Skocz do zawartości

Kask z MIPS


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem bardzo zadowolony z mojego kasku, ale ma on już sporo lat. Niedawno się dowiedziałem, że pianki z których kaski są produkowane tracą swoje właściwości i należy je co parę lat wymieniać. Producenci zalecają co 2 lata, ale tego nikt przecież nie robi...

No wiec bez entuzjazmu zacząłem się orientować w temacie i dowiedziałem się, że jest jest takie coś jak system MIPS, który znacznie zmniejsza ryzyko urazów mózgu. No to mam już drugi bardzo dobry powód, by wymienić kask.

Wiadomo, że każdy ma inną głowę, ale może ktoś jest bieżąco i może polecić jakieś marki i modele? W zasadzie to co potrzebuję to po prostu ciepły kask bez zbędnych bajerów, z ciepłą wyściółką i możliwością skutecznego zamknięcia otworów wentylacyjnych - choć z MIPSEM to chyba może być problem.

Czy jest jakiś sklep okolicach Bielska, Katowic, Krakowa, gdzie mają dużo kasków do wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy duży sklep ma spory wybór, w Krakowie w centrum Zakopianka masz chyba z 4 sklepy (Windsport, iSport, Intersport i Decathlon), w centrum niedaleko Wawelu spory skład sportowy, kaski koniecznie trzeba mierzyć, nie da się polecić konkretnych modeli. 

A skąd informacja o traceniu właściwości pianek po 2 latach? Nie od producentów przypadkiem? Były to jakieś niezależne badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Decathlonie w centrum Zakopianka i nic z MIPSem nie zauważyłem. Intersport w ostatnim czasie ma dość ograniczony asortyment, więc nawet mi się tam nie chce zaglądać.

Tomasz Kurdziel twierdził w którymś nagraniu, że producenci podają 2 lata, podobnie mi mówił gość z Majesty na KFG. Mówił też, że na jakimś szkoleniu pokazywali im jak się zachowuje kask kilkuletni w stosunku do nowego i różnica była znaczna.
Ale sprawdziłem u źródła i wynika z tego, że UVEX zaleca wymianę po 3-5 latach zależnie od intensywności użycia, lub po wypadku nawet jeśli nie ma widocznych uszkodzeń na kasku. Żywotność kasku wg Uvex to 8 lat od daty produkcji.

https://uvex.com.pl/how-to/kiedy-wymienić-kask-jaka-jest-jego-data-przydatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Planuję zacząć przygodę z narciarstwem w tym sezonie. Jak myślicie, na pierwszy raz warto kupić swój kask czy lepiej wypożyczyć? Nigdy nie miałem nart na nogach i w sumie nie wiem czy złapię bakcyla 😜 Znalazłem kaski w spoko cenach  https://pepegi.eu/kaski-narciarskie-uvex i sam już nie wiem... Jak było u Was? Kupowaliście akcesoria od razu? Wiadomo, że narty będę wypożyczał bo to już drogi interes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kowal46 napisał:

Hej. Planuję zacząć przygodę z narciarstwem w tym sezonie. Jak myślicie, na pierwszy raz warto kupić swój kask czy lepiej wypożyczyć? Nigdy nie miałem nart na nogach i w sumie nie wiem czy złapię bakcyla 😜 Znalazłem kaski w spoko cenach  https://pepegi.eu/kaski-narciarskie-uvex i sam już nie wiem... Jak było u Was? Kupowaliście akcesoria od razu? Wiadomo, że narty będę wypożyczał bo to już drogi interes. 

Tylko wypożyczyć, wszystko. Bez wyjątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 11:19, Harnaś napisał:

Cześć,

Jestem bardzo zadowolony z mojego kasku, ale ma on już sporo lat. Niedawno się dowiedziałem, że pianki z których kaski są produkowane tracą swoje właściwości i należy je co parę lat wymieniać. Producenci zalecają co 2 lata, ale tego nikt przecież nie robi...

No wiec bez entuzjazmu zacząłem się orientować w temacie i dowiedziałem się, że jest jest takie coś jak system MIPS, który znacznie zmniejsza ryzyko urazów mózgu. No to mam już drugi bardzo dobry powód, by wymienić kask.

Wiadomo, że każdy ma inną głowę, ale może ktoś jest bieżąco i może polecić jakieś marki i modele? W zasadzie to co potrzebuję to po prostu ciepły kask bez zbędnych bajerów, z ciepłą wyściółką i możliwością skutecznego zamknięcia otworów wentylacyjnych - choć z MIPSEM to chyba może być problem.

Czy jest jakiś sklep okolicach Bielska, Katowic, Krakowa, gdzie mają dużo kasków do wyboru?

Ja mam taki, dostałem od Św. Mikołaja 2 lata temu pod choinkę. 

POC OBEX PURE MIPS

Czy chroni lepiej nie te bez MIPS, nie wiem, nie sprawdzałem (oby tak pozostało).

p.s.

Ceny w Polsce POC-a odrobinkę chore, można kupić zdecydowanie taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...