Skocz do zawartości

Dobór nart


Pawell399

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum, więc jeśli jest coś nie tak z tematem to proszę dać znać.

Szukam nart dla siebie i dla żony. Jeździmy już jakiś czas i w skali 0-10 oceniam nasze umiejętności na 5. Preferujemy raczej jazdę krótkimi, szybkimi zakrętami. Jezdzilismy już na różnych stokach. W tym roku chcieliśmy zakupić jakieś używane narty. Do tej pory najlepiej nam się jeździło na atomic redster sc. Niestety nie pamiętam ich długości.

Mam nadzieję, że tutaj ktoś mi w tym pomoże. Bierzemy pod uwagę te sc, ale także atomic redster xr (ponoć bliźniacza narta sc)

Nasze parametry:

Żona: 170cm, waga ok 60kg

Ja: 174cm, waga ok 80kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij poniższe punkty, będzie łatwiej Wam pomóc.

 

1. Płeć -
2. Wiek -
3. Waga -
4. Wzrost -
5. Jak długo jeździsz na nartach, ilość dni na nartach -
6. Ja się oceniasz wg skali Forum -
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) -
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? -
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? (niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa -
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ( turystycznie, sportowo ) -
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku -
13. Możliwości finansowe -

 

 

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mężczyzna / kobieta

2. 27lat / 24lata

3. 80kg / 60kg

4. 174cm, 170cm

5. Jeździ my już jakieś 4 lata, po tydzień na sezon.

6. Ocena 3

7. Buty flex 60

8. Jeździliśmy  na redster sc i było naprawdę super. Łatwo było inicjować zakręty. Jeździłem jeszcze na Fischer rc4 (jakiś stary model) i to był dramat.

9. Wolę raczej krótki promień skrętu. Lubię jeździć małymi zakrętami.

10. Najlepsza trasa do tej poruy, to była Czarna góra. Każda trasa tam była naprawdę fajna.

11. Jazda turystyczna

12. Kondycja myślę że jest ok. Narty średnio tydzień w roku.

13. Finansowo to do 700/parę. Jak już nabiorę wprawy to kupię wtedy narty na kilka sezonów. Te pewnie będą na 2-3 sezony

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pawell399 napisał:

1. Mężczyzna / kobieta

2. 27lat / 24lata

3. 80kg / 60kg

4. 174cm, 170cm

5. Jeździ my już jakieś 4 lata, po tydzień na sezon.

6. Ocena 3

7. Buty flex 60

8. Jeździliśmy  na redster sc i było naprawdę super. Łatwo było inicjować zakręty. Jeździłem jeszcze na Fischer rc4 (jakiś stary model) i to był dramat.

9. Wolę raczej krótki promień skrętu. Lubię jeździć małymi zakrętami.

10. Najlepsza trasa do tej poruy, to była Czarna góra. Każda trasa tam była naprawdę fajna.

11. Jazda turystyczna

12. Kondycja myślę że jest ok. Narty średnio tydzień w roku.

13. Finansowo to do 700/parę. Jak już nabiorę wprawy to kupię wtedy narty na kilka sezonów. Te pewnie będą na 2-3 sezony

Jakbyś dorzucił jeszcze filmik, to byś dodatkowo wskazówki dostał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawell399 napisał:

1. Mężczyzna / kobieta

2. 27lat / 24lata

3. 80kg / 60kg

4. 174cm, 170cm

5. Jeździ my już jakieś 4 lata, po tydzień na sezon.

6. Ocena 3

7. Buty flex 60

8. Jeździliśmy  na redster sc i było naprawdę super. Łatwo było inicjować zakręty. Jeździłem jeszcze na Fischer rc4 (jakiś stary model) i to był dramat.

