Skocz do zawartości

Fischer vs Elan ..


wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

Ej tak nie rób.

Śledzę temat od samego początku i jak tylko pojawiły się pozytywne opinie o narcie Elan Amphibio 14Ti to tak się napaliłem że zamierzam kupić ale Amphibio 16 TI w długości 172 cm z wiązaniami EMX 12.0, a Ty teraz zaczynasz się wąchać 🙂 

Ja od kilku sezonów jeżdżę na nartach Salomon Enduro Lx 750R długości 168 i jestem z nich bardzo zadowolony na tyle że trudno mi się z nimi rozstać, ale teraz zapadła decyzja o zakupie nowych nart.

Może zimą w stacji narciarskiej Gromadzyń się spotkamy to omówimy zakupiony sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jacor2 napisał:

Ej tak nie rób.

Śledzę temat od samego początku i jak tylko pojawiły się pozytywne opinie o narcie Elan Amphibio 14Ti to tak się napaliłem że zamierzam kupić ale Amphibio 16 TI w długości 172 cm z wiązaniami EMX 12.0, a Ty teraz zaczynasz się wąchać 🙂 

Ja od kilku sezonów jeżdżę na nartach Salomon Enduro Lx 750R długości 168 i jestem z nich bardzo zadowolony na tyle że trudno mi się z nimi rozstać, ale teraz zapadła decyzja o zakupie nowych nart.

Może zimą w stacji narciarskiej Gromadzyń się spotkamy to omówimy zakupiony sprzęt.

Łoooo chłopie Gromadzyń to na pewno nie w tym sezonie.  W sumie to zobaczymy jak będzie z warunkami. Obecnie planuje dłuższe wypady do Zieleńca bo mam niedaleko. Ewentualnie Szwajcaria Bałtowska. A tak co weekend jak warunki dopiszą i w miarę wolnego czasu Kurza Góra bo tam mam 2 godz jazdy od siebie. W marcu może się wybiorę na jakiś wypad szkoleniowy do Austrii - zależy jak w robocie mi się poukłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wickerman napisał:

Łoooo chłopie Gromadzyń to na pewno nie w tym sezonie.  W sumie to zobaczymy jak będzie z warunkami. Obecnie planuje dłuższe wypady do Zieleńca bo mam niedaleko. Ewentualnie Szwajcaria Bałtowska. A tak co weekend jak warunki dopiszą i w miarę wolnego czasu Kurza Góra bo tam mam 2 godz jazdy od siebie. W marcu może się wybiorę na jakiś wypad szkoleniowy do Austrii - zależy jak w robocie mi się poukłada.

Nie wiem dlaczego mi się zakodowała informacja że jesteś z podkarpacia. Mój błąd.

Sprawdziłem i w poście pierwszym wspominasz o Malta Ski więc Poznań?

Jak Zieleniec to  na pewno po otwarciu planuję jednodniowy wypad. (zależy kto pierwszy otworzy Zieleniec czy CG)

Jestem z Poznania ale że często bywam w Bieszczadach stąd propozycja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jacor2 napisał:

Nie wiem dlaczego mi się zakodowała informacja że jesteś z podkarpacia. Mój błąd.

Sprawdziłem i w poście pierwszym wspominasz o Malta Ski więc Poznań?

Jak Zieleniec to  na pewno po otwarciu planuję jednodniowy wypad. (zależy kto pierwszy otworzy Zieleniec czy CG)

Jestem z Poznania ale że często bywam w Bieszczadach stąd propozycja.

Dobrze wiedzieć to może na Zieleniec się w tym sezonie razem zgadamy . Mogę Cię zabrać po drodze. Często też będę na Malcie pewnie tak na szybki wypad potrenowania, ale tylko jak będzie w opór śniegu bo na tych szczotach to narty można poharatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacor2 napisał:

Ej tak nie rób.

