowa Osada. Karnet dopołudniowy. No to ruszam do bramek zapowiada się super szusowanie bo mrozik nie pozwoli by stok był miękki. Filmik z 1 wyjazdu i podgląd na sztruksik na stoku i stan przygotowania na środowe szusowanie. http://www.facebook....385734201437458 Pierwszy przejazd cud malina twardo i ubity zmrożony śnieg ekstra poddaje się krawędziom. Warunki do godz 10 bardzo dobre później także ale słonce robiło swoje i zaczął robić się lekki jak by piasek pod nartami bo osób na stoku tez przybyło. Jazda do 13 była wyśmienita :) Kilka fotek zrobionych na stok po godz.11 DSC00315.jpg

Załączone miniatury

  • DSC00307.jpg
  • DSC00308.jpg
  • DSC00309.jpg
  • DSC00313.jpg

Użytkownik Dzarkos edytował ten post 08 marzec 2012 - 00:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rano wstaje-temu idealne warunki na stoku się daje ;) Rano -3 i idealnie przygotowany stok,do godziny 9 bardzo mało ludzi,potem maks 4min. czekania w kolejce. Koło 10 śnieg juz rozjeżdżony i odsłonięty w wielu miejscach lód/ale nie uciążliwy/. O godzinie 12-śnieg przesypany i mocno hamujący +7,koniec jazdy. Jeżeli jechać to tylko z rana gdyż wysokie temp.i południowy stok robią swoje. Bardzo udany sobotni wyjazd :) Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika Uploaded with ImageShack.us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że nic nie jest ważne ,byleby posmigać ,ale ja jakos tego pagórka nie lubie taka nuda .Sorry...

Nudny bo nudny... ale jakos tak sie dziwnie sklada, że nawet jak Czantoria, Cienków i Soszów juz płyną to tam snieg się trzyma... cuda jakie, czy co? ;) IMG_1362.JPG Fotki z 21/03/2012 - rano wrecz twardo, od 9tej coraz bardziej grzasko.... ale do 12tej stok wytrzymał... (fotka 2) a obłozenie stoku - kilkascie osób...

Załączone miniatury

  • IMG_1361.JPG

Użytkownik mig12345 edytował ten post 23 marzec 2012 - 11:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam Byłem dzisiaj na otwarciu NO. Jazdę rozpocząłem o 17 do 21. Karnet wieczorny 50zł. Zjazdów 18 (przerwa na kawe i jedzenie :P). Ogolnie warunki b.dobre, stok super przygotowany, dopiero ok 20 na dole zrobily sie wieksze muldy, ale praktycznie bez oblodzeń (może miejscami ale wsumie to tyle co nic). Parking bezpłatny, WC bezpłatne, oscypek 3zł :D, kawa 5zł :P ceny na górze, stok dobrze przygotowany, bez kolejek, w godzine można zjechać ok 7 razy. Jak dla mnie duży plus za dzisiaj! Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ,że można się rozjeździć po przerwie letniej i chwała im za to ale w sezonie to nie ma tam czego szukać ot taka górka jednostajna tam i z powrotem tam... a kolejki aż strach .

no niestety - jak na kazdej górce w tym rejonie z wyjatkiem Czantorii i (juz znacznie mniej) Szoszowa. Poniwiec, Palenica, Kiczera, Jawornik, Stożek, Cienków, Klepki, Złoty Groń, nie wspominając juz o takim planktonie jak Siglany i podobne, to tylko góra-dół - ze startu widać koniec trasy.... Kolejki bywaja kosmiczne... ale tam trzeba jeżdzić w tygodniu. Wtedy jest jak na moich fotkach kilka postów wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO sie postarała i dziś mimo deszczu stok był dobrze przygotowany . W godzinach porannych (zacząłem o 9.30) warunki były bdb i gdyby nie deszcz to cały dzień był by taki. jak zaczęło padać to się na stoku uluźniło i można było pozjeżdżać ( kolejek brak), ale po 2 godzinach przemoczony zakończyłem pierwszy, udany dzień na nartach w tym sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migu :) Dzisiaj, przed sezonem (?), w tygodniu a kolejka momentami nie do przyjecia. Tzn kolejka jeszcze ok tylko to zageszczenie na stoku :( a szkoda bo fajne gigantki testowalismy. Na plus NO - w wypozyczalni najnowsza kolekcja Atomika z grupy race.

dzieki za info. może uda się porównac D2 SL i V-speedwall.... ;) Pozdrawiam kaszlący i chrypiący.... M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...