Skocz do zawartości

Wyjazdy do Tyrolu 22/23


gajowy01

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś ochotę na lodowce w ten weekend? Narty, decha? Jutro spory opad, później raczej słońce - pięknie, jednym słowem 🙂 5 lodowców w Tyrolu się kręci, z czego warto na 3 na ten moment, głównie rozważam Sölden, Pitztal i Tuxa - jakieś ski-safari 😉

Chcę ew jechać jutro wieczorem, na 4 dni, sobota wtorek na śniegu (5-8.11), powrót w nocy z wtorku na środę. Z Krakowa przez Śląsk, mogę ew. jechać przez Wrocław.
Szacunkowe koszty to ok. 230-240 EUR za transport, kwaterę, do tego skipassy, średnio ok. 60 EUR dziennie, zależnie jak to ułożę.

To termin między dwoma długimi weekendami, będzie luźniej i lepiej i w ogóle ... 😉

Sam mam sezonówkę tyrolską, można rozważać 946 EUR, na pewno warto:

https://snowcard.tirol.at/
Kolejne terminy, więcej info:
https://bit.ly/3qzF2Le

Szybki kontakt, priv, telefon - zapraszam 🙂

Generalnie zasady jak w ub. latach, poza cenami oczywiście:

https://www.skiforum.pl/topic/58388-rozklad-jazdy-tyrol-sezon-202122/?tab=comments#comment-679987

Screenshot_2022-11-03-18-17-32-895_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-11-03-18-17-52-072_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-11-03-18-14-57-360_intermaps.iskiaustria.jpg

Screenshot_2022-11-03-18-15-33-853_intermaps.iskiaustria.jpg

Screenshot_2022-11-03-18-16-44-264_intermaps.iskiaustria.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapraszam na najbliższy weekend w Tyrolu - zwolniły mi się miejsca.
14-17.01, 4 dni, wyjazd w piątek wieczorem. Kraków, Śląsk, możliwość dojazdu z Warszawy i Wrocławia.
Celuję w zachodnią część Tyrolu, zwłaszcza Ischgl + dodatki typu Serfaus - Fiss - Ladis , ew. See, Kappl, do wyboru, przy czym ostateczny cel zależy od aury, opadów itp. Postaram się żeby było jak najlepiej 🙂

Szacunkowe koszty, ok. 250 EUR za transport i kwaterę + skipassy: ok. 60+ EUR dziennie.

I przy okazji: tak czytam sobie różne doniesienia o Alpach i nie wiem co myśleć 🙂 z jednej strony podobno są "złe warunki", z drugiej strony mam te obrazki przed oczami, Hochoetz / Hochötz - to wczoraj 🙂 No to tak wyglądają te złe warunki... a niech im będzie 😄
BTW ostatnio jeszcze trochę dosypało, i dalej ma sypać 🙂

 

PXL_20230110_110034983_resized.jpg

PXL_20230110_104913468_resized.jpg

PXL_20230110_104814487_resized.jpg

PXL_20230110_110813817_resized.jpg

PXL_20230110_105756454_resized.jpg

PXL_20230110_105712420_resized.jpg

PXL_20230110_111033733_resized.jpg

PXL_20230110_111217201_resized.jpg

Edytowane przez gajowy01
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszam na kolejne wyjazdy okoloweekendowe, na najbliższy zwolniły mi się jakieś miejsca:

❄️ 28-31.01, 4 dni. Sölden i Gurgle.

Można dołączyć z Krakowa, Śląska, Łowicza, Rzeszowa, Wadowic, Zawiercia i in.

❄️ 4-7/8.02, 4/5 dni, Sölden, Gurgle, Kühtai (?). Jeśli piszę że 4 lub 5 dni to także oznacza że jest wybór, czyli 1 bus jedzie na 4, drugi na 5 🙂 wystarczy że zadzwonisz to wytłumaczę jakie są możliwości 🙂

Szacunkowe koszty to ok. 260-280 EUR za transport i kwaterę (4 dni) + skipassy (ok. 60+ EUR dziennie)
Jadę z Krakowa przez Śląsk, możliwe jest i Bielsko i Wrocław.
❄️ Kolejne terminy, więcej info i koszty:
https://bit.ly/3qzF2Le
❄️ Na każdym wyjeździe możliwe szkolenie.
A na foto aktualne Ischgl 🙂

PXL_20230122_095355927_resized.jpg

PXL_20230122_091348864_resized.jpg

PXL_20230124_092350998_resized.jpg

PXL_20230124_091457067_resized.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapraszam na najbliższy wyjazd w Dolomity: Cortina d'Ampezzo, do tego Civetta, Sillian, może Drei Zinnen.

18-22.02, 5 dni na śniegu, wyjazd w piątek wieczorem (17.02), powrót w nocy, w środę/czwartek po nartach.

