Skocz do zawartości

Szczyrk - Beskid


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam W mijającym roku chyba byłem w miarę grzeczny bo pod choinką w śród prezentów znalazłem jeden szczególny a jest nim zaproszenie na nieoficjalne jutrzejsze otwarcie BESKID SPORT ARENY w Szczyrku !!!. Będzie podobno dość kameralnie ,kilkadziesiąt osób jedynym zmartwieniem jest zapowiadany na jutro deszcz ale co tam ósma rano melduję się na stoku.Po południu skrobnę kilka słów jakie będą moje wrażenia po sprawdzeniu BSA . Wesołych Świąt

Jakie wieści?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wieści?

Cześć
Otwarcie było bez żadnych fajerwerków kilkadziesiąt osób był też administrator konkurencjyjnego forum. A teraz o BSA ośrodek jeśli chodzi o infrastrukturę bardzo nowoczesny począwszy od toalet jest nawet umywalka niziutko dla maluszków, cała dolna stacja przemyślana. Wypożyczalnia, serwis,restauracja winda nie ma się do czego przyczepić. Trasy są niby 4 a według mnie to są 2 w różnych wariantach. Naśnieżanie to mocny punkt, będzie można długo jeździć. A teraz moje odczucia jeśli komuś nie przeszkadza bujanie się na jednym stoku jak wszystkie ośrodki w Wiśle to polecam BSA. Ja zdecydowanie wybiorę SON I COS w Szczyrku ilość i długość nie do przebicia. Pewnie odwiedzę ich na wieczorene jazdy w tym na pewno będą konkurencyjni. Podzieliłem się z obsługą moimi spostrzeżeniami w kwestii zabezpieczenia krzyżują się tam 2 trasy na samy dole zabezpieczone tylko niskim płotkiem jeśli coś niedobrego się przydaży to lądują na tarasie to lepsza wersja lub na gęsto postawionych stojakach na narty. Powiedziano mi że będą siatki wylapujące oby jak najszybciej. I to tyle jeśli ktoś będzie w Szczyrku to obowiązkowo musi ich odwiedzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę się wybrać w nowy rok, może nie będzie za wielu ludzi od rana. Wczoraj w okolicach południa ponoć 15 minut czekania do krzesła (sami na swoim profilu tak napisali). 

 

EDIT:

 

 

Beskid Sport Arena dzień trzeci. Nareszcie wyszło słońce. Bardzo dobre warunki do jazdy. Temeratura na górnej polanie wynosi -5 stopni. Kolejka do wjazdu kanapą -około 25 minut. Za kilka godzin materiał filmowy

 

Skoro tak jest o 10:30 (publikacja postu), to ja chyba jednak w Nowy Rok odpuszczę i przeczekam te falę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trasa wymagająca, w połowie czasem trzeba stanąć i złapać oddech. Ładny nowoczesny wyciąg, muzyczka z głośników, na górze można usiąść i zjeść, stworzyli przyjemny klimat.  :)

 

Potwierdzam, trasa w miarę wymagająca, byłem na jeździe sylwestrowej. Na początku twardo i dosyć szybko, później gdzieś tak od połowy pojawiły się małe muldy. Lodu brak, no może troszeczkę na dole, ale przy ostrych krawędziach nie odczuwalny.

Osoba wytyczająca trasy na mapce miała dobrą fantazję, żeby oznaczyć je na 2 inne kolory :D

 

PS. W końcu zdecydowali się na popołudniową przerwę na ratrakowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek 6go stycznia, na godzinę przed zamknięciem, zobaczyć jak jest. Stok swoją charakterystyką podobny do Jurgowa, trasa orograficznie po lewej, czyli tam chyba oznaczona jako czarna. Ogólnie trasa cały czas o podobnym nachyleniu, jest podział niebieska/ czerwona, ale wielkiej różnicy między nimi nie ma. Krzesło szybkie, jedzenie na górze, dole chyba te coś jest. Stok przygotowany dobrze. Trasa mogłaby być dłuższa i bardziej zróżnicowana. Na plus jest  też mocne oświetlenie.

 

Co mi się nie podoba, to rozwiązanie podjazdu do krzesła i wyjścia ze stacji - oba te zjazdy są na końcówce wystromienia oraz w lejku. Tworzy się tam lód i narciarze podjeżdżają ze zmęczonymi nogami. Wiadomo, że w takich miejscach będą wywrotki.

Osobiście zaliczyłem ucieczkę w boczną siatkę gdy snowboardzista przede mną stwierdził, że jednak nie jedzie na górę tylko sobie usiądzie na środku, a 2 osoby tuż za nim wywróciły się, próbując go ominąć.

 

Śmieszną opcją są monitory ze skidata przy bramkach, które wyświetlają zdjęcie z pierwszego użycia karnetu i bieżącego (tak mi się wydaje). 6go było bardzo dużo osób w szczyrku, wieczorem o 19 kolejka na około10 min, rano o 10 podobno prawie godzinę, ale to taki weekend. W dzień wybrałbym COS, na wieczorną jazdę można jechać na Beskid.

pzdr

 

 

Załączone miniatury

  • beskid ski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich ocena została wywindowana przez wystawiających oceny zanim ruszył ośrodek. Wszystko piało z zachwytu czytając marketingowca. Jak by wyliczyć średnią z okresu od kiedy ruszyli i kiedy pojawiły się rzeczowe oceny to ciężko by im było 3,5 osiągnąć. Co nie zmienia faktu że trzymam za nich kciuki i cieszę się że są :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miał być COS ale z powodu wiatru zamknięte. Na SON byłem już wiele razy więc pierwszy raz BSA. Tragiczny śnieg już o 9:00, jedno co ratowało sytuację to testy Volka i możliwość pojeżdżenia na szerokich nartach na których sobie radziłem - na moich RC4 była walka i po 11:00 zakończylem przygodę z BSA. 

