Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, herbi napisał:

No była warto siedzieć do 11 w restauracji. 
pogoda cudna, trasy nie były ratrakowane, dowaliło świeżego ale to nie przeszkadzało aby się swietnie bawić. Na stromym muldy były chyba najlepsze 🙂

 

IMG_7106.MOV IMG_7106.MOV

00209B00-5521-459E-8976-AD80C9369B69.jpeg

B07E8416-C2BE-437D-A64E-70E7CF0ACD8E.jpeg

E8F631BB-D11F-44C2-8709-ECC8D8BB1471.jpeg

5463C2D5-8994-48C3-994B-A7344E0B4E5E.jpeg

Nigdy nie wiem jak te filmiki odtworzyć.... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrzysiekK napisał:

Bo to najlepiej wrzucać na YT . Chociaż nie wiem czy chce to widzieć. Nie trafiłem z formą na tegoroczny Kasprowy i jeździłem okropnie. Jakoś się bardzo męczyłem... Kwestia wysokości? 

Zgaduje ze raczej rozne śniegi ot góry wysokie a nie stok. PS ja na yt nie umiem, nie chce mi się.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, star napisał:

Zgaduje ze raczej rozne śniegi ot góry wysokie a nie stok.

Pewnie tak. Znaczy wiesz, dobry narciarz pojedzie na wszystkim i we wszystkim ale miałem wrażenie zbyt dużej chwytliwości śniegu. Często potrafiło mi porwać nartę... Generalnie dziadostwo. Mam wrażenie że na Kasprowy to min 75 pod butem i 1.5 od spodu i można jeździć. 

Nawet wiem od kogo zaraz będzie zjeba ...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KrzysiekK napisał:

Pewnie tak. Znaczy wiesz, dobry narciarz pojedzie na wszystkim i we wszystkim ale miałem wrażenie zbyt dużej chwytliwości śniegu. Często potrafiło mi porwać nartę... Generalnie dziadostwo. Mam wrażenie że na Kasprowy to min 75 pod butem i 1.5 od spodu i można jeździć. 

Nawet wiem od kogo zaraz będzie zjeba ...

Na Kasprowym jednak śnieg naturalny w 100% inaczej się zachowuje niż wymieszany. Na szerszych jest lepiej jak się robi miękko i wtedy też trzeba miękko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KrzysiekK napisał:

Pewnie tak. Znaczy wiesz, dobry narciarz pojedzie na wszystkim i we wszystkim ale miałem wrażenie zbyt dużej chwytliwości śniegu. Często potrafiło mi porwać nartę... Generalnie dziadostwo. Mam wrażenie że na Kasprowy to min 75 pod butem i 1.5 od spodu i można jeździć. 

Nawet wiem od kogo zaraz będzie zjeba ...

Krzysiu

Jadę - takowe narty posiadam. Szerokość się zgadza. Kąty - nie wiem.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pózniej coś wrzucę na YT ale nic specjalnego.
Nikt nie widział zdjęcia z Maryną? 
Warto było wstać o 3:30 i wrócić o 19:30. Warto było też zasuwać z buta te 1,5km od ronda a pózniej 2km z nartostrady. Co do formy, to jest trochę inna jazda niż na wyratrakowanym sztruksie(trochę śmigu, trochę zamiatania ale na krawędzi ciętym też dało się jechać), dla mnie było super. 10 razy Gąsienicowa góra-dół. Szkoda że Goryczkowa stała.  

A439BBAC-AFEE-493D-9945-B4A223CD7AD4.jpeg

F259E63E-AB3D-4F4F-A54A-AEA9BF3BCAB9.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Pewnie tak. Znaczy wiesz, dobry narciarz pojedzie na wszystkim i we wszystkim ale miałem wrażenie zbyt dużej chwytliwości śniegu. Często potrafiło mi porwać nartę... Generalnie dziadostwo. Mam wrażenie że na Kasprowy to min 75 pod butem i 1.5 od spodu i można jeździć. 

