Skocz do zawartości

SF zabawa na całego - zebranie twardzielek/twardzieli


Adam ..DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawozdanie: dzień drugi - uczestnicy bez zmian. Poprzedni dzień zaczęto w krótkich spodenkach a zakończono w płaszczach narciarskich. Dzisiaj zima wróciła i to w totalnej odsłonie. Na koniec dnia noszenie na puszku okruszku było fenomenalne. Niestety z kursu kadrowego nie do końca udało mi się wymigać - egzamin wypadł pomyślnie na co mam świadków???

Aneta mega robota - pamiętaj luz i dajemy jechać nartom - masz komórki a one błędy wybaczają, Szymek - oj wysoko oceniony przez zewnętrznego IW ale kierunki jazdy Ci się mylą, Mitek nic nowego - solidna narciarska robota - śmig wzorcowy kurcze stary jak ty te tempo trzymasz, Krzysiek kolejny raz odkrywa że narty wąskie pod butem są jego przeznaczeniem, Marek - jego kolana są w innym wymiarze czaso-przestrzennym - oj jak to się fajnie ogląda, Ela - wszystkie porady wzięła do serca i działa - nieco szkoda że dla Beaty i Eli zabrakło mi trochę czasu. Iga - to dzisiejsza bohaterka - zaczęła z pługu na czterech literach a skończyła na jeździe równoległej - Magda (instruktorka ZW Ski) zrobiła mega robotę.....(uwaga lokowanie produktu) - polecam...dziewczyna ma serce i talent i ma charakter. Integracja tak na spokojnie: samotnego Szymka uratowaliśmy wraz z Mitkiem, Markiem i Krzyśkiem w swojskich (sie bidula bez sensu opychał nędznym obiadem) po czym techniką ześlizgową ( to nie jazda) przemieściliśmy się do dolnej karczmy - wyjątkiem był Marek który przemieścił się - nie jechał - ześlizgiem karwingowym. Z przecieków informacyjnych  wynika iż w "zgodzie" kroi się niezła impreza????

Plan na jutro. Szkolenie forumowe 9-11 a dalej SL.....jest ustawka  SL tyłem.....no zobaczymy 

  • Like 5
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Sprawozdanie: dzień drugi - uczestnicy bez zmian. Poprzedni dzień zaczęto w krótkich spodenkach a zakończono w płaszczach narciarskich. Dzisiaj zima wróciła i to w totalnej odsłonie. Na koniec dnia noszenie na puszku okruszku było fenomenalne. Niestety z kursu kadrowego nie do końca udało mi się wymigać - egzamin wypadł pomyślnie na co mam świadków???

Aneta mega robota - pamiętaj luz i dajemy jechać nartom - masz komórki a one błędy wybaczają, Szymek - oj wysoko oceniony przez zewnętrznego IW ale kierunki jazdy Ci się mylą, Mitek nic nowego - solidna narciarska robota - śmig wzorcowy kurcze stary jak ty te tempo trzymasz, Krzysiek kolejny raz odkrywa że narty wąskie pod butem są jego przeznaczeniem, Marek - jego kolana są w innym wymiarze czaso-przestrzennym - oj jak to się fajnie ogląda, Ela - wszystkie porady wzięła do serca i działa - nieco szkoda że dla Beaty i Eli zabrakło mi trochę czasu. Iga - to dzisiejsza bohaterka - zaczęła z pługu na czterech literach a skończyła na jeździe równoległej - Magda (instruktorka ZW Ski) zrobiła mega robotę.....(uwaga lokowanie produktu) - polecam...dziewczyna ma serce i talent i ma charakter. Integracja tak na spokojnie: samotnego Szymka uratowaliśmy wraz z Mitkiem, Markiem i Krzyśkiem w swojskich (sie bidula bez sensu opychał nędznym obiadem) po czym techniką ześlizgową ( to nie jazda) przemieściliśmy się do dolnej karczmy - wyjątkiem był Marek który przemieścił się - nie jechał - ześlizgiem karwingowym. Z przecieków informacyjnych  wynika iż w "zgodzie" kroi się niezła impreza????

Plan na jutro. Szkolenie forumowe 9-11 a dalej SL.....jest ustawka  SL tyłem.....no zobaczymy 

Iga Szymkowa? Bo się pogubiłem. Ela z Lexim... przynajmniej przyjechała;-) Strzelecki byłby z Was dumny,

