Skocz do zawartości

Koniaków - Ochodzita


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja napisze jak wyglądało w sobotę (26.01.2013). Zacznijmy od początku. Ośla łączka jak to łączka wyratrakowana ale śnieg zlodowacony (jednak to wina pogody i z tym nic nie zrobimy). Reszta traf przygotowana tak jak na to warunki pozwalały, także było twardo. Trasy czerwone dla już lepiej jeżdżących i naprawdę można fajnie pośmigać. Niby są obok siebie, a jednak każda na swój sposób inna więc nie nudzi się szybko, bo możliwości wiele. Ceny jak najbardziej odpowiednie, parking tez duży. Co do gastronomi to jest super, można zjejść zarówno szybkiego fast fooda jak i w góralskim klimacie coś z rusztu. Wyśmienity był gulasz z barana :) polecam! Jest dużo miejsc do siedzenia, zarówno na dworze jak i w pomieszczeniach oraz szałasie. Ceny są bardzo przystępne: piwko 4zł, grzane 6zł, kiełbaska, kaszanka 8zł, karczek 8zł, kartofelek pieczony lub kapusta smażona 2zł i wiele innych których cen nie pamiętam. Pod wyciągiem jak i u góry są ławeczki gdzie można usiąść i chwilkę odpocząć. Ławeczki pomocne dla snowboardzistów. Obsługa stacji (gastronomi jak i wyciągu) bardzo miła i pozytywnie nastawiona, zagadują jak się jeździ proszą o uwagi i sugestie. Co jeszcze można dodać hmm może to , że nie ma kolejek, wjazd na górę szybki (2 podwójne orczyki). Widoki u góry super (a niebo było lekko zachmurzone więc co musi być widać jak jest pełne słońce?). Z minusów: - jeśli ktoś dopiero się będzie uczył to ośla łączka OK jednak przeskok z oślej na duży wyciąg może okazać się nie lada wyzwaniem, nawet na trasie nr 5 gdyż od połowy jest to trawers i osobie początkującej ciężko się po tym jeździ; - wypożyczalnia w stosunku do innych (35zł) to trochę dużo, nie jest to zaporowa kwota ale ... w sumie to sam nie wiem, gdyż ceny porównywałem tylko ze stacjami gdzie jest duża konkurencja - i największy "-" to plotki (oby tylko plotki) o budowie kanapy!! jak tylko pojawi się kanapa, a z nią tłumy oraz ceny w górę to miejsce straci swój urok, stoku gdzie można szybciej i ambitniej pojeździć niż Istebnej Byłem 1 raz i na pewno wrócę jeszcze w tym sezonie, miejsce jest mega klimatyczne i pozytywne! Pozdrawiam właścicieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą relację dawno nosiłem się z zamiarem odwiedzenia tej stacjii ,też żałuję że odwilż w deszczu jeździć nie zamierzam ale jak w przyszłym tygodniu wprawdzie lekko ale przymrozi to się wybiorę bo po Twoim opisie jestem ciekawy tego miejsca ,jeszcze raz dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, Byłem wczoraj (sobota 9.02) z oddali górka wygląda okazale...a konkretnie.... Dojazd...z głównej drogi zjeżdżamy w dół ok 200m drogą między domami po której zbyt często pług nie jeździ...nawet zastanawiałem się czy wyjadę z powrotem na moich leciwych zimówkach ale na szczęście ktoś po południu posypał tą drogę popiołem więc było bez problemów... Parking darmowy, niewielki ale na obecną frekwencję wystarczający aż nadto .... Wyciągi.. dwa orczyki puszczone równolegle...biorąc pod uwagę, że była sobota i początek ferii śląska to ludzi malutko...podjazd pod bramki i wjazd, czasami minutka stania.... Trasy... przygotowane dobrze, dużo śniegu, wyratrakowane(poza częścią 1 przy wyciągu ale może to celowe)...niestety krótkie i moim zdaniem długości podane na stronie "przesadzone" o 100 do 200m zależnie od trasy, to trochę chyba ludzi zniechęca bo z rozmów na wyciągu dużo ludzi narzekało, że jeszcze się nie rozpędzili a już koniec jazdy.... Dla mnie osobiście ta górka "broni" się tym, że jest szeroka i można sobie "urozmaicać" te krótkie zjazdy na kilka sposobów, moim zdaniem najciekawsze trasy czerwone 1 i 2 lub 3 (bo 2 i 3 to w zasadzie jedna trasa oddzielona choinkami) dosyć strome jak na beskidy, a przy tym "równe" bez muld itp. Jeśli kiedyś będzie tam powstawała kanapa to proponuję taką jak na Złotym Groniu przynajmniej krótki czas zjazdu będzie rekompensowany szybki wjazdem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj (10.02) na Ochodzitaski, dojazd na parking rzeczywiści troche ciężki, a ściślej to wyjazd z parkingu bo stromo pod góre i wąsko, ale dbają o to żeby sypać drogę popiołem więc nie ma problemów i bez łańcuchów sie obejdzie. Długości tras może rzeczywiście lekko przesadzone o ok 100 - 200 m, za to samo przygotowanie tras na piątkę z plusem - warunki super, do 12 jazda praktycznie "na okrągło" i po sztruksie, same trasy choć troche krótkie to dają dużo więcej frajdy niż np. Zagroń czy Złoty Groń, szczególnie trasy 1 i 2 - przy końcu tras można się nieźle rozpędzić :D Od 12:30 zrobiła sie malutka kolejka, na maks 3 minutki stania więc jak na niedziele to i tak super - chociaż wydaje mi się, że kolejka była spowodowana raczej tym ,że pojawiły sie problemy ze spadającą liną z orczyka i dlatego było sporo krótkich przestojów, gdy tylko orczyk działał sprawnie kolejka znikała. Każda z tras jest troche inna więc też jazda tak szybko nie staje się monotonna. Toaleta czysta i bezpłatna, ceny w kanjpce bardzo przystępne - np. piwo grzane 5 zł, przy tym obsługa bardzo miła i uśmiechnięta. Reasumując ośrodek bardzo fajny na jednodniowy wypad w trakcie weekendu, można tam uciec od wiślańskich tłumów i pojeździć w na prawdę dobrych warunkach na dobrze przygotowanych trasach.