Śledzę temat od samego początku i jak tylko pojawiły się pozytywne opinie o narcie Elan Amphibio 14Ti to tak się napaliłem że zamierzam kupić ale Amphibio 16 TI w długości 172 cm z wiązaniami EMX 12.0, a Ty teraz zaczynasz się wąchać 🙂 

Ja od kilku sezonów jeżdżę na nartach Salomon Enduro Lx 750R długości 168 i jestem z nich bardzo zadowolony na tyle że trudno mi się z nimi rozstać, ale teraz zapadła decyzja o zakupie nowych nart.

Może zimą w stacji narciarskiej Gromadzyń się spotkamy to omówimy zakupiony sprzęt.

@wickermanmnie zabije bo Mu znów wątek rozjeździemy ale ... Zbieram ludzi z Podkarpacia do towarzystwa na nartach ... Gromadzyn, La worta, bieszczad.ski, kiczera.ski to moje rejony. Miło mi będzie poznać kolegę i umówić się na wspólne jazdy... Pozdrawiam i już nie przeszkadzam w wątku.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickerman napisał:

Ale , że jak? teraz jest już otwarcie sezonu?

Cześć

Wspomniałeś o Bałtowie a my tam często bywamy na takie dwie godzinki z rana w dzień powszedni oczywiście, więc czemu nie. Choć szkoleniowo najlepsze jest pobliskie Krajno. Szczerze mówiąc ja się doczytałem, że jesteś z Poznania to mi to zupełnie się nie składa: Poznań i Zieleniec, Malta wiadomo ale Bałtów czy Kurzętnik??

Co do szczotek to:

- nie wchodzić, jak jest wyłączone zraszanie

- używać Ludwika albo innego Pura co zjazd, dwa (dobrze mieć np. mydelniczkę ze zmywaczkiem czy gąbką nasączoną skoncentrowanym płynem do zmywania naczyń w kieszeni i przecierać)

i...

ale to się tyczy każdych warunków - nie hamować tylko kontrolować prędkość sterowaniem skrętu czyli... jeździć poprawnie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 14:23, Bacek napisał:

Jak Zieleniec masz bliżej to jego się trzymaj szkoda nadkładać. Bałtów to tak na pierwsze kroki na nartach,ew rozruch sezonu, płaska i monotonna górka.

to samo praktycznie 4,30 w jedną stronę do Zieleńca troszkę bliżej jakieś 4 godz.

Tylko ja jak jadę to min 3 dni piątek wyjazd sobota niedziela jazda i wieczorkiem powrót. Przynajmniej tak planuję. A takie 2 dniówki 1 dniówki to Malta albo Kurza Góra koło Grudziądza .  Zobaczę w tym sezonie jak dopisze pogoda bo u nas w PL to różne te zimy byle był mróz to już chyba się pojeździ.

 

 

Edytowane przez wickerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wickerman napisał:

Witam postanowiłem założyć nowy temat ponieważ ostatni bardzo się rozjechał i pogubiłem się w tych postach.

Podjąłem decyzję co do długości i typu narty ale mam dylemat czy kupić narty z tego sezonu 21/22 czy z poprzedniego sezonu 20/21  czy może 19/20.

Proszę o obiektywne opinie:

1. Narta Fischer Progressor F18   167cm       model 20/21    cena :  1600zł

2. Narta Fischer RC One 74 AR    167cm       model  22       cena  1979 zł

3.Narta Elan Amphibio 14Ti     model 21/22     168cm         cena około 2000zł

 

Czy warto dopłacać do RC One  czy może Progressory wystarczą.  Co do Elana mam obiegcje co do tych niesymetrycznych krawędzi. Nie wiem czy większość serwisów będzie umiała je dobrze przygotować. Z tego co oglądałem na filmie Tomasz Kurdziela  te narty mają wadę jak wychodzą z fabryki mają inaczej ostrzoną krawędz przy dziobach i większość serwisantów je piłuje tak ,że narta traci swoje właściwości stockowe druga strona to po co mam przepłacac jak mogę mieć coś podobnego technologicznie o zbliżonych parametrach .

