Skocz do zawartości

Atomic Redster x7 wb... wątpliwości


PioBotras

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
Przychodzę do Was z dość nietypową sprawą dotyczącą nart  jak w tytule, z prośbą o identyfikację. 
Mianowicie, narty te zakupiłem nowe na początku ubiegłego sezonu. Jest to model na  2021/22 rok (fota 1). 
Generalnie jestem bardzo zadowolony z tych nart, świetnie mi się na nich jeździ, ale im dłużej je mam i im częściej zaczynam ich szukać w sieci, tym  mam co raz większe wątpliwości skąd i co to za narty. Praktycznie nigdzie nie występują one w takiej szacie graficznej (zdjecie 1) tylko w takiej jak na fotce nr. 2 jako właśnie narty na 2021/22 rok. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to że są to narty dla sieciówek, ale nigdzie nie znalazłem.
Jedyne co znalazłem, to w jakimś sklepie w Innsbrucku w Austrii SportOkay.com no i w katalogu Atomic na rok 2021/22 (zdjęcie nr. 3, tu sprawdzałem przed zakupem) 
Zastanawia mnie czemu te narty, w tej szacie nie są nigdzie dostępne mimo, że występują w katalogu?... nawet jako potestowe. Czy jest to jakaś limitowana seria albo okrojona z jakichś technologii (jak na sieciówki) czy może są to narty pod wypożyczalnie?... 
I tutaj pytanie do Was... czy ktoś posiada taką wiedzę albo chociaż się domyśla skąd taka sytuacja? 

Z góry dzięki za odpowiedzi

IMG_20221028_081321.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, szczerze, to spodziewałem się takich odpowiedzi 😉

Niemniej jednak, niezależnie czy już mam i czy jestem z nich zadowolony czy nie, chciałbym wiedzieć jaki może być powód braku takich nart na rynku w jakimkolwiek stanie (nowe, używane, potestowe) Nie są to moje pierwsze nowe czy używane narty, trochę ich miałem i nigdy nie miałem problemu z ich identyfikacją czy opisem, a tutaj oprócz katalogu i jednego austryjacjego sklepu sportowego nie ma żadnego śladu... to mnie zastanawia 🤔

 

... @mig a gdybym zadał inaczej pytanie, że chcę takie narty kupić, tylko oprócz katalogu nigdzie ich nie ma, nie mogę znaleźć, to jak byś odpowiedział?... pewnie żebym sobie odpuścił 😜, ale moje pytanie nadal zostało by bez odpowiedzi... Czy Ty, w takiej sytuacji nie szukałbyś wyjaśnienia? tak chociażby dla samego info... 

Może jednak jest ktoś, kto może mi to wyjaśnić,? bo ja nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limitowane serie zdarzają się dość często ale zazwyczaj dotyczą one bardzo wysokich modeli, (X7 się do takich nie zalicza choć to bardzo dobre narty)tu typowym przykładem może być Atomic G9 w homologacji FIS w całkowicie czarnym kolorze - model ten nie występuje w katalogu. W twoim przypadku brak informacji o tym modelu może świadczyć iż jest to narta dla wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBotras napisał:

 

 

... @mig a gdybym zadał inaczej pytanie, że chcę takie narty kupić, tylko oprócz katalogu nigdzie ich nie ma, nie mogę znaleźć, to jak byś odpowiedział?... pewnie żebym sobie odpuścił 😜, ale moje pytanie nadal zostało by bez odpowiedzi... Czy Ty, w takiej sytuacji nie szukałbyś wyjaśnienia? tak chociażby dla sameg

Może jednak jest ktoś, kto może mi to wyjaśnić,? bo ja nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją

 

Napisałbym, byś kupił X9... bo tych nart jestem pewien... 😉

Możesz jeszcze zapytać w dziale handlowym Atomic.  Adres da się pewnie wygooglac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

... W twoim przypadku brak informacji o tym modelu może świadczyć iż jest to narta dla wypożyczalni.

Adamie, jakieś tam info jest 🙂(katalog, sklep w Austrii) brak tylko w ogólnej sprzedaży

A czyż nie jest tak, że narty dla wypożyczalni są np. z grubszymi/wzmocnionymi krawędziami, grubszą powłoką lakierniczą szaty itp? Kiedyś miałem Salomony Mustangi gdzie były opisane np. na Skionline o wzmocnionych krawędziach i rozwiązaniach stosowanych w nartach rentalowych.

Czy narty produkowane pod wypożyczalnie można kupić nówki? Ja właśnie takie kupiłem, zafoliowane, ze wszystkimi naklejkami, instrukcjami itp. w polskim sklepie we Wrocławiu

 

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

To nie jest narta katalogowa - to pewne.

Pozdro

Mitku, to co ona robi w katalogu?

 

52 minuty temu, mig napisał:

Napisałbym, byś kupił X9... bo tych nart jestem pewien... 😉

Możesz jeszcze zapytać w dziale handlowym Atomic.  Adres da się pewnie wygooglac. 

Ha, już pisałem do Atomica z tym pytaniem, przesłałem zdjęcia, zdjęcia nr. katalogowego i dostałem taką odpowiedź: "Wedlug naszych technikow, narty wyglądają na oryginalne.

Tak się zastanawiam czy nie napisać do nich jeszcze aby podali czym się różnią narty w nowej (innej) szacie, ale nigdzie niedostępnych od tych ogólnodostępnych w starej  szacie, obie w opisie z 2021/22 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi zaczyna nieprzyjemnie pachnieć w tej sprawie. Kolega kupił pod koniec 21 jako model 21/22, a pewien sklep oferuje je jako model 22/23. Na SO nie ma jeszcze katalogu 23 więc trudno zweryfikować.

https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Atomic-Redster-X7-Wiazania-M-12-GW-2023/15952?gclid=Cj0KCQjw--2aBhD5ARIsALiRlwAQ0Ua72StNN6rCm5O0j_7auHnNmROPVl_29qMHCtTQxUi7uayncK8aAq34EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Coś mi zaczyna nieprzyjemnie pachnieć w tej sprawie. Kolega kupił pod koniec 21 jako model 21/22, a pewien sklep oferuje je jako model 22/23. Na SO nie ma jeszcze katalogu 23 więc trudno zweryfikować.

https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Atomic-Redster-X7-Wiazania-M-12-GW-2023/15952?gclid=Cj0KCQjw--2aBhD5ARIsALiRlwAQ0Ua72StNN6rCm5O0j_7auHnNmROPVl_29qMHCtTQxUi7uayncK8aAq34EALw_wcB

Ale to są X7 ale nie WB.

Co sugerujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PioBotras napisał:

Witajcie, 
Przychodzę do Was z dość nietypową sprawą dotyczącą nart  jak w tytule, z prośbą o identyfikację. 
Mianowicie, narty te zakupiłem nowe na początku ubiegłego sezonu. Jest to model na  2021/22 rok (fota 1). 
Generalnie jestem bardzo zadowolony z tych nart, świetnie mi się na nich jeździ, ale im dłużej je mam i im częściej zaczynam ich szukać w sieci, tym  mam co raz większe wątpliwości skąd i co to za narty. Praktycznie nigdzie nie występują one w takiej szacie graficznej (zdjecie 1) tylko w takiej jak na fotce nr. 2 jako właśnie narty na 2021/22 rok. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to że są to narty dla sieciówek, ale nigdzie nie znalazłem.
Jedyne co znalazłem, to w jakimś sklepie w Innsbrucku w Austrii SportOkay.com no i w katalogu Atomic na rok 2021/22 (zdjęcie nr. 3, tu sprawdzałem przed zakupem) 
Zastanawia mnie czemu te narty, w tej szacie nie są nigdzie dostępne mimo, że występują w katalogu?... nawet jako potestowe. Czy jest to jakaś limitowana seria albo okrojona z jakichś technologii (jak na sieciówki) czy może są to narty pod wypożyczalnie?... 
I tutaj pytanie do Was... czy ktoś posiada taką wiedzę albo chociaż się domyśla skąd taka sytuacja? 

Z góry dzięki za odpowiedzi

IMG_20221028_081321.jpg

To jest katalogowy model X7 na sezon 2022/23. Nie wiadomo tylko jak zakupiłeś je rok temu? 

Edit

Katalog opublikowali w listopadzie 2021, więc albo Atomic tak szybko rzucił do sprzedaży albo Chińczycy... 

Edytowane przez Gabrik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Gabrik napisał:

To jest katalogowy model X7 na sezon 2022/23. Nie wiadomo tylko jak zakupiłeś je rok temu?

Piszesz o X7 a ja mam X7 WB. W tym katalogu 2022/23 różni się  kolorystyka szaty, szare logo napis Atomic, całe czarne wiązania, choć grafika ta sama

 

Znalazłem jeszcze taką ciekawostkę. Katalog Atomic 2021/22 niby tan sam ale z różnych stron i w jednym jest stara szata a w drugim nowa, taka jak moja i ten właśnie katalog oglądałem jak kupowałem narty

Tutaj stara szata graficzna, str. 15

https://issuu.com/levnelyze/docs/atomic_catalogue_2122_eng

 

a tutaj nowa szata, str. 15

https://www.skibila.cz/wp-content/uploads/2021/01/Atomic_Catalogue_2021_ENGdlouhý.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PioBotras napisał:

Znalazłem jeszcze test/recenzję T. Kurdziela sprzed roku, z tym że to X9 WB ale w takiej samej szacie graficznej co moje X7 WB... czyli jednak istnieją takie narty z sezonu 21/22

 

Katalogi, do których link wyżej podawałeś + ten filmik wskazują raczej, że obecnie produkują partie nart w oparciu o wcześniejsze zamówienia z rynku na dany sezon. Gdy koniunktura sprzyja i klienci wykupią pulę, doprodukowywana jest partia już w nowej szacie, aby nie zostawać ze "starym" sprzętem.

Przecież nie produkują nart na 22/23 w listopadzie 22, bo z reguły na wiosnę lub wcześniej udostępniają narty do testów. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba99 napisał:

Chińska podróbka za 50$, oryginalne tylko wiązania rental. Normalna praktyka "importerów".😒

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czy uważasz, że np T. Kurdziel robiłby recenzję chińskich nart? Czy uważasz, że w Austrii w sklepie sportowym sprzedawaliby chińskie podróby? 

Niby jest w katalogu do którego wstawiłem link, była dostępna bodajże w styczniu w sklepie sportowym w Austrii, teraz znalazłem dostępną w duńskim sklepie...

Coś jednak jest na rzeczy, że nie jest tak ogólnodostępna, ale to nie znaczy, że od razu chińska podróba. Każda chińszczyzna różni się jakimiś szczegółami od oryginału, zauważyłeś jakiś? czy ot tak po prostu sobie stwierdzasz? 

Przyznam szczerze, że o chińskich podrobach nart jeszcze nie słyszałem, natomiast o produkcji czy fabrykach w Chinach i owszem

Edytowane przez PioBotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa katalogi są z 2020 roku. Jest info, iż dane techniczne, kolor, szata są przedmiotem zmian. Test Kurdziela to X9 i tu szata się zgadza jednoznacznie. Co do odpowiedzi z Atomica jest raczej delikatnie mówiąc na zasadzie "odczep się", choć nie wiemy jak zadałeś im pytanie. Daj im link do katalogów i niech Ci wytłumaczą gnębiący Cię problem.

I będziesz wiedział czy Kuba tylko domniema czy może ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gabrik napisał:

... Co do odpowiedzi z Atomica jest raczej delikatnie mówiąc na zasadzie "odczep się", choć nie wiemy jak zadałeś im pytanie. 

Fakt, odpowiedź taka trochę wymijająca, nie stwierdzająca stanowczo i jednoznacznie o oryginalności nart. Pytanie mniej więcej zadałem takie jak tutaj, że mam wątpliwości w identyfikacji nart, zrobiłem zdjęcia całych nart i zbliżenie na QRcode i nr fabryczny nart z zapytaniem czy to są oryginalne narty

Tematu nie odpuszczę, właśnie piszę maila do sklepu z prośbą o podanie pochodzenia nart i odniesienie się do tej sytuacji. Narty zakupiłem 30.11.2021, i mimo że od zakupu minęło 11 m-cy, to mam nadzieję że nie oleje tematu. Oczywiście napiszę też do Atomica i jeśli będzie negatywna podeprę się nią

 

Jako ciekawostkę przesyłam jeszcze link do aktywnego ogłoszenia 

https://www.surfline.dk/atomic-redster-x7-wb-m-binding-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PioBotras napisał:

Fakt, odpowiedź taka trochę wymijająca, nie stwierdzająca stanowczo i jednoznacznie o oryginalności nart. Pytanie mniej więcej zadałem takie jak tutaj, że mam wątpliwości w identyfikacji nart, zrobiłem zdjęcia całych nart i zbliżenie na QRcode i nr fabryczny nart z zapytaniem czy to są oryginalne narty

Tematu nie odpuszczę, właśnie piszę maila do sklepu z prośbą o podanie pochodzenia nart i odniesienie się do tej sytuacji. Narty zakupiłem 30.11.2021, i mimo że od zakupu minęło 11 m-cy, to mam nadzieję że nie oleje tematu. Oczywiście napiszę też do Atomica i jeśli będzie negatywna podeprę się nią

 

Jako ciekawostkę przesyłam jeszcze link do aktywnego ogłoszenia 

https://www.surfline.dk/atomic-redster-x7-wb-m-binding-20

https://allegro.pl/oferta/atomic-redster-x7-wb-176-2023-test-ah43-12786362310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kordiankw napisał:

W pierwszym poście napisałeś, ze świetne narty i świetnie ci się na nich jeździ. Po co drążyć?

Owszem i nadal tak twierdzę, tylko myślę nad zmianą na dłuższe, rozważam sprzedaż... kupisz?... Jak kupowałem, to szukałem w sieci takich nart i jak wcześniej pisałem trafiłem na jeden z tych katalogów do których podałem linki w których ten model był. Teraz szukałem aby zobaczyć ceny... no i się zdziwiłem. Teraz już wiesz po co drążę?

 

44 minuty temu, Gabrik napisał:

Widziałem wczoraj i tak myślałem żeby napisać i popytać, tylko nie wiem czy udać głupa, czy wprost zapytać skąd te narty przedstawiając swoją sytuację... ale myślę, że w pierwszym przypadku będą ochy i achy po to tylko żeby sprzedać, a w drugim to on uda głupa, na razie sobie odpuściłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...