Skocz do zawartości

Szczyrk - Beskid


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

28.12.2019 - WZNOWIENIE PRACY OŚRODKA.

PLANOWANE WZNOWIENIE PRACY OŚRODKA od 28.12.2019 r.

Niestety brak możliwości zjazdu do stacji dolnej.

Dostępne trasy:
➡️ trasa nr 4
➡️ trasa nr 1 (na długości wyciągu WN1)

Godziny funkcjonowania:
➡️ 8:00-16:00
➡️ 17:30- 21:00

Prognozy są obiecujące. Żyjemy nadzieją, że już wkrótce wszystko wróci do normy jak na grudzień przystało❄️

 

https://beskidsporta...ny-do-odwolania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj od 9.30 4 godzinki na BSA. W nocy nie było przymrozków więc stok od rana średniomiękki. Na początek nauka jazdy slalomu przed jutrzejszym zawodami. Następnie od 11 jazda na niebieskiej i czerwonej trasie. Po 12 już miękko i trasy z odsypami. Jedyną która się trzyma to czarna. Więc do końca jeżdżę tylko po niej z kolegą z pracy który jest jednocześnie instruktorem i koryguje moje błędy w jeździe. Ludzi mało. Kolejki do kanapy praktycznie brak. Miło i pożytecznie spędzone 4 godzinki.

Załączone miniatury

  • 20200110_113501.jpg
  • 20200110_113457.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 9 BSA. W nocy brak przymrozków a na dodatek padał deszcz chwilami marznący przechodzący w śnieg. Widoczność bardzo ograniczona zupełny brak kontrastu. Szczególnie to odczułem w moich goglach gdzie widziałem tylko tyczki natomiast zupełnie nie widziałem po czym jazdę. Pierwszy w życiu slalom ukończyłem i zebrałem cenne doświadczenie. Ludzi na stoku więc jak wczoraj. Pojawiły się też szkółki jako że to początek ferii. Na trasie dużo odsypów z cìężkiego mokrego śniegu. Na trasie trochę kamieni więc trzeba uważać.

Załączone miniatury

  • 20200111_113812_030.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś wiatr storpedował SMR. COS jeszcze rano walczył, ale się poddał. Więc wybór był oczywisty BSA. To oczywiście nie jest duży ośrodek narciarski, ale fajna stacja z klimatem, która wygrywa położeniem (jest naturalnie osłonięta od wiatru), przygotowaniem tras oraz ich zróżnicowaniem. Nie jest to stacja którą pokochałem od pierwszego wejrzenia (jazdy), bo dopiero w zeszłym sezonie się do siebie przekonaliśmy. Trasy rano były przygotowane bardzo dobrze, na stronie ostrzeżenie o drobnych kamieniach na trasach, ja takich jednak nie stwierdziłem. Fajna jazda od 8:00 do 9:30. Później dojechali Ci co się zorientowali, że jednak nie wszystkie ośrodki narciarskie są w Szczyrku zamknięte. Dojechały też szkółki i dzieci z zimowisk, tak że szybka bramka dla szkółek równo stanęła. 

 

Do 8:25 moja sezonówka nie działała - przechodziłem nad bramką (co nikogo z obsługi nie zdziwiło).

nie-dzia-a-sezon-wka.jpg

Warunki bardzo fajne.

jest-pi-knie.jpg

Stok przygotowany bardzo dobrze.

naprawd-fajnie.jpg

Moja ulubiona trasa w ośrodku.

czrna.jpg

 

czarna-nieco-wy-ej.jpg

O 9:30 zaczęło się lekko korkować.

9-30-zaczyna-przybywa-ludzi.jpg

Około 10:30 stanęło na dobre - podziękowałem za jazdę. Jak wsiadłem do auta spadł deszcz. Bramka dla szkółek też stała.

zakorkowa-o-si-wej-cie-dla-szk-ek.jpg

Moja ulubiona trasa w ośrodku.

czrna.jpg

 

czarna-nieco-wy-ej.jpg

O 9:30 zaczęło się lekko korkować.

9-30-zaczyna-przybywa-ludzi.jpg

Około 10:30 stanęło na dobre - podziękowałem za jazdę. Jak wsiadłem do auta spadł deszcz. Bramka dla szkółek też stała.

zakorkowa-o-si-wej-cie-dla-szk-ek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano dość mocno wiało, SMR nie działał jeszcze, COS odpalił dolną kanapę. Decyzja jedziemy na BSA. Tu na stoku mała niespodzianka. Po 2 naszych zjazdach, kursowanie wyciągu zostało wstrzymane z powodu burzy śnieżnej. W ciągu 30 minut było kompletnie biało i spadło około 10 cm śniegu. Później jazda w kompletnie innych warunkach jak rano, bardzo fajnie, choć nie wszyscy na stoku radzili sobie, że świeżym śniegiem. 

 

To już po opadzie śniegu.

IMG-20200211-092022.jpg

 

IMG-20200211-100751.jpg

A tu moje zadowolone dziecię bo zabrałem go na czarną. 

IMG-20200211-100645.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem dzisiaj na BSA. Wciąż bez kolejek ale ludzi nieco więcej niż ostatnio (czyli podczas mojej brawurowej eskapady PKSem opisywanej tutaj:

Tym razem podjechałem samochodem 😉 Niestety halny i odwilż miała swoje efekty. Śniegu dookoła widocznie mniej. Wprawdzie dzisiaj jest już około -4 stopni ale przekłada się to na twardy i zlodziały stok, momentami nawet bardzo zlodziały. Z plusów czynny jest już tunel i trasa za nim. Niestety w rejonie przed wjazdem do tego tunelu stan trasy jest najgorszy.

Ogólnie utwierdzam się powoli w przekonaniu, że BSA jest niby fajnym miejscem ale ma podobne problemy co np niebieska 3 u słowaków na Czyrnej. Sztuczne stworzone, ciasnawe łuki (no ok, nie 90 stopni ale zawsze) zmuszają do hamowania przy dużym tłoku, co ma swoje oczywiste efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...