Koszty to 320 EUR (ok. 1500 zł) za transport i kwaterę, do tego skipassy ok. 60+ dziennie.

Ostatnie 2 miejsca więc nie ma się co wahać 🙂

Jadę z Krakowa przez Śląsk, na Ostrawę.
Można dołączyć z Warszawy.
Więcej info na telefon.

Cortina-dAmpezzo-Ski-Map_resized.jpg

495994ca6a_resized.jpg

1f3b078f79750f02_85d291b440b3a091@2x_resized.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyjazdy busikiem z Krakowa przez Śląsk, ew. Bielsko, ew. Wrocław, okołoweekendowo - wyjazd na ogół w piątek wieczorem, jazda od soboty do wtorku lub środy (4-5 dni na śniegu), Tyrol jako a konkretnie: snowcard.tirol.at/skigebiete-karte

 

Koszty w pigułce: dojazd + kwatera: 4 dni ok. 250-280 EUR, 5 dni ok. 280-330 EUR, okolice Sölden lub Ischgl, Stubai mogą być nieznacznie droższe; karnety: 4 dni ok. 240-250 EUR, 5 dni ok. 280-300 EUR. 

Najbliższe wyjazdy (daty to dni na śniegu, wyjazd dzień wcześniej późnym wieczorem):

4-7.03 - 4 dni, ski- safari w Tyrolu

- wariant 1: Hochzillertal, Pitztal+Riflsee, Hochzeiger, Hochoetz+Kühtai, Axamer Lizum, Stubai, coś fajnego i niedrogiego z tego ułożę 🙂

- wariant 2: Alpy Kitzbühelskie czyli Kitzbühel, Zillertal Arena, Wildkogel, SkiWelt.

Najwięcej zależy od pogody, warunków itp

11-14.03 - 4 dni, ski- safari w Tyrolu, zależnie od warunków i pogody 

18-21.03 - 4 dni, Ötztal czyli Sölden i Obergurgl-Hochgurgl + extrasy, wysoko, lodowcowo itd. 🙂

25-28.03 - 4 dni, ski- safari w Tyrolu

1-4.04 - 4 dni, ski- safari w Tyrolu, zachodnia część Tyrolu

6/7-11.04, 4 lub 5 dni, Wielkanoc, wyjazd w czwartek lub piątek wieczorem, do ustalenia. Prawdopodobnie lodowiec Pitztal, Rifflsee, Kaunertal, Hochzeiger + parę innych w okolicy do wyboru. Ilość miejsc ograniczona.

15-18.04 - 4 dni, ski-safari w zachodniej części Tyrolu/na lodowcach

22-25.04 - 4 dni, ski-safari w zachodniej części Tyrolu/na lodowcach

29.04-3.05 - 5 dni, majówka. Ułożę jakieś ciekawe safari po tyrolskich lodowcach: Sölden, Pitztal, Tux + może Stubai lub Kaunertal

6-9.05 - 4 dni, tyrolskie lodowce, ski-safari 

12-15.05 - 4 dni, postmajówka Hintertux (ew. Stubai dodatkowo), wyjazd wyjątkowo w czwartek wieczorem.

... itd. Pamiętajmy że to tylko plany, życie pokaże ile z tego zostanie - możemy też plany nieco modyfikować na życzenie (np 4 czy 5 dni).

• Zawsze można zapytać na PW, zadzwonić z wyprzedzeniem, napisać maila etc. Wiadomo, że będą to ośrodki w Tyrolu i okolicach, wiadomo że będzie fajnie, ciekawie i niedrogo, a reszta zależy od warunków i pogody. Nie przesądzam więc ośrodków na 100% prawie nigdy - zasada jest taka, że ma być najlepiej narciarsko jak się da ogarnąć - w danej rzeczywistości.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Preferuję kontakty telefoniczne, najlepiej po południu, wieczorem - mój nr 501 383058.

Na każdym wyjeździe jest możliwość taniego szkolenia w różnym wymiarze.

Nie prowadzę biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne 🙂

Jeżdżę tam gdzie działa moja sezonówka czyli karnet Snow Card Tirol, nie jeżdżę w Dolomity, do Livigno etc. ...póki co. 😉

Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, jest niedziela wieczorem, o ile spodziewam się po Tobie takich tekstów w piątki wieczorem, wiadomo czemu, to niedziela mnie zaskakuje. Oczywiście jak zawsze wiesz o czym piszesz, bo przecież nie napisalbys o czym, o czym pojęcia nie masz. Więc może po prostu przytaknę uznając wyższość i zajebistość dyskutanta. Tak @grimson, napisz ze szczegółami, bom ja głupiec i snob, więc nie zrozumiem inaczej. 

 

Edit. Tak sobie myślę, że może się niepotrzebnie zafrasowalem, bo przez brak przecinków wyszło coś nie tak. Ale tak naprawdę to nie wiem. 

