Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze nart


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem na forum nowa,ale w narciarstwie już mam doświadczenie. Proszę o pomoc w doborze nart.

Do rzeczy..mam 35 lat a na nartach jeżdżę trzydzieści lat. Obecnie jeżdżę na 20-letnim sprzęcie(narty Rossignol carve 150). Mam 170cm wzrostu ,waga ok.61kg. Swoje umiejętności oceniam na zaawansowane ,wg skali tutejszego forum myślę że mocne 7. Jeżdżę przede wszystkim na polskich stokach, do 10 dni w sezonie spędzam na nartach. Lubię szybkie krótkie skręty,ale czasem też jeżdżę średnim skrętem.

Ostatnio będąc na stoku wypożyczyłam narty Volkl Racetiger SL 160 i byłam z nich bardzo zadowolona,ale pod koniec dnia,kiedy stok już był mocno rozjeżdżony i powstały muldy odsłaniające lód,już miałam lekki problem z zapanowaniem nad nimi i utrzymaniem technicznie dobrej jazdy.

Zakupiłam sobie też już buty HEAD Nexo lyt RS 110

Modele,nad którymi się zastanawiam  to:

Rossignol Hero Elite SL TI 161

HEAD supershape e-speed 163

HEAD supershape e-magnum 163

Volkl Racetiger SL 160

Nordica doberman SLR

HEAD wordcup SLR 163

W sklepie jeszcze mi polecano Atomic Redster S9.

Które z powyższych nart wg Was będą najlepsze do doskonalenia techniki skrętów,a rownoczesnie w miarę "uniwersalne"?

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Misza zmienił tytuł na Pomoc przy doborze nart

Cześć

No wiesz...żadne... bo takich nart po prostu nie ma. Uniwersalny zawsze jest narciarz a nie narta - jako doświadczona wiesz o co chodzi.

Pytanie uściślające - rozumiem, że na nartach 10 dni w sezonie - jak często były ostrzone i smarowane Twoje dotychczasowe narty - raz na sezon czy częściej, rzadziej?

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misza napisał:

Hej! Jestem na forum nowa,ale w narciarstwie już mam doświadczenie. Proszę o pomoc w doborze nart.

Do rzeczy..mam 35 lat a na nartach jeżdżę trzydzieści lat. Obecnie jeżdżę na 20-letnim sprzęcie(narty Rossignol carve 150). Mam 170cm wzrostu ,waga ok.61kg. Swoje umiejętności oceniam na zaawansowane ,wg skali tutejszego forum myślę że mocne 7. Jeżdżę przede wszystkim na polskich stokach, do 10 dni w sezonie spędzam na nartach. Lubię szybkie krótkie skręty,ale czasem też jeżdżę średnim skrętem.

Ostatnio będąc na stoku wypożyczyłam narty Volkl Racetiger SL 160 i byłam z nich bardzo zadowolona,ale pod koniec dnia,kiedy stok już był mocno rozjeżdżony i powstały muldy odsłaniające lód,już miałam lekki problem z zapanowaniem nad nimi i utrzymaniem technicznie dobrej jazdy.

Zakupiłam sobie też już buty HEAD Nexo lyt RS 110

Modele,nad którymi się zastanawiam  to:

Rossignol Hero Elite SL TI 161

HEAD supershape e-speed 163

HEAD supershape e-magnum 163

Volkl Racetiger SL 160

Nordica doberman SLR

HEAD wordcup SLR 163

W sklepie jeszcze mi polecano Atomic Redster S9.

Które z powyższych nart wg Was będą najlepsze do doskonalenia techniki skrętów,a rownoczesnie w miarę "uniwersalne"?

20 letnie narty, jakie obecnie posiadasz, to już wyklepany sprzęt.

Jak spędzasz na stoku na 1 dzień max 2-4 godziny, to mogę zaoferować nartę z grupy race. Jak ma to być pełne 7 godzin na raz na śniegu, to bym uderzył w AM.

Przy okazji - jak z kondycją fizyczną u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza- wymieniłaś kilka całkiem dobrych nart, może z wyjątkiem magnum, które ( dla mnie) są dużą pomyłką, ale ja raczej większy jestem. . Chyba wszystkie o profilu slalomowym- zakładam, że to jest to co lubisz.  Każde z nich  dł 160 czy lepiej 165 będą dobrym wyborem. Możesz zaszaleć- i dopasowac do kurtki, np. atomiki do odcieni czerwieni, volkl do żółci lub zieleni, dynastar czy rossignol do blue..... i to nie będzie zły wybór. (powtarzam - wszystkie są ok dla osoby 60 kg)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grimson napisał:

20 letnie narty, jakie obecnie posiadasz, to już wyklepany sprzęt.

Jak spędzasz na stoku na 1 dzień max 2-4 godziny, to mogę zaoferować nartę z grupy race. Jak ma to być pełne 7 godzin na raz na śniegu, to bym uderzył w AM.

Przy okazji - jak z kondycją fizyczną u Ciebie?

Bez przesady, dziewczyna ma 35 lat i jeździ od dziecka - da radę na 1 sklepowych SL-kach cały dzionek pojeździć albo nawet na niektórych komórkach. Jestem starsza od Miszy, nie dysponuję wybitną techniką i ostatnio odbiegam od swojej topowej kondycji, ale daję radę na Dynastarkach komórkach SL przez 8 godzin dziennie pomykać 😄

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zając napisał:

Bez przesady, dziewczyna ma 35 lat i jeździ od dziecka - da radę na 1 sklepowych SL-kach cały dzionek pojeździć albo nawet na niektórych komórkach. Jestem starsza od Miszy, nie dysponuję wybitną techniką i ostatnio odbiegam od swojej topowej kondycji, ale daję radę na Dynastarkach komórkach SL przez 8 godzin dziennie pomykać 😄

W GS 7 godzin, druga połowa jazdy na muldach i kartoflisku -> to jak za karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zając napisał:

Bez przesady, dziewczyna ma 35 lat i jeździ od dziecka - da radę na 1 sklepowych SL-kach cały dzionek pojeździć albo nawet na niektórych komórkach. Jestem starsza od Miszy, nie dysponuję wybitną techniką i ostatnio odbiegam od swojej topowej kondycji, ale daję radę na Dynastarkach komórkach SL przez 8 godzin dziennie pomykać 😄

Jaki masz model, rocznik? Link do skionline Please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

 

Jak spędzasz na stoku na 1 dzień max 2-4 godziny, to mogę zaoferować nartę z grupy race. Jak ma to być pełne 7 godzin na raz na śniegu, to bym uderzył w AM.

Przy okazji - jak z kondycją fizyczną u Ciebie?

Na stoku zazwyczaj spędzam w ciągu dnia 2 razy po ok.3h- rano 3h i po poludniu 3h,więc mam przerwę w jeździe w połowie dnia. 

Jeśli chodzi o kondycję to bywało lepiej 🤪  Obecnie na codzień mam mało ruchu,ale nogi akurat mam dość mocne😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misza napisał:

Na stoku zazwyczaj spędzam w ciągu dnia 2 razy po ok.3h- rano 3h i po poludniu 3h,więc mam przerwę w jeździe w połowie dnia. 

Jeśli chodzi o kondycję to bywało lepiej 🤪  Obecnie na codzień mam mało ruchu,ale nogi akurat mam dość mocne😉

Cześć

Chętnie doradzę. Jeżeli masz ochotę pogadać na temat doboru to zapraszam do kontaktu na priv.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...