Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

No teraz widać. Bardzo sprawny chłopak ale sporo jest do poprawienia w kwestii niepotrzebnych i nieekonomicznych tzw. "przyruchów" (rozgarnianie) oraz dokładności prowadzenia nart (brak kontroli nad rozstawem, jazda na płaskiej narcie). Myślę, że to kwestia nie do końca dobrego wzoru. Fajnie byłoby zobaczyć kolegę z boku i w dłuższym skręcie. Jest materiał na narciarza !

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No teraz widać. Bardzo sprawny chłopak ale sporo jest do poprawienia w kwestii niepotrzebnych i nieekonomicznych tzw. "przyruchów" (rozgarnianie) oraz dokładności prowadzenia nart (brak kontroli nad rozstawem, jazda na płaskiej narcie). Myślę, że to kwestia nie do końca dobrego wzoru. Fajnie byłoby zobaczyć kolegę z boku i w dłuższym skręcie. Jest materiał na narciarza !

Pozdro

Po pierwsze to przedstawicielka płci pięknej,

a po drugie,

słuchaj Mitek, już kiedyś Ci to mówiłem, ale widać Alzheimer postępuje, dlatego powtórzę ... spierdalaj i wsadź sobie w dupę swoje rady, uwagi i chuj wie co jeszcze... tak po prostu. Może teraz zapamiętasz, trenerze z bożej łaski :-)))

  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

O to proszę dziewczynę o wybaczenie bo oglądałem na szybko - interesuje mnie jazda a nie ocenianie beztalencia twórcy.

A co do drugiej części wypowiedzi to również wybacz ale ciężko pamiętać każdego śmiecia, który pojawia się na forum, no i wyjaśnia się sytuacja kto tak sprawną narciarsko dziewczynkę tak okaleczył.

Do zobaczenia na stoku.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yaro1771 napisał:

Po pierwsze to przedstawicielka płci pięknej,

a po drugie,

słuchaj Mitek, już kiedyś Ci to mówiłem, ale widać Alzheimer postępuje, dlatego powtórzę ... spierdalaj i wsadź sobie w dupę swoje rady, uwagi i chuj wie co jeszcze... tak po prostu. Może teraz zapamiętasz, trenerze z bożej łaski :-)))

Cześć

Też początkowo myślałem że to chłopak - chyba taki stereotyp panuje, że dziewczyny nie mogą tak jeździć - bezpodstawny.

Jedna prośba - to temat kolegi Krzyśka, więc powstrzymaj troszkę język - bo tak się składa że jego Leosia także czyta te wpisy. Może Mitek kiedyś nastąpił Ci na odcisk, nie wiem, ale to nie powód aby sadzić wulgaryzmy.

Bardzo chętnie zobaczę Twoją córkę w dłuższym skręcie, jak możesz to wrzuć film do odpowiedniego tematu, lub załóż własny. Wystarczy wpisać, że rad nie potrzebujesz ani Ty ani córka, więc nikt nie będzie komentował. Odpuść sobie napoje - jak możesz to nieco bliżej lub z większym powiększeniem.

Dla mnie nieźle, wręcz bardzo dobrze - z ciekawości - ile lat ma to dziecię?

pozdrawiam

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

》》Odpuść sobie napoje - jak możesz to nieco bliżej lub z większym powiększeniem.

Nie odpuść, tylko zabierz że sobą..... ilosci puszek, kubków butelek, plastikow akie leżą na wiosnę przy każdym szlaku spacerowym w gorach są niewyobrażalne..... jak szlak przez wysypisko śmieci. W tym roku na może 300-400 m od p0arkingu w stronę Czantorii zebraliśmy 12 sporych worów.... a wyzej.... brrr

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mig napisał:

》》Odpuść sobie napoje - jak możesz to nieco bliżej lub z większym powiększeniem.

Nie odpuść, tylko zabierz że sobą..... ilosci puszek, kubków butelek jakie leżą na wiosnę przy każdym szlaku spacerowym w gorach są niewyobrażalne.....

Cześć

A to że sprzątamy po sobie to chyba oczywiste, nawet przez myśl mi nie przeszło, że może być inaczej.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jan napisał:

super jazda ale też myślałem po ruchach i stroju że to chłopczyk

Ile wiosen skończyła jeśli to nie tajemnica ?

lat 10, a film nakręciliśmy dla zabawy, po prostu miała zjechać szybkim skrętem, a ruch ręką imituje uderzenie w tyczkę podczas "specjala" (trochę przesadnie, ale niektóre ćwiczenia należy robić przesadnie, żeby potem stały się automatyczne),  i tyle. No i oczywiście się zaczęło pitolenie fachowca od siedmiu boleści, który sam siedzi na dupie na jakimś blokowisku, ale wszystko w każdym temacie wie najlepiej... jak zwykle zresztą. Dlatego mu napisałem to samo co kiedyś i co należy mu pisać wciąż i wciąż. Chociaż oczywiście mam świadomość, że to nic nie da na szersza skalę, ale może chociaż moich postów nie będzie komentował przez jakiś czas.

