Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.04.2023 o 13:33, brachol napisał:

Jeden zjazd można było wykonać do dołu, a następnym razem jak wyciąg nieczynny - skitury i do utraty tchu...

My też zjechaliśmy raz. No i potem nartostradą. Pół km przed Kuźnicami przebranie w cywilButy i już desant szedł. Na zdjęciach widać jak to wyglądało. Rafał ani pisnął, mimo że miał najcięższe narty. Natalka trochę narzekała ale była bardzo dzielna...

 

IMG_20230411_134300.jpg

20230411_125124_033909.jpg

IMG_20230411_115426.jpg

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, KrzysiekK napisał:

My też zjechaliśmy raz. No i potem nartostradą. Pół km przed Koznicami przebranie w cywilButy i już desant szedł. Na zdjęciach widać jak to wyglądało. Rafał ani pisnął, mimo że miał najcięższe narty. Natalka trochę narzekała ale była bardzo dzielna...

IMG_20230411_122131.jpg

IMG_20230411_134300.jpg

20230411_125124_033909.jpg

IMG_20230411_115426.jpg

Cze

Zazdroszczę, ale może mi/nam się uda. Takie zadanie po/przedsezonowe dla Ciebie mam 😉

1). Kupić plecaki na sprzęt.

2). Kupić rzepy do nart.

3). Nauczyć się narty nosić.

Macie pół roku.

serdeczności

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ad. 3 Dziobami do przodu bo wtedy lepiej się wyważają i wystarczy oprzeć rękę z kijkami na deskach - nie trzeba ich trzymać. Pamiętać, żeby dobrze je zestawić skleszczając skistoperami.

Dobry sposób na dwie pary to oprzeć je na ramionach, jedną na jednym a drugą na drugim. Narty z tyłu lekko zajdą na siebie i się zazwyczaj jakoś tam lekko skleszczą i wtedy opierasz sobie swobodnie ręce na nich z przodu, można lekko zapleść...

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest odpowiedni wątek, ale chciałem się ze wszystkimi przywitać 🙂 Pomyślałem że zajrzę tu po kilkuletniej przerwie; próbowałem odzyskać stare konto, ale ileż można czekać na admina - założyłem w końcu nowe. Na jak długo - jeszcze nie wiem, tym bardziej że sezon się kończy a ja zarobiony jestem.. Pzdr4all.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jacek1210 napisał:

Może to nie jest odpowiedni wątek, ale chciałem się ze wszystkimi przywitać 🙂 Pomyślałem że zajrzę tu po kilkuletniej przerwie; próbowałem odzyskać stare konto, ale ileż można czekać na admina - założyłem w końcu nowe. Na jak długo - jeszcze nie wiem, tym bardziej że sezon się kończy a ja zarobiony jestem.. Pzdr4all.

W moim wątku każdy jest mile widziany. Witaj ponownie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacek1210 napisał:

Może to nie jest odpowiedni wątek, ale chciałem się ze wszystkimi przywitać 🙂 Pomyślałem że zajrzę tu po kilkuletniej przerwie; próbowałem odzyskać stare konto, ale ileż można czekać na admina - założyłem w końcu nowe. Na jak długo - jeszcze nie wiem, tym bardziej że sezon się kończy a ja zarobiony jestem.. Pzdr4all.

A jakie miałeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Zazdroszczę, ale może mi/nam się uda. Takie zadanie po/przedsezonowe dla Ciebie mam 😉

1). Kupić plecaki na sprzęt.

2). Kupić rzepy do nart.

3). Nauczyć się narty nosić.

Macie pół roku.

serdeczności

Dzieci mają narty spięte rzepami. A ja się zorientowałem i spiąłem dopiero w kuźnicach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dziś u mnie spadł pierwszy śnieg. W mig stopnieje ale nadzieje już są. Narty w serwisie. Nowe ubrania na rosnące trole zakupione.

Wiosna, lato i jesień upłynęły u nas pod znakiem wędrówek po Bieszczadach (Tarnica, Rawki, Bukowe Berdo, Sine Wiry, Smerek). Był też Kasprowy, J. Czorsztyńskie na rowerach i inne pomniejsze wyprawy żeby tylko się na chwilę od roboty komputerowej oderwać ( młody programista, stary też 🙂 ). Nawet nie zauważyłem kiedy Leośce wyrosły skrzela i zaczyna się bawić pływaniem. Chodzi na treningi, wkręca się w temat.

