Skocz do zawartości

Wyjazdy do Tyrolu 22/23


gajowy01

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Nie, żebym się Ciebie czepiał. Chodzi mi o w miarę rzeczywisty obraz, jeśli już chcesz jakieś dane przedstawiać. Nie każdy korzysta z apki i Twoje dane na pierwszy rzut oka wyglądają imponująco - to nie może być Grimson, tylko stachanowiec z Redbull-a 🙂. Jeśli już chcesz podawać jakieś wartości, to może na zasadzie: Dzisiaj udało się zjechać 30 km. Było mało ludzi i wystarczył na to 4h karnet. Szybka kanapa i pusty stok.

pozdrawiam

ps. Skręty Panie, skręty - bo jak Mitek dopatrzy to będzie dym 😉

Dlatego zawsze podaję kilometry w totalu. Mogę przeliczyć manualnie, ile wyszło zjazdów, jeśli znam długość wyciągów.

No i nie jestem stachanowcem - zobacz, ile km można przejechać w totalu przez niecałe 7 godz, oraz z jaką V średnią. U mnie jest dobrze, jak zrobię na CG powyżej 15km/godz prędkości średniej:

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grimson napisał:

Dlatego zawsze podaję kilometry w totalu. Mogę przeliczyć manualnie, ile wyszło zjazdów, jeśli znam długość wyciągów.

No i nie jestem stachanowcem - zobacz, ile km można przejechać w totalu przez niecałe 7 godz, oraz z jaką V średnią. U mnie jest dobrze, jak zrobię na CG powyżej 15km/godz prędkości średniej:

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie.JPG

Cze

Grubo, ale chyba umarł na końcu, bo już nie zjechał 🙂

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, grimson napisał:

Wrzuca kolejne tracki wiec chłop dalej jest wśród nas.

Cze

Aby tyle przejechać - musi być pusto, warun idealny i bardzo szybka kanapa, trzeba zapieprzać i mieć nogi ze stali.

Widocznie wszystko było spełnione wówczas - ale to są wyjątki. Normalnie to jest nie do zjechania w PL. Jak policzysz to potrzebował 6 minut z okładem na kółko - wjazd/wyjazd. Trudno w to uwierzyć - może 5 - 10 wyjazdów - ale blisko 60??? To na Luxtorpedzie? Bo nigdy tam nie byłem więc nie wiem.

Może jest gigantem....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Aby tyle przejechać - musi być pusto, warun idealny i bardzo szybka kanapa, trzeba zapieprzać i mieć nogi ze stali.

Widocznie wszystko było spełnione wówczas - ale to są wyjątki. Normalnie to jest nie do zjechania w PL. Jak policzysz to potrzebował 6 minut z okładem na kółko - wjazd/wyjazd. Trudno w to uwierzyć - może 5 - 10 wyjazdów - ale blisko 60??? To na Luxtorpedzie? Bo nigdy tam nie byłem więc nie wiem.

Może jest gigantem....

pozdrawiam

Też mnie to zdumiało ale... podają, że lukstorpeda potrzebuje 3 min 40 s na wjazd. Podają też, że jedzie 6 m/s. Przy znanej długości 1370 m z grubsza się zgadza (bo trzeba chyba dodać czas startu i lądowanie).  Mi wyszłoby raczej 3 min 55 s.  Ale to i tak dałoby tylko 3,7 godz. podjazdów. Jest więc jeszcze kupę czasu na zjazdy. Oczywiście przy założeniu zerowej kolejki (czy tam znajomego królika). Wtedy dość spoko do zrobienia. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wujot2 napisał:

Też mnie to zdumiało ale... podają, że lukstorpeda potrzebuje 3 min 40 s na wjazd. Podają też, że jedzie 6 m/s. Przy znanej długości 1370 m z grubsza się zgadza (bo trzeba chyba dodać czas startu i lądowanie).  Mi wyszłoby raczej 3 min 55 s.  Ale to i tak dałoby tylko 3,7 godz. podjazdów. Jest więc jeszcze kupę czasu na zjazdy. Oczywiście przy założeniu zerowej kolejki (czy tam znajomego królika). Wtedy dość spoko do zrobienia. 