W każdy razie dla jasności, Mitek ********** 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Stawiałem na 8-10 lat. Jak na 8 byłoby mega, jak na 10 z podkładem treningowym jest fajnie i w ogóle świetna dziewczyna a, że styl męski - facet uczył - to męski. Rozgarnianie jest oczywiście absolutnie zbędne przy wolnej jeździe, bo prowadzi do  destabilizacji sylwetki - już widać jak się dziewczyna rozkręca, jak jej zaczyna chodzić góra poczynając od głowy a dalsza praktyka tego typu tylko to pogłębi. Po prostu ten ruch nie podporządkowany zbijaniu tyczki zaczyna panować nad jazdą a powinno być zupełnie odwrotnie dlatego ćwiczenia SL należy zaczynać na kolanówkach:

Poza tym ruch zbijający jest ruchem ochronnym, krótkim, do przodu i należy unikać długiego wyprowadzenia ręki na boki - typowe razgarnianie - z przytoczonych powyżej powodów. Oczywiście, że ten długi ruch rozgarniający jest charakterystyczny dla osób, które chcą pozować na zawodników a nimi nie są lub są bardzo miernymi bo powoduje to wymierne straty czasowe. A szkoda by było bo dziewczyna uwija się sprawnie i po prostu jest fajna.

I jeszcze: patrząc na zawodników jadących SL czasami może to wyglądać jak rozgarnianie ale nie jest inetcjonalne, tylko wynika z tego, że wszystko na dole dzieje się tak szybko, ze góra nie nadąża, ewentualnie związane jest z koniecznością oparcia na kiju - ale to zazwyczaj objaw spóźnienia po błędzie.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yaro1771 napisał:

Po pierwsze to przedstawicielka płci pięknej,

a po drugie,

słuchaj Mitek, już kiedyś Ci to mówiłem, ale widać Alzheimer postępuje, dlatego powtórzę ... spierdalaj i wsadź sobie w dupę swoje rady, uwagi i chuj wie co jeszcze... tak po prostu. Może teraz zapamiętasz, trenerze z bożej łaski :-)))

Na Cieńkowie ciasno, na górze cukier, na dole jeszczew większy.

IMG_20230126_105110.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaro1771 napisał:

at 10, a film nakręciliśmy dla zabawy, po prostu miała zjechać szybkim skrętem, a ruch ręką imituje uderzenie w tyczkę podczas "specjala" (trochę przesadnie, ale niektóre ćwiczenia należy robić przesadnie, żeby potem stały się automatyczne),  i tyle.

Cześć

Ruch może i dobry, ale odwodzenie ręki niepotrzebne. Mój młody w jej wieku jeździł podobnie, tylko ręce to znowu jak te dmuchane chłopki reklamowe przed stacjami układał we wszystkie strony. Ale do pasa już było nawet ok. Nie wiem czy Twoja córka jeździ gdzieś na "poważnie" czy tylko z Tobą. Jeśli w jakimś klubie - to ten niepotrzebny ruch zaniknie, jak z Tobą - to musisz później nad tym popracować - jest to niepotrzebne. Krótki ruch do przodu - tak. To taka maniera sportowa, raczej wyuczona niż potrzebna do jazdy. Ale generalnie jak to Twoja szkoła to bardzo dobrze sobie córka radzi.

Powodzenia i pozdrawiam.

ps. Też mieszkam w blokowisku, za co najmocniej przepraszam - tak wyszło, ale to lubię.

Edytowane przez Marcos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KrzysiekK napisał:

Też ale śnieg inny, jak naturalny. Tu typowe odsypy. Jeżdżę na slalomkach fisher WC SC ... Ale bajer po ołówkach 🤣🤣

Cześć

To polecam Ci założyć na jedną nogę starą nartę a na drugą nowoczesną i MUSISZ zjechać tak aby obserwator nie wiedział na której nodze masz którą. Fajna zabawa i edukacyjna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

To polecam Ci założyć na jedną nogę starą nartę a na drugą nowoczesną i MUSISZ zjechać tak aby obserwator nie wiedział na której nodze masz którą. Fajna zabawa i edukacyjna.

Pozdro

Powiem Ci że zjadę... Tak jak potrafię, wiadomo... Ale zjadę i w miarę równomiernie. I fajnie by jeszcze zmienić narty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcos73 napisał:

Było zmieniać?, no chyba że połakomiłeś się na cukier, bo mocno podrożał 🙂.

pozdrawiam

A było ;). Kapitalny , wykańczający dzień. Narobiło odsypow, jazda ciężka. Szukam ekonomii. Chyba znalazłem bo działa ale muszę Adama zapytac czy to jest ok. 

