Skocz do zawartości

Liftery do butów narciarskich


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zauważyłem, że mocno mi się niszczą spody butów narciarskich, nie wiem od czego, bo nie chodzę w nich raczej, ale być może, bo ich praktycznie nie rozpinam i ten chód - kiedy muszę jest specyficzny - jak to w butach narciarskich. Buty są w miarę nowe i w okolicach pięt mam już są nieco przytarte. Być może jest to rozwiązanie - bo lifter zawsze można wymienić. Buty nie mają GW i jakichś fabrycznie zamontowanych podkładek. Jeszcze pytanie do użytkowników, czy śnieg się do tego klei? Bo ostatnio tak się mi buty obkleiły śniegiem, że za cholerę nie mogłem zapiąć nart, obijałem buty jak mogłem i tak było to mega problematyczne - jeszcze te wiązania z latającą piętką na wszystkie strony - koszmar. Może to jest jakieś wyjście?

Ponadto są różne grubości tych lifterów, takie 3 mm wystarczy, czy lepiej grubszy?. Czy w takich butach frezuje się także spody? Czy tylko się przykręca i frezuje przód oraz tył aby pasowało do wiązania. Wiem że nie do tego służą liftery, ale czy ta wysokoś stania jest jakoś odczuwalna?

pozdrawiam

 

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marcos73 zmienił tytuł na Liftery do butów narciarskich

Liftery przykręca się od spodu po oczyszczeniu skorupy, na koniec zbiera się od góry nosy i piętki tak, aby uzyskać znów wymiar ISO.

Jak można dać niższe liftery, to lepiej takie zrobić. Więcej z buta zostanie.

Edytowane przez Kubis
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubis napisał:

Liftery przykręca się od spodu po oczyszczeniu skorupy, na koniec zbiera się od góry nosy i piętki tak, aby uzyskać znów wymiar ISO.

Jak można dać niższe liftery, to lepiej takie zrobić. Więcej z buta zostanie.

A użytkujesz takie cudo, bo to chyba jest śrubkami przykręcane jest do spodu buta. Pewnie trzeba dociąć do rozmiaru - bo widziałem podział na duże i małe, więc pewnie uniwersalne do wszystkich.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcos73 napisał:

A użytkujesz takie cudo, bo to chyba jest śrubkami przykręcane jest do spodu buta. Pewnie trzeba dociąć do rozmiaru - bo widziałem podział na duże i małe, więc pewnie uniwersalne do wszystkich.

dzięki

Nie ale wydaje się proste. Szerokość od spodu jest uregulowana normą, więc różnica może być na grubości i długości. Za długie można dociąć przed zamontowaniem (docina się na 99% od strony środka skorupy, nie końca bo tam jest znormalizowany kształt). Przykręcenie od spodu, spiłowanie od góry i gotowe.

Wydaje się że mając suwmiarkę, równy wypoziomowany stół i małą poziomicę dałoby się to zrobić samemu.

Samo przykręcenie wygląda tak: 

A fachowo robi się to tak:

https://youtu.be/GTVoQ-x2TaA

Samo frezowanie zrobi dobry stolarz. Tylko trzeba mu uświadomić że nie może zebrać więcej niż podaje normą.

Edytowane przez Kubis
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubis napisał:

Nie ale wydaje się proste. Szerokość od spodu jest uregulowana normą, więc różnica może być na grubości i długości. Za długie można dociąć przed zamontowaniem (docina się na 99% od strony środka skorupy, nie końca bo tam jest znormalizowany kształt). Przykręcenie od spodu, spiłowanie od góry i gotowe.

Wydaje się że mając suwmiarkę, równy wypoziomowany stół i małą poziomicę dałoby się to zrobić samemu.

Samo przykręcenie wygląda tak: 

 

Pewnie tak, ale najgorsze będzie przycięcie czubów i piętek - nie będę rzeźbił, bo nie mam narzędzi. W serwisie maja pewnie jakiś frez, dremel etc.

pozdrawiam i dziękuję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gabrik napisał:

To mogą mieć do Twojego konkretnego modelu i nic nie trzeba wówczas robić

Nie ma, inny mam kształt podeszwy niż Atom z filmu, można wybrać tylko grubość oraz wielkość (małe/duże - pewnie senior/junior). Tak jak pisał Kubis - szerokość stała - długość uniwersalna - do wszystkich butów - trzeba tylko skrócić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...