Skocz do zawartości

Atomic Redster x7 wb... wątpliwości


PioBotras

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, PioBotras napisał:

Owszem i nadal tak twierdzę, tylko myślę nad zmianą na dłuższe, rozważam sprzedaż... kupisz?... Jak kupowałem, to szukałem w sieci takich nart i jak wcześniej pisałem trafiłem na jeden z tych katalogów do których podałem linki w których ten model był. Teraz szukałem aby zobaczyć ceny... no i się zdziwiłem. Teraz już wiesz po co drążę?

 

Widziałem wczoraj i tak myślałem żeby napisać i popytać, tylko nie wiem czy udać głupa, czy wprost zapytać skąd te narty przedstawiając swoją sytuację... ale myślę, że w pierwszym przypadku będą ochy i achy po to tylko żeby sprzedać, a w drugim to on uda głupa, na razie sobie odpuściłem.  

Jeszcze jedna rzecz, w katalogu i w kolekcji Atomica na 2022/2023 nie ma w ogóle nart Redster X wersji WB, a on właśnie podaje ten sezon🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PioBotras napisał:

Owszem i nadal tak twierdzę, tylko myślę nad zmianą na dłuższe, rozważam sprzedaż... kupisz?... 

Nie.
Kupiłem dobre narty z pewnego źródła miesiąc temu i zamierzam jeździć na nich tak długo, aż je zajeżdżę. 
Chcesz nie stracić przy sprzedaży, rozumiem. Tylko czy jeżeli okazałoby się, że nie są one pełnokrwiste jak sugeruje Kuba, a nie uda ci się ich dobrze sprzedać, czy nadal będzie ci się na nich tak samo dobrze jeździło? Oto jest pytanie.

Edytowane przez kordiankw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Nie.
Kupiłem dobre narty z pewnego źródła miesiąc temu i zamierzam jeździć na nich tak długo, aż je zajeżdżę. 
Chcesz nie stracić przy sprzedaży, rozumiem. Tylko czy jeżeli okazałoby się, że nie są one pełnokrwiste jak sugeruje Kuba, a nie uda ci się ich dobrze sprzedać, czy nadal będzie ci się na nich tak samo dobrze jeździło? Oto jest pytanie.

Wiesz, jeśli kupuję nówki narty, zafoliowane itd w specjalistycznym sklepie który istnieje od nastu lat na rynku, to wydawało by się, że jest to pewne źródło, że są to, jak to napisałeś, pełnokrwisty sprzęt. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że może być coś nie tak... a tu zonk

Jeśli miałbym pewność, że narty są pełnowartościowe czyli nie odchudzone bądź wykastrowane z jakichś technologii, to pewnie nadal bym chwalił ale jeśli tej pewności nie mam, no to już raczej z rezerwą będę podchodził do jazdy na nich. Czy nadal będzie dobrze się jeździło? mając tego świadomość, to raczej już nie... ot po prostu będę się bał 

Przy odsprzedaży zawsze się traci, zwłaszcza na sprzęcie narciarskim, mam tego świadomość i jest to wkalkulowane... jednak w danej sytuacji schodzi to na dalszy plan

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PioBotras napisał:

...........

Jeśli miałbym pewność, że narty są pełnowartościowe czyli nie odchudzone bądź wykastrowane z jakichś technologii, to pewnie nadal bym chwalił ale jeśli tej pewności nie mam, no to już raczej z rezerwą będę podchodził do jazdy na nich. Czy nadal będzie dobrze się jeździło? mając tego świadomość, to raczej już nie... ot po prostu będę się bał 

...........

Piszesz poważnie czy sobie robisz jakieś jaja?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o pochodzeniu nart z Chin i montażu do nich wiązań rental to w 100% fake news.😋

Wracając do szaty graficznej nart, to sami producenci / a właściwie ich marketingowcy/ wprowadzają klientów w błąd , używając podobnej szaty graficznej do różnych klas nart, lub różnej szaty graficznej do tych samych modeli nart.🤨

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kuba99 napisał:

Informacja o pochodzeniu nart z Chin i montażu do nich wiązań rental to w 100% fake news.😋

Wracając do szaty graficznej nart, to sami producenci / a właściwie ich marketingowcy/ wprowadzają klientów w błąd , używając podobnej szaty graficznej do różnych klas nart, lub różnej szaty graficznej do tych samych modeli nart.🤨

