Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, KrzysiekK napisał:

👍

Krzysiek ale co najśmieszniejsze Tobie JT sprawiał kłopot - bardzo poprawny narciarz z bardzo poprawnym NW, bardzo dobra kontrolą fazy sterowania w ześlizgu, fajną sylwetką i ugiętymi kolanami a tu nieco sztywna i nieco odchylona nastolatka - zrób tak i robi tak...owszem nieco "oszukiwała" ale generalnie problemów z skrętem nożycowym nie miała....to kolejny kamyczek do ogródka...dzieciaki mają kompletnie inny sposób pojmowania narciarstwa i jakże bardzo ograniczany (nie w twoim przypadku - G7) przez rodziców/opiekunów.

PS Zamówiony przez ciebie sprzęt jest już w samochodzie - ledwo wlazł do środka🤣 +15 od tego co masz

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś piękny narciarski dzień.

Adam rozstawił slalom, Natka mogła się zmierzyć... Ja w sumie też.

Dziś Natalia zmiękczyła trochę kolano Z, nieźle odciąża, ręce trochę spokojniejsze, niedbale trzyma kije, nad tym pracujemy. 

Zakuł nam Adaś korpusy w ,,dwa kije,, ... Pewnie abyśmy zobaczyli co wyczynia w skrętach nasz tułów...  Dobre ćwiczenie. Moment wyjdzie kombinowanie.

Ale co najważniejsze. Jeździłem na ołówkach.

Szczerze.... Mi się jeździło doskonale. Pierwsze skręty ostrożnie, narta Z nieco bardziej chce jechać prosto niż moje Blizzardy RS r18... Ale po chwili super. Wystarczy mocniej na języki i skręt ładny... Co mnie zaskoczyło.... Niesamowite trzymanie tych ołówków na twardym. Ogromna pewność przy wykończeniu skrętu.

Po ołówkach na godzinę ubrałem swoje Blizzardy i miałem wrażenie tępych krawędzi, a dopiero po chwili zaczaiłem że kolanem muszę bardziej zakrawedziowac. Generalnie zachwyt nad ołówkami ogromny. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzysiekK napisał:

Dziś piękny narciarski dzień.

Adam rozstawił slalom, Natka mogła się zmierzyć... Ja w sumie też.

Dziś Natalia zmiękczyła trochę kolano Z, nieźle odciąża, ręce trochę spokojniejsze, niedbale trzyma kije, nad tym pracujemy. 

Zakuł nam Adaś korpusy w ,,dwa kije,, ... Pewnie abyśmy zobaczyli co wyczynia w skrętach nasz tułów...  Dobre ćwiczenie. Moment wyjdzie kombinowanie.

Ale co najważniejsze. Jeździłem na ołówkach.

Szczerze.... Mi się jeździło doskonale. Pierwsze skręty ostrożnie, narta Z nieco bardziej chce jechać prosto niż moje Blizzardy RS r18... Ale po chwili super. Wystarczy mocniej na języki i skręt ładny... Co mnie zaskoczyło.... Niesamowite trzymanie tych ołówków na twardym. Ogromna pewność przy wykończeniu skrętu.

Po ołówkach na godzinę ubrałem swoje Blizzardy i miałem wrażenie tępych krawędzi, a dopiero po chwili zaczaiłem że kolanem muszę bardziej zakrawedziowac. Generalnie zachwyt nad ołówkami ogromny. 

Ty masz blizz 180?  Targał się Adam na tej narcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Dziś piękny narciarski dzień.

Ale co najważniejsze. Jeździłem na ołówkach.

Szczerze.... Mi się jeździło doskonale. ........ Ogromna pewność przy wykończeniu skrętu.

Po ołówkach na godzinę ubrałem swoje Blizzardy i miałem wrażenie tępych krawędzi, a dopiero po chwili zaczaiłem że kolanem muszę bardziej zakrawedziowac. Generalnie zachwyt nad ołówkami ogromny. 

Aby było sprawiedliwie wystąpiłem w atomic 10.26 - dramat....bez gazu nie ma jazdy.

Krzysiek to był pewien sprawdzian twoich umiejętności....tak jak Ci na koniec powiedziałem - bez porządnego NW nie ma jazdy na nartach nie taliowanych. Wniosek - jest solidne i bardzo stabilne oraz ugruntowane NW.

Drogi kolego miałeś pod sobą ok 190 (narta 195) cm czystej w miarę prostej nie zepsutej rockerem krawędzi i Ty się dziwisz że było stabilnie????. Regulacja fazy sterowania wynikała tylko i wyłącznie z twojej techniki bez żadnych pomocników ze strony producenta. 

@Mitekdzięki - w ruch poszły (także Twoje) Autchier-y

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Aby było sprawiedliwie wystąpiłem w atomic 10.26 - dramat....bez gazu nie ma jazdy.

Krzysiek to był pewien sprawdzian twoich umiejętności....tak jak Ci na koniec powiedziałem - bez porządnego NW nie ma jazdy na nartach nie taliowanych. Wniosek - jest solidne i bardzo stabilne oraz ugruntowane NW.

