Skocz do zawartości

Super news na "przebudzenie"


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie podali w radio, iż mamy płacić za posiadanie tych urządzeń w samochodzie.

Wciskają nam kit, ogłupiają, manipulują i jeszcze mamy za to zapłacić....za "chwilę" wylądujemy w olbrzymim obozie, będąc zabawkami garstki oszołomów, którym wydaje się, iż są lepsi ponieważ posiedli władzę i wpływy. 

Nadchodzi czas przebudzenia społeczeństwa, tylko przez postęp technologii będzie trudniej aniżeli poprzednimi czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gabrik napisał:

Właśnie podali w radio, iż mamy płacić za posiadanie tych urządzeń w samochodzie.

Wciskają nam kit, ogłupiają, manipulują i jeszcze mamy za to zapłacić....za "chwilę" wylądujemy w olbrzymim obozie, będąc zabawkami garstki oszołomów, którym wydaje się, iż są lepsi ponieważ posiedli władzę i wpływy. 

Nadchodzi czas przebudzenia społeczeństwa, tylko przez postęp technologii będzie trudniej aniżeli poprzednimi czasy.

Rzeczywiście super news, z drugiej połowy XX wieku.😁

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o coś innego.

Krok za krokiem walczą starsi i mądrzejsi z własnością prywatna. Na razie skupiają się głównie na kierowcach. 

Kto pamięta stawki i punkty karne za wykroczenia drogowe sprzed ich wzrostu od 01.2022? Ich podwyżka w tym roku to przecież dla naszego bezpieczeństwa. 

Takie następnie przykładowe KPO, które ma uzdrowić budżet naszego państwa to nie tylko kasa, która do nas wjedzie. To podwyższenie wieku emerytalnego, wprowadzenie płatnych dróg ekspresowych, oraz od 2026r wprowadzenie nowego podatku dla posiadaczy aut spalinowych. Oraz inne haracze. Ile to będzie kosztowało Polaków vs kasa z KPO? Warto to sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bezpośrednie następstwa wzięcia pieniędzy z Unii? Czy ogólne plany? I masz gdzieś wiarygodne linki do konkretnych przepisów/ustaleń? 

Abonament na radio w samochodzie obowiązuje od lat tylko nikt nie płaci, jakoś tam jeszcze chcieli się dobierać do aut służbowych, ale też nie robiono tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament na odbiornik radiowy był odkąd pamiętam, wydaje mi się, że płacąc za radio w mieszkaniu to w samochodzie też jest opłacone. Co innego jak samochód jest na firmę. 

Co do punktów karnych to po ostatnich zmianach zauważam jeżdżąc na drogach, że mniej osób przekracza dozwoloną prędkość. Trudno mieć do tego pretensje, oczywiście jeżeli ograniczenia są w sensownych miejscach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, brachol napisał:

Abonament na odbiornik radiowy był odkąd pamiętam, wydaje mi się, że płacąc za radio w mieszkaniu to w samochodzie też jest opłacone. Co innego jak samochód jest na firmę. 

Co do punktów karnych to po ostatnich zmianach zauważam jeżdżąc na drogach, że mniej osób przekracza dozwoloną prędkość. Trudno mieć do tego pretensje, oczywiście jeżeli ograniczenia są w sensownych miejscach. 

Niestety nie są. Filozofia oznakowania wygląda na taką że należy ograniczyć prędkość do stosownej dla załadowanego Tira na gołoledź. Np 50 na zjeździe z autostrady lub podobne 50 na gierkówce do Wisły..... pewnie w myśl zasady, że i tak wszyscy pojadą +20.

Od kilku dni mam przyjemność ( tak, przyjemnosc -to nie szyderstwo) stosować się do ograniczeń w poludniowej Szwecji. Dlugo musimy się jeszcze uczyć organizacji i inżynierii ruchu. Tej najprostrzej też. 

Edytowane przez mig
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chertan napisał:

To bezpośrednie następstwa wzięcia pieniędzy z Unii? Czy ogólne plany? I masz gdzieś wiarygodne linki do konkretnych przepisów/ustaleń? 

Abonament na radio w samochodzie obowiązuje od lat tylko nikt nie płaci, jakoś tam jeszcze chcieli się dobierać do aut służbowych, ale też nie robiono tego. 

Proszę bardzo:

KPO oznacza nowe podatki? Eksperci weryfikują (dorzeczy.pl)

KPO wymaga podniesienia wieku emerytalnego. Jak sobie poradzi z tym rząd? - rp.pl

 

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz czy ma to bezpośredni związek z KPO? Czy po prostu jest naturalną konsekwencją trendu w Unii? Zabawy z opodatkowywaniem pojazdów spalinowych czy eliminacją dużych silników i diesli są od dawna, np. strefy czystego powietrza. Autostrady płatne też będą bo rząd potrzebuje kasy, z resztą z czegoś je trzeba utrzymać. I nawet jeżeli zapisane jest to w KPO, to bez tego też do tego procesu dojdzie. 

