Jump to content

PŚ 2022/2023

Recommended Posts

Cześć

Dzisiejsze zawody znowu nie zawiodły. Trasa petarda, o czym świadczą kwalifikantki z wysokimi numerami. Końcowy wynik znowu rozegrał się na ściance. Szkoda Wendy Holdener -  wiecznie druga. Dzisiaj świetnie pojechała. Ale było jeszcze parę zawodniczek, które równie dobrze się zaprezentowały. Brytyjka (niestety nie dojechała, ale świetny przejazd), Paula Moltzan - widać u niej gaz, taki pech. Ściankę pokonała równie perfekcyjnie co najlepsze. Magda Łuczak też nieźle, pierwsze koty za płoty. Trenuje z Chorwatkami, a te są mocne. Kostelić robi ekipię i nieźle mu to wychodzi. Ale królowa jest tylko jedna (póki co). Mina Petry Vlhovej dzisiaj mówiła sama za siebie. Wczoraj jeszcze miała nadzieję. Z ciekawostek to Kastle debiutuje w PŚ, a z dwie dziewczyny widziałem na tym sprzęcie (Dubrovska - to oczywistość) i jeszcze jedną - ta w całym komplecie buty+narty. Dzisiaj tylko pierwsza 30-kę oglądałem w pierwszym przejeździe - pogoda w Levi sprawiła że poszedłem na rower. Cudem zdążyłem na drugi przejazd. Teraz tylko pozostaje czekać na Marynę i może Panowie w końcu coś zaczną.

pozdrawiam

• Like 1

Jak nastroje po Killington?

Pogoda wypatrzyła trochę wyniki. Jak nie wiało w sobotę to mega dziura w niedzielę. Maryna bardzo fajnie w drugim i bardzo spokojnie (za spokojnie w pierwszym).

U facetów Odermatt - Kilde ale Norweg będzie mieć mega ciężko.

• Like 1

Cześć

Oglądałem zarówno w sobotę jak i w niedzielę (oprócz 1-szego przejazdu SL Pań - nie zdążyłem). Bardzo ciekawe zawody i dobrze że się odbyły. Pogoda jest, jaka jest i wpływu nikt na to nie ma. Jednym pomoże a drugim przeszkodzi, ale szczęście zawsze sprzyja lepszym. Maryna bardzo duży awans i punkty, a to cieszy. Na podium bardzo dobre zawodniczki, ale zarówno Petra Vlhova (ta tuż za podium) jak i Michaela Schiffrin nieco zawiodły. Dobry wynik Lindsberger, co mnie dziwi, choć w jej koronnej dyscyplinie zawodzi. Sporo też niespodzianek jak pseudo Albanka.

Zjazd - cóż asy w czołówce, pogoda nie rozpieszczała i nieco wypaczyła wyniki, ale z dalszymi numerami też mieli szansę co udowodnił Hrobat Miha że da się. Szacunek dla najstarszego w stawce Johana Clarey - mimo wieku udowadnia że da się. Szkoda Włocha Dominika Parisa, bo dobrze jechał. Na szczęście nic mu się nie stało.

W niedzielę SL pań oraz SG panów. Jedne i drugie zawody nieco dziwne. SL - chyba trasa nie wytrzymała trudów i bardzo trudne ustawienie przez szwajcarskiego trenera. Gwiazdy tuż za podium, ale w końcu Wendy Holdener (wraz ze Swenn Larsson) na 1-szym miejscu podium - zasłużyły, choć gdyby nie fatalny błąd Anny, Wendy znowu byłaby druga. Ale Chorwaci mają 2 świetne zawodniczki, może i nam się przy okazji też trafi w przyszłości taki diament jak Zrinka Ljutic.

SG - no tutaj to cuda w drugiej połowie zawodów, choć czołówka to asy tej dyscypliny. Fatalny upadek szwajcara, bardzo źle to wyglądało, na szczęście wstał ale po uderzeniu o ten zlodzony stok to sunął jak kukła bezwładnie. W połowie zawodów zmiana prawdopodobnie warunków śniegowych i sporo zawodników niespodziewanie w pierwszej 30-tce jak choćby Von Appen z Chile. Wbrew pozorom trasa trudna, płaskie światło i sporo niewidocznych nierówności. Odcinek techniczny decydował o końcowym wyniku choć na końcowym szusie można było nieco nadrobić.

pozdrawiam

• Like 1

Wyłania się dwójka dominatorów w konkurencjach szybkościowych na obecny sezon - zarówno Kilde jak i Odermatt rewelacyjni, na dzisiaj troszeczkę ponad resztą stawki .

Podobnie jak niedawno u Pań, zadziwiająco niewielkie różnice w czasach zjazdu - qrde 0,06 s to wartośc statystyczna.

Achch, a Hameryce to mają śniegu a śniegu ...

• Like 2

4 godziny temu, Kaem napisał:

Wyłania się dwójka dominatorów w konkurencjach szybkościowych na obecny sezon - zarówno Kilde jak i Odermatt rewelacyjni, na dzisiaj troszeczkę ponad resztą stawki .

Podobnie jak niedawno u Pań, zadziwiająco niewielkie różnice w czasach zjazdu - qrde 0,06 s to wartośc statystyczna.

Achch, a Hameryce to mają śniegu a śniegu ...

Cześć

Oglądałem zarówno Panie jak i Panów, część na żywo, część z odtworzenia. U Panów faktycznie ta dwójka na czele walczy o prym. Ale jako technicznie to najlepiej (choć nie najszybciej) jeździ moim zdaniem Vicent Krichmaier. Bardzo mi się jego jazda podoba, nie ma nerwowości, zawsze miękko na nogach i narty idą jak po szynach. Ale w tych konkurencjach niestety trzeba mieć pierwiastek szaleństwa, wtedy się wygrywa. Przykładem jest Sofia Gogia, która jedzie zawsze na limicie, odchylona a jakimś cudem potrafi tymi nartami sterować, na SG mimo solidnych błędów 5 miejsce, świadczy tylko że jest bardzo szybka. Ale Corinne Suter też w gazie, wszystkie zawody na podium.

pozdrawiam