Nawet wiem od kogo zaraz będzie zjeba ...

Moje wczorajsze narty miały 68mm pod butem. Zrobione 88/0,5 ostre jak brzytwy. Mogłem wziąć inne bo nastawiałem się na sztruks ale mimo wszystko nie narzekam. Na ściance za wyciągiem też dawały radę i to chyba najwiecej frajdy sprawiało.

Krzysiek sorry za śmiecenie w temacie 😛

Edytowane przez herbi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, herbi napisał:

Pózniej coś wrzucę na YT ale nic specjalnego.
Nikt nie widział zdjęcia z Maryną? 
Warto było wstać o 3:30 i wrócić o 19:30. Warto było też zasuwać z buta te 1,5km od ronda a pózniej 2km z nartostrady. Co do formy, to jest trochę inna jazda niż na wyratrakowanym sztruksie(trochę śmigu, trochę zamiatania ale na krawędzi ciętym też dało się jechać), dla mnie było super. 10 razy Gąsienicowa góra-dół. Szkoda że Goryczkowa stała.  

A439BBAC-AFEE-493D-9945-B4A223CD7AD4.jpeg

F259E63E-AB3D-4F4F-A54A-AEA9BF3BCAB9.jpeg

Goryczkowa stała? Nosz ku... 

Goryczkowa jest super....

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KrzysiekK napisał:

Generalnie bardzo mi się też nie podoba moja wydolność organizmu na Kasprowym. Spłyca mi się tętno, bardziej się męczę. Nie podoba mi się to...

Bo ty chłopie winieneś się w Zakopanem najpierw jakaś nalewka aklimatyzować z tydzień i dopiero ruszaj, poczytaj Malczewskiego Pępek świata i wszystko zrozumiesz. A co do nart to Heitz ma bliżej setki na gory, sportowcem już był, tyczki walił do upadłego, ale rozumie, ze narta może być dedykowana, a nie sportowa na każda byle górkę...

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KrzysiekK napisał:

Generalnie bardzo mi się też nie podoba moja wydolność organizmu na Kasprowym. Spłyca mi się tętno, bardziej się męczę. Nie podoba mi się to...

Jeśli na tej wysokości masz problem, to ostatni gwizdek by zająć się tematem.... 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mig napisał:

Jeśli na tej wysokości masz problem, to ostatni gwizdek by zająć się tematem.... 

mi się zdaje, ze z auta wysiadasz zmęczony już masz plus 1000 a potem kolejka dodatkowe plus 1000 choć oczywiście racje masz przezorności nigdy nie za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, herbi napisał:

Pózniej coś wrzucę na YT ale nic specjalnego.
Nikt nie widział zdjęcia z Maryną? 
Warto było wstać o 3:30 i wrócić o 19:30. Warto było też zasuwać z buta te 1,5km od ronda a pózniej 2km z nartostrady. Co do formy, to jest trochę inna jazda niż na wyratrakowanym sztruksie(trochę śmigu, trochę zamiatania ale na krawędzi ciętym też dało się jechać), dla mnie było super. 10 razy Gąsienicowa góra-dół. Szkoda że Goryczkowa stała.  

A439BBAC-AFEE-493D-9945-B4A223CD7AD4.jpeg

F259E63E-AB3D-4F4F-A54A-AEA9BF3BCAB9.jpeg

Szacun... za zdjęcie z Maryną... ja ostatnio w Tatrach z Kacprem Tekielim... wcześniej z Frankiem Rząsą świat jest mały...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, herbi napisał:

Pózniej coś wrzucę na YT ale nic specjalnego.
Nikt nie widział zdjęcia z Maryną? 
Warto było wstać o 3:30 i wrócić o 19:30. Warto było też zasuwać z buta te 1,5km od ronda a pózniej 2km z nartostrady. Co do formy, to jest trochę inna jazda niż na wyratrakowanym sztruksie(trochę śmigu, trochę zamiatania ale na krawędzi ciętym też dało się jechać), dla mnie było super. 10 razy Gąsienicowa góra-dół. Szkoda że Goryczkowa stała.  