Mamy nadzieję na dobry sezon narciarski. Plan jest zacząć za tydzień w Tylicz MS.

Ostrożnie mój watek będzie reaktywowany, więc dzisiejszy wpis traktuje jako zagajenie.

ps. Trzeba stworzyć wątek przypięty aby każdy kto się wybiera gdzieś na narty mógł się tam wpisać. Jak wiemy, towarzystwo na nartach jest sprawą podstawową z wieku względów. Co myślicie? A może już jest a ja znów coś przegapiłem?!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrzysiekK napisał:

Dziś u mnie spadł pierwszy śnieg. W mig stopnieje ale nadzieje już są. Narty w serwisie. Nowe ubrania na rosnące trole zakupione.

Wiosna, lato i jesień upłynęły u nas pod znakiem wędrówek po Bieszczadach (Tarnica, Rawki, Bukowe Berdo, Sine Wiry, Smerek). Był też Kasprowy, J. Czorsztyńskie na rowerach i inne pomniejsze wyprawy żeby tylko się na chwilę od roboty komputerowej oderwać ( młody programista, stary też 🙂 ). Nawet nie zauważyłem kiedy Leośce wyrosły skrzela i zaczyna się bawić pływaniem. Chodzi na treningi, wkręca się w temat.

Mamy nadzieję na dobry sezon narciarski. Plan jest zacząć za tydzień w Tylicz MS.

Ostrożnie mój watek będzie reaktywowany, więc dzisiejszy wpis traktuje jako zagajenie.

ps. Trzeba stworzyć wątek przypięty aby każdy kto się wybiera gdzieś na narty mógł się tam wpisać. Jak wiemy, towarzystwo na nartach jest sprawą podstawową z wieku względów. Co myślicie? A może już jest a ja znów coś przegapiłem?!

Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć. Ja chyba z wto/sro CzG/SzP dla koneserów… narty wezmę, a jakże przed serwisem są więc jak znalazł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Dziś u mnie spadł pierwszy śnieg. W mig stopnieje ale nadzieje już są. Narty w serwisie. Nowe ubrania na rosnące trole zakupione.

Wiosna, lato i jesień upłynęły u nas pod znakiem wędrówek po Bieszczadach (Tarnica, Rawki, Bukowe Berdo, Sine Wiry, Smerek). Był też Kasprowy, J. Czorsztyńskie na rowerach i inne pomniejsze wyprawy żeby tylko się na chwilę od roboty komputerowej oderwać ( młody programista, stary też 🙂 ). Nawet nie zauważyłem kiedy Leośce wyrosły skrzela i zaczyna się bawić pływaniem. Chodzi na treningi, wkręca się w temat.

Mamy nadzieję na dobry sezon narciarski. Plan jest zacząć za tydzień w Tylicz MS.

Ostrożnie mój watek będzie reaktywowany, więc dzisiejszy wpis traktuje jako zagajenie.

ps. Trzeba stworzyć wątek przypięty aby każdy kto się wybiera gdzieś na narty mógł się tam wpisać. Jak wiemy, towarzystwo na nartach jest sprawą podstawową z wieku względów. Co myślicie? A może już jest a ja znów coś przegapiłem?!

Cześć

Niech się nauczy porządnie pływać ale niech się nie wkręca...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Pogadamy jak się spotkamy, albo się zdzwonimy. nie lubię jak mi podczas rozmowy wpierdalają się kibice zza pleców.

Trzymaj się.

Przecież to normalna dyskusja jest, Wujot pływał w sekcji więc ogarnia temat i tyle. Mitku drogi chciałbyś mieć monopol na prawdy objawione, a ani one takie objawione, ani aż tak unikatowe i esksperckie te twoje rady nie są. Chyba monopolistą też nie chciałbyś być, bo wtedy na tym forum ziałoby nudą. Więcej pokory. Nikt nie jest tu alfą i omegą, a niektórzy znają się na rzeczy. Jakbyś pływał w sekcji czy woprze to oczywiście zamieniam się w słuch. Właśnie dowiedziałem się, że chrześnica przegrała delfinem znaczy motylkowym z bratem, w wakacje, nigdy to nie był jej ulubiony styl, ale w porównaniu ze mną ja stałem, ona płynęła. PS czasem mam wrażenie Mitku mimo twych walorów, że bywasz too big for your boots, i nie o bootfittingu tu mowa.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Trzeba stworzyć wątek przypięty aby każdy kto się wybiera gdzieś na narty mógł się tam wpisać. Jak wiemy, towarzystwo na nartach jest sprawą podstawową z wieku względów. Co myślicie? A może już jest a ja znów coś przegapiłem?!