Edytowane przez Chertan
Może przez brak przecinków źle zrozumiałem?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cheratan, jak składnia i interpunkcja leży, to i zrozumieć można opatrznie. Dostaw u Mitka jeden przecinek (a także jeden wyraz) to i myśl odczytasz. 😉 

A tak w ogóle co się dzieje w busach i na wyjazdach to zawsze zostawało... w busie. Widzę, że też jesteś zwolennikiem tej zasady. I tak trzymaj!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chertan napisał:

Mitek, jest niedziela wieczorem, o ile spodziewam się po Tobie takich tekstów w piątki wieczorem, wiadomo czemu, to niedziela mnie zaskakuje. Oczywiście jak zawsze wiesz o czym piszesz, bo przecież nie napisalbys o czym, o czym pojęcia nie masz. Więc może po prostu przytaknę uznając wyższość i zajebistość dyskutanta. Tak @grimson, napisz ze szczegółami, bom ja głupiec i snob, więc nie zrozumiem inaczej. 

 

Edit. Tak sobie myślę, że może się niepotrzebnie zafrasowalem, bo przez brak przecinków wyszło coś nie tak. Ale tak naprawdę to nie wiem. 

Za to lubię SF że nie ma tu moderatora i można się pobawić słowem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Chertan to jest gość, który uznaje za narciarzy tylko tych posiadających długie narty ale nigdy na nich nie jeździł więc sugeruję opisanie wszystkiego ze szczegółami aby wiedział co ma dalej gadać.

Pozdro

Masz rację że nigdy nie jeżdziłem. Sports Tracker pokazuje łącznie 45,5 godz oraz przejechane w totalu 409km na moich GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordiankw napisał:

Wiesław "opacznie" 🙂 .

No i nieopatrznie użyłem opatrznie! Którego zresztą wyrazu to niby nie ma, wedle jednych. Nie ma, ale jest, wedle innych. Więc opatrznie wszystko to doczytałem sobie - i ubaw przedni. Dalej nie wiem czy mogę tego używać czy nie.

Dzięki stary...

"

Opacznie znaczy tyle co ‘na opak, odwrotnie niżby należało’.
Np. Zrozumiałem cię opacznie można by oddać inaczej: Myślałem, że masz na myśli coś dokładnie przeciwstawnego.

Wyraz *nieopacznie nie istnieje. Jest to forma błędna. Niestety, aż roi się od niego na różnych stronach (proszę sobie sprawdzić, wpisując to hasło w Google’u); zresztą, nawet Word 2010 nie podkreśla tego wyrazu jako błąd, choć powinien.

Nieopatrznie znaczy ‘z braku rozwagi, nierozważnie’.
Np. Powiedziałem to nieopatrznie można by oddać inaczej: Nie powinienem tego mówić, wyrwało mi się.

Opatrznie dziś jest już archaizmem i trudno spotkać ten przysłówek w słownikach. Został on odnotowany w pochodzącym z I połowy XIX wieku słowniku Lindego, gdzie omówiono go następująco:

Opatrznie adv. (…) z opatrywaniem, opatrując, pieczołowicie, ostrożnie, rozważnie, przezornie (…). Już opatrzniey i mędrzey sobie poczynali, a niż pierwey. (…) Dawid opatrzniey się sprawował niźli wszyscy służebnicy Saulowi. (…) Opatrznie co czynić. (…) Nieopatrznie a głupie to czynili.

Paweł Pomianek

Edytowane przez Wujot2
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Masz rację że nigdy nie jeżdziłem. Sports Tracker pokazuje łącznie 45,5 godz oraz przejechane w totalu 409km na moich GS.

Cześć

45,5 h czyli tyle ile mniej więcej w czasie jednego 6 dniowego wyjazdu.

Chodzi o to, że w każdym temacie o tym piszesz dość zaczepnie jakby to było coś wyjątkowego lub dla innych nieosiągalnego. Po prostu przestań to robić i będzie fajnie. Nigdy nawet nie stałeś na narcie DH czy SG a polecam jak ktoś chce się sprawdzić na długiej narcie, no tylko musi być kawałek wolnego stoku. Tak się składa, że na narcie DH 215 jeździłem nawet na zmuldzonej Bieńkuli a wiedz, że sporo z piszących tutaj na długiej narcie - powyżej 200 cm spędziło większość narciarskiego życia a i teraz się z przyjemnością pojedzie.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

45,5 h czyli tyle ile mniej więcej w czasie jednego 6 dniowego wyjazdu.

