Skocz do zawartości

Dobór nart na wzrost 200cm


matt_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam 200cm wzrostu , ważę 110kg. Jeżdżę od 3 sezonów średnio 10-15 dni ale w skali 1/10 oceniam się obecnie na 4,5/5. Nie zapuszczam się na czarne trasy gdyż nie jeździło mi się na nich komfortowo na nartach z wypożyczalni. Lubię jeździć średnia długością skrętu po przygotowanych stokach.

Posiadam buty Tecnica Mach 1 RT z Flex 100.

Szukam nart które pozwolą mi na jazdę ze średnią prędkością na polskich i czeskich stokach (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kouty, Ramzova)celuję w nartę używaną do 1000zł.

Rozważam poniższe narty:

Tylko mam obawy co do ich długości że mogą być za krótkie (chociaż wypożyczalnie dają jeszcze krótsze ...) oraz ewentualna stabilność przy 70mm pod butem.

Edytowane przez matt_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, matt_one napisał:

Witam !

Mam 200cm wzrostu , ważę 110kg. Jeżdżę od 3 sezonów średnio 10-15 dni ale w skali 1/10 oceniam się obecnie na 4,5/5. Nie zapuszczam się na czarne trasy gdyż nie jeździło mi się na nich komfortowo na nartach z wypożyczalni. Lubię jeździć średnia długością skrętu po przygotowanych stokach.

Posiadam buty Tecnica Mach 1 RT z Flex 100.

Szukam nart które pozwolą mi na jazdę ze średnią prędkością na polskich i czeskich stokach (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kouty, Ramzova)celuję w nartę używaną do 1000zł.

Rozważam poniższe narty:

  • Blizzard Quattro RS 70 (2019/2020) 180cm 121-70-102  R16.5m
  • Blizzard Quattro 7.4 Ti (2021/2022) 178cm 119-74-102 R15.5

Tylko mam obawy co do ich długości że mogą być za krótkie (chociaż wypożyczalnie dają jeszcze krótsze ...) oraz ewentualna stabilność przy 70mm pod butem.

Witam w gronie dryblasów.

Ze względu na wzrost i wagę nie sugerowałbym nic poniżej 190cm, w najgorszej opcji 185cm- to już brzmi jak slalomka (stosunek wzrostu do długości narty).

Szukaj narty sztywnej, z rdzeniem z drewna. Twoje 110kg wymaga także buta narciarskiego z wyższym flexem, nic poniżej 120 nie kupiłbym na Twoim miejscu.

Narty z wypożyczalni: z reguły tępe krawędzie, stad kiepsko czujesz się na czarnych trasach.

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matt_one napisał:

Witam !

Mam 200cm wzrostu , ważę 110kg. Jeżdżę od 3 sezonów średnio 10-15 dni ale w skali 1/10 oceniam się obecnie na 4,5/5. Nie zapuszczam się na czarne trasy gdyż nie jeździło mi się na nich komfortowo na nartach z wypożyczalni. Lubię jeździć średnia długością skrętu po przygotowanych stokach.

Posiadam buty Tecnica Mach 1 RT z Flex 100.

Szukam nart które pozwolą mi na jazdę ze średnią prędkością na polskich i czeskich stokach (Czarna Góra, Lądek Zdrój, Kouty, Ramzova)celuję w nartę używaną do 1000zł.

Rozważam poniższe narty:

  • Blizzard Quattro RS 70 (2019/2020) 180cm 121-70-102  R16.5m
  • Blizzard Quattro 7.4 Ti (2021/2022) 178cm 119-74-102 R15.5

Tylko mam obawy co do ich długości że mogą być za krótkie (chociaż wypożyczalnie dają jeszcze krótsze ...) oraz ewentualna stabilność przy 70mm pod butem.

Chyba wiem skad bedziesz zamawial. Fischer rc4 wc rc 180 tez bedzie dobry 🙂 atomic x9 tez ok. Volkl gs tez ok. Atomic g9 183cm najbardziej ok 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Zawsze mnie interesowało skąd narty wiedzą ile narciarz ma wzrostu. Bo ile waży to wiedzą akurat bardzo dokładnie....

Jak to jest?

Cześć

Uściślając - to wiedzą ile narciarz wazy jak na nich stoi ale jak jedzie i jakie generuje przy tym siły to już inna sprawa. Dlatego rady z cyklu:

Kup sobie najdłuższego GSa bo jesteś wysoki i ciężki - są równie trafione jak:

Kup sobie nartę juniorską bo jesteś mały i lekki.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Uściślając - to wiedzą ile narciarz wazy jak na nich stoi ale jak jedzie i jakie generuje przy tym siły to już inna sprawa. Dlatego rady z cyklu:

Kup sobie najdłuższego GSa bo jesteś wysoki i ciężki - są równie trafione jak:

Kup sobie nartę juniorską bo jesteś mały i lekki.

Pozdro

Masz rację mój błąd.  Powinienem pisać o ciężarze ( lub innej sile dzialajacej na narty) narciarza a nie masie. Jest oczywiste że działać z siłą 100kG na narty może zarowno osoba o masie 60 kg jadąca w ostrym skręcie ( 1.67g) jak i np. ja calkiem lajtowo (1,05g).

Jednak dalej nie widzę tu miejsca na wzrost... Być może tylko z proporcjonalnej budowy typowego człowieka. A nietypowi?

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matt_one napisał:

Najbliżej mi do Blizzardów, tylko zastanawiam się czy będzie spora różnica w stabilności i prędkości narty z 70 a 74mm pod butem. Pierwszym wyborem były 7.4TI jednak coraz mocniej zastanawiam się jednak nad RS 70.

Sprawdź siłę wypięcia wiązań. W Twoim przypadku minimum 12.🤨

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...