Skocz do zawartości

Super news na "przebudzenie"


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kordiankw napisał:

Nie dopytywałem, z tego co wiem to prowadzi jednoosobową firmę. 
Cena mieszkań w ciągu roku nie wzrosła aż tak bardzo. Za to wyliczanie zdolności kredytowej już tak.

W ciągu kilku lat cen mieszkań wzrosły dwukrotnie. Na przełomie 21/21 jakieś 15-20% r/r. Teraz ceny się zatrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spiochu napisał:

W ciągu kilku lat cen mieszkań wzrosły dwukrotnie. Na przełomie 21/21 jakieś 15-20% r/r. Teraz ceny się zatrzymały.

Wiem ile wzrosły, bo wiem za ile kupiłem apartament w Szczyrku, a jaka jest jego wartość rynkowa teraz. Jednak taki skokowy wzrost cen dotyczy głównie modnych turystycznie miejsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kordiankw napisał:

Wiem ile wzrosły, bo wiem za ile kupiłem apartament w Szczyrku, a jaka jest jego wartość rynkowa teraz. Jednak taki skokowy wzrost cen dotyczy głównie modnych turystycznie miejsc. 

Ja sprzedałem mieszkanie po 4 latach z zyskiem +87.5%*. Nie wiedziałem że Zabrze to modny kurort 😉

 

*- Niczego nie remontowałem, stan był gorszy niż w momencie zakupu, na osiedlu też nic się nie zmieniło. Po prostu tak rynek się zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spiochu napisał:

Ja sprzedałem mieszkanie po 4 latach z zyskiem +87.5%*. Nie wiedziałem że Zabrze to modny kurort 😉

 

*- Niczego nie remontowałem, stan był gorszy niż w momencie zakupu, na osiedlu też nic się nie zmieniło. Po prostu tak rynek się zmienił.

W 2018 roku przy minimalnym wynagrodzeniu na poziomie 2.100 zł, najniższa krajowa netto wynosiła 1.530,00 

3490 zł brutto, to netto 2709,48 od 1 stycznia 2023 r. Kolejna podwyżka pensji minimalnej w połowie 2023 r. Pensja minimalna 3600 zł brutto, to 2783,86 zł netto od lipca 2023 r.

Cena twojego mieszkania w Zabrzu wzrosła proporcjonalnie do wzrostu minimalnego wynagrodzenia. Pisząc o skokowym wzroście cen miałem na myśli podwojenie a często potrojenie wartości mieszkania przez kilka ostatnich lat. A to głównie miało miejsce w modnych miejscach turystycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spiochu napisał:

Średnia pensja w marcu 2018 - 4886zł W lipcu 2022 - 6778zł  (w tych miesiącach kupowałem-sprzedawałem)

Zmiana +39% czyli ponad połowe mniej niż wzrost ceny mieszkania.

 

W jakich kurortach cena wzrosła 3 krotnie? Znasz jakieś realne przykłady?

Znam jeden, swój. Cena zakupu 400k w 2017. Na jesieni ubiegłego roku taki sam apartament, od tego samego developera, dwie ulice dalej, był wystawiony do sprzedaży za 1200k. Oferta to jeszcze nie umowa, ale ogłoszenia już nie ma, więc albo się sprzedał, albo sprzedający wycofał ofertę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie  jedyny oglądał, co się na Straifie działo 😄 

Ważne, że relatywnie bezpiecznie.

Młody Norweg rewelacja!!!!

Kilde na ogół jeździ bardzo pewnie , a tuu .... qrde ja miałem wrażenie że źle wylądował i kompresja go wgniotła totalnie. Rewelacyjnie z tego wyszedł, bo było niebezpiecznie.

A zwycięzca pojechał pewnie, bez wpadek. 

Niech się dzieje, rywalizacja będzie bardziej zacięta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kaem napisał:

Nie nie, nie  jedyny oglądał, co się na Straifie działo 😄 

Ważne, że relatywnie bezpiecznie.

Młody Norweg rewelacja!!!!

Kilde na ogół jeździ bardzo pewnie , a tuu .... qrde ja miałem wrażenie że źle wylądował i kompresja go wgniotła totalnie. Rewelacyjnie z tego wyszedł, bo było niebezpiecznie.

A zwycięzca pojechał pewnie, bez wpadek. 

Niech się dzieje, rywalizacja będzie bardziej zacięta.

 

Cześć

Sejersted to dla Ciebie młody Norweg???

Czy powtarzasz głupoty Pana komentatora. Nawet współkomentujący Szafrański na chwilę zamilkł ze zdziwienia...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kordiankw napisał:

Znam jeden, swój. Cena zakupu 400k w 2017. Na jesieni ubiegłego roku taki sam apartament, od tego samego developera, dwie ulice dalej, był wystawiony do sprzedaży za 1200k. Oferta to jeszcze nie umowa, ale ogłoszenia już nie ma, więc albo się sprzedał, albo sprzedający wycofał ofertę.

