Skocz do zawartości

Salomon czy Atomic


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

ja proponowałbym na spoko się wygadać qrde - jak Michał stwierdził , ,, forum ożyło '' 😄 

Wątek o kątach nie jest aż tak nieważny, tyle że na bieżąco nie zawsze to nasz priorytet, bo z reguły każdy narty robi jak zawsze : 88 / 0,5.

Ja za kilka dni oddaję 4 pary do fachowego serwisu (jak co 2 lata) i zamierzałem wszystkie zrobić tym razem odmiennie: 88/ 1.

I tak po naszych rozważaniach i wszelkich dywagacjach zrobię.

Za co wszystkich myślących inaczej z góry przepraszam.

Natomiast za ewentualny błąd wynikający z tej decyzji odpowiem jedynie ja sam. Howgh!!  😄😄 😄 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponowałbym na spoko się wygadać qrde - jak Michał stwierdził , ,, forum ożyło '' 😄 

Wątek o kątach nie jest aż tak nieważny, tyle że na bieżąco nie zawsze to nasz priorytet, bo z reguły każdy narty robi jak zawsze : 88 / 0,5.

Ja za kilka dni oddaję 4 pary do fachowego serwisu (jak co 2 lata) i zamierzałem wszystkie zrobić tym razem odmiennie: 88/ 1.

I tak po naszych rozważaniach i wszelkich dywagacjach zrobię.

Za co wszystkich myślących inaczej z góry przepraszam.

Natomiast za ewentualny błąd wynikający z tej decyzji odpowiem jedynie ja sam. Howgh!!  😄😄 😄 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponowałbym na spoko się wygadać qrde - bo jak Michał stwierdził , ,, forum ożyło '' 😄 

Wątek o kątach nie jest aż tak nieważny, tyle że na bieżąco nie zawsze to nasz priorytet, bo z reguły każdy narty robi jak zawsze : 88 / 0,5.

Ja za kilka dni oddaję 4 pary do fachowego serwisu (jak co 2 lata) i zamierzałem wszystkie zrobić tym razem odmiennie: 88/ 1.

I tak po naszych rozważaniach i wszelkich dywagacjach zrobię.

Za co wszystkich myślących inaczej z góry przepraszam.

Natomiast za ewentualny błąd wynikający z tej decyzji odpowiem jedynie ja sam. Howgh!!  😄😄 😄 

Edytowane przez Kaem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gabrik napisał:

Widzisz Mitek, ja z natury nie lubię zaogniać sytuacji, w myśl poglądu, że życie jest wystarczająco popaprane przez ludzi aby je jeszcze bardziej paprać...Marek delikatnie dał Ci do zrozumienia jak brzmisz czasami, w tym i nie tylko temacie. Podważasz, przekręcasz, a w końcu piszesz, że nie wiesz, bo mówisz w serwisie aby zrobili Ci ok i robią.

Ja zupełnie rozumiem, że może Cię temat kątów krawędzi zupełnie nie interesować i przecież nikt także nie wymaga abyś w każdym temacie był expertem. Tylko zwyczajnie jak już wbijasz w temat, to nie staraj się robić debili z tych, którzy z jakiegoś powodu zainteresowani są, choćby ze zwykłej ochoty orientowania się w temacie.

Ja od początku korzystam w temacie ostrzenia z tej strony racewax.com, tutaj sobie czytam i oglądam, ale nie tylko.

Samo przytakowanie osobom, które i "My" uznajemy za autorytatywne, nie spowoduje, że zamkniemy pyski w obawie, że np Marxx nas skrytykuje. Zwyczajnie pogłębiamy wiedzę, także poprzez przyjmowanie krytycznych uwag.

Skąd wiem jak ostrzy Paul Lorenz czy Mcglashan? Bo czasami z nimi piszę, bo sobie z @nikon255 kiedyś o temacie gdybaliśmy itd

Także spokojnie jest wiele osób i wiele ich dróg w aspektach życia.

Cześć

Po raz trzeci i ostatni w tym temacie zadałem Ci pytanie z prośbą o prostą odpowiedź. To z kim piszesz czy rozmawiasz gówno mnie obchodzi bo prosiłem o jedno czy dwa zdania z faktami a nie kolejne bajki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, mig said:

1. Nie czytałem całosci, 

2. tabelka.... hmmmm... chcesz zmieniac kąty w zależności od sniegu? np. 2x dziennie? Serio?