A439BBAC-AFEE-493D-9945-B4A223CD7AD4.jpeg

F259E63E-AB3D-4F4F-A54A-AEA9BF3BCAB9.jpeg

Cześć

Świetne warunki częste o tej porze roku. Zazdroszczę ... ale, że siedzę praktycznie cały czas na rowerze to nie bardzo.

Dobieranie sprzętu do takich warunków to po prostu wstyd, nawet sama myśl o tym, jak słusznie zauważyłeś. Natomiast jak pojedziesz skrętem ciętym w głębokim czy też głębszym śniegu to chciałbym usłyszeć, zobaczyć... 

pozdro

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Świetne warunki częste o tej porze roku. Zazdroszczę ... ale, że siedzę praktycznie cały czas na rowerze to nie bardzo.

Dobieranie sprzętu do takich warunków to po prostu wstyd, nawet sama myśl o tym, jak słusznie zauważyłeś. Natomiast jak pojedziesz skrętem ciętym w głębokim czy też głębszym śniegu to chciałbym usłyszeć, zobaczyć... 

pozdro

Mitku, tam chyba twardo z rana... ps a ten cięty w głębokim to chyba kwestia prędkości i szerokości lukow da się bujnąć długim 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek na wypłaszczeniu po 13 było w kilku miejscach wyślizgane z fajnymi płatami między odsypami i dało radę po 2-3 skręty zrobić nisko z dobrym oparciem na narcie.

W miękkie poza trasę nawet nie próbowałem aby się nie zbłaźnić. 
 

@star Rano była świeża kołderka, później trochę na płaskim pozmiatali a na stromym ładne muldy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Mitku, tam chyba twardo z rana... ps a ten cięty w głębokim to chyba kwestia prędkości i szerokości lukow da się bujnąć długim 

Cześć

Mechanika ruchów jest praktycznie identyczna ale narta opiera się na całym ślizgu i... nawet lepiej jak jest tępa, bo ciężar musisz dozować delikatnie bo inaczej będzie się wrzynać i zakopywać. Na wyślizganym - tak jak kolega pisze - mechanika identyczna ale nacisk na krawędź musi być duży. Tak mi się to widzi...

Dość ciężko chyba o twardy śnieg po świeżym opadzie przy minusach a w ciemno mogę przyjąć, ze tak było w nocy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

Jeśli na tej wysokości masz problem, to ostatni gwizdek by zająć się tematem.... 

No szczerze Ci powiem, że jestem przerażony swoją formą w górach. Natomiast potrafię sobie przypomnieć takie moje ,,słabe narty,, i u nas,w nizinach. Kawałek zjazdu i zatrzymanie, odpoczynek, dopiero jazda dalej. Podejrzewam coś w stylu sympatykotonia...

Na echo nie wyszło nic. Bólu wieńcowego też nigdy nie miałem.  Kardiolog skierował mnie na próbę wysiłkową ale nie byłem 🤫 😞

Z drugiej strony jak czytam że tu ludzie robią pistolsy a ja nawet jednego nie zrobię, to coś może być na rzeczy że kondycja do doopy, masa za duża i jak się nie wezmę za siebie, to będę se mógł na nartach pojeździć .... W Tyliczu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, herbi napisał:

.........
Nikt nie widział zdjęcia z Maryną? 
...........

Cześć

Super, że zająłeś się dziewczyną. Mogła się czuć zagubiona na takiej górze, no i pewnie narty miała nie takie więc oczywistym jest, że było jej trudno. Prawdziwie narciarskie zachowanie, Brawo!

Pozdrowienia serdeczne

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...