Użytkownik Mark Cane edytował ten post 11 luty 2013 - 18:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich godzinach "działają" karnety dopołudniowy i popołudniowy? Na stronie jest podane, że wyciąg jest czynny od 9 do 17, wiec jesli te karnety by działały do/od 12:00 to na dopołudniowym mamy 3h a popołudniowym 5h jeżdzenia. Pozdrawiam, P.S. Przydałaby sie taka informacja na stronie przy cenniku.

Na Gruprze jest napisane że 9-13 i 12-16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bardzo się cieszę, że Ochodzita się odrodziła. Mam zamiar odwiedzić ją pewnego razu. Obejżałem sobie górkę na www.geocontext.org i niestety muszę stwierdzić, że parametry tras podane na stronie są mocno naciągnięte. Górka rzeczywiście ma ok 140 m przewyższenia. Ale długość jest dość mała, bo tylko około 540 m w poziomie. Czyli po stoku to pewnie mniej niż 560 m. Tak więc trasa nr 1, która biegnie wzdłuż wyciągu nie może mieć więcej niż 700 m. Jednymy plusem w tym wypadku jest znacznie lepsze nachylenie. ochodzita.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że Ochodzita się odrodziła. Mam zamiar odwiedzić ją pewnego razu. Obejżałem sobie górkę na www.geocontext.org i niestety muszę stwierdzić, że parametry tras podane na stronie są mocno naciągnięte. Górka rzeczywiście ma ok 140 m przewyższenia. Ale długość jest dość mała, bo tylko około 540 m w poziomie. Czyli po stoku to pewnie mniej niż 560 m. Tak więc trasa nr 1, która biegnie wzdłuż wyciągu nie może mieć więcej niż 700 m. Jednymy plusem w tym wypadku jest znacznie lepsze nachylenie.

700m wychodzi jak sobie pokręcisz - gdy zjeżdżasz na kreskę to wychodzi 558m!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek działał, dzisiaj nie, a jak jutro będzie to nikt nie wie ;) Nie ma ludzi chętnych do jeżdżenia. Co do śniegu może jeszcze ten weekend się uda - nie było decyzji o "zakończeniu" sezonu, ale ciężko cokolwiek tu obiecać, bo z pogodą nikt jeszcze nie wygrał.

od soboty nadciągają śnieżyce i mróz:cool: Jesteście na samym końcu Beskidu Śląskiego i na pewno przystąpienie do wspólnego karnetu, dowóz pod stok - także od strony Żywca, itp - pozwoli Wam pozyskać dalszych klientów. Przepraszam za uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jako, że nikt jeszcze nic w tym sezonie nie napisał to ja zdam relacje z 2  sobót ( 7 i 14).

Obie soboty wyglądały praktycznie tak samo pod względem przygotowania i pogody.

Trasa nr 1 nieczynna (dło się po niej zjechać jesli ktoś lubi taką zabawę). Wydać, że wyratrakowana jak dosypie to będzie super.

Trasa 2 i 3 bardzo dobrze przygotowana. Dawno już na takiej trasie nei jeździęłm.

Najdziwniejsze to, że w Wiśle wiosna, a w Istebnej i Koniakowie zima. Więc jeśli ktoś obawia się, że braknie mu śniegu to tam w święta będzi emożna pojeździć. Może być go trochę mniej niż było w sobotę ale powinno być dobrze.

Trasa 4 i 5 jeszcze nie czynne chodz widać, że już tam ratrak działał. Bardzo dobre posunięcie przeniesienie małego orczyka. Początkującym powinno się podobać, że nie są wyobcowani. Parking też podrasowali, przynajmiej tak wygląda.

Ogólnie fajne miejsce z super klimatem, bez komerchy. Gastronomia tania i to jej największy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...