Skocz do zawartości

Oczyszczacz powietrza do domu


Ir3k

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno sa na forum osoby, które znają się dobrze (przynajmniej lepiej niż ja) w temacie. Chce kupić solidny odświeżacz powietrza do mieszkania niecałe 50m2. Chodzi mi o pozbycie się pyłków pm10 pm2,5 i mieć możliwie jak najczystsze powietrze w domu. Trzeba wydawać kilka tys na taką maszynę, żeby mieć pewność że oddycha się czystym powietrzem w domu? Przy okazji jak wygląda kwestia sprawdzania jakości powietrza, też dobrze wyposażyć się w jakieś urządzenie? Dla przykładu apka airly, która teraz mam wskazuje średniej jakości powietrze dla całej Warszawy, a nawet większości Polski, a mamy piękną słoneczną, ciepła niedzielę. Jak to interpretować najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Xiaomi purifier 4 lite. Niby do 43m2. Ale i tak brałem pod uwagę opcje przenoszenia z pokoju do pokoju. Po włączeniu maszyny - pokazało mi ze w pokoju powietrze idealne. Kilka prób to samo. Po dwóch dniach to samo. Odesłałem. Uznałem ze opcja wietrzenia mieszkania robi swoje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ir3k napisał:

Napewno sa na forum osoby, które znają się dobrze (przynajmniej lepiej niż ja) w temacie. Chce kupić solidny odświeżacz powietrza do mieszkania niecałe 50m2. Chodzi mi o pozbycie się pyłków pm10 pm2,5 i mieć możliwie jak najczystsze powietrze w domu. Trzeba wydawać kilka tys na taką maszynę, żeby mieć pewność że oddycha się czystym powietrzem w domu? Przy okazji jak wygląda kwestia sprawdzania jakości powietrza, też dobrze wyposażyć się w jakieś urządzenie? Dla przykładu apka airly, która teraz mam wskazuje średniej jakości powietrze dla całej Warszawy, a nawet większości Polski, a mamy piękną słoneczną, ciepła niedzielę. Jak to interpretować najlepiej?

Jak szukasz takiego wynalazku to tylko z wyświetlaczem LCD, który pokazuje bieżące stężenie pm10 oraz pm2,5. Inaczej to nie ma sensu. Opcja z pokazaniem koloru stężenia zanieczyszczenia powietrza także odpada.

Podobny sprzęt używałem w Chinach, w stolicy smogu sprawował się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem żadnego z wymienionych, to się nie wypowiem. U mnie sąsiad segreguje śmieci na palne w dzień i palne w nocy, więc też z konieczności rok temu zainwestowałem w oczyszczacz powietrza. Na 65 m2 w salonie sprawdza mi się taki jak na zdjęciu. Nie ma co prawda wyświetlacza LCD a jedynie lampki kontrolne wskazują stężenie syfu w powietrzu.

 

ED6821C4-894F-48B3-92E9-9FF6CD090122.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...