Skocz do zawartości

Góra Kamieńsk


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Info z ich strony:

 

W czwartek 18.01.2018r.  uruchomiony zostanie maly wyciąg talerzykowy BACHLEDA i trasa nr 3 dla początkujących . Ośrodek czynny od 9.00 do 21.00 .Przy korzystnych warunkach pogodowych kontynuowane będzie naśnieżanie trasy nr 1 . Zapraszamy .

 

Ale odnośnie naśnieżania, to widać że firma jest państwowa. Wczoraj był minus, a chodziła jedna armatka z tego co na kamerze widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z ich strony:

 

W czwartek 18.01.2018r.  uruchomiony zostanie maly wyciąg talerzykowy BACHLEDA i trasa nr 3 dla początkujących . Ośrodek czynny od 9.00 do 21.00 .Przy korzystnych warunkach pogodowych kontynuowane będzie naśnieżanie trasy nr 1 . Zapraszamy .

 

Ale odnośnie naśnieżania, to widać że firma jest państwowa. Wczoraj był minus, a chodziła jedna armatka z tego co na kamerze widziałem.

Z tym ośrodkiem to ogólnie jest ciekawie - jak ludzie psioczą to wyłączają np. komentarze albo kamerę. 

 

Ludzie bardzo często wytykają im że nie śnieżą pomimo warunków - wtedy są wykręty i wyłączanie kamer... komuna w poziomie hard. 

 

 

Tam są permanentne problemy z zarządzaniem i brak pomysłu na ośrodek - Wystarczy zbiornik na wodę z 40 tys m3 , 20 armatek nie zaś muzeum.  Tutaj mają jakieś lance które ktoś im wcisnął - temat ok ale jak jest -7 -12 a nie -4 przez 5 dni..  Generalnie podejście powinno być takie - mieć wodę i armatki aby w ciągu max 5 dób móc sypać non stop ze wszystkich armatek pełną wydajnością. Tymczasem są opowieści że się nie da, że nie można... otd.. Beskid Kurza Góra  i parę innych stoków pokazują że jak się chce to można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lipa jest z tym. Jakby trochę zainwestowali, to ten ośrodek spokojnie mógłby być otwarty kilkadziesiąt dni w sezonie, ale warunkiem jest możliwość bardzo szybkiego naśnieżania tras, aby wykorzystać sprzyjające warunki.

Od otwarcia ośrodka kilkanaście lat temu nie zmieniło się właściwie nic, nawet niezbyt wygodny system skipassów, które są na sztywno przypisane do danej godziny. Z drugiej strony cena chyba też się nie zmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pod K2 tłok, a Korona Warszawy już dawno zdobyta mój wybór padł na Górę Kamieńsk. Zdecydowałem się na styl, lekki alpejski, choć buty i narty ciezkie, zjazdowe. Kusiło mnie by w połowie drogi założyć obóz pośredni i zdrzemnac się nieco, wszak orczyk jeszcze nie ruszył ale odparlem pokusę. Nie będę dzielił się z wami mrozacymi krew w żyłach detalami, może dlatego, że takowych nie było... Choć zaraz, raz bym się w rów wykopyrtnal ale ustal jak Stoch wczoraj po skoku. Jakie bylo moje rozczarowanie jak na szczycie dojrzałem jakieś ślady. Czyżbym nie byl pierwszym smialkiem, który stanął na Górze Kamieńsk zima? Okazało się że to ślad gasienicy. Ruszyłem w dół, w sumie jechałem tam gdzie mnie narty powiozly. Gdy zjechałem szczęśliwie na dół, już czekała na mnie główna nagroda za pierwsze zimowe wejście na Górę Kamieńsk. Kolejni smialkowie wyposażeni w sprzęt skiturową zachęceni przykładem i nagroda ruszyli w górę. Po chwili wszyscy gremialnie ruszyli w górę...

PS chciałbym podziękować sponsorom tej ryzykowne ekspedycji, przede wszystkim mojej mamie, następnie firmie Rossignol oraz Audi, z kolei konkurencyjnej firmie Spyder nie dziękuję!

Załączone miniatury

  • DSC_0284.JPG
  • DSC_0285.JPG
  • DSC_0290.JPG
  • DSC_0313.JPG
  • DSC_0316.JPG
  • DSC_0325.JPG
  • DSC_0327.JPG
  • DSC_0333.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...