No i na takie stoki to 2h max.

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Powiem Ci że zjadę... Tak jak potrafię, wiadomo... Ale zjadę i w miarę równomiernie. I fajnie by jeszcze zmienić narty . 

Cześć

Oczywiście, że zjedziesz bo jesteś niezłym narciarzem. Chodzi o zabawę i zdanie obserwatora a w podtekście udowadnia, że narta nie ma żadnego znaczenia przy odpowiednim doborze techniki.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek myślę że troszkę demonizujesz swoje zmęczenie???? Jestem starszy od ciebie o kilka lat a z palcem w d....wytrzymałem 8h szkoleń na śniegu....Ale powiem Ci fajnie....ot kolejne doświadczenie. Zaraz po Was mam podobny zestaw tyle że ojciec z synem Maks jest młodszy od Natki ale ma gigantyczne problemy koordynacyjne - Maksa stawiałem od początku - oj męka była - żel+galareta+rozkojarzenie+ADHD - czyli normalny facet.....płacz, ból, uśmiech i walka a tego nie mogę mu odmówić. W tym sezonie Marcin (ojciec Maksa) naczytał się że ma być wzorcem i dokładnie jak Ty zamówił podwójną lekcję. Wystąpił w jakiś Atomic On Piste z wyższej półki 80 pod butem. Pytam kto mu doradził - sprzedawca - Pan jest duży chłop swoje waży to musi być szeroko???? Marcin ty se kup krosy max 70 pod butem a zobaczysz jak fajnie będzie - to sobie wypożyczył Fischer RC4 175 - jakieś on piste 72 - oj jak fajnie, to jakie te krosy mają być a ja mu z urzędu - bierz X9 byle nie WB.......z dnia na dzień kurier mu dostarczył nowe X9s - ja patrzę a tam 65,5 - myślę, ale jazda będzie i co - uśmiech i to totalny uśmiech na twarzy - facet 188 waga 120 narta 182 i "pomyka" - mówi fajne szybkie, lekkie???...a dla mnie - prosta robota

PS 8.30 - gotowi - plastron dla Natki przygotowany

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Krzysiek myślę że troszkę demonizujesz swoje zmęczenie???? Jestem starszy od ciebie o kilka lat a z palcem w d....wytrzymałem 8h szkoleń na śniegu....Ale powiem Ci fajnie....ot kolejne doświadczenie. Zaraz po Was mam podobny zestaw tyle że ojciec z synem Maks jest młodszy od Natki ale ma gigantyczne problemy koordynacyjne - Maksa stawiałem od początku - oj męka była - żel+galareta+rozkojarzenie+ADHD - czyli normalny facet.....płacz, ból, uśmiech i walka a tego nie mogę mu odmówić. W tym sezonie Marcin (ojciec Maksa) naczytał się że ma być wzorcem i dokładnie jak Ty zamówił podwójną lekcję. Wystąpił w jakiś Atomic On Piste z wyższej półki 80 pod butem. Pytam kto mu doradził - sprzedawca - Pan jest duży chłop swoje waży to musi być szeroko???? Marcin ty se kup krosy max 70 pod butem a zobaczysz jak fajnie będzie - to sobie wypożyczył Fischer RC4 175 - jakieś on piste 72 - oj jak fajnie, to jakie te krosy mają być a ja mu z urzędu - bierz X9 byle nie WB.......z dnia na dzień kurier mu dostarczył nowe X9s - ja patrzę a tam 65,5 - myślę, ale jazda będzie i co - uśmiech i to totalny uśmiech na twarzy - facet 188 waga 120 narta 182 i "pomyka" - mówi fajne szybkie, lekkie???...a dla mnie - prosta robota

PS 8.30 - gotowi - plastron dla Natki przygotowany

Stawimy się.

Muszę Ci opowiedzieć wrażenia z oglądania moich filmów z Cienkowa. Ale to już ,,na krześle,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Krzysiek myślę że troszkę demonizujesz swoje zmęczenie???? Jestem starszy od ciebie o kilka lat a z palcem w d....wytrzymałem 8h szkoleń na śniegu....Ale powiem Ci fajnie....ot kolejne doświadczenie. Zaraz po Was mam podobny zestaw tyle że ojciec z synem Maks jest młodszy od Natki ale ma gigantyczne problemy koordynacyjne - Maksa stawiałem od początku - oj męka była - żel+galareta+rozkojarzenie+ADHD - czyli normalny facet.....płacz, ból, uśmiech i walka a tego nie mogę mu odmówić. W tym sezonie Marcin (ojciec Maksa) naczytał się że ma być wzorcem i dokładnie jak Ty zamówił podwójną lekcję. Wystąpił w jakiś Atomic On Piste z wyższej półki 80 pod butem. Pytam kto mu doradził - sprzedawca - Pan jest duży chłop swoje waży to musi być szeroko???? Marcin ty se kup krosy max 70 pod butem a zobaczysz jak fajnie będzie - to sobie wypożyczył Fischer RC4 175 - jakieś on piste 72 - oj jak fajnie, to jakie te krosy mają być a ja mu z urzędu - bierz X9 byle nie WB.......z dnia na dzień kurier mu dostarczył nowe X9s - ja patrzę a tam 65,5 - myślę, ale jazda będzie i co - uśmiech i to totalny uśmiech na twarzy - facet 188 waga 120 narta 182 i "pomyka" - mówi fajne szybkie, lekkie???...a dla mnie - prosta robota