3. Jedna uwaga na ciepło - na rysunkach kąty podniesienia to tak ok 20 st... 😉 

4. Po co mam planować narte po każdym ostrzeniu z dołu? Raczej nie będzie przeszkadzało, że zbierzesz pilnikiem te mikrony slizgu przy samej krawedzi. Mnie zupełnie nie. Planowanie raz w roku, u mnie rzadziej, gdy widzę, że slizg już dojrzał do łatania dziur.

 

Nic nie zamierzam zmieniać w zależności od śniegu 😉 Jedyne co zmieniłem to kąt z fabrycznego 1.5 na 1. Było to podyktowane chęcią dostosowania podniesienia do posiadanych narzędzi. Mam nadzieję, że nie zmieni to zanadto charakteru narty. Nie mam jeszcze zdania czy zmieni czy nie, ale mam wrażenie, że coś nam umyka w tych rozważaniach. Dużo zachodu i u producentów i u zawodników jest o te mikrony. Wątpię, że w tym przypadku mówimy tylko o marketingu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kaem napisał:

ja proponowałbym na spoko się wygadać qrde - jak Michał stwierdził , ,, forum ożyło '' 😄 

Wątek o kątach nie jest aż tak nieważny, tyle że na bieżąco nie zawsze to nasz priorytet, bo z reguły każdy narty robi jak zawsze : 88 / 0,5.

Ja za kilka dni oddaję 4 pary do fachowego serwisu (jak co 2 lata) i zamierzałem wszystkie zrobić tym razem odmiennie: 88/ 1.

I tak po naszych rozważaniach i wszelkich dywagacjach zrobię.

Za co wszystkich myślących inaczej z góry przepraszam.

Natomiast za ewentualny błąd wynikający z tej decyzji odpowiem jedynie ja sam. Howgh!!  😄😄 😄 

Odważna decyzja. 😉 Musimy to kiedyś  sprawdzić i jak trzeba oblać.... 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, netmare napisał:

Nic nie zamierzam zmieniać w zależności od śniegu 😉 Jedyne co zmieniłem to kąt z fabrycznego 1.5 na 1. Było to podyktowane chęcią dostosowania podniesienia do posiadanych narzędzi. Mam nadzieję, że nie zmieni to zanadto charakteru narty. Nie mam jeszcze zdania czy zmieni czy nie, ale mam wrażenie, że coś nam umyka w tych rozważaniach. Dużo zachodu i u producentów i u zawodników jest o te mikrony. Wątpię, że w tym przypadku mówimy tylko o marketingu.

Miałbym 2 pytania - w jakich nartach było fabrycznie 1,5 i czy miałeś to zmierzone na narcie czy to info producenta np. katalog. 

Wytłuszczenie - bardzo zdroworozsadkowe podejście - Zdecydowanie popieram. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Gabrik said:

Ja od dzisiejszego wieczora także.

Po prostu nie możesz!

1 hour ago, mig said:

Kto zjedzie na jednej nodze z (...), kto zrobi 3 kołeczka w lewo a potem 3 w prawo, zjedzie bokiem lub tyłem stad dotąd, kto skoczy (...) na tamtej muldzie.

Ja 😛. I mam nadzieję, że to już za 3 tygodnie w Zieleńcu 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gabrik napisał:

Widzisz Mitek, ja z natury nie lubię zaogniać sytuacji, w myśl poglądu, że życie jest wystarczająco popaprane przez ludzi aby je jeszcze bardziej paprać...Marek delikatnie dał Ci do zrozumienia jak brzmisz czasami, w tym i nie tylko temacie. Podważasz, przekręcasz, a w końcu piszesz, że nie wiesz, bo mówisz w serwisie aby zrobili Ci ok i robią.

Ja zupełnie rozumiem, że może Cię temat kątów krawędzi zupełnie nie interesować i przecież nikt także nie wymaga abyś w każdym temacie był expertem. Tylko zwyczajnie jak już wbijasz w temat, to nie staraj się robić debili z tych, którzy z jakiegoś powodu zainteresowani są, choćby ze zwykłej ochoty orientowania się w temacie.