Wydłużenie wieku emerytalnego już mieliśmy, PiS je po prostu cofnął. Akurat to mnie nie straszy, najpewniej i tak będę pracować dłużej niż standardowo. Żyjemy znacznie dłużej niż kiedyś i na ogół w lepszym zdrowiu, zatem stary wiek emerytalny nie sprawdza się już. Znacznie dłużej trzeba wypłacać świadczenia, a kasy na nie więcej nie będzie. Póki co to władzuchna wydaje lekką ręką kasę wśród różnych grup, w tym emerytów. Skądś trzeba na to mieć. A zarówno w aktualnej władzy jak i w poprzednich nie widzę chęci rozwiązania tego problemu. 

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gabrik napisał:

Nadchodzi czas przebudzenia społeczeństwa, tylko przez postęp technologii będzie trudniej aniżeli poprzednimi czasy.

Raczej już jest po ptakach. Co może jeszcze być gorzej? Radio? Ja ostatnio postanowiłem pozbyć się części gotówki i zaniosłem na lokatę. Część kwoty to też od mojej mamy by miała coś jeszcze do renciny. Jak wpłacałem to mi się pytają skąd mam pieniądze. Zatkało mnie na dość spory czas bo jeszcze kilka lat temu wpłacając kilkukrotnie więcej nikt mnie o nic nie pytał. Info idzie wiadomo gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chertan napisał:

... władzuchna wydaje lekką ręką kasę wśród różnych grup, w tym emerytów ...

Cześć.

Nie jestem emerytem ale zaintrygowało mnie to stwierdzenie - możesz wyjaśnić co masz na myśli ?.

- czy masz tym ludziom za złe że obowiązkowo, przez kilkadziesiąt lat, odprowadzali pieniądze na emerytury ?,

- czy masz tym ludziom za złe że jeżeli nabyli w ten sposób określone prawa to oczekują ich spełnienia ?,

- a może masz pretensje do Państwa że ich do tego zmuszało a teraz choć nie chce to musi się wywiązać ?.

Mam okazję przyglądać się jak z roku na rok i co miesiąc maleje wartość nabywcza takich emerytur. Widzę jak Państwo kombinuje żeby emerytur nie rewaloryzować jasnym i oczywistym kluczem. Żal mi emerytów bo wiem że z powodu wieku i pogarszającego się zdrowia nie mają szans na zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mlodzio napisał:

Cześć.

Nie jestem emerytem ale zaintrygowało mnie to stwierdzenie - możesz wyjaśnić co masz na myśli ?.

- czy masz tym ludziom za złe że obowiązkowo, przez kilkadziesiąt lat, odprowadzali pieniądze na emerytury ?,

- czy masz tym ludziom za złe że jeżeli nabyli w ten sposób określone prawa to oczekują ich spełnienia ?,

- a może masz pretensje do Państwa że ich do tego zmuszało a teraz choć nie chce to musi się wywiązać ?.

Mam okazję przyglądać się jak z roku na rok i co miesiąc maleje wartość nabywcza takich emerytur. Widzę jak Państwo kombinuje żeby emerytur nie rewaloryzować jasnym i oczywistym kluczem. Żal mi emerytów bo wiem że z powodu wieku i pogarszającego się zdrowia nie mają szans na zmianę.

 

Cześć

To kwestia podejścia. jednym żal emerytów a innym żal dzieci i młodzieży, niedoinwestowanego systemu edukacji, brak realnej pomocy dla wartościowych naprawdę chcących się uczyć a ubogich itd. To jest patrzenie wstecz a nie przed siebie. W 1991 roku zaczynałem działalność gospodarczą i postulowałem, że jedną z pierwszych decyzji po rozpadzie komuny powinna być całkowita likwidacja ZUSu. Gdyby wtedy nie tysiące ale setki tysięcy przedsiębiorców przestały płacić to system musiałby się załamać  i trzeba by było zaczynać od zera. Byłoby trochę płaczu ale nie mielibyśmy wora bez dna u szyi.

To jest brachu rozdawnictwo moich pieniędzy i ja powinienem decydować na co i komu mają być przeznaczane - i o to chodzi Gabrikowi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mig napisał:

 

Od kilku dni mam przyjemność ( tak, przyjemnosc -to nie szyderstwo) stosować się do ograniczeń w poludniowej Szwecji. 

Długo tam będziesz Michał stosował się do ich ograniczeń? Jestem od poniedziałku do czwartku w Sztokholmie

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chertan napisał:

Nie mam nikomu nic za złe, system emerytalny jest jaki jest i od lat było wiadomo, że zdechnie, a nikt nadal nic nie zrobił.  Natomiast wymyślanie kolejnych 14 czy 15 emerytur w celu kupienia głosów to mnie bulwersuje. Bo potem będzie 20 i nadal nie może mnie to bulwersować?

