Skocz do zawartości

Przez Szwajcarię do Francji - cło i jego zwrot


ziele_37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Zwracam się do Was z pytaniem na które póki co nie znalazłem nigdzie odpowiedzi.

Od kilku lat jeździmy ze znajomymi na snowboard do Francji. Wyjeżdżamy z okolic Łodzi, jedziemy przez Niemcy. Chociaż krótsza trasa to trasa przez Szwajcarię to zawsze jedziemy trochę w koło przez Besancon i Bourg - en Breese. Omijamy Szwajcarię z tego względu że zabieramy z Polski jedzenie i alkohol a do Szwajcarii można wwieźć 1 kg mięsa i 1 l alkoholu ( > 18 % ) na osobę. Jak się domyślacie zawsze przekraczamy te limity dlatego też nie jeździmy przez Szwajcarię.

Czy jeździ ktoś może w podobny sposób i jednak wybiera trasę przez Szwajcarię? Z tego co się orientuję to cło które płacimy przy wjeździe w przypadku przejazdu przez ten kraj jest przy wyjeździe oddawane. 

Jeżeli tak jest to jak wygląda takie opłacenie cła?

1. Czy robimy to wcześniej przez internet czy na granicy?

2. Jak wygląda taka kontrola?

3. Czy można płacić w euro czy tylko we frankach?

4. Czy oddana kwota może być w euro czy tylko we frankach?

5. Czy można płacić kartą?

6. Czy można odzyskać zwrot na kartę?

 

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziele_37 napisał:

1. Czy robimy to wcześniej przez internet czy na granicy?

na granicy

2 godziny temu, ziele_37 napisał:

2. Jak wygląda taka kontrola?

zgłaszasz celnikowi, pokazujesz co masz (najlepiej mieć cały towar w jednym miejscu) celnik liczy i zazwyczaj waży, płacisz w kasie

2 godziny temu, ziele_37 napisał:

3. Czy można płacić w euro czy tylko we frankach?

można w Euro, Dolarach, Funtach

2 godziny temu, ziele_37 napisał:

. Czy oddana kwota może być w euro czy tylko we frankach?

tylko CHF

2 godziny temu, ziele_37 napisał:

. Czy można płacić kartą?

tak ale tylko kredytowa

2 godziny temu, ziele_37 napisał:

Czy można odzyskać zwrot na kartę

tak

 

Miłej podróży. Dokód jedziecie i kiedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

W tym roku padło na Les Carroz d'Araches, wyjazd w styczniu przyszłego roku.

5 godzin temu, Jan napisał:

tak ale tylko kredytowa

Orientujesz się może czy Revolut też przejdzie? Mamy kredytową w PLN i w EUR ale na revolucie byłoby mniej problemów z przewalutowaniem jak oddadzą w CHF.

 

5 godzin temu, Jan napisał:

zgłaszasz celnikowi, pokazujesz co masz (najlepiej mieć cały towar w jednym miejscu) celnik liczy i zazwyczaj waży, płacisz w kasie

Jeździsz tak często? Wiesz może czy długo trwa taka kontrola i opłacenie tego cła/kaucji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ziele_37 napisał:

Orientujesz się może czy Revolut też przejdzie?

nie wiem - mam VISA (między pobraniem a oddaniem na rachunku karty minęły 2 tygodnie)

10 godzin temu, ziele_37 napisał:

Jeździsz tak często? Wiesz może czy długo trwa taka kontrola i opłacenie tego cła/kaucji ?

Często ale rzadko z płaceniem cła/kaucji, ostatnio kilka lat tem straciłem ok 2 godzin ale mam kumpla który już stracił 5 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ziele_37 napisał:

Dzięki za odpowiedź. 

W tym roku padło na Les Carroz d'Araches, wyjazd w styczniu przyszłego roku.

Orientujesz się może czy Revolut też przejdzie? Mamy kredytową w PLN i w EUR ale na revolucie byłoby mniej problemów z przewalutowaniem jak oddadzą w CHF.

 

Jeździsz tak często? Wiesz może czy długo trwa taka kontrola i opłacenie tego cła/kaucji ?

Zakładasz Alior Kantor, kartę dostajesz bezpłatnie, rachunek wielowalutowy też. Uruchamiasz CHF, EUR i co tam jeszcze chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moruniek napisał:

Zakładasz Alior Kantor, kartę dostajesz bezpłatnie, rachunek wielowalutowy też. Uruchamiasz CHF, EUR i co tam jeszcze chcesz. 

Cze

Ja miałem problem z kartą Alior w zeszłym roku, nie mogłem zapłacić on line za karnety, na szybko zrobiłem revoluta i przeszło. Inne rzeczy płaciłem wówczas aliorem i nie było problemu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ja miałem problem z kartą Alior w zeszłym roku, nie mogłem zapłacić on line za karnety, na szybko zrobiłem revoluta i przeszło. Inne rzeczy płaciłem wówczas aliorem i nie było problemu.

pozdro

Były jakieś problemy techniczne z tą kartą (tym bankiem). Chyba jak zmieniał się właściciel, teraz działa bez problemów. Ja miałem problem będąc na Słowacji. Nie mogłem zapłacić kartą, po interwencji na infolinii wydali mi od ręki nową, wirtualną. W apce zapłaciłem nią zbliżeniowo, blokując fizyczną kartę (którą nową dostałem za kilka dni).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...