 

Cześć

Jasne Kubo ale to ludzie stwarzają to ciśnienie chcąc mieć narty z najwyższej półki jeżdżące jak byle co. Stąd manewrowanie szatami w nartach rentalowych czy tez marketowych bo przecież i tak nikt tego nie zauważy a wszyscy będą szczęśliwi, że kupili okazyjnie sportowy model. Drobne zmiany w szacie, staosowanie szaty z poprzednich lat, wypuszczanie nart z dodatkową literką w tej samej szacie lub wypuszczanie nart w identycznej szacie ale w długości pozakalogowej i/lub o innej geometrii.

Standard.

A narta... to tylko narta. Jak jest jeżdżona to idzie do wyrzucenia. A jak spełnia oczekiwania to to czy to est katalog czy nie katalog nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek Żeby było jasne, nie mam aspiracji sportowych (chociażby z racji wieku) i nie szukam nart z najwyższej półki w okazyjnych cenach, bo to już na starcie rodzi podejrzenia. Atomici o których tu rozmawiamy też do tych najlepszych nie należą, raczej średnia półka, zwłaszcza w wersji WB (wiem jakie są opinie o poszerzonych nartach pod butem) ale takie chciałem i takie kupiłem, więc proszę Cię nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

 

@mig Fakt, to dobry czas na sprzedaż ale zanim to zrobię będę chciał ustalić co to za model, chociażby po to aby ustrzec się przed pytaniami czy stwierdzeniami potencjalnych, dociekliwych kupujących, lub komentujących ale nie kupujących internetowych trolli, że to podróby itp... merytorycznie się przygotować, no i oczywiście dla zaspokojenia własnego ego.

Nie wchodzę w kupno żadnych "prawie nówek" ani innych używanych czy potestowych nart, choćby były najlepsze już od lat. Może pomyślisz, że jestem jakimś, nie wiem... snobem🤔 ale po kilku wpadkach nie kupuję żadnego używanego sprzętu. I nie tyczy się to tylko sprzętu narciarskiego. Mogę kupić sprzed sezonu czy dwóch, ale zawsze nowy. No sorki ale tak już mam.

 

Do wszystkich, którzy podjęli temat. Szanuję Wasze zdania, choć nie ze wszystkimi stwierdzeniami w 100% się zgadzam. Problem w tym, że ja nie jestem ekspertem jak Wy (to nie jest złośliwość) i być może dałem się nabić w butelkę. Różnica jest taka, że Wy pewnie nie dalibyście się nabrać, a jeśli już, to zapewne nie ogłosili byście tego, chociażby z powodu statusu na forum. Ja nie mam z tym problemu i biorę każdą krytykę na klatę. 

Każdy z Was ma jakąś rację, ale póki co, nie przybliża mnie to do wyjaśnienia sprawy. Nadal będę próbował dowiedzieć się co to za narty i jak coś drgnie w tym temacie, czegoś się dowiem, niezależnie czy okaże się, że się wkopałem czy nie, dam znać... zostanie dla potomnych😉

 

Tematu nie kończę, piszcie dalej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Nie bardzo mi się chce wierzyc w dociekliwość kupujących.... A bywa też odwrotnie.. Kiedyś kupiłem narty Blizzarda u autoryzowanego przedstawiciela na PL. Narty jak najbardziej katalogowe, były nawet w drukowanym folderze Blizzarda. Gdy kolejny właściciel zlecilł ich serwis w renomowanym warsztacie p. Zurawieckiego to "dowiedzial" sie ze to narty pozakatalogowe. Tak wiec niekoniecznie przejmuj się opiniami, rownież fachowców... 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś specjalnie się nie przejmuję, niemniej jednak bardzo mnie ta sytuacja zastanawia, a dociekam bo chciałbym wiedzieć na czym stoję... dosłownie i w przenośni🙂

A z tym Blizzardem, to może jest tak jak to Adam Duch na początku pisał o limitowanych seriach których nie ma w katalogu. Różnica taka, że Ty kupiłeś u autoryzowanego przedstawiciela, a ja nie... ot po prostu w sklepie narciarskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBotras napisał:

@Mitek Żeby było jasne, nie mam aspiracji sportowych (chociażby z racji wieku) i nie szukam nart z najwyższej półki w okazyjnych cenach, bo to już na starcie rodzi podejrzenia. Atomici o których tu rozmawiamy też do tych najlepszych nie należą, raczej średnia półka, zwłaszcza w wersji WB (wiem jakie są opinie o poszerzonych nartach pod butem) ale takie chciałem i takie kupiłem, więc proszę Cię nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

 

@mig Fakt, to dobry czas na sprzedaż ale zanim to zrobię będę chciał ustalić co to za model, chociażby po to aby ustrzec się przed pytaniami czy stwierdzeniami potencjalnych, dociekliwych kupujących, lub komentujących ale nie kupujących internetowych trolli, że to podróby itp... merytorycznie się przygotować, no i oczywiście dla zaspokojenia własnego ego.

Nie wchodzę w kupno żadnych "prawie nówek" ani innych używanych czy potestowych nart, choćby były najlepsze już od lat. Może pomyślisz, że jestem jakimś, nie wiem... snobem🤔 ale po kilku wpadkach nie kupuję żadnego używanego sprzętu. I nie tyczy się to tylko sprzętu narciarskiego. Mogę kupić sprzed sezonu czy dwóch, ale zawsze nowy. No sorki ale tak już mam.

 

Do wszystkich, którzy podjęli temat. Szanuję Wasze zdania, choć nie ze wszystkimi stwierdzeniami w 100% się zgadzam. Problem w tym, że ja nie jestem ekspertem jak Wy (to nie jest złośliwość) i być może dałem się nabić w butelkę. Różnica jest taka, że Wy pewnie nie dalibyście się nabrać, a jeśli już, to zapewne nie ogłosili byście tego, chociażby z powodu statusu na forum. Ja nie mam z tym problemu i biorę każdą krytykę na klatę. 

Każdy z Was ma jakąś rację, ale póki co, nie przybliża mnie to do wyjaśnienia sprawy. Nadal będę próbował dowiedzieć się co to za narty i jak coś drgnie w tym temacie, czegoś się dowiem, niezależnie czy okaże się, że się wkopałem czy nie, dam znać... zostanie dla potomnych😉

 

Tematu nie kończę, piszcie dalej

Cześć

Ależ Stary, to była odpowiedź, lekko polemiczna, z Kubą, taka dygresja - z Tobą, Twoją nartą, nie ma tu wiele wspólnego, poza problemem rzeźby z szatami przez producentów. Jeżeli odebrałeś to do siebie to wybacz, natomiast prawda jest taka, że to klient kształtuje rynek - w to chyba nie wątpisz.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBotras napisał:

@Mitek Żeby było jasne, nie mam aspiracji sportowych (chociażby z racji wieku) i nie szukam nart z najwyższej półki w okazyjnych cenach, bo to już na starcie rodzi podejrzenia. Atomici o których tu rozmawiamy też do tych najlepszych nie należą, raczej średnia półka, zwłaszcza w wersji WB (wiem jakie są opinie o poszerzonych nartach pod butem) ale takie chciałem i takie kupiłem, więc proszę Cię nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

 

@mig Fakt, to dobry czas na sprzedaż ale zanim to zrobię będę chciał ustalić co to za model, chociażby po to aby ustrzec się przed pytaniami czy stwierdzeniami potencjalnych, dociekliwych kupujących, lub komentujących ale nie kupujących internetowych trolli, że to podróby itp... merytorycznie się przygotować, no i oczywiście dla zaspokojenia własnego ego.

Nie wchodzę w kupno żadnych "prawie nówek" ani innych używanych czy potestowych nart, choćby były najlepsze już od lat. Może pomyślisz, że jestem jakimś, nie wiem... snobem🤔 ale po kilku wpadkach nie kupuję żadnego używanego sprzętu. I nie tyczy się to tylko sprzętu narciarskiego. Mogę kupić sprzed sezonu czy dwóch, ale zawsze nowy. No sorki ale tak już mam.

