Skocz do zawartości

Szczyrk - Beskid


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie i Panie, mam pilną prośbę.

Czy ktoś z Was nie zna miejsca w Szczyrku gdzie można by znaleźć nocleg dla jednej osoby od 26.12 na 3 tygodnie.

Może u kogoś kto zazwyczaj nie wynajmuje? Może ktoś z Was sam posiada wolne pokoje? Może macie jakiś kontakty w Szczyrku? Sara ma jechać do pracy jako instruktor na BSA ale ciężko coś znaleźć w tym terminie i jesteśmy w kropce.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wygląda na to że BSA wycofała się z wspólnego skipasu w ramach sprytnej sezonówki :( opisuje to jeden kolega na skionline.

Ad. 5 Czyli można jeździć na sezonówce czy nie bo nie bardzo rozumiem ??

Ignacy z Beskidu - BSA nie jest na ten moment stroną oferty "sprytna sezonówka", czyli nie można.
https://www.skionlin...&comment=262481
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wygląda na to że BSA wycofała się z wspólnego skipasu w ramach sprytnej sezonówki :( opisuje to jeden kolega na skionline.

Ad. 5 Czyli można jeździć na sezonówce czy nie bo nie bardzo rozumiem ??

Ignacy z Beskidu - BSA nie jest na ten moment stroną oferty "sprytna sezonówka", czyli nie można.
https://www.skionlin...&comment=262481

Bo z tym BSA to jakieś jaja są. W zeszłym roku też były mapy o wspólnym karnecie narciarskim COS, SON i BSA. Potem BSA się wycofało z oferty a mapy zostały. 

 

W opisie produktu SON sprytna sezonówka było napisane "Przygotuj się na zimową przygodę narciarską w najnowocześniejszym ośrodku narciarskim w Beskidach już teraz! Kup taniej bilet sezonowy i ciesz się białym szaleństwem i możliwościami jakie dostajesz w Szczyrku. Czeka na Ciebie, aż 40 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, nowoczesna infrastruktura oraz najpiękniejsze widoki w Beskidach! Eksploruj zimę w Szczyrku!"

 

Bez BSA nie mamy ponad 40 km tras. 

 

Info jakie dostałem z SON to:

"W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim i ośrodkach partnerskich obowiązuje jeden wspólny sezon zimowy.

Orientacyjną datą od kiedy obowiązuje Sprytna Sezonówka  jest 1.12.2017. jednak zależne jest to jednak od warunków atmosferycznych i narciarskich.

Regulamin zastrzega sobie wcześniejsze bądź późniejsze rozpoczęcie sezonu narciarskiego."

 

"Jak już wspomniałam, wspólny skipas obowiązuje w jednym – wspólnym terminie, natomiast poszczególne ośrodki ( BSA, COS ) planujące swoje otwarcie wcześniej, dysponują swoim odrębnym cennikiem obowiązującym poza sezonem wspólnym ( jak np. Beskid Sport Arena otwierający się już 4 listopada ).

Szczegóły znajdzie Pan na stronach ośrodków COS oraz BSA."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tym BSA to jakieś jaja są. W zeszłym roku też były mapy o wspólnym karnecie narciarskim COS, SON i BSA. Potem BSA się wycofało z oferty a mapy zostały. 
 
W opisie produktu SON sprytna sezonówka było napisane "Przygotuj się na zimową przygodę narciarską w najnowocześniejszym ośrodku narciarskim w Beskidach już teraz! Kup taniej bilet sezonowy i ciesz się białym szaleństwem i możliwościami jakie dostajesz w Szczyrku. Czeka na Ciebie, aż 40 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, nowoczesna infrastruktura oraz najpiękniejsze widoki w Beskidach! Eksploruj zimę w Szczyrku!"
 
Bez BSA nie mamy ponad 40 km tras. 
 
Info jakie dostałem z SON to:
"W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim i ośrodkach partnerskich obowiązuje jeden wspólny sezon zimowy.
Orientacyjną datą od kiedy obowiązuje Sprytna Sezonówka  jest 1.12.2017. jednak zależne jest to jednak od warunków atmosferycznych i narciarskich.
Regulamin zastrzega sobie wcześniejsze bądź późniejsze rozpoczęcie sezonu narciarskiego."
 
"Jak już wspomniałam, wspólny skipas obowiązuje w jednym – wspólnym terminie, natomiast poszczególne ośrodki ( BSA, COS ) planujące swoje otwarcie wcześniej, dysponują swoim odrębnym cennikiem obowiązującym poza sezonem wspólnym ( jak np. Beskid Sport Arena otwierający się już 4 listopada ).
Szczegóły znajdzie Pan na stronach ośrodków COS oraz BSA."

Cześć
Może chodzi tylko o karnet przedsezonowy oby tak było opis pod linkiem nie jest doprecyzowany.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, punkt regulaminu mówiący o dniu rozpoczęcia sezonu, należy raczej rozumieć jako rozpoczęcie tam, gdzie nastąpi najwcześniej. Bo co jeśli np. nie byłoby śniegu i SON ruszyłby załóżmy 15 stycznia? Albo okazałoby się, że są jakieś problemy z uruchomieniem kolejek? Moim zdaniem wtedy tym bardziej posiadacze sezonówek powinni móc ją wykorzystać tam, gdzie jest taka możliwość.