Drogi kolego miałeś pod sobą ok 190 (narta 195) cm czystej w miarę prostej nie zepsutej rockerem krawędzi i Ty się dziwisz że było stabilnie????. Regulacja fazy sterowania wynikała tylko i wyłącznie z twojej techniki bez żadnych pomocników ze strony producenta. 

@Mitekdzięki - w ruch poszły (także Twoje) Autchier-y

Po takich słowach sursum corda normalnie 👍

Dziś byłem na rekonesansie... Dojazd do tej Wisły mnie zniechęcił... Natalia zakochała się w Złoty groń... Drogi, szybka 6stka. Ciekawe czy tam będą tłumy od rana....  Obok jest ZaGroń... Starszy, stara 4ka. Dużo tańszy. Możecie coś wspomnieć o tych stacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 19:44, moruniek napisał:

A jak coś ma być w miarę tanie, ma to być odmiana, to może 

https://www.ski-gruniky.sk/pl/

Tłoku tam raczej nie będzie. Nie wiem jak aktualnie z warunkami. 

p.s.

Choć osobiście podjechałbym do Istebnej (narty), zjechał do Wisły (jak chcesz narty to Cieńków), pokazał Zameczek Prezydenta, zaporę Wisła Czarne, niżej masz jeszcze skocznię im. Adama Małysza w Wiśle. Uważaj na nawigację, by nie poprowadziła Ciebie dookoła, trzeba skręcić na Zameczek a nie pojechać prosto. 

O właśnie, dziś pojechałem na dół serpentynami do Wisły, ale na dole zawróciłem ... Jakiś chory ten dojazd. Czyli co mówisz skręcić tam na górze, przy tym małym wyciągu, w te waska drogę ?

 

Screenshot_2023-01-25-19-19-00-162_com.google.android.apps.maps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Po takich słowach sursum corda normalnie 👍

Dziś byłem na rekonesansie... Dojazd do tej Wisły mnie zniechęcił... Natalia zakochała się w Złoty groń... Drogi, szybka 6stka. Ciekawe czy tam będą tłumy od rana....  Obok jest ZaGroń... Starszy, stara 4ka. Dużo tańszy. Możecie coś wspomnieć o tych stacjach ?

Ferie śląskie - Złoty Groń będzie pełny od 10.....(chodzi od 😎 8.00 )na Zagroniu zasypia się na kanapie i na trasie, Nie wiem dlaczego tak Cię przeraża przejazd przez Kubalonkę???. Dobra .....sprawdź "Stożek" lub rozważ miły wypad do Bukovel Land - malutka stacja narciarska z karczmą i fajną "ścianką" 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KrzysiekK napisał:

O właśnie, dziś pojechałem na dół serpentynami do Wisły, ale na dole zawróciłem ... Jakiś chory ten dojazd. Czyli co mówisz skręcić tam na górze, przy tym małym wyciągu, w te waska drogę ?

 

Tak trzeba pojechać jak poniżej (ustaw jako punkt pośredni Zapora Wisła Czarne). A jak już zjechałeś na dół, to było zobaczyć Stożek. To o czym piszesz to trasy narciarstwa biegowego. Przełęcz Kubalonka, jedna z bardziej malowniczych w Polsce (to ta co ją zjechałeś).  

Zrzut-ekranu-697.png

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Ferie śląskie - Złoty Groń będzie pełny od 10.....(chodzi od 😎 8.00 )na Zagroniu zasypia się na kanapie i na trasie, Nie wiem dlaczego tak Cię przeraża przejazd przez Kubalonkę???. Dobra .....sprawdź "Stożek" lub rozważ miły wypad do Bukovel Land - malutka stacja narciarska z karczmą i fajną "ścianką" 

Już ogarnięte. Zostaje cieńków tylko po korektach @moruniek zrobię dojazd ...

Złoty groń już był pełny teraz .. szok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, moruniek napisał:

Na Zameczku jest kawiarnia (chyba, że już jej nie ma), można się zatrzymać na kawę, czekoladę lub herbatę. Nie dla tej kawy ale dla fajnych widoków. 

Słuchaj, chętnie jak nie będzie mgieł. Bo to co się tu odstawia to koszmar... Czasem widzisz 3 tyczki 😞

Dzis pod koniec jazdy na moment wyczyściło się powietrze na dole, na Zwardoniu.... Paaaanie, jak się jechało. Nagle nogi mocniejsze, i banan na ryjku...

Jak taka mgła to ja mam wokoło potwory, krasnale, jakieś dzieci, starsze panie ... I to wszystko zjeżdża na nartach i ja w to wszystko mogę wjechać. 👀

🤣

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, moruniek napisał:

On tam z dziećmi jest 😉.   

Z Natalką. Rafał jest po kontuzji stawu skokowego (skręcenia) i lekarze zabronili.... 😞 A skorzystał by bardzo dużo. 

Natka nie bardzo chce zwiedzać. No może jakby basen, to tak. To wyjątkowo wodny zwierz 😉

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, moruniek napisał:

On tam z dziećmi jest 😉.   

Cześć

A dzieci nie jeżdżą? Wiesz jak ja jechałem z dziećmi na narty to były narty i koniec - no i jeżdżą. Nie można się rozpraszać.

Natalka się posra jak ją Krzysiek zawiezie na kawę nad jeziorem - to pewne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...