Skocz do zawartości

Narty w grudniu


SzymQ

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, kordiankw napisał:

Krzysztof, ty najlepiej wiesz co piszesz 🙂 . Doceniam to, że mogę do siebie przyjechać kiedy chcę i wyjechać kiedy mi pasuje. Teraz rozglądam się nad czymś nad wodą. Tak jak piszesz, miło jest się spotkać z rodziną czy przyjaciółmi w tak pięknych  okolicznościach przyrody 😉 .

Napisz mi na pw. gdzie szukasz tego czegoś nad wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

 

 

Pytający szuka ośrodka działającego na początku grudnia. Czy możecie mi wskazać, który z tych ośrodków rusza w tym terminie ? Być może UFO w Bukowinie, i to byłoby na tyle. Reszta zaczyna(ła) sezon najwcześniej w połowie grudnia, celując raczej w okres świąteczny. Przy rosnących kosztach, w tym sezonie zacznie wcześniej ? Szczerze wątpię. 

Celuj @netmare w Białkę. Być może w Zieleniec (choć on też będzie działał w bardzo ograniczonym zakresie). 

zazwyczaj ten też rusza wcześniej

Ośrodek Narciarski Biały Krzyż [INFORMACJE, JAK DOJECHAĆ, WARUNKI, OPINIE] | Dziennik Zachodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, moruniek said:

Tak, tylko to 200 metrowa ośla łączka. 

Wąska, z orczykiem i bez wymagającej czerwonej trasy... Kwintesencja tego gdzie się nie wybieram, choćby to była jedyna stacja czynna w grudniu :). Sporo się tu przewinęło stacji gdzie nie chce się wybrać, ale może przydadzą się innym 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, netmare napisał:

Wąska, z orczykiem i bez wymagającej czerwonej trasy... Kwintesencja tego gdzie się nie wybieram, choćby to była jedyna stacja czynna w grudniu :). Sporo się tu przewinęło stacji gdzie nie chce się wybrać, ale może przydadzą się innym 🙂

Jak nie chcesz Val Thorens to pozostaje Biały Krzyż😁

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@netmare, na początku grudnia to w PL nigdzie nie pojeździsz, No chyba że będzie zima stulecia. Snow EXPO w Białce startuje 16-18.12, a co roku jest praktycznie w 1-szym tygodniu działania stacji, a mają rozmach s….ny. Może UFO jak pisał Krzysiek, ale na więcej nie licz. Zacznij robić śnieg w lodówce, bo bez tego nie będziesz miał po co jechać, ale mogę się mylić, czego Ci z całego serca życzę, sobie i innym zresztą też.

pozdrawiam

ps. Chcesz sam czy z rodziną jechać, bo już się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Nie bądź taki napięty jak baranie jajca - ja żartuję z Jana a Ty ... tylko nie zacznij strzelać.

Pozdro

PS

Do Białki, podobnie jak do Szczyrku... się nie jeździ.

Nie napinam się, tylko wyjaśniam swoje decyzje. Podobnie jak ty, piszę w taki sposób, aby trzeba było się wysilić na zastanowienie, czy coś jest na poważnie, czy dla jaj. A do Szczyrku będę jeździł, bo jestem oportunistą. Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Marcos73 said:

@netmare, na początku grudnia to w PL nigdzie nie pojeździsz, No chyba że będzie zima stulecia. Snow EXPO w Białce startuje 16-18.12, a co roku jest praktycznie w 1-szym tygodniu działania stacji, a mają rozmach s….ny. Może UFO jak pisał Krzysiek, ale na więcej nie licz. Zacznij robić śnieg w lodówce, bo bez tego nie będziesz miał po co jechać, ale mogę się mylić, czego Ci z całego serca życzę, sobie i innym zresztą też.

pozdrawiam

ps. Chcesz sam czy z rodziną jechać, bo już się pogubiłem.

Wydaje mi się, że do zimy stulecia daleko było w zeszłym roku, a sezon zacząłem kilkudniowym wyjazdem do Zieleńca od bodaj 4 grudnia i na warunki nie narzekałem. Nie chodził cały Zieleniec, ale wystarczająca jego część i raczej były decyzje biznesowe niż brak śniegu. Zakładając temat spodziewałem się, że jest więcej ośrodków, które kręcą w grudniu, ale najwyraźniej byłem w błędzie. W grudniu chcę jechać sam. Dużo czasu spędzę na niebieskich, ucząc się nikomu niepotrzebnych rzeczy, a czasami pójdę na czerwone po prostu pojeździć (przynajmniej takiej formuły spodziewam się patrząc na moje wcześniejsze doświadczenia). Kanapa potrzebna, bo daje trochę wytchnienia kolanom podczas całodniowej jazdy. Wyjazdy zorganizowane odpadają, bo nie wiem jak dokładnie będzie wtedy wyglądać mój kalendarz, a jeszcze istnieje ryzyko konieczności nagłego powrotu do domu. I mam nadzieję, że wszystkie ewentualne wątpliwości ten post już rozwiewa 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, netmare napisał:

