Skocz do zawartości

Góra Kamieńsk


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja również dzisiaj śmigałem po górze Kamieńsk między 13 a 20.30 i muszę powiedzieć, że po 17 przechodzi ochota na jakiekolwiek śmiganie - w kolejce trzeba stać 10 minut, zjazd trwa przy rekreacyjnej jeździe max. 2 minuty o ile ktoś wcześniej nie zