Skocz do zawartości

PŚ 2022/2023


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć

Nigdzie nie znalazłem żadnych info łącznie ze jego stroną, facem itd. Zabrano go przytomnego poobijanego a otarciami na twarzy. To był bardzo niebezpieczny upadek bo w pełnym odciążeniu. Też mi przykro tym bardziej, że lubię tego zawodnika.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie wiem na czym polega fenomen Odermatta. Chyba nieprawdopodobna miękkość jazdy i zdolność do nieprawdopodobnie szybkiego uporządkowania jazdy bez strat.

Pozdro

To, jak zbudował przewagę w drugiej połowie drugiego przejazd, mimo ewidentnych bledow, zostaje dla mnie tajemnica. Niesamowita jazda na trudnej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślę, że nie masz racji. Te błędy są wliczone bo wie, że je zdoła wyprowadzić. On po prostu zabija miękkością jazdy, delikatnością, to są zupełnie pozatechniczne aspekty jazdy. Po prostu czuje śnieg czuje narty itd.

Na tym polega narciarstwo. Jak mi jacyś kolesie rozkminiają skręt taki czy owaki i jakieś do niego ćwiczenia... To jest rzemiosło na naszym poziomie a tu mamy do czynienia ze sztuką.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Myślę, że nie masz racji. Te błędy są wliczone bo wie, że je zdoła wyprowadzić. On po prostu zabija miękkością jazdy, delikatnością, to są zupełnie pozatechniczne aspekty jazdy. Po prostu czuje śnieg czuje narty itd.

Na tym polega narciarstwo. Jak mi jacyś kolesie rozkminiają skręt taki czy owaki i jakieś do niego ćwiczenia... To jest rzemiosło na naszym poziomie a tu mamy do czynienia ze sztuką.

Pozdro

Można to różnie nazywać. Na zawodach błędy na 2-3 bramkach oznaczały przeważnie 0.2-0.7s straty, z automatu. Tutaj nie było straty, tu było budowanie przewagi.

Pomijając powyższe, jazda zawodników na pełnym gazie na końcowej ściance z nachyleniem 60% oraz reakcja publiczności na pojawienie się każdego zawodnika w zasięgu wzroku- bezcenna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grimson napisał:

Można to różnie nazywać. Na zawodach błędy na 2-3 bramkach oznaczały przeważnie 0.2-0.7s straty, z automatu. Tutaj nie było straty, tu było budowanie przewagi.

Pomijając powyższe, jazda zawodników na pełnym gazie na końcowej ściance z nachyleniem 60% oraz reakcja publiczności na pojawienie się każdego zawodnika w zasięgu wzroku- bezcenna.

Cześć

Wiesz to jest bezcenne z punktu widzenia kibica. Ale tu - dowodem jest Odermatt - wystarczyło pięknie miękko przejechać całość a na ściance się wybronić. Ścianka jest kuriozalnie przepiękna ale nie jest tam cezurą. Odermatt nad ścianką miał ponad 1,2 i mógł ją przejechać jakkolwiek. I na tym polega jego wielkość.

Adelboden jest stokiem nieprzyjemnym bo w miarę naturalnym. Tego stoku nie da się (nie chce) równać, właśnie dlatego aby był normalny. Tam jest cały czas nierówno i cały czas trawers i jeszcze do tego zmienne światło. Nigdy bym nie chciał po tym stoku jeździć.

Szkoda,że większość stoków przerabia się na równie pochyłe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Polecam sobie zerknąć na wyniki MŚJ w St. Anton, zwłaszcza pod kątem startów i wyników Polaków. Niestety plasujemy się gdzieś w okolicach Libanu. Do takiej np. Albanii nawet nie mamy żadnego podejścia. Smutne... ale nie dziwi w kraju gdzie narciarstwo jest sportem niby powszechnym ale podejście do niego jest tak powierzchowne.