 

Cześć

No niby tak - ale chyba wariactwo jakieś. Takie warunki to raz na 5 lat się zdarzają. Na zasadzie - bardzo szybka kanapa, bardzo dobre warunki, praktycznie pusty stok. Kanapa idzie non stop i zawsze trafiasz pierwszy do bramek. Bo na zjazd tez z 2 min. potrzeba - z wyjazdem to 6 min.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

No niby tak - ale chyba wariactwo jakieś. Takie warunki to raz na 5 lat się zdarzają. Na zasadzie - bardzo szybka kanapa, bardzo dobre warunki, praktycznie pusty stok. Kanapa idzie non stop i zawsze trafiasz pierwszy do bramek. Bo na zjazd tez z 2 min. potrzeba - z wyjazdem to 6 min.

pozdrawiam

Zgadza się. Oddzielną kwestią jest sensowność takiej jazdy. Ale jeśli chcesz mieć rekorda to czemu nie? 

Przypomnę tutaj pierwszy oficjalny rekord przewyższenia na SF. Chłopaki z jednej strony mieli dosiadanie się do gondolek. A z drugiej jednak prawie 900 m vertical za jednym zamachem. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot2 napisał:

Też mnie to zdumiało ale... podają, że lukstorpeda potrzebuje 3 min 40 s na wjazd. Podają też, że jedzie 6 m/s. Przy znanej długości 1370 m z grubsza się zgadza (bo trzeba chyba dodać czas startu i lądowanie).  Mi wyszłoby raczej 3 min 55 s.  Ale to i tak dałoby tylko 3,7 godz. podjazdów. Jest więc jeszcze kupę czasu na zjazdy. Oczywiście przy założeniu zerowej kolejki (czy tam znajomego królika). Wtedy dość spoko do zrobienia. 

 

Cześć

Niemożliwe po prostu. 6m/s to max prędkość krzeseł Leitnera i praktycznie nigdy nie jest osiągana a wynika to z konieczności dostosowania prędkości do ogólnego poziomu narciarzy na stoku. Chodzi o możliwości ludzi w sensie bezupadkowego wsiadania i wysiadania z wyciągu. Największym kosztem energetycznym jest hamowanie i ruszanie i zawsze stosuje się jakąś prędkość pośrednią aby uniknąć tych manewrów.

Stawiam, że realnie chodzi 4-4,5 m/s.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda 4(niech bedzie 5)/1.5(2) minuty ( wyciąg/jazda) jest osiagalne bez wiekszych problemów przez wiele godzin. Dla młodego sprawnego z tzw palcem... tylko po co...

Kiedyś na jednym z wyjazdów był z nami  taki gość co jeździł od dzwonka  do  konca na okrągło. Zero przerw na widoczki, a bar to już wróg.... wyjazd z kanapy, łyżwa i szpula... ( w końcu zapłacone...nie można marnować 😉 )

Od drugiego dnia jezdzil sam...

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, 20-21 km/h to prędkość (niecałe 6 m/s) zmierzona w naprawdę szybkiej małej gondoli Millenium Express w Nassfeld, nawet szybkie krzesła tam jechały w granicach 13-14 km/h, czyli niecałe 4 m/s, w momencie maksymalnej prędkości. A jeszcze jest wsiadanie i wysiadanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Niemożliwe po prostu. 6m/s to max prędkość krzeseł Leitnera i praktycznie nigdy nie jest osiągana a wynika to z konieczności dostosowania prędkości do ogólnego poziomu narciarzy na stoku. Chodzi o możliwości ludzi w sensie bezupadkowego wsiadania i wysiadania z wyciągu. Największym kosztem energetycznym jest hamowanie i ruszanie i zawsze stosuje się jakąś prędkość pośrednią aby uniknąć tych manewrów.

Stawiam, że realnie chodzi 4-4,5 m/s.

Pozdro

Bardzo możliwe, że masz rację. Znalazłem filmik z lata 1:1 i tam wjazd trwa ponad 5 min. W każdym razie przy takim czasie wjazdy zajęłyby prawie 5 godz. Na zjazdy byłoby tylko 1,5 godz. Czyli 1,5 min. Chyba nie da rady bo to nie są zbyt szybkie stoki (mają po dwie stromsze sekcje). 

Być może ten "rekordowy" zapis pochodzi z jakiegoś dnia prób wyciągu. 

