Skocz do zawartości

PŚ 2022/2023


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.03.2023 o 16:29, brachol napisał:

Lepsza wydolność płuc... (trochę jak w "Słonecznym patrolu")

Potrzebna przy ratowaniu nie tylko na plazy ale i na stoku.

Kiedys narty przywiozła mi pewna holka, ja honornie na dupie, tylko głupi zamiast leżeć nieruchomo to się poderwałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kordiankw napisał:

Ostatecznie 8 lokata dla Maryny. Schiffrin bez niespodzianki, zwycięska. 

Szkoda szansy Maryny. Tak jak pięknie pojechała pierwszy tak słabo drugi. Ale cieszyć się trzeba tym co jest bo z nią będzie jak z Kowalczyk. Skończy karierę i długo żadnego następczyni nie będzie. Poza tym to chyba jej maks niestety czyli koniec pierwszej dziesiątki. I tak pełen szacun.

Shiffrin slalomowo odwodniła że nie lubi miękkiego śniegu a na gigancie atak z w pierwszym, spokój w drugim i się udało. Dziewczyna osiągnęła już wszystko - ciekawe czy będzie się jeszcze chciało. Dlatego chyba zmiany w sztabie trenerskim.

Vhlova ostatni weekend fajnie jechała ale sezon na mega minus. Gigant pechowo ale szła ostatnią ściankę naprawdę szybko.

Odermatt nie do wyjęcia aż Henryczek nie mógł uwierzyć. Może jak wjeżdzi się jeszcze bardziej w Van deery to przyszły sezon będzie jego w GS i SL. Tylko lata lecą, dzieciak w drodze i młodość atakuje więc na walkę z Odermatem to prędzej Brathen. A Brathen z operacji wyrostka jedzie sl niesamowicie. Pełen szacun dla niego!

Co ja teraz będę oglądać?

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mlesik napisał:

Szkoda szansy Maryny. Tak jak pięknie pojechała pierwszy tak słabo drugi. Ale cieszyć się trzeba tym co jest bo z nią będzie jak z Kowalczyk. Skończy karierę i długo żadnego następczyni nie będzie. Poza tym to chyba jej maks niestety czyli koniec pierwszej dziesiątki. I tak pełen szacun.

Shiffrin slalomowo odwodniła że nie lubi miękkiego śniegu a na gigancie atak z w pierwszym, spokój w drugim i się udało. Dziewczyna osiągnęła już wszystko - ciekawe czy będzie się jeszcze chciało. Dlatego chyba zmiany w sztabie trenerskim.

Vhlova ostatni weekend fajnie jechała ale sezon na mega minus. Gigant pechowo ale szła ostatnią ściankę naprawdę szybko.

Odermatt nie do wyjęcia aż Henryczek nie mógł uwierzyć. Może jak wjeżdzi się jeszcze bardziej w Van deery to przyszły sezon będzie jego w GS i SL. Tylko lata lecą, dzieciak w drodze i młodość atakuje więc na walkę z Odermatem to prędzej Brathen. A Brathen z operacji wyrostka jedzie sl niesamowicie. Pełen szacun dla niego!

Co ja teraz będę oglądać?

 

 

Powtórki 🙂

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas pierwszy przejazd - szczególnie góra z niewiarygodną prędkością. To było widać że jedzie dużo szybciej niż inni. Walka do końca o małą kulę. Ale p. Henryk też pokazał klasę - 2gi przejazd na tak już zoranej trasie klasa sama w sobie. Ale cóż, umarł Król, niech żyje Król.

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mlesik napisał:

. Skończy karierę i długo żadnego następczyni nie będzie. Poza tym to chyba jej maks niestety czyli koniec pierwszej dziesiątki. I tak pełen szacun.

 

 

 

Chyba długo następczyni nie będzie, Maryna po raz pierwszy od lat zanotowała regres w rankingu, wszystko wskazuje, że to raczej końcówka kariery. Na pocieszenie należy odnotować, że pominąwszy Marynę, z polskim narciarstwem jest  tak źle, że gorzej być nie może, ostatnio w MP wygrywała pierwszoroczna fisowa  juniorka i "narciarski emeryt", może być tylko lepiej😀

Edytowane przez Peter1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Peter1 napisał:

Chyba długo następczyni nie będzie, Maryna po raz pierwszy od lat zanotowała regres w rankingu, wszystko wskazuje, że to raczej końcówka kariery. Na pocieszenie należy odnotować, że pominąwszy Marynę, z polskim narciarstwem jest  tak źle, że gorzej być nie może, ostatnio w MP wygrywała pierwszoroczna fisowa  juniorka i "narciarski emeryt", może być tylko lepiej😀

Nie uważam, że Maryna zanotowała regres. Sportowo było na tym samym poziomie. Kompletnie nie uważam, że to koniec kariery. Mniejsza ilość punktów wynika z większej ilości wypadnieć. A wypadnięcia były bo cisnęła mocniej żeby wskoczyć na podium. W zeszłym sezonie celem było wejście do 15. W tym podium. Ponieważ umiejętności i wyrównany poziom wśród wielu zawodniczek powodują, że atak na podium wiąże się z ryzykiem i stąd mniej punktów. Ten sezon pokazał, że żeby walczyć o jeszcze lepszy wynik musi zrobić kolejny krok w podnoszeniu umiejętności. Może to być mega trudne ale wydaje się możliwe. Być może cięższy trening fizyczny. Shiffrin przed tym sezonem bardzo duży nacisk położyła na trening fiziczny w czym pomógł Kilde 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mlesik napisał:

Nie uważam, że Maryna zanotowała regres. Sportowo było na tym samym poziomie. Kompletnie nie uważam, że to koniec kariery. Mniejsza ilość punktów wynika z większej ilości wypadnieć. A wypadnięcia były bo cisnęła mocniej żeby wskoczyć na podium. W zeszłym sezonie celem było wejście do 15. W tym podium. Ponieważ umiejętności i wyrównany poziom wśród wielu zawodniczek powodują, że atak na podium wiąże się z ryzykiem i stąd mniej punktów. Ten sezon pokazał, że żeby walczyć o jeszcze lepszy wynik musi zrobić kolejny krok w podnoszeniu umiejętności. Może to być mega trudne ale wydaje się możliwe. Być może cięższy trening fizyczny. Shiffrin przed tym sezonem bardzo duży nacisk położyła na trening fiziczny w czym pomógł Kilde 🙂

Oby jeździła jak najdłużej, w końcu kilkadziesiąt lat czekałem, żeby zobaczyć Polkę w telewizji podczas relacji z PŚ. Z pewnością pudło na PŚ jest dla niej chyba największą motywacją i do tego dąży. Żadnych rewolucyjnych zmian bym nie zalecał, takie "mam pomysła" 😁ze strony trenera lub serwisanta zazwyczaj źle się  kończy. Coś mi się zdaje, że maksymalnie ciężki trening fizyczny to ona ma od 25 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Peter1 napisał:

Oby jeździła jak najdłużej, w końcu kilkadziesiąt lat czekałem, żeby zobaczyć Polkę w telewizji podczas relacji z PŚ. Z pewnością pudło na PŚ jest dla niej chyba największą motywacją i do tego dąży. Żadnych rewolucyjnych zmian bym nie zalecał, takie "mam pomysła" 😁ze strony trenera lub serwisanta zazwyczaj źle się  kończy. Coś mi się zdaje, że maksymalnie ciężki trening fizyczny to ona ma od 25 lat.

W media społecznościowych widziałem jak Maryna zasuwa. Pełen szacun. Mi chodziło o nabranie masy. Oczywiście nie w jakiś mega wielki sposób. Shiffrin przed tym sezonem bardzo się wzmocniła. Podejrzewam, że w następnym będzie szła ponownie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 12:31, mlesik napisał:

Kompletnie nie uważam, że to koniec kariery.

I tu jest problem bo nikt tego nie wie jak rozwinie się jej kariera. Na wyniki zawodnika wpływa tyle czynników, ze trudno cokolwiek powiedzieć a tym bardziej przewidywać. Pamiętam jak dla wielu dziennikarzy, ekspertów przepowiadało, że Katarina Liensberger będzie gwiazdą w konkurencjach technicznych, zawodniczką która nawiąże walkę z Shiffrin. I po świetnym sezonie 20/21 przyszedł gorszy 21/22 a obecny to już zupełna katastrofa. A takich przypadków było więcej.  Po dwóch sezonach przyzwoitych czy wręcz dobrych przyszedł gorszy na Marynę Gąsienicę Daniel, zobaczymy czy się podniesie. Sporo mówiono o jej problemach zdrowotnych, problemach jelitowych. Nie wiemy jak poważna jest to sprawa. Tak czy owak jej największym wrogiem jest pesel. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by jeszcze standardowo zmienić trenera, tyle że przydałby się taki z bardzo dużym doświadczeniem w PŚ, w Polsce taki się jeszcze nie urodził, trzeba by poszukać za granicą. Tak przez analogie Sierzputowski # Wiktorowski, jakkolwiek Sierzputowski zrobił kawał dobrej roboty z Igą, to wypadku gry o wyższą stawkę Wiktorowski wydaję się lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj MP w gigancie, czyli narciarstwo kabaretowe, temperatura niemal letnia plus gównolitowa trasa typu jedna ścianka reszta ośla łączka. To wszystko jeszcze mogłoby być dla naszych młodych gwiazd i emerytów ale kto kazał jechać tam Marynie, bo nie wierzę, że sama to wymyśliła, na szczęście DNF w  1 przejeździe 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Może to było proste działanie taktyczne, wiesz o co chodzi, należało pojechać bo PZN czy coś tam, bo chcieli uniknąć nagonki typu: gwiazdorzy a w MP już się jej nie chce itd., i od początku był planowany DNF, bo bezsensem byłoby złapanie kontuzji na koniec sezonu w jakichś lokalnych zawodach.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Może to było proste działanie taktyczne, wiesz o co chodzi, należało pojechać bo PZN czy coś tam, bo chcieli uniknąć nagonki typu: gwiazdorzy a w MP już się jej nie chce itd., i od początku był planowany DNF, bo bezsensem byłoby złapanie kontuzji na koniec sezonu w jakichś lokalnych zawodach.

Pozdrowienia

Też tak to widzę,  tylko nie do końca jestem pewien czyje wybujałe ambicje miał zaspokoić start Maryny w tych zawodach? W każdym razie wydaje się, że Maryna jechała bez ściemy, pewno inaczej nie umie,  to tak jakby bolid formuły 1 wystartował w rajdzie samochodów terenowych, przecież w zasadniczo to też samochód😁

facebook.com/groups/828481854637360/?multi_permalinks=1372062436945963&ref=share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...