 

No to witaj w klubie...."ślizgaczy" - wszystkie propozycje centralnie do "dupy". Napisałem max 70 pod butem no chyba że chcesz się wiecznie "ślizgać" na płaskiej narcie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jacor2 napisał:

Nie wiem dlaczego mi się zakodowała informacja że jesteś z podkarpacia. Mój błąd.

Sprawdziłem i w poście pierwszym wspominasz o Malta Ski więc Poznań?

Jak Zieleniec to  na pewno po otwarciu planuję jednodniowy wypad. (zależy kto pierwszy otworzy Zieleniec czy CG)

Jestem z Poznania ale że często bywam w Bieszczadach stąd propozycja.

Z Poznania jest także forumowicz @nikon255 z niezłym skillem na nartach. Ja do stolicy pyrlandii mam 130km (kierunek na północ od mojej mieściny). 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Z Poznania jest także forumowicz @nikon255 z niezłym skillem na nartach. Ja do stolicy pyrlandii mam 130km (kierunek na północ od mojej mieściny). 
 

Dzięki, ale ten sezon chyba na straty. Dorobilem sie drugiego bombelka i jak pojezdze ze 3 dni, to pekne z radosci 😂 kolekcji nart powiekszac nie zamierzam. Buty mam. Takze nuda. Bede sie odzywac gdybym gdzies ruszal. Pewnie @Bruner79 tez bedzie 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wickerman napisał:

Raczej nic nie wybiorę. Bo za dużo tych informacji sprzecznych . Jedni proponują SL , drudzy narty długie AR/AM .. sam już się gubię w tym wszystkim. 

Moim zdaniem wez volkl racetiger rc 170cm lub podobne z grupy. Cos uniwersalnego. Tak jak @Adam ..DUCH powiedział max 70mm pod butem. Wrzuc jak cos znajdziesz.

Jesli niekoniecznie nowe, popatrz tutaj. Raczej fajne narty maja uzywane. Kolega bral fischery rc i sa ok. Ja bralem nowe i facet ma fajne podejscie do klienta.

https://skirace.pl/strona-glowna/1964-10490-narty-volkl-racetiger-rc-uvo-2022.html#/22-dlugosc-170_cm

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, nikon255 napisał:

Dzięki, ale ten sezon chyba na straty. Dorobilem sie drugiego bombelka i jak pojezdze ze 3 dni, to pekne z radosci 😂 kolekcji nart powiekszac nie zamierzam. Buty mam. Takze nuda. Bede sie odzywac gdybym gdzies ruszal. Pewnie @Bruner79 tez bedzie 😁

Gratulacje.

Te trzy dni na nartach zawsze można spożytkować na CG. Warto się tam spotkać na stoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 15:15, wickerman napisał:

Dobrze wiedzieć to może na Zieleniec się w tym sezonie razem zgadamy . Mogę Cię zabrać po drodze. Często też będę na Malcie pewnie tak na szybki wypad potrenowania, ale tylko jak będzie w opór śniegu bo na tych szczotach to narty można poharatać.

Dziękuję z propozycję lecz gdy wybieram się na jednodniowy wypad do Zieleńca to obowiązkowo muszę zabrać córki. Nie wybaczyły by mi gdybym sam się wyrwał. 

Ale może kiedyś na stoku się spotkamy. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 16:14, KrzysiekK napisał:

@wickermanmnie zabije bo Mu znów wątek rozjeździemy ale ... Zbieram ludzi z Podkarpacia do towarzystwa na nartach ... Gromadzyn, La worta, bieszczad.ski, kiczera.ski to moje rejony. Miło mi będzie poznać kolegę i umówić się na wspólne jazdy... Pozdrawiam i już nie przeszkadzam w wątku.

A co jak Ty to i ja zrobię mały off.

Jeżeli warunki pogodowe pozwolą to od 26 grudnia będę w Bieszczadach.

Bieszczad.ski nie znam bo to nowa stacja ale w tym roku się tam wybiorę bo wygląda obiecująco i będę miał bliżej. Częściej bywam w Gromadzyniu.

Jak będę na miejscu to się odezwę.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wickerman zmienił tytuł na Fischer vs Elan ..

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...