Edytowane przez Wujot2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chertan napisał:

Coś w tym jest, 20-21 km/h to prędkość (niecałe 6 m/s) zmierzona w naprawdę szybkiej małej gondoli Millenium Express w Nassfeld, nawet szybkie krzesła tam jechały w granicach 13-14 km/h, czyli niecałe 4 m/s, w momencie maksymalnej prędkości. A jeszcze jest wsiadanie i wysiadanie.  

Cześć

Wybacz ale nie "coś w tym jest", tylko po prostu tak jest.

POzdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chertan napisał:

Coś w tym jest, 20-21 km/h to prędkość (niecałe 6 m/s) zmierzona w naprawdę szybkiej małej gondoli Millenium Express w Nassfeld, nawet szybkie krzesła tam jechały w granicach 13-14 km/h, czyli niecałe 4 m/s, w momencie maksymalnej prędkości. A jeszcze jest wsiadanie i wysiadanie.  

Cześć

Ta Luxtorpeda to pierońsko szybkie krzesło. Tak de facto - to nawet gondole tak szybko  nie jeżdżą. Zanim coś napisałem, sprawdziłem tu na forum - warun był zacny i bardzo mało ludzi - tak wynika z relacji forumowiczów. Aby dokonać takiego wyczynu trzeba spełnić następujące warunki: musi być pusto na stoku (było), warun dobry (był), krzesło musi chodzić w prawie max szybkości (tego nie wiem), kolega to niezły zapier...cz (tego też nie wiem). Dziwi mnie fakt że pomiar skończył na górze (może być przypadek, albo faktycznie mu kory wywaliło). No Mosorny lepszy, tam jak się już dotelepiesz na szczyt to się musisz delektować jazdą 🙂. Tam jak urwiesz nawet 30 sek ze zjazdu to nic nie da, bo qurde w ciągu dnia to zrobisz 1 wyjazd więcej. 30 wyjazdów to 4,5 h na kanapie i to jak dobrze idzie.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kaem napisał:

Wiesiek ?

Mogę ?? 

😄 czy   😕  ?

Aby dokładnie to zmierzyć musisz tylko nie wysiadać. Złapiesz 50 pomiarów w górę i 50 w dół. Wyłapiesz tak wszystkie zatrzymania i zwiechy. No i co ważne, możesz to nawet mierzyć zegarem z kurantem. Bo uśrednimy to i gitara gra!

W sumie to nawet szkoda kasy na karnet. Stań po prostu pod wyciągiem wybierz numer krzesełka i notuj czas cyklu. Złapiemy tak średnie odchylenie standardowe, policzymy medianę itd.

Edytowane przez Wujot2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Niemożliwe po prostu. 6m/s to max prędkość krzeseł Leitnera i praktycznie nigdy nie jest osiągana a wynika to z konieczności dostosowania prędkości do ogólnego poziomu narciarzy na stoku. Chodzi o możliwości ludzi w sensie bezupadkowego wsiadania i wysiadania z wyciągu. Największym kosztem energetycznym jest hamowanie i ruszanie i zawsze stosuje się jakąś prędkość pośrednią aby uniknąć tych manewrów.

Stawiam, że realnie chodzi 4-4,5 m/s.

Pozdro

Luxtorpeda działa z prędkością 12km/godz, zmierzone już kilka razy GPS. Jest spowolniona od dobrych paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz ale nie "coś w tym jest", tylko po prostu tak jest.

POzdro

Tak też pisałem ino w bardziej zawoaluwoalowany sposób, aż mi się język poplątał. Więc mówiąc wprost, pełna zgoda. Niestety mierzyłem zegarkiem z GPS, więc nie wiem, czy przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wujot2 napisał:

Aby dokładnie to zmierzyć musisz tylko nie wysiadać. Złapiesz 50 pomiarów w górę i 50 w dół. Wyłapiesz tak wszystkie zatrzymania i zwiechy. No i co ważne, możesz to nawet mierzyć zegarem z kurantem. Bo uśrednimy to i gitara gra!

W sumie to nawet szkoda kasy na karnet. Stań po prostu pod wyciągiem wybierz numer krzesełka i notuj czas cyklu. Złapiemy tak średnie odchylenie standardowe, policzymy medianę itd.

Qrde .... no mowy nie ma , bo nie jestem najeżdżony.

Złapię raz czy dwa czas jazdy od wsiadu do wysiadu, pewnie że nie będzie wielkiego uśrednienia , ale zawsze przez dwa będzie co podzielić!!!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...