Przecież w samym SON też mogą nie ruszyć od razu wszystkie wyciągi i wtedy też się będą tłumaczyć, że sezon się nie zaczął, bo jedna kolejka nie wystartowała? Skoro jest wspólna umowa karnetowa, to wg mnie powinno się te wszystkie 3 ośrodki traktować jako jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprytna sezonówka jest ważna w terminie od 01.12.2017 lub od pierwszego dnia
sezonu zimowego 2017/2018, jeśli przypadnie on później niż 01.12.2017 r.,
w zależności od warunków atmosferycznych i narciarskich

 

Ten punkt regulaminu jasno reguluje, że w Listopadzie sezonówka nie działa.

 

Co do początku grudnia na BSA to nie wiem jaka jest definicja prawna "sezonu zimowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten zapis został tak sformułowany, bo gdyby napisali po prostu, że sezonówka obowiązuje od 1 grudnia, to ktoś mógłby przyjść w czasie, gdy ośrodek jest jeszcze zamknięty i się kłócić, że mają go wpuścić, bo tak jest w regulaminie. Jako początek sezonu zimowego rozumiem po prostu moment oficjalnego otwarcia danego ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten punkt regulaminu jasno reguluje, że w Listopadzie sezonówka nie działa.

 

Co do początku grudnia na BSA to nie wiem jaka jest definicja prawna "sezonu zimowego".

Problem jest nieco głębszy,  BSA zamieścilo na łamach swoich stron internetowych poniższy komunikat, tak jakby chcieli respektować karnety dzienne ale nie sezonowe (moim zdaniem sami sobie trochę strzelając w kolano z punku wizerunkowego):

 

1) BSA rozpoczyna sezon zimowy od 2 grudnia (najbliższa sobota).

2) Nasz obiekt będzie otwarty dla Was codziennie (we wszystkie dni tygodnia) w dwóch sesjach :

a) dziennej : od godz. 8.30 do godz. 16.00 [obowiązuje oferta : karnet 4 godzinny (tylko BSA); pojedynczy wjazd KL Beskid (tylko BSA) ; 1, 2, 3, 4, 5 lub 6 kolejnych dni (WSPÓLNY SKIPASS COS/SMR/BSA)]

B) wieczornej : od godziny 17.30 do godz. 20.30 [obowiązuje oferta : karnet wieczorny (tylko BSA); pojedynczy wjazd KL Beskid (tylko BSA)]

3) Od 2.12.2017 obowiązuje cennik zimowy.

4) Zrobimy wszystko, żeby w  sobotę 2 grudnia otworzyć dla Was dwie trasy:

a) Trasa nr 1 na długości wyciągu WN1 (długość 400 m)

B) Trasa nr 4 (wyciąg WN2; długość 200 m)

5) BSA nie jest na ten moment stroną oferty „sprytna sezonówka”.

Informacje na powyższy temat należy uzyskać od podmiotu, który jest sprzedawcą przedmiotowej usługi (www.szczyrkowski.pl)

 

http://beskidsportar...-grudzien-2017/

 

 

Jednocześnie SON dalej sprzedaje produkt, gdzie czytamy

"Szczyrk - Karnet sezonowy 2017/2018

Tylko do końca listopada niższa cena za cały sezon jazdy na nartach w Szczyrku. 40 km doskonale przygotowanych i zróżnicowanych tras narciarskich i nowoczesna infrastruktura: 10 osobowa kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską oraz dwie 6 osobowe kanapy z Soliska na Halę Skryzczeńską i na Wierch Pośredni. Karnet obowiązuje w trzech ośrodkach: Szczyrk Mountain Resort, Centralny Ośrodek Sportu oraz Beskid Sport Arena. Karnet nie obowiązuje na jazdę wieczorną." https://www.gopass.p...&showMore=false Więc ktoś z kimś chyba myślał, że się dogadał, a jednak nie. Zadałem to pytanie dziś wprost do SON, czekam na odpowiedź.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten zapis został tak sformułowany, bo gdyby napisali po prostu, że sezonówka obowiązuje od 1 grudnia, to ktoś mógłby przyjść w czasie, gdy ośrodek jest jeszcze zamknięty i się kłócić, że mają go wpuścić, bo tak jest w regulaminie. Jako początek sezonu zimowego rozumiem po prostu moment oficjalnego otwarcia danego ośrodka.

BSA się właśnie oficjalnie otwiera od 02 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSA się właśnie oficjalnie otwiera od 02 grudnia.

 

Jasne, tylko z punktu widzenia klienta końcowego, jeśli sprytna nie będzie działać w BSA, to winny jest nie BSA, a TMR - to on nam obiecywał, że będzie się dało. Jeśli BSA faktycznie złamał jakieś wcześniejsze ustalenia z TMR, to co najwyżej TMR może się sądzić z BSA, ale dla nas to TMR dostarczył usługę niezgodną z podaną ofertą :-) Oczywiście wciąż można zwyczajnie nie lubić BSA za utrudnianie współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...