Skocz do zawartości

Jakie narty dla początkującego plus


marko25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukam nart dla siebie. 180cm/92kg , taki początkujący plus. Nieregularne jeżdzenie (co chce zmienić) w sumie może ze 100h w ciągu kilku lat. Wiekowo pod 50tke tak wiec bez szaleństw. Chce sobie spokojnie pojeździć. Trasy łatwe jakos ogarniam, trasy średnie szczególnie jak sa miejsca o wiekszym nachyleniu zmrozone to jezdze bardzo asekuracyjnie. Oczywiscie technicznie jestem słaby , chce pojeździc troche z instruktorem. I własnie taka narta do nauki i pojeżdzenia jest mi potrzebna zebym sie nie zniechecił.

Tak sobie patrze w necie i np. coś takiego:

https://fitanu.com/pl/narty-ski-set-e-s-max-8-m11-gw-l80-darkg-160-193128291-l41170200-salomon?gclid=CjwKCAiA2rOeBhAsEiwA2Pl7Q3_6yRNdd7fSaZ4HRW6UUSGGGYONvw0KH39AjsKpRcinN-VciVUSNxoCeQkQAvD_BwE

Jaką długosć  i inne parametry peoponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz - zadałeś pytanie na forum, gdzie nikt Cię nie widział i nikt nie wie jak jeździsz. Otrzymać możesz sporo propozycji, tylko nie będziesz miał bladego pojęcia na jakiej podstawie podanych.

Ponieważ zaczynałem także koło 50tki i nadal wojuję ze swoimi narciarskimi demonami...

Jeśli chcesz poprawić technikę jazdy, bo już wiesz, że nartowanie jest fajną aktywnością i Cię zauroczyło, szukaj możliwymi kanałami szkółki/klubu/osoby, która uczy/szkoli. Nawiąż kontakt (pisz, dzwoń, spotkaj się) i jak już wybierzesz (na podstawie opinii własnej czy innych), zdecyduj się na wyjazd szkoleniowy lub cykl zajęć.

Unikaj ścieżki typu 1-3 lekcje z instruktorem, którego zobaczysz prawdopodobnie pierwszy i ostatni raz. To może nawet być super fachowiec i osobowość, ale powinieneś szukać głębszej formy relacji.

Wówczas otrzymasz nie tylko lekcję ale kompleksową filozofię nauczania, wraz z doborem sprzętu i argumentacją.

To mój punkt widzenia, po 5 latach gonienia "króliczka".

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pierwsze - wczytaj się w post kolegi Gabrika powyżej - słusznie prawi.

Po drugie - Na każdym etapie unikamy nart dla początkujących. Przytoczonego Salomona nie z znam, z opisu powinien być OK ale nie wiem czy to nie jest przypadkiem jakiś pozakatalogowy produkt.

Po trzecie - długość 160 cm jest raczej dla przeciętnie wysokiej dziewczyny a nie dla chłopa 180cm i ponad 90kg. Szukaj narty koło 170-175cm z wyższego segmentu nart popularnych ale nie za szerokiej! albo z niższej części segmentu nart sportowych np:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,rossignol,hero-elite-mt-ca-r-e-konect,13320.html

o długości 175 powinna spełnić Twoje oczekiwania jako narta do jazdy obecnie a jednocześnie rozwojowa.

Pozdrowienia serdeczne

W razie pytań chętnie pogadam na priv.

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 20:45, marko25 napisał:

Witam, 

Szukam nart dla siebie. 180cm/92kg , taki początkujący plus. Nieregularne jeżdzenie (co chce zmienić) w sumie może ze 100h w ciągu kilku lat. Wiekowo pod 50tke tak wiec bez szaleństw. Chce sobie spokojnie pojeździć. Trasy łatwe jakos ogarniam, trasy średnie szczególnie jak sa miejsca o wiekszym nachyleniu zmrozone to jezdze bardzo asekuracyjnie. Oczywiscie technicznie jestem słaby , chce pojeździc troche z instruktorem. I własnie taka narta do nauki i pojeżdzenia jest mi potrzebna zebym sie nie zniechecił.

Tak sobie patrze w necie i np. coś takiego:

https://fitanu.com/pl/narty-ski-set-e-s-max-8-m11-gw-l80-darkg-160-193128291-l41170200-salomon?gclid=CjwKCAiA2rOeBhAsEiwA2Pl7Q3_6yRNdd7fSaZ4HRW6UUSGGGYONvw0KH39AjsKpRcinN-VciVUSNxoCeQkQAvD_BwE

Jaką długosć  i inne parametry peoponujecie?

Może skontaktuj się z Elanskis tez kiedys zaczynałam. Dobrze mi dobrali i mam je juz 2 sezon 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. 

Zdaje sobie sprawę że takie wypytywanie to nie jest najlepsza metoda ale to zawsze coś. Wcześniej poczytałem sobie i zazwyczaj polecacie kupno narty rozwojowej a nie dla tzw. początkującego.

Generalnie w tym sezonie jeździłem parę dni przed świętami. W wypozyczalni dali mi ... 156cm. Po dwóch dniach wymieniłem na 165cm na początku było inaczej ale po kilku godzinach zauważyłem zalety. Było m.in. stabilniej i wogóle jakoś lepiej. Jednak wiadomo jakie narty sa w wypozyczalniach w wersji budżetowej.

W tym sezonie nie ogarnę jakies szkółki itp bo dam rade tylko zrobić wypad na kilka dni ale w przyszłym sezonie jak zdrowie pozwoli cały tydzień zamierzam się szkolic:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...