Skocz do zawartości

PŚ 2022/2023


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W sobotę otwarcie, rusza Puchar Świata. Jakie oczekiwania, faworyci są wg. Was? Co p. Gąsienica-Daniel pokaże? Jak Jej forma? W sobotę będzie (chyba) okazja zobaczyć.

Ja trzymam mocno kciuki - wierzę że nie straci lecz zyska kilka oczek w rankingu, ważne aby ten start na otwarcie sezonu wyszedł. Może jakieś podium w tym roku wymarzone. Tego Jej życzę. Oczywiście pozostałym kadrowiczkom/kadrowiczom także.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, żeby Maryna ustrzeliła podium, tym bardziej ,że było już blisko.

Mnie najbardziej jednak rajcuje nowy team Marcela, czyli Van Deer Red Bull. Ma w składzie Henrika Kristoffersena, jest Timon Haugan i Charlie Rapaso. Mają też najlepszego serwismena z austriackiego Power Teamu. Może być ciekawie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na inaugurację alpejskiego Pucharu Świata 2022/2023 kibice muszą jeszcze poczekać. Slalom gigant kobiet został bowiem odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i złej prognozy pogody na kolejne godziny. 

https://sportsinwinter.pl/alpejski-ps-w-solden-falstart-sezonu-slalom-gigant-kobiet-odwolany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcos73 napisał:

Szkoda, jak nie ma ⛷️to idę na 🚲

Jutro może panowie wystartują

pozdrawiam

Ja dziś kibicuję córce, startuje w zawodach jeździecki w Hubertusie (skoki kłusem przez przeszkody). W zeszłym roku wygrała kategorię dzieci, w tym roku startuje w grupie open. Już samo dopuszczenie do startu jest jej sukcesem (mam dopiero 9 lat). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 10:23, moruniek napisał:

Ja dziś kibicuję córce, startuje w zawodach jeździecki w Hubertusie (skoki kłusem przez przeszkody). W zeszłym roku wygrała kategorię dzieci, w tym roku startuje w grupie open. Już samo dopuszczenie do startu jest jej sukcesem (mam dopiero 9 lat). 

Jeździectwo super sprawa. Miałem kilkuletni epizod i dorobiłem się nawet brązowej odznaki .... a potem przyszła 40stka i zmiany w BMI ... szkoda konia 😕

Wielu sukcesów dla Córki.

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Jeździectwo super sprawa. Miałem kilkuletni epizod i dorobiłem się nawet brązowej odznaki .... a potem przyszła 40stka i zmiany w BMI ... szkoda konia 😕

Wielu sukcesów dla Córki.

KK

Bardzo dziękuję, przekażę życzenia córce. Ja tylko przyglądam się z boku. 

p.s.

Jakbyś jednak zmienił zdanie, mam namiar na bardzo fajną instruktorkę/trenerkę, właścicielkę stada koni, która organizuje rajdy terenowe w Muszynie, okolicach i na Słowacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moruniek napisał:

Bardzo dziękuję, przekażę życzenia córce. Ja tylko przyglądam się z boku. 

p.s.

Jakbyś jednak zmienił zdanie, mam namiar na bardzo fajną instruktorkę/trenerkę, właścicielkę stada koni, która organizuje rajdy terenowe w Muszynie, okolicach i na Słowacji.  

Zjawiskowo urokliwe tereny tam są... To nie kwestia zmiany zdania a zejścia z wagę do co najmniej 85kg... Inaczej ja zwierzęcia na takie męki skazać nie mogę. Sumienie mi nie pozwoli 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, filinator napisał:

Ależ tak. I, jak nie bardzo przepadam za Kristoffersenem, to kibicowałem Mu,żeby stanął na podium i zaprezentował nową markę, którą tak usilnie federacja austriacka próbowała blokować w PŚ.

Cze

A to Austriacka Federacja widzi problem na startach Norweskiego zawodnika na sprzęcie zgodnym z normam FIS? No wiesz więcej w czym problem? Myślałem że z szatą graficzną nie zdążyli, ale widocznie to co piszesz jest przyczyną startu p. Henryka na nartach no name.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

A to Austriacka Federacja widzi problem na startach Norweskiego zawodnika na sprzęcie zgodnym z normam FIS? No wiesz więcej w czym problem? Myślałem że z szatą graficzną nie zdążyli, ale widocznie to co piszesz jest przyczyną startu p. Henryka na nartach no name.

pozdrawiam

"Jak nie wiadomo..... o kasę"

A przecież zatrudnili w Van Deer także tego magika od butów. (Link stara w temacie o butach Kastle)

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, moruniek napisał:

Nikt dziś nie oglądał ?

Cześć

 

Oczywiście, że oglądałem. Odermatt jest w świetnej dyspozycji na początku sezonu, na razie poza zasięgiem rywali. Świetna góra dla kibiców - praktycznie widać cały przejazd zawodnika. Kristoffersen z problemami w drugim przejeździe ale wdarł się na pudło, Kraniec też zaskoczył, choć to zawodnik o ugruntowanej pozycji w PŚ i nie jest to aż tak duże zaskoczenie. Drugi przejazd ciepło, mimo iż nie było aż tak widać zrytej trasy najlepsze warunki mieli ci, startujący jako pierwsi, stąd bardzo wysoka pozycja np. Tommy Ford-a. Nie wszyscy potrafili to wykorzystać.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filinator napisał:

Ależ tak. I, jak nie bardzo przepadam za Kristoffersenem, to kibicowałem Mu,żeby stanął na podium i zaprezentował nową markę, którą tak usilnie federacja austriacka próbowała blokować w PŚ.

Je też za nim nie przepadam, mój syn jest jednak jego zagorzałym kibicem (pewnie trochę z przekory). Tym razem też mu kibicowałem.

p.s.

A nowa marka, trochę burzy stary porządek świata. Jak wchodził do gry UYN to X-Bionic też nie był tym zachwycony.    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 13:33, moruniek napisał:

Je też za nim nie przepadam, mój syn jest jednak jego zagorzałym kibicem (pewnie trochę z przekory). Tym razem też mu kibicowałem.

p.s.

A nowa marka, trochę burzy stary porządek świata. Jak wchodził do gry UYN to X-Bionic też nie był tym zachwycony.    

GS oglądałem. Pierwsze koty za płoty ale Odermatt chyba już całkiem wskoczył w buty Hirshera. Może nie znaleźć przeciwnika, chyba że Braathen w SL i GS. Sporadycznie może Henryczek jak poskłada bezbłędnie.  Pinturault chyba już finito. Słabo to wyglądało niestety tym bardziej że w obu przejazdach nic nie wywinął. Ford może wróci po kontuzji do czołówki.

A jeśli chodzi do o Van Deer to rozumiem że pozaklejane u Henryczka logo bo Fis zażyczył sobie za dużej kasy za reklamę?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Czy ktoś oglądał dzisiejsze Levi? Pani Shiffrin pięknie wjechała w sezon. Trasa świetnie przygotowana i zima jak się patrzy. Szkoda Magdy Łuczak, czekałem do końca transmisji na jej start. Nie wyszło, prosty błąd. Może jutro będzie lepiej. Pani Lena znowu się spaliła, szkoda bo dziewczyna świetnie jeździ. Holdener jak zwykle bardzo solidna, ale moja ulubienica Gisin zaliczyła falstart. Jest młoda krew, to i dobrze. Jutro powinno być też ciekawie.

pozdrawiam

ps. Petra Vlhova nieco zawiedziona, ale na ceremonii już chyba jej przeszło.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...