0979C5D6-C81D-44E6-AB84-8E25F8EB423E.jpeg

C6124357-C781-4967-8FB8-BE382C1791CE.jpeg

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki wszystkim za spotkanie w piątkowy wieczór 😉 Ten deszcz nie był taki zły i pechowy, szkoda tylko że musiałem wracać do Bielska. W sobotę byłem w Tyńcu (w znaczeniu w środku Tyńca). Wkładałem tamże różne członki swojego ciała, w różne ciasne otwory -- żeby nie powiedziedz dziury. Raz przodem, raz tyłem, czasami też bokiem. Dla pewności kilkanaście razy 😄 Po kilku godzinach twardej szychty z Przedsiębiorstwem Budowy Jaskiń wysłuchałem w tejże Jaskini wykłądu na temat Jaskin (taka Jaskinioincepcja) i zawinąłem się do Bielska, nieźle wymęczony i zmarznięty. Speleologia to najlepsza siłownia na świecie a górnicza szychta jeszcze lepsza 😄  W dziurze panuje średnioroczna temperatura powietrza na zewnątrz, przy wyjściu ale po godzinie wykładu trochę się chłodno zrobiło 😉 

Mam nadzieję, że wszyscy fajnie pojeździli dzisiaj i wczoraj!

Mnie korciła bardzo niedzielna prognoza pogody i intensywny opad śniegu w sobotni wieczór, chodź nie szpodziewałem się cudów. Po powrocie do Bielska miałem chytry napad, że na moim koncie gopass ostało się trochę ponad 100pln tytułem zwrotu za karnety z Grudnia 2022 (przyszła gwałtowna odwilż). Pieniądze by przepadły i stwierdziłem, że wchodzę w to! No trzeba było dołożyć, bo za całodzienny wyszło:: 160pln, no ale cóż. Kto bogatemu zabroni?

No i tu się zaczynają problemy. Jakoś tak w tym roku nie pojeździłem za dużo u słowaków w Szczyrku (byłem tylko na BSA) i jakoś tak zapomniałem jak to tam jest. Naiwny myślałem, że jak pojadę o 7:30 z B-B to będzie Gites 😄 Hahahahaha 🤣 Po 45 minutach stania w korku okazało się, że w Czyrnej nie ma już nigdzie miejsca na Parkingach. Nie tylko ja wpadłem na ten genialny pomysł zakończenia sezonu.

Poetyka mojej głęboko skrywanej narciarskiej wrażliwości, która nagle wydostała się przez wywierzysko mej mowy nie nadaję się niestety do publicznego powtarzania 😞 

No więc pojechałem na sprawdzone BSA. Wczorajsza szychta w jaskini trochę dawała sobie we znaki ale co tam! Po fachowym szkoleniu o @Adam ..DUCHna pewno dam radę 🙂 Pojeździłem nieco ponad 4 godziny, potem już mi się nie chciało a nogi już wyraźnie dawały do wiwatu. Ciężko było też skupiać się na utrzymaniem właściwym timingów, oraz wydobyć siłę na wskazaną przez @Adam ..DUCHruchowość w stawie kolanowym przy inicjacji skrętu.

Warunki, takie 4/5 przechodzące w 3/5. Zgodnie z oczekiwaniami pod spodem twardo, lód powstały przez zamarznięcie przez noc tego, co roztopiła odwilż. Na wierzchu drobna wartstwa tego co napadało wczoraj i dzisiaj prez noc. Przy tunelu i na końcu trasy dużo cukru wyoranego przez innych narciarzy. Najlepiej utrzymane odcinki to czerwona do skrzyżowania ze Snow Parkiem, potem niebieska od wyjazdu z tunelu do końca. Czerwona poniżej tunelu i powyżej do snowparku tak średnio z lokalnymi zwężeniami, bo coś im chyba wytopiło ((może to wyziew z jakiejś jaskini? Muszę to sprawdzić w lecie!! ))

Do zobaczenia przy następnej okazji. Może szybciej niż za rok!

Dla niepoznaki wrzucam trzy fotki z tejże jaskini 😉 Fotki są z października 2022 i teraz to miejsce wygląda duuuużo inaczej 🙂 Jest też moja morda dla uchwycenia skali. Uprzedzając pytranie: to jedzcze nie jest ciasno i wg terminologii to jeszcze nie jest zacisk 😉

 

PICT0419.JPG

PICT0424.JPG

PICT0458.JPG

Edytowane przez lubeckim
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanie: dzień trzeci

Pogoda - dzwon, warunek - dzwon, pewien 11 letni młodzian ustawiony do normalnej jazdy, SL - dzwon (dosłownie), kwaśnica - dzwon, kajakowe opowieści - dzwon, co na kwaterze nie wiem ale Ania z Julką przyszły po Was na narciochy i Ania stwierdziła "dzieci grzeczne były"????

Kochani - bardzo ale to bardzo dziękuję ale nie ma tak kolorowo

Muszę

1. Wyrównać śmig do poziomu Mitka

2. Uruchomić kolana w krótkim ciętym do poziomu Marka

3. Faktycznie wyzerować grafik tak abym Wam mógł poświęcić więcej czasu na stoku

4. Przeprosić Igę że kompletnie zepsułem temat - ciężko nadrobić zaufanie ale solennie obiecuję że się postaram

Bardzo dziękuję za spotkanie.......było fantastycznie.....

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...