Pozdro

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 13:29, Mitek napisał:

Cześć

Polecam sobie zerknąć na wyniki MŚJ w St. Anton, zwłaszcza pod kątem startów i wyników Polaków. Niestety plasujemy się gdzieś w okolicach Libanu. Do takiej np. Albanii nawet nie mamy żadnego podejścia. Smutne... ale nie dziwi w kraju gdzie narciarstwo jest sportem niby powszechnym ale podejście do niego jest tak powierzchowne.

Pozdro

Cześć

Bardzo dziękuję za informację, nawet nie wiedziałem, że coś takiego się teraz odbywa. No Colturi robi robotę dla Albanii, to prawda. Ale faktycznie mało mamy reprezentantów i wyniki słabe. Bańdo tylko jakoś tam wyróżniona za brąz w kategorii kadetek. Generalnie to kraje alpejskie i potęgi narciarskie przodują. Są wyjątki. Ale nasi sąsiedzi tez bez jakiegoś szału.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 02:10, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz to jest bezcenne z punktu widzenia kibica. Ale tu - dowodem jest Odermatt - wystarczyło pięknie miękko przejechać całość a na ściance się wybronić. Ścianka jest kuriozalnie przepiękna ale nie jest tam cezurą. Odermatt nad ścianką miał ponad 1,2 i mógł ją przejechać jakkolwiek. I na tym polega jego wielkość.

Adelboden jest stokiem nieprzyjemnym bo w miarę naturalnym. Tego stoku nie da się (nie chce) równać, właśnie dlatego aby był normalny. Tam jest cały czas nierówno i cały czas trawers i jeszcze do tego zmienne światło. Nigdy bym nie chciał po tym stoku jeździć.

Szkoda,że większość stoków przerabia się na równie pochyłe.

Pozdro

To jak pojechał Odermatt SG w Cortinie przy tak karkołomnych ustawieniach to pełna poezja. I u niego nie widać prędkości tylko płynność i utrzymanie na krawędziach.

Kilde jedzie pełen ogień i to widać i widać że jest blisko dzwonu za każdym razem. Odermatt ma chyba jeszcze 5% w rezerwie.

Edytowane przez mlesik
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Habdas jechał jako ostatni.  W duchu liczyłem, że dojedzie do końca. Chciałem zobaczyć jak nasz najlepszy(?) slalomista jeździ. I czy ma szanse  jeszcze zaistnieć choć parę razy w PŚ. Wypadł już po kilku bramkach.  Już na samym początku zaczął spóźniać skręty.  I koniec.

Oglądanie piewszego przejazdu, jeśli E sport daje tramsisję jest dla mnie ciekawsze, w sensie poznania poziomu zawodników, niż ekscytowanie  się czołówką.  W czołówce, jak w czołówce, nieraz dystans to setne sekundy, rzecz raczej przypadkowa. 

Porównanie jazdy zawodników z tylnych dziesiątek z czołówką uwidacznia jak trudno posuwać się do przodu i urywać ze swojego przejazdu jakieś znaczące części sekundy. Slalom to w najwyższym stopniu  szybkość reakcji organizmu. Do tego dochodzi umiejętnoć ślizgania się nart w każdym skręcie.

Ślizganie można poprawić, ale reakcji organizmu raczej nie. Jak ktoś tego nie ma w bardzo młodym wieku, to chyba nie warto sobie nim zawracać głowy.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Plus82 napisał:

Ale niespodzianka Grek na pudle. Lubię niespodzianki w sporcie. Jak zwyciężają faworyci to sport staje się nudny.  Sport to walka, gdzie nie zabija się przeciwnika.  Nie może być nudna. 

Alexandros Ioannis Ginnis was born in Athens, Greece on 17 November 1994. He grew up in the seaside suburb Vouliagmeni. His father ran a ski school and that was where he met his American wife. Young Alexandros started skiing at Mt. Parnassus as a toddler, at the age of just two. When he was 12, Alexandros moved to Austria, where his father worked as a ski instructor. It was then that the young skier decided to make his fun pastime a potential career. Ginnis was 15 when his family decided to move to the United States, where he was enrolled at the Green Mountain Valley School in Vermont, where he improved his skiing skills. Two years later, he became a member of the U.S. team. [2]

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...