Cześć

Jakie bulwersuje ??? Kradną Ci pieniądze z kieszeni a Ciebie to bulwersuje? Zajebać złodziei!

Sorry ale mnie szlag trafił na takie lamenty nad jakimiś nierobami. Mój ojciec ma 93 lata, rozrusznik serca, niedowład rąk, trudności z poruszaniem się i sporo innych schorzeń związanych z zaawansowanym wiekiem i nadal jest czynny zawodowo wykorzystując swoją wiedzę. Trzeba się było k... uczyć.

 A teraz dochodzimy do takiej sytuacji, że nawet jaki dzieci i młodzież chcą się uczyć to nie ma nauczycieli bo mają za ciężką pracę, która tworzy przyszłość społeczeństwa tak nędzne pensje, że nie mają jak związać końca z końcem. A miliardy idą do nierobów, dziadków i na pomniki historii.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propaganda obwiniania jednych za życie drugich zasiała ziarno które jak widać kiełkuje.

Żyjemy w kraju w którym dla chwilowego poparcia można odebrać ludziom prawa nabyte. W tym celu wystarczy podnieść w sejmie odpowiednią ilość łapek w górę i nieważne czy będzie to zgodne z prawem.

Edytowane przez mlodzio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chertan napisał:

 

W

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Jakie bulwersuje ??? Kradną Ci pieniądze z kieszeni a Ciebie to bulwersuje? Zajebać złodziei!

Sorry ale mnie szlag trafił na takie lamenty nad jakimiś nierobami. Mój ojciec ma 93 lata, rozrusznik serca, niedowład rąk, trudności z poruszaniem się i sporo innych schorzeń związanych z zaawansowanym wiekiem i nadal jest czynny zawodowo wykorzystując swoją wiedzę. Trzeba się było k... uczyć.

 A teraz dochodzimy do takiej sytuacji, że nawet jaki dzieci i młodzież chcą się uczyć to nie ma nauczycieli bo mają za ciężką pracę, która tworzy przyszłość społeczeństwa tak nędzne pensje, że nie mają jak związać końca z końcem. A miliardy idą do nierobów, dziadków i na pomniki historii.

Pozdro

Nie chcę pisać mocno, zwłaszcza, że mamy rzeczywisty system redystrybucyjny. W normalnym świecie ludzie w pewnym wieku już nie pracują, bo mają się z czego utrzymać, albo odłożyli sami, albo zabezpieczył to odpowiednio skonstruowany system. Kolejne rządy dały dupy, bo nikt nie zadbał o odpowiednie zabezpieczenie tych pieniędzy, sensowną rewaloryzację czy to o inflację, czy stopę wzrostu PKB. Dokładanie kolejnych emerytur to w istocie okradanie innych, albo bezwzględne, albo poprzez nakręcanie inflacji. A motywacją są wyniki wyborów a nie dobrostan.

Praca ojca w wieku 93 lat to jego wybór, nie powinna być koniecznością. I niepracowanie w tym wieku nie ma nic wspólnego z nieróbstwem czy nieuctwem. Bo to nie jest nigdzie standard. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chertan napisał:

W

Nie chcę pisać mocno, zwłaszcza, że mamy rzeczywisty system redystrybucyjny. W normalnym świecie ludzie w pewnym wieku już nie pracują, bo mają się z czego utrzymać, albo odłożyli sami, albo zabezpieczył to odpowiednio skonstruowany system. Kolejne rządy dały dupy, bo nikt nie zadbał o odpowiednie zabezpieczenie tych pieniędzy, sensowną rewaloryzację czy to o inflację, czy stopę wzrostu PKB. Dokładanie kolejnych emerytur to w istocie okradanie innych, albo bezwzględne, albo poprzez nakręcanie inflacji. A motywacją są wyniki wyborów a nie dobrostan.

Praca ojca w wieku 93 lat to jego wybór, nie powinna być koniecznością. I niepracowanie w tym wieku nie ma nic wspólnego z nieróbstwem czy nieuctwem. Bo to nie jest nigdzie standard. 

Dzięki, widzę że jednak mamy podobne zdanie - winny jest system.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście, że winny jest system bo zamiast zmuszać ludzi do aktywności zastępuje to rozdawnictwem i rozbuchanym socjalem. Miałem - jako członek rad trzech szkół obserwować np. słynne 500+ i wiem jakie to demoralizujące i wręcz działające na niekorzyść dzieci, dla których te pieniądze niby miały być. Piszę z praktyki i obserwacji a nie na podstawie tego co "powinno być w normalnym świecie", bo ... nie żyjemy w normalnym świecie.

A co do osób starszych to ich aktywność warunkuje ich egzystencję i nie ma być to aktywność polegająca na codziennej wizycie na bazarku, tak myślę i obserwacje to potwierdzają.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...