 

Do wszystkich, którzy podjęli temat. Szanuję Wasze zdania, choć nie ze wszystkimi stwierdzeniami w 100% się zgadzam. Problem w tym, że ja nie jestem ekspertem jak Wy (to nie jest złośliwość) i być może dałem się nabić w butelkę. Różnica jest taka, że Wy pewnie nie dalibyście się nabrać, a jeśli już, to zapewne nie ogłosili byście tego, chociażby z powodu statusu na forum. Ja nie mam z tym problemu i biorę każdą krytykę na klatę. 

Każdy z Was ma jakąś rację, ale póki co, nie przybliża mnie to do wyjaśnienia sprawy. Nadal będę próbował dowiedzieć się co to za narty i jak coś drgnie w tym temacie, czegoś się dowiem, niezależnie czy okaże się, że się wkopałem czy nie, dam znać... zostanie dla potomnych😉

 

Tematu nie kończę, piszcie dalej

Jutro podejdę do przedstawiciela Atoma i dam znać co mi powiedzą.

Podeślij mi na priv zdjęcie nart.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Kolega Gabrik jest naprawdę kochany ale dziwiłbym się jakby uzyskał jakąś bardzo konkretną odpowiedź...

Pozdrowienia

Czemu tak uważasz? Myślisz, że jak napiszę do do Atomica, to też nie uzyskam odpowiedzi, konkretnej odpowiedzi? Skoro coś takiego wyprodukowali, to powinni dać jakieś info co to jest, a jeśli nie i jest podejrzenie, że jest to podrobiony towar, to istnieją na to artykuły, nawet na tych co wprowadzają takie towary do obrotu czyli sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego @Gabrik, dobra wiadomość, skoro są dostępne u autoryzowanego przedstawiciela, to znaczy że nie udają markowych nart, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. Tylko nasuwa się pytanie czemu nigdzie nie są dostępne? Krótka, może próbna seria? bo na limitowaną to chyba raczej bym nie stawiał... ciekawe🤔

Jeszcze raz wielkie dzięki 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mig napisał:

Jestem pewien, że teraz będą jeździły znacznie lepiej. 😉

Teraz to same będą jeździć, byle bym tylko za nimi nadążył 😜 ale nie w tym sezonie i chyba już nie ze mną

18 minut temu, mig napisał:

A poważniej,  to forum czasem przydaje się niekoniecznie do naparzanki...

 Po to jest forum żeby pytać, rozwiązywać jakieś problemy czy wątpliwości. Nie dla wszystkich wszystko jest tak oczywiste co dla większości z Was i z tego powodu nie ma co się naparzać. Każdy z nas kiedyś zaczynał i nie był od początku alfa i omegą.

Edytowane przez PioBotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PioBotras napisał:

Dziękuję kolego @Gabrik, Tylko nasuwa się pytanie czemu nigdzie nie są dostępne? Krótka, może próbna seria? bo na limitowaną to chyba raczej bym nie stawiał... ciekawe🤔

Jeszcze raz wielkie dzięki 👍

Kwestia dwóch katalogów z odmiennymi zdjęciami na sezon 21/22...według mnie, nie sprzedały się X7 z sezonu 20/21 (pandemia) i dali zdjęcie w katalogu na 21/22 aby pomóc dystrybutorom wypchnąć towar. Natomiast Twojego modelu wyprodukowano mniej z uwagi właśnie na pozostałości poprzednika na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gabrik napisał:

Kwestia dwóch katalogów z odmiennymi zdjęciami na sezon 21/22...według mnie, nie sprzedały się X7 z sezonu 20/21 (pandemia) i dali zdjęcie w katalogu na 21/22 aby pomóc dystrybutorom wypchnąć towar. Natomiast Twojego modelu wyprodukowano mniej z uwagi właśnie na pozostałości poprzednika na rynku.

Teoria być może słuszna, całkiem możliwa. Ciekaw jestem jakie Atomic zająłby stanowisko na pytanie o różne szaty graficzne tego samego modelu w katalogu na dany sezon🤔

Na spokojnie muszę się zebrać i do nich coś naskrobać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kuba99 napisał:

PioBotras jest zakochany w swoich nartach i prowadzi śledztwo czy go nie zdradziły. Taka narciarska odmiana chorobliwej zazdrości.😊 

Każdy ma prawo do własnych teorii... czy słusznych? polemizowałbym... ale nie zamierzam, bo wcześniej wyjaśniłem jaki mam cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...