Sprzedawanie biletów ludziom na taki zmasakrowany stok ok 11:00 i brak jasnej, czytelnej informacji o warunach i jakości śniegu jest lekko nie fair. 

Dziś na Szczyrkowskim spotkałem 2 znajomych, którzy przenieśli się z BSA na Szczyrkowski po 10, bo stwierdzili, że tak strasznych warunków tam jeszcze nie spotkali, a jak na ośrodek który predysponuje do najlepiej przygotowanego śniegowo w regionie, to życzą im powodzenia, szczególnie po przebudowie Szczyrkowskiego przez TMR. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na FB widziałem komentarze, że BSA mimo prawie 3m śniegu (tak się chwalą) nie potrafi tego dobrze przygotować. Może wynika to z tego, że to sztuczny śnieg i przy dodatnich temp wygląda dosłownie jak kasza? 

 

Jadać do Szczyrku całą drogę się zastanawiałem gdzie pojeździć. Dopiero na skrzyżowaniu gdzie skręca się do BSA podjąłem decyzję i pojechałem na SON. Chyba to był dobry pomysł :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Szczyrkowskim spotkałem 2 znajomych, którzy przenieśli się z BSA na Szczyrkowski po 10, bo stwierdzili, że tak strasznych warunków tam jeszcze nie spotkali, a jak na ośrodek który predysponuje do najlepiej przygotowanego śniegowo w regionie, to życzą im powodzenia, szczególnie po przebudowie Szczyrkowskiego przez TMR. 

 

Byłem na BSA wczoraj (25.02.2017) od ok. 14:00........................ MASAKRA.

Nie pamiętam jazdy w tak fatalnych warunkach.

 

Najgorsze co można trafić.

Luzny cukier po kolana a pod spodem wyślizgane lodowisko.

Dość dużo ludzi.

Nie tak aby stać do wyciągu ale na trasie trzeba było uważać.

 

p.s. pomijając warunki, ich cennik ..............poraża.

1h-35

2h-50


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na FB widziałem komentarze, że BSA mimo prawie 3m śniegu (tak się chwalą) nie potrafi tego dobrze przygotować. Może wynika to z tego, że to sztuczny śnieg i przy dodatnich temp wygląda dosłownie jak kasza? 

 

Jadać do Szczyrku całą drogę się zastanawiałem gdzie pojeździć. Dopiero na skrzyżowaniu gdzie skręca się do BSA podjąłem decyzję i pojechałem na SON. Chyba to był dobry pomysł :)

Zdecydowanie SON , byłem wczoraj  i masakra to mało powiedziane.  Zresztą w szczyrku teraz jest lipa ze śniegiem np. COS  ma zmrożone błoto pośniegowe na fis'ie. Przygrzało słonko i poszedł deszcz.  


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i sezon narciarski na BSA zakończyli. Czyli mniej więcej w tym samym czasie jak wszyscy inni. A takie były zapowiedzi, że najdłużej w Polsce, że będzie można do maja jeździć, jakieś magiczne naśnieżanie i magazyny śniegu. Marketing rewelacyjny, sprzęt pewnie bardzo drogi a i tak nic z tego więcej tak naprawdę nie wyszło. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sezon narciarski na BSA zakończyli. Czyli mniej więcej w tym samym czasie jak wszyscy inni. A takie były zapowiedzi, że najdłużej w Polsce, że będzie można do maja jeździć, jakieś magiczne naśnieżanie i magazyny śniegu. Marketing rewelacyjny, sprzęt pewnie bardzo drogi a i tak nic z tego więcej tak naprawdę nie wyszło. 

 

Dokładnie, wielkie halo z magazynami, naśnieżanie przez cały poprzedni sezon (mimo zamkniętego stoku), austriacka technologia, eksperci prosto z Kitzbuhel, naśnieżanie od listopada a tu dupa :D No ale kto bogatemu zabroni ;) ważne, że się "lajki" na facebooku zgadzają.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chrzanicie. :)

  • System naśnieżania, ten o dużej wydajności który naśnieża cały ośrodek jest polski! Firmy Supersnow jak by ktoś chciał wiedzieć.
  • Maszyna do produkcji śniegu w dodatniej temp. produkuje śnieg w tak abstrakcyjnej cenie, i ma tak małą wydajność, że użycie jej ma sens tylko na jakąś spektakularną imprezę, a nie do zwykłej jazdy.
  • Z temperaturą +20 stopni żaden śnieg nie wygra, nawet ten wyprodukowany przez cudowną maszynę, więc oczywiste jest, że i ten na BSA też musiał przegrać.

 

Tadek

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sporo ośrodków zamyka się na wiosnę, nie dlatego, że nie ma śniegu (lub możliwości jego zgromadzenia), ale dlatego że nie ma ludzi jeżdżących i są one po prostu nierentowne. 

I właśnie o to chodzi. Dlatego się zastanawiam, po co to wszystko? Zamykają niby ze względów ekonomicznych. W takim razie ze względów ekonomicznych też nie było sensu robić magazynu śniegu, jakiś kosmicznych metod utwardzania i nie innych drogich rzeczy, skoro i tak zamykają bo się nie kalkuluje. Żeby nie było wątpliwości, też im bardzo kibicuję, dlatego jestem tak rozczarowany. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...