PS 8.30 - gotowi - plastron dla Natki przygotowany

Albo tu opiszę. Jak jest w miarę warun pod nogami, to jak pamiętasz ... 1, 2, 3 jestem w górze, na linii spadku stoku, 4, 5, 6, jestem nisko. No i to powinno mieć elementy kontrrotacji. No i jak mnie opasałes kijkami, to one pokazały potem , po korekcie , że kontrrotacja była. 

Jak jest warun trudniejszy, jedzie się po niepewnym, to zamiast tułów ,,ma patrzeć w dół,, ..... ja razem z nartami, po staremu, rotacyjnie. Aż się patrzeć na to nie mogę. Fuuu. A jak mi się udało czasem zrobić fajny skręt ze stabilnym tułowiem ( tzn, głową, barki parzą w dół) to czulem taky zajefajny komfort jazdy. 

Czyli co, normalka, psuje się warun, Krzysiek jedzie dużo gorzej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek to nie jest tak że same ochy i achy....ale moim zdaniem jest bardzo dobrze...tam jest mała korekta "góry" w kontekście układu rąk....niepotrzebnie wprowadziłem ci te ćwiczenie z ręką prowadzącą skręt i się tyci zafiksowałeś??? bo fajnym jest jak idziesz w górę i do przodu a deski za tobą idą ale nie można tego "kontrastować" układem rąk....wiesz co mam na myśli.....chyba trochę zjeba......em.....Dzisiaj oglądałem Stasia Czarnotę (były kierownik ds. narciarstwa alpejskiego w strukturach PZN) z kanapy - też ładuje na minimalnym przeciwskręcie - minimalnie mniejszym niż twój więc problem uważam za rozwiązany - dwa tematy Ci zaproponowałem - wczesne odciążenie ala Morgan lub większe zakrawędziowanie w końcowej fazie sterowania.....

IMG_20230126_200222.thumb.jpg.b4ed4e68505087aeed58725eab616341.jpg

Te z prawej Twoje te z lewej moje.... @Mitek by się chyba obraził jak bym Ci je dał....na ten pierwszy raz....🤣 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Krzysiek to nie jest tak że same ochy i achy....ale moim zdaniem jest bardzo dobrze...tam jest mała korekta "góry" w kontekście układu rąk....niepotrzebnie wprowadziłem ci te ćwiczenie z ręką prowadzącą skręt i się tyci zafiksowałeś??? bo fajnym jest jak idziesz w górę i do przodu a deski za tobą idą ale nie można tego "kontrastować" układem rąk....wiesz co mam na myśli.....chyba trochę zjeba......em.....Dzisiaj oglądałem Stasia Czarnotę (były kierownik ds. narciarstwa alpejskiego w strukturach PZN) z kanapy - też ładuje na minimalnym przeciwskręcie - minimalnie mniejszym niż twój więc problem uważam za rozwiązany - dwa tematy Ci zaproponowałem - wczesne odciążenie ala Morgan lub większe zakrawędziowanie w końcowej fazie sterowania.....

IMG_20230126_200222.thumb.jpg.b4ed4e68505087aeed58725eab616341.jpg

Te z prawej Twoje te z lewej moje.... @Mitek by się chyba obraził jak bym Ci je dał....na ten pierwszy raz....🤣 

Czyli jutro blizzardow z boksu nie wyjmować? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Krzysiek to nie jest tak że same ochy i achy....ale moim zdaniem jest bardzo dobrze...tam jest mała korekta "góry" w kontekście układu rąk....niepotrzebnie wprowadziłem ci te ćwiczenie z ręką prowadzącą skręt i się tyci zafiksowałeś??? bo fajnym jest jak idziesz w górę i do przodu a deski za tobą idą ale nie można tego "kontrastować" układem rąk....wiesz co mam na myśli..... 

Z tego co mówisz, rozumiem to tak: gdy ja ,,zostawiam,, rękę prowadząca, to ja udaję, symuluję kontrrotację rękoma, zamiast robić ją tułowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...