Chodzi o to, że w każdym temacie o tym piszesz dość zaczepnie jakby to było coś wyjątkowego lub dla innych nieosiągalnego. Po prostu przestań to robić i będzie fajnie. Nigdy nawet nie stałeś na narcie DH czy SG a polecam jak ktoś chce się sprawdzić na długiej narcie, no tylko musi być kawałek wolnego stoku. Tak się składa, że na narcie DH 215 jeździłem nawet na zmuldzonej Bieńkuli a wiedz, że sporo z piszących tutaj na długiej narcie - powyżej 200 cm spędziło większość narciarskiego życia a i teraz się z przyjemnością pojedzie.

Pozdro

Tu są dwa aspekty:

 - mój wzrost 192cm, gdzie sam przesiadłem się z narty "do brody" na nartę dłuższą ode mnie - 193cm lub niewiele krótszą 188cm. Sam przekonałem się, że dłuższa narta tylko pomaga, a nie przeszkadza w rozwoju. Do tego sztywność sprzętu też robi robotę pod moimi 100-105kg.  To, że nie każdy zna moje gabaryty, to już mówi się trudno. Poza tym mamy pełną wolność i dowolność używanego przez nas sprzętu, prawda?

- ilość dni na stoku

Mój post z 04.02.2023, gdzie masz podane wszystkie, szczegółowe dane dot mojego nartowania, licząc od 2015r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

45,5 h czyli tyle ile mniej więcej w czasie jednego 6 dniowego wyjazdu.

Cze

No chyba że mówimy tu o przebywaniu na terenie ośrodka, bo jazdy efektywnej z tego będzie ułamek. A to jest chyba tu najważniejsze. @grimson często podaje: "sport tracker" wypluł..... Tylko te wartości mocno odbiegają od rzeczywistości. Będąc teraz z Piotrkiem na Mosornym (a tam krzesło jest wolne - ok 10 min na szczyt jedzie), realnej jazdy na 4h było ok. 45min. w 4 h udało się chyba 15 razy zjechać (ok. 3 min zjazd) z 20min. przerwą na kawę. Na krześle spędziliśmy ok 2,5h - ale na mój gust - to raczej nie jazda. Wartości w przybliżeniu. Czas raczej dokładny. Dla naszej satysfakcji takie informacje.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

No chyba że mówimy tu o przebywaniu na terenie ośrodka, bo jazdy efektywnej z tego będzie ułamek. A to jest chyba tu najważniejsze. @grimson często podaje: "sport tracker" wypluł..... Tylko te wartości mocno odbiegają od rzeczywistości. Będąc teraz z Piotrkiem na Mosornym (a tam krzesło jest wolne - ok 10 min na szczyt jedzie), realnej jazdy na 4h było ok. 45min. w 4 h udało się chyba 15 razy zjechać (ok. 3 min zjazd) z 20min. przerwą na kawę. Na krześle spędziliśmy ok 2,5h - ale na mój gust - to raczej nie jazda. Wartości w przybliżeniu. Czas raczej dokładny. Dla naszej satysfakcji takie informacje.

pozdrawiam

Uzupełnienie z mojej strony:

- podczas nartowania nie robię przerw, co najwyżej stoję w kolejce do wyciągu

- porównując długość wjazdu w górę vs realna długość wyciągu Sports Tracker podaje dane zbliżone. To zawsze będą dane zbliżone ze względu na pomiar przy pomocy lokalizacji GPS i taktowania pozycji/prędkości z częstotliwością 1Hz

- ilość km przejechanych: Sports Tracker podaje w totalu wjazd do góry i zjazd w dół, można założyć że 60-65% to zjazdy w dół, ze względu na jazdę w dół zakrętami, a nie na wprost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Uzupełnienie z mojej strony:

- podczas nartowania nie robię przerw, co najwyżej stoję w kolejce do wyciągu

- porównując długość wjazdu w górę vs realna długość wyciągu Sports Tracker podaje dane zbliżone. To zawsze będą dane zbliżone ze względu na pomiar przy pomocy lokalizacji GPS i taktowania pozycji/prędkości z częstotliwością 1Hz

- ilość km przejechanych: Sports Tracker podaje w totalu wjazd do góry i zjazd w dół, można założyć że 60-65% to zjazdy w dół, ze względu na jazdę w dół zakrętami, a nie na wprost

Cze

Nie, żebym się Ciebie czepiał. Chodzi mi o w miarę rzeczywisty obraz, jeśli już chcesz jakieś dane przedstawiać. Nie każdy korzysta z apki i Twoje dane na pierwszy rzut oka wyglądają imponująco - to nie może być Grimson, tylko stachanowiec z Redbull-a 🙂. Jeśli już chcesz podawać jakieś wartości, to może na zasadzie: Dzisiaj udało się zjechać 30 km. Było mało ludzi i wystarczył na to 4h karnet. Szybka kanapa i pusty stok.

pozdrawiam

ps. Skręty Panie, skręty - bo jak Mitek dopatrzy to będzie dym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...