9. Wolę raczej krótki promień skrętu. Lubię jeździć małymi zakrętami.

10. Najlepsza trasa do tej poruy, to była Czarna góra. Każda trasa tam była naprawdę fajna.

11. Jazda turystyczna

12. Kondycja myślę że jest ok. Narty średnio tydzień w roku.

13. Finansowo to do 700/parę. Jak już nabiorę wprawy to kupię wtedy narty na kilka sezonów. Te pewnie będą na 2-3 sezony

Spokojnie znajdziesz dobre narty które spełnią Wasze oczekiwania. Czasem ktoś na forum coś sprzedaje, trzeba być odrobinę cierpliwym. Zmień buty, ten flex 60 dla 80 kilogramowego faceta to trochę mało. Nie szukaj zbyt krótkiej narty. Macie przejechane przez te 4 lata, około 30 dni na stoku, to mało. Jesteście na początku drogi narciarskie, więc pomyślcie o szkoleniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Drogi Pawle jeszcze takie pytanie:

Czy szkoliliście się u jakichś instruktorów czy raczej sami się uczycie a jeżeli tak to czy zamierzacie poświęcić czas na szkolenie czy raczej chcecie po prostu sobie spokojnie pojeździć tak jak umiecie i nabywać doświadczenia?

Pozdro

Mieliśmy instruktorów, teraz nabieramy doświadczenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pawell399 napisał:

Zastanawiałem się nad długością nart 156 lub 162. Skłaniam się ku tym redster sc bo wiem że dobrze na nich mi się jeździło. Ponoć redster xr jest nartą bliźniaczą, ale sc niby jest jakby półkę wyższą nartą.

156 to bardzo krótka narta, 162 też nie za wiele. 

Unikaj nart, których opis zaczyna się od słów "Narty łatwe do nauki, wybaczające wiele błędów ..."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pawle wszystkie narty z określonej grupy są do siebie dość podobne i wskazanie konkretnego modelu jest po prostu niemożliwe.

Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na następujący fakt:

Jako, że Wasza technika nie jest jeszcze doskonała postrzegasz nartę na której Ci się dobrze jeździło jako optymalną. Pamiętaj jednak, że taka narta to zazwyczaj narta trochę za krótka i pewnie zbyt miękka bo taka narta warunkuje pewne złudzenie łatwości sterowania gdy technika kuleje. Stąd ja zawsze namawiam do wyboru nart dłuższych (jeżeli ma się dylemat, a nawet dłuższych niż zakładane) oraz trochę sztywniejszych (co nie znaczy, że ma być to narta sportowa).

Zazwyczaj piszę: Kup sobie najlepsze narty na jakie Cię stać, oczywiście prawidłowo dobrane, i ucz się jeździć. To rada dość oczywista ale naprawdę jedyna uczciwa. W trakcie nauki, gdy chcemy podnosić swój poziom narta musi być trochę "na wyrost" aby zmuszała do jazdy technicznej. To skutkuje pewnymi problemami na początku - bo nie jest tak łatwo obrócić te narty dowolnym ruchem ale za to zwraca się w dwójnasób gdy zaczynamy jeździć bardziej technicznie.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz allegro i znalazłem takie narty jak poniżej. Teraz jakoś do mnie przemówiły te Head.

Atomic 163:
X5:         121/71/104, r 13m
vantage x75:     120,5/75/103,5, r 13,8m
TI:        121,5/71/104, r 13M
x7:        114,5/70/102, r 14m
Atomic 162:
XT: 120/73/100,5 promień 14,5m
XR: 120/73/100,5 promień 14,5m
SC: 120/73/100 promień 14,5m
Atomic 161
G7: 111,5/70/100 promień 14,2m
Head 163
integrale 124/70/108 promień 11,5m
Shape SX: 124/71/103 promień 11,8m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawell399 napisał:

Przejrzałem jeszcze raz allegro i znalazłem takie narty jak poniżej. Teraz jakoś do mnie przemówiły te Head.

Atomic 163:
X5:         121/71/104, r 13m
vantage x75:     120,5/75/103,5, r 13,8m
TI:        121,5/71/104, r 13M
x7:        114,5/70/102, r 14m
Atomic 162:
XT: 120/73/100,5 promień 14,5m
XR: 120/73/100,5 promień 14,5m
SC: 120/73/100 promień 14,5m
Atomic 161
G7: 111,5/70/100 promień 14,2m
Head 163
integrale 124/70/108 promień 11,5m
Shape SX: 124/71/103 promień 11,8m

Jesteś moich parametrów, ale masz jeden niesamowity bonus - jesteś 25 lat młodszy(i jesteś moim imiennikiem 😉 )

Przeczytaj 10 razy dotychczasowe wpisy kolegów i jak będziesz pewny, że je zrozumiałeś lub wyjaśnisz, to czego nie, zacznij dopiero szukać nart.

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...