wątków takich jest sporo. Jedne zamierają inne obrastają offtopami - jak to na skiforum.  Proponuję by ten, kto pierwszy pojedzie na narty gdzieś w PL niech założy nowy wątek na ten sezon. Jak ktoś wie, że pojedzie to lepiej z wyprzedzeniem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech się rozwija. Krzysiek za dużo jest pitolenia o sprzęcie a za mało o normalnej jeździe ot takiej zwykłej radosnej, bez stresowej i mało technicznej takiej radosnej, takiej która sprawia że przez te kilka minut realnie odrywamy się od tej szarej otaczającej nas rzeczywistości...ja jeszcze jestem w pracy (sprawia mi jeszcze frajdę - bo nie muszę) ale już myślami jestem 11 a Austrii gdzie rozpocznę sezon z mega 10 letnim "zawodnikiem" już układam planer zajęć?? Szef dzwonił...mam kompletować ekipę instruktorów...do tego świeży news ws. rozwoju stacji na przyszły sezon a jeszcze jakiś typ kupił mi WC slalomki...ja już mam metr z śniegu mimo że na placu +5 i wali żabami...

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

I niech się rozwija. Krzysiek za dużo jest pitolenia o sprzęcie a za mało o normalnej jeździe ot takiej zwykłej radosnej, bez stresowej i mało technicznej takiej radosnej, takiej która sprawia że przez te kilka minut realnie odrywamy się od tej szarej otaczającej nas rzeczywistości...ja jeszcze jestem w pracy (sprawia mi jeszcze frajdę - bo nie muszę) ale już myślami jestem 11 a Austrii gdzie rozpocznę sezon z mega 10 letnim "zawodnikiem" już układam planer zajęć?? Szef dzwonił...mam kompletować ekipę instruktorów...do tego świeży news ws. rozwoju stacji na przyszły sezon a jeszcze jakiś typ kupił mi WC slalomki...ja już mam metr z śniegu mimo że na placu +5 i wali żabami...

Kurde...a jak mnie jednak do lasu nie wywiozą i mi się spodobają? Z własnym belfrem się nie zadziera ... jakby nie patrzeć. Na razie ich nie ostrzyłem... zobaczę co będzie się działo 😄😄 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

za dużo jest pitolenia o sprzęcie a za mało o normalnej jeździe ot takiej zwykłej radosnej, bez stresowej i mało technicznej takiej radosnej, takiej która sprawia że przez te kilka minut realnie odrywamy się od tej szarej otaczającej nas rzeczywistości.

miliony ludzi tak właśnie spędzają czas na nartach bo nie mają pojęcia o istnieniu forów narciarskich

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

I niech się rozwija. Krzysiek za dużo jest pitolenia o sprzęcie a za mało o normalnej jeździe ot takiej zwykłej radosnej, bez stresowej i mało technicznej takiej radosnej, takiej która sprawia że przez te kilka minut realnie odrywamy się od tej szarej otaczającej nas rzeczywistości...ja jeszcze jestem w pracy (sprawia mi jeszcze frajdę - bo nie muszę) ale już myślami jestem 11 a Austrii gdzie rozpocznę sezon z mega 10 letnim "zawodnikiem" już układam planer zajęć?? Szef dzwonił...mam kompletować ekipę instruktorów...do tego świeży news ws. rozwoju stacji na przyszły sezon a jeszcze jakiś typ kupił mi WC slalomki...ja już mam metr z śniegu mimo że na placu +5 i wali żabami...

Cześć

Dlatego podjąłem decyzję o nieodpowiadaniu na pytania o narty. Pytanie świadczy o tym, że pytający nie umie jeździć więc i tak odpowiadać na nie nie ma sensu a o rady w kwestii techniki nie pyta więc nie należy się pchać.

POzdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...