Jaki masz metraż?

Jak kogoś ubrali za ponad bańkę to rzeczywiście hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Sejersted to dla Ciebie młody Norweg???

Czy powtarzasz głupoty Pana komentatora. Nawet współkomentujący Szafrański na chwilę zamilkł ze zdziwienia...

Pozdro

Mitku, nie wiedziałem, że Norweg nie jest młody, tu rzeczywiście komentator mnie zainspirował. Aż sprawdziłem - ma 29 lat.

Faktycznie, niemłody jak na zjazdowca.

Dzięki za uwagę .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moruniek napisał:

To dość dobrze pasuje do tego wątku.

Oddał fundacji 82 opony. Dostał 1,5 mln zł kary i urzędnicy idą w zaparte

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-oddal-fundacji-82-opony-dostal-1-5-mln-zl-kary-i-urzednicy-i,nId,6540001#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Brak czujności i to aż dziwne. Wystarczyłoby przecież sprzedać te opony po złotówce i całe ryzyko, jak widać niemałe, przejęłaby fundacja. Wulkanizator płaci za ich błędy. Ciekawe nawiasem mówiąc gdzie oni są, i czy stają tak bardzo w jego obronie? Podejrzewam, że kluczowe w tej sprawie jest to, że obwiniany sam "podrzucił" opony na teren PN. 

W kwestii zaś zachowania się urzedników UM to z doświadczenia wiem, że robią co im polityczne hieny (niezależnie które) każą. Więc to raczej nie jest przypadek, ktoś chce go zniszczyć i tyle... W każdym razie trzymam kciuki aby wyszedł cały.

Gdyby fundacja oświadczyła, że składowanie było na jej wniosek to chyba darczyńca nie powinien być za to obarczany? W każdym razie widać, że sprawa jest zawikłana, sporo było na gębę a nakaszaniła OPP.

Jak to było 

- zawinił szewc kowala powiesili?

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 20.01.2023 o 20:35, Spiochu napisał:

Jaki masz metraż?

Jak kogoś ubrali za ponad bańkę to rzeczywiście hit.

Sąsiedzi sprzedają mieszkania.

Ten jest taki jak mój:

3 pokoje, mieszkanie na sprzedaż - Szczyrk, bielski, śląskie - 64431334 • www.otodom.pl

Ten od tego samego sprzedajacego z antresolą na poddaszu:

3 pokoje, mieszkanie na sprzedaż - Szczyrk, bielski, śląskie - 64431481 • www.otodom.pl

A ten bez garażu w sąsiednim budynku:

3 pokoje, mieszkanie na sprzedaż - Szczyrk, bielski, śląskie - 64475811 • www.otodom.pl

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Grubo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordiankw napisał:

 

44 minuty temu, Marcos73 napisał:

Grubo.

pozdrawiam

Te ceny to za chwilę będzie okazja. Apartamenty są już wykończone, w dobrej lokalizacji. Nie trzeba szukać fachowców, czekać. Kupujesz i możesz się cieszyć z zakupu. A jak Ci się znudzi, przy dalszej rozbudowie ośrodka, też raczej nie stracisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moruniek napisał:

 

Te ceny to za chwilę będzie okazja. Apartamenty są już wykończone, w dobrej lokalizacji. Nie trzeba szukać fachowców, czekać. Kupujesz i możesz się cieszyć z zakupu. A jak Ci się znudzi, przy dalszej rozbudowie ośrodka, też raczej nie stracisz. 

Rzeczywiście super okazja. To tylko 20 lat pracy przeciętnego polaka. Zakladajac ze mieszka pod mostem, kradnie w sklepach a wszystko co zarobi odklada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spiochu napisał:

Rzeczywiście super okazja. To tylko 20 lat pracy przeciętnego polaka. Zakladajac ze mieszka pod mostem, kradnie w sklepach a wszystko co zarobi odklada.

Większość mieszkań powyżej 50-60 M2 w dużych miastach obecnie kosztuje około bańki. Cena działek budowlanych w obwarzanku Warszawy, to minimum pół bańki, a w granicach miasta grubo ponad bańkę. Większość nowych domów na wsi, to koszt ponad bańkę. Dużo tych złodziei, którzy przez minimum 20 lat okradali sklepy i mieszkali pod mostem żyje w Polsce.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moruniek napisał:

 

Te ceny to za chwilę będzie okazja. Apartamenty są już wykończone, w dobrej lokalizacji. Nie trzeba szukać fachowców, czekać. Kupujesz i możesz się cieszyć z zakupu. A jak Ci się znudzi, przy dalszej rozbudowie ośrodka, też raczej nie stracisz. 

Krzysiu

Ale dochodzimy do abstrakcyjnych kwot. Oczywiście, są wykończone elegancko, ale to tylko Szczyrk.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...