Ja od początku korzystam w temacie ostrzenia z tej strony racewax.com, tutaj sobie czytam i oglądam, ale nie tylko.

Samo przytakowanie osobom, które i "My" uznajemy za autorytatywne, nie spowoduje, że zamkniemy pyski w obawie, że np Marxx nas skrytykuje. Zwyczajnie pogłębiamy wiedzę, także poprzez przyjmowanie krytycznych uwag.

Skąd wiem jak ostrzy Paul Lorenz czy Mcglashan? Bo czasami z nimi piszę, bo sobie z @nikon255 kiedyś o temacie gdybaliśmy itd

Także spokojnie jest wiele osób i wiele ich dróg w aspektach życia.

@Gabrik wyluzuj proszę. Jest mi doskonale obojętne w czym, na czym, na jakim ustawieniu, gdzie i po co ktoś jeździ. Podobnie jest mi obojętne po co jeździ i dlaczego jeździ. Dziękuję za zrozumienie, życzę dobrej zabawy w struganiu krawędzi. Może istnieje magiczna kombinacja dzięki której uda się poprawnie jeździć. Ja takiej nie znam, wybacz.

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, mig said:

Miałbym 2 pytania - w jakich nartach było fabrycznie 1,5 i czy miałeś to zmierzone na narcie czy to info producenta np. katalog. 

Revolt 95. Info od polskiego serwisu 87.6/1.4 na obu wymiarach rzekomo tolerancja +-0.4. Na moich nartach to nie za wiele chyba można mierzyć. Eksploatują się w takim tempie, że jeszcze sezon i nie wiem czy da się zmierzyć długość, w której opuściły fabrykę 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, netmare napisał:

Revolt 95. Info od polskiego serwisu 87.6/1.4 na obu wymiarach rzekomo tolerancja +-0.4. Na moich nartach to nie za wiele chyba można mierzyć. Eksploatują się w takim tempie, że jeszcze sezon i nie wiem czy da się zmierzyć długość, w której opuściły fabrykę 😉

Ok. Dzieki. W tego typu nartach to możliwe. Uzywasz na trasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mig napisał:

Chciałbym spróbować jak to jezdzi na twardym....  teoretycznie (Mitek nie komentuj... 😉 )) powinno byc mnie wygodnie niż na węższych. 

Cześć

A na baletkach jakoś się nie rwałeś a to jest dopiero zabawa.

Z przyjemnością biorę udział w zabawie na śniegu tego typu. Służę - oczywiście też do objeżdżenia profi sprzętem do baletu na nartach, w Polsce, poza jednym miejscem już chyba nawet nie do obejrzenia.

Żeby nie było nie w temacie. Narty były ostrzone raz tak jak narta zjazdowa - czyli nie tak radykalnie jak pisał kol. Netmare o swoich - natomiast przy tego typu nartach taka obróbka jest oczywista bo przy dynamicznych obrotach narta nie może haczyć i to w konkretnym celu a tak to raczej tępione. Zresztą to ostrzenie jest tu praktycznie zbędne bo narty są tak miękkie - tak w tym wypadku miękkie (w rozumieniu narciarsko sprzętowym oczywiście) i bardzo elastyczne, że nie da się wykorzystać krawędzi w rozumieniu jazdy w skręcie, do jazdy po twardym a nawet porządnie ubitym.

W każdym razie zabawa przednia aczkolwiek trzeba pamiętać, że wymaga kondycji, wyjątkowego czucia narty oraz elastyczności.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, netmare napisał:

..............

Jeśli jestem jednych z tych kolegów, to pragnę uspokoić Cię, że ja po prostu mam inne zdanie. 🙂

 

Cześć

Podobnie to odczuwam. Po prostu masz inne zdanie, choć - tak do końca nie wiesz jakie jest moje zdanie na ten temat ale drążysz jak kret, żeby zaznaczyć swoją odmienność. To mnie właśnie nieco dziwi ale sądzę bo wyważanie otwartych drzwi jest działalnością raczej mało sensowną. Mam jednak wrażenie graniczące z pewnością, że akurat my dojdziemy do porozumienia bez problemu.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A na baletkach jakoś się nie rwałeś a to jest dopiero zabawa.

