Skocz do zawartości

Drei Zinnen/Kronplatz 10-14 grudnia 2022


filinator

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciliśmy bez szwanku. Pogoda taka sobie, ale reszta całkiem dobra. Niestety z powodu niezachęcającej pogody wybraliśmy sie tylko raz poza podstawowy region Helm - Monte Elmo. Jak dla mnie wystarczy na 6 dni jeżdżenia, ale dla wielu tras mogłoby być więcej. Zrobiłem krótki filmik z pobytu. Oczywiście zdjęcia i filmiki nie oddają pogody, bo były robione w tych "jaśniejszych" momentach.

https://photos.app.goo.gl/VYsFWcabHpw1sB8T9

Edytowane przez a_senior
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, a_senior napisał:

Wróciliśmy bez szwanku. Pogoda taka sobie, ale reszta całkiem dobra. Niestety z powodu niezachęcającej pogody wybraliśmy sie tylko raz poza podstawowy region Helm - Monte Elmo. Jak dla mnie wystarczy na 6 dni jeżdżenia, ale dla wielu tras mogłoby być więcej. Zrobiłem krótki filmik z pobytu. Oczywiście zdjęcia i filmiki nie oddają pogody, bo były robione w tych "jaśniejszych" momentach.

https://photos.app.goo.gl/4mTDj16zDZShb37q6

Fajny filmik, fajne trasy i pejzaże!

Zwróciłem uwagę na fotkę z wieżą kościółka - to chyba bardzo charakterystyczny kształt wieży kościelnej w tym regionie, bo zwróciłem uwagę na bardzo bardzo podobne wieżyczki w rejonie Bressanone, Rio di Pusteria i Brunico. często nawet w wyżej położonym przysiółku znajdziemy kościółek wyposażony w prawie bliźniaczą, smukła wieżyczkę z okienkiem lub kilkoma, nieraz można dojrzeć zdobienia wokół okienek. Urocze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gabrik napisał:

Gdzie?

Zjechaliśmy trasami 12/11 do dolnej gondoli 40. Wyjechaliśmy na Stiergarten i zjechali czerwoną 41 a potem niebieską 7b do Sexten. Stąd wyjechaliśmy nową gondolą na trasy Helm. Tyle tego. Planowaliśmy w innym dniu wyjazd na Croda Rossa i jazdę niebieskimi 3-kami, ale nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaem napisał:

Zwróciłem uwagę na fotkę z wieżą kościółka - to chyba bardzo charakterystyczny kształt wieży kościelnej w tym regionie

Tak. Jadąc samochodem widziałem wiele takich kościółków w dolinie. Urocze kościółki, urocze miejscowości i przyjaźni mieszkańcy, którym dobrze się powodzi. 🙂 Tak się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo rozmawiałem z właścicielem naszego apartamentu - człowiek około 50tki, bardzo bezpośredni i fajny. Opowiadał, że w jego młodości wszyscy mocno pracowali na dzisiejsze lepsze dni, pozyskiwali każde kilka metrów ziemi pod mikrowinnicę czy sadek, sporo ludzi trzymało jakiś drób itepe ... Dzisiaj istotna część mieszkańców regionu żyje bezpośrednio lub nie z turystyki i to jest dla nich największa - w sumie pozytywna wg mego rozmówcy - zmiana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kaem napisał:

Fajny filmik, fajne trasy i pejzaże!

Zwróciłem uwagę na fotkę z wieżą kościółka - to chyba bardzo charakterystyczny kształt wieży kościelnej w tym regionie, bo zwróciłem uwagę na bardzo bardzo podobne wieżyczki w rejonie Bressanone, Rio di Pusteria i Brunico. często nawet w wyżej położonym przysiółku znajdziemy kościółek wyposażony w prawie bliźniaczą, smukła wieżyczkę z okienkiem lub kilkoma, nieraz można dojrzeć zdobienia wokół okienek. Urocze.

 

Cześć

Z pewnością urocze Kaemie Drogi ale zapewniam, że to zauroczenie mija jak mieszkasz 50 metrów od takiego kościółka - a mnie zdarzyło się to co najmniej parę razy - bo te wieżyczki to dzwonnice czynne od 6.00.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Z pewnością urocze Kaemie Drogi ale zapewniam, że to zauroczenie mija jak mieszkasz 50 metrów od takiego kościółka - a mnie zdarzyło się to co najmniej parę razy - bo te wieżyczki to dzwonnice czynne od 6.00.

Pozdro

Cześć

Jest okazja, żeby wcześnie wstać i być pierwszym pod wyciągiem...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brachol napisał:

Cześć

Jest okazja, żeby wcześnie wstać i być pierwszym pod wyciągiem...

pozdro

Cześć

No wiesz. Ja się zbieram w 10 minut na narty od wstania a lubię się wyspać.

Po drugie po co mam być pierwszy pod wyciągiem... to jakieś zawody... płacą za to... karnet za darmo dają?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz. Ja się zbieram w 10 minut na narty od wstania a lubię się wyspać.

Po drugie po co mam być pierwszy pod wyciągiem... to jakieś zawody... płacą za to... karnet za darmo dają?

Pozdro

Możesz fotkę nieskazitelnego sztruksiku machnąć, a potem go zepsuć przed innymi, i cała frajda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz. Ja się zbieram w 10 minut na narty od wstania a lubię się wyspać.

Po drugie po co mam być pierwszy pod wyciągiem... to jakieś zawody... płacą za to... karnet za darmo dają?

Pozdro

Cześć

Satysfakcja własna i podziw reszty, która przyjechała później.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...