Skocz do zawartości

Narty do jazdy w puchu


dziemit

Rekomendowane odpowiedzi

no zdaje się że tak: zacytuje Ci słowa gąsiora, który polecał je jakiś czas temu na forum s2d "Na pewno nie jest to lekkie wiązanie dla ski tourowców -ani wygodne. Zeby przełączyć wiązanie na chodzenie, tudzież zjazd trzeba wypiąć całkowicie buta. W sumie projektując to wiązanie miało ono przede wszystkim być normalnym wiązaniem zjazdowym, a możliwośc podchodzenia pojawiła się gdzieś tam, podczas projektowania jako jedna z możliwości." więc co do podpunktu 2,3 i 4 pewno masz rację

te wymiary juz mnie zadowalaja..... a o duke"ach: nestety trzeba wypiac but zeby przestawic wiazanie na "chodzenie". dlatego jets to wiazanie zjazdowe z mozliwoscia podchodzenia . nie klasyfikowalbym je jako wiazanie typowo tour'owe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdaje się że tak: zacytuje Ci słowa gąsiora, który polecał je jakiś czas temu na forum s2d "Na pewno nie jest to lekkie wiązanie dla ski tourowców -ani wygodne. Zeby przełączyć wiązanie na chodzenie, tudzież zjazd trzeba wypiąć całkowicie buta. W sumie projektując to wiązanie miało ono przede wszystkim być normalnym wiązaniem zjazdowym, a możliwośc podchodzenia pojawiła się gdzieś tam, podczas projektowania jako jedna z możliwości." więc co do podpunktu 2,3 i 4 pewno masz rację

Zatem do tych nart do jazdy w puchu (żeby nie odbiegać od tematu wątku) lepiej przykrecic narmalne wiązania zjazdowe albo klasyczne FR z uwalnianą piętą. Jest jeszcze jedna opcja - Alpine Trekker (mam to w swoim arsenale) i jeśli chodzi o poziom upierdliwości uzytkowej tylko nieznacznie przewyższa Duke'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zle przelitrowanie Scratch BC. Wyglada na to, ze oficjalna strona Rossignol jest w przebudowie. Jeden z wymienionych linkow prowadzi do Scratch BC WRS http://global.skipas...tch-BC-WRS.html '07 model jest prawie taki sam jak '06 (inna grafika i waga). Wszyscy chwala te narty jako lekkie, szybkie z krawedzi na krawedz (przy 98mm pod butem), i nie wymagajace wysilku. Po prostu super "powder ski". Jedyne przeciw slyszalem od duzych facetow, ktorzy jezdza bardzo agresywnie, ale to sa prawdziwi experci, ktorzy skacza ze skal itp.. Wszyscy jezdza na 185. 178cm jest O.K. jesli jestes mniejsza osoba, ale 171 zostaw dla dziewczyn. Jesli chodzi o Metron, to przyznaje, ze nie jestem fanem Atomic, wiec nie wiem za duzo. 76mm jednak nie wyglada na prawdziwe "powder ski". Jesli Atomic: to Sugar Daddy. Pozdrawiam. Oby do zimy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Metron, to przyznaje, ze nie jestem fanem Atomic, wiec nie wiem za duzo. 76mm jednak nie wyglada na prawdziwe "powder ski". Jesli Atomic: to Sugar Daddy. Pozdrawiam. Oby do zimy!

Większość wymienianych nart w postach powyżej, to narty o nieco innym przeznaczeniu i o znacznych różnicach konstrukcyjnych niż seria Metron. Metrony to typowa nartka o krótkim (ew. średnim) promieniu przeznaczona poza trasy, jak i na trasy przygotowane. Nie ma zbyt wiele wspólnego z typowymi nartami do freeride.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie by interesowało co piszą o rossi:scratch brigade i scratch steeze...z góry dziekuję

ROSSIGNOL scratch brigade (тестовая ростовка 185) Dobry Tvin Pik uniwersal. Jesli nie jestes profesjonalnym ekspertem, i potrzebujesz czegos takiego- to te narty będą dla ciebie normalnym konikiem do pracy. Narty malo czym się odrozniają od nart o podobnej geometrii, są stabilne, nie wymuszające, przebacające blędy. Narty nadające się do pierwszych krokow w jezdzie poza trasami. A chlopak z pistoletem (chyba brygadny:D) narysowany na jednej z nart, jakby mowi: "pacan powiedzial- pacan- zrobi. Dowiązę dokąd wolisz!" Myslę, ze nie klami.;) ROSSIGNOL scratch steeze (тестовая ростовка 186) Wesoly kolorow nart od razu nastraja na rajd na luzie.Narty będą najlepiej pasowaly dla jakiejs ladnie pomalowanej dziewczyny, takiej, ktora chce nie tylko walic(мочкануть) z punktu A do punktu B, ale i jechac prędko i wesolo i z radoscią obskakiwac po drodze popadające muldy.Nie nadają się dla carwingu na twarde trasy, ale welwet, rozbitą kaszę, miękkie muldy- polknie z przyjemnoscią.Narty do umiarkowanej jazdy bez fanatyzmu, z elementami skokow i innego wypiędroza będą pasowaly i dla męzczyzn( jesli nie zwracac uwagi na kwiatki i serduszka). Ale jesli jestes ambitny i agresywny- to lepiej kup te narty dla kolezanki- bywa, ze forma jest wazniejsza od zawartosci.:) http://www.liveinter...r/post35950138/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos slyszal o ZAG-ach, francuskich nartach do roznych rodzajow FR? Entuzjastycznie sie o nim wypowiadala pewna osoba, do ktorej rad i opinii mam wyjatkowe zaufanie.

Czytałem kiedyś bardzo pochlebną opinie o zag-ach big 84->ponoc narta wyprzedzająca swoją epokę(ale to nie moja opinia-nie jeździłem na nich-miałem je tylko w rękach:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.p...r_dl_175cm.html

do Dziemit'a: proszę-tu masz jeszcze o polowe tańsze niż to co Ci proponowałem(inne tylko wiązania są) do 0309: he he ale masz nick!pierwszy post i akurat mnie zacytowałeś/aś-to mój dzień i miesiąc urodzin:)..jeśli jesteś śliczną małą blondyneczką to pokuszę sie o stwierdzenie że to musi być przeznaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle Dziemit, ze to interesujaca oferta, sam tam narty kupowalem i jestem zadowolony.

tez uwazam ze ci sprzedajacy sa uczciwi i jak pisza ze jest taki stan to mozna w miare wierzyc ale jeden minus oni sprzedaja narty tylko z wyporzyczani wiec mimo opisu(wygladu) ta narta juz troche przejechala i moze byc porzadnie wytluczona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...