Wydaje mi się, że do zimy stulecia daleko było w zeszłym roku, a sezon zacząłem kilkudniowym wyjazdem do Zieleńca od bodaj 4 grudnia i na warunki nie narzekałem. Nie chodził cały Zieleniec, ale wystarczająca jego część i raczej były decyzje biznesowe niż brak śniegu. Zakładając temat spodziewałem się, że jest więcej ośrodków, które kręcą w grudniu, ale najwyraźniej byłem w błędzie. W grudniu chcę jechać sam. Dużo czasu spędzę na niebieskich, ucząc się nikomu niepotrzebnych rzeczy, a czasami pójdę na czerwone po prostu pojeździć (przynajmniej takiej formuły spodziewam się patrząc na moje wcześniejsze doświadczenia). Kanapa potrzebna, bo daje trochę wytchnienia kolanom podczas całodniowej jazdy. Wyjazdy zorganizowane odpadają, bo nie wiem jak dokładnie będzie wtedy wyglądać mój kalendarz, a jeszcze istnieje ryzyko konieczności nagłego powrotu do domu. I mam nadzieję, że wszystkie ewentualne wątpliwości ten post już rozwiewa 🙂

3 grudnia otwiera Jasna

https://www.jasna.sk/pl/zajecia/wydarzenia/winter-jasna-opening-3-12-2022

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam się zainteresować Tyliczem. Oni ostatnio chyba uczestniczą w nieformalnym wyścigu na stację, która otworzy się pierwsza 🙂

Patrzę właśnie na zdjęcia kiedy jeździłem w ostatnich latach w Tyliczu (a to nie był raczej pierwszy dzień działania, chociaż blisko):

2019 - 7 grudnia

2020 - 28 listopada

2021 - 4 grudnia

Warunki zawsze były świetne. Do tego w tym roku stacja się rozbudowała i pewnie będą chcieli jak najszybciej otworzyć trasy przy obu kolejach.

W Białkę nie polecam celować, oni wcale nie otwierają się jakoś strasznie szybko, a raczej robią w opór śniegu żeby potem chodziła już całość i są długo otwarci. W UFO otwierałem kiedyś sezon, to można potraktować jako ciekawostkę, a nie stację gdzie jedzie się na jakiś dłuższy wyjazd. 

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

Nie napinam się, tylko wyjaśniam swoje decyzje. Podobnie jak ty, piszę w taki sposób, aby trzeba było się wysilić na zastanowienie, czy coś jest na poważnie, czy dla jaj. A do Szczyrku będę jeździł, bo jestem oportunistą. Hej.

Cześć

Mnie nie masz co wyjaśniać bo ja takie decyzje/inwestycje czy jak tam byśmy nazwali, szczerze podziwiam i autentycznie cieszę się jak komuś coś się udaje. Ja jestem człowiekiem, który nie umie inwestować, nie umie robić interesów a pieniądze - ja są - wydaje szybko i bez specjalnego planu i zdaję sobie sprawę, że to jest solidna wada w dzisiejszym świecie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Mnie nie masz co wyjaśniać bo ja takie decyzje/inwestycje czy jak tam byśmy nazwali, szczerze podziwiam i autentycznie cieszę się jak komuś coś się udaje. Ja jestem człowiekiem, który nie umie inwestować, nie umie robić interesów a pieniądze - ja są - wydaje szybko i bez specjalnego planu i zdaję sobie sprawę, że to jest solidna wada w dzisiejszym świecie.

Pozdro

Poza wydawaniem kasy (bez planu i szybko) to mamy identycznie. Lepiej mi idzie ciułanie.

Czuje się bezpieczniej gdy mam 😄

Kompletnie nie rozumiem zazdrości gdy się komuś powodzi. To głupie i nielogiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, netmare napisał:

Wydaje mi się, że do zimy stulecia daleko było w zeszłym roku, a sezon zacząłem kilkudniowym wyjazdem do Zieleńca od bodaj 4 grudnia i na warunki nie narzekałem. Nie chodził cały Zieleniec, ale wystarczająca jego część i raczej były decyzje biznesowe niż brak śniegu. Zakładając temat spodziewałem się, że jest więcej ośrodków, które kręcą w grudniu, ale najwyraźniej byłem w błędzie. W grudniu chcę jechać sam. Dużo czasu spędzę na niebieskich, ucząc się nikomu niepotrzebnych rzeczy, a czasami pójdę na czerwone po prostu pojeździć (przynajmniej takiej formuły spodziewam się patrząc na moje wcześniejsze doświadczenia). Kanapa potrzebna, bo daje trochę wytchnienia kolanom podczas całodniowej jazdy. Wyjazdy zorganizowane odpadają, bo nie wiem jak dokładnie będzie wtedy wyglądać mój kalendarz, a jeszcze istnieje ryzyko konieczności nagłego powrotu do domu. I mam nadzieję, że wszystkie ewentualne wątpliwości ten post już rozwiewa 🙂

Cze

To chyba Tylicz - jak pisał @Przemekc1 - Master zawsze stara się otworzyć jako pierwszy - a teraz z nowa kanapą to chyba będzie miał ciśnienie. Karnety w przyzwoitej cenie - 6-cio dniowy za 470, spanie w tym okresie spokojnie ogarniesz nawet pewnie tuż pod stokiem, w tygodniu pewnie będzie mało ludzi. Im później tym będzie gorzej z miejscami, a ceny kosmos im bliżej świąt/sylwestra. Sam szukałem czegoś na wypad z rodziną 30.12-06.01 i dramat, gówniany pokój dla 3-ech osób od 3000 startuje, ale się udało budżetowo apartament 50m za 1500/pobyt - jakiś cud. Karnety też już kupione. Może w tym roku uda się wyjeździć - w zeszłym roku mi przepadło sporo dni. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan napisał:

Jaką różnicę poziomów pokonuje ta nowa kanapa?

Cze Janie

Na pewno jedzie pod górę 😉 I nie naśmiewaj się.

Cytat ze strony właściciela:

Główna, szeroka trasa o równomiernym nachyleniu dedykowana jest bardziej wymagającym narciarzom, sprzyja jeździe “na krawędzi”.

Musi być grubo.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...