Z przyjemnością biorę udział w zabawie na śniegu tego typu. Służę - oczywiście też do objeżdżenia profi sprzętem do baletu na nartach, w Polsce, poza jednym miejscem już chyba nawet nie do obejrzenia.

Żeby nie było nie w temacie. Narty były ostrzone raz tak jak narta zjazdowa - czyli nie tak radykalnie jak pisał kol. Netmare o swoich - natomiast przy tego typu nartach taka obróbka jest oczywista bo przy dynamicznych obrotach narta nie może haczyć i to w konkretnym celu a tak to raczej tępione. Zresztą to ostrzenie jest tu praktycznie zbędne bo narty są tak miękkie - tak w tym wypadku miękkie (w rozumieniu narciarsko sprzętowym oczywiście) i bardzo elastyczne, że nie da się wykorzystać krawędzi w rozumieniu jazdy w skręcie, do jazdy po twardym a nawet porządnie ubitym.

W każdym razie zabawa przednia aczkolwiek trzeba pamiętać, że wymaga kondycji, wyjątkowego czucia narty oraz elastyczności.

Pozdro

 

Baletki mniej mnie interesują. Od jakiegoś czasu "mam zakaz" wywracania się, a na tym, podobnie jak przy nauce na rolkach - nieuniknione.  

Do kółeczek wystarczą normalne narty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/14/2022 at 1:36 PM, Martinez said:

Ja wiem, że odczucia z jazdy przez dobrze jeżdżącego a odczucia przez osobę która jeździ  słabiej będą zupełnie inne. 

Bardziej mi chodziło o to, że pytałem o opinie osób które jeździły na takich nartach. 

Na X9 jeździlem jeden dzień po zakupie na końcówce poprzedniego sezonu. Umiejętności nie za duże. Zieleniec, mokry, ubity śnieg. Zacząłem z przerażeniem w sercu bo to poważna narta a po 50 metrach stwierdziłem że fajna stabilna narta i nie zabiją na pierwszych metrach. Z góry zjarzdzala, na kartofliskach na mostkach nie miałem większych problemów niż na Magnum. Takze i mniej zaawansowany da radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem krótki okres zainteresowania baletem. Chyba oglądałem filmik z Wińskim. Mam jego książeczkę. Wydawało się, że ta dyscyplina się nieco rozwinie. 

Nudząc się na pólkach bez wyciągów, szukałem rozrywki. Kółeczka, jazda na jednej narcie i coś tam jeszcze. Ale narty dwumetrowe...Coś z tego zostało. Równowaga, miękkość w ruchach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bacek napisał:

Na X9 jeździlem jeden dzień po zakupie na końcówce poprzedniego sezonu. Umiejętności nie za duże. Zieleniec, mokry, ubity śnieg. Zacząłem z przerażeniem w sercu bo to poważna narta a po 50 metrach stwierdziłem że fajna stabilna narta i nie zabiją na pierwszych metrach. Z góry zjarzdzala, na kartofliskach na mostkach nie miałem większych problemów niż na Magnum. Takze i mniej zaawansowany da radę.

 

Cześć

X9 z (chyba) pierwszych dwóch sezonów produkcji to była zupełnie inna narta niż późniejszy model. Na zdjęciu widać, że to rasowa konstrukcja.

image000000.jpg.c16e5b0b803947fc1d07ec63c5b16add.jpg

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Byłem świadkiem co właściciel na niej "wywinął" (choć samego zdarzenia nie widziałem - dojechałem parę sekund później, jak się zbierał) to raczej nie ma narty, która by to wytrzymała - około 7-8 metrowy skok w kompresję. Naprawdę dziwne, że praktycznie nic mu się nie stało.

Zdjęcie zamieściłem raczej jako ciekawostkę ale wierz mi (a byłem wtedy z kolegą, który był jednym z ojców Jantarów, więc o konstrukcji nart ma jakieś pojęcie), że jak zobaczyliśmy na jakiejś prezentacji nową X9 to długo się zastanawialiśmy jak nartę już wtedy trochę legendarną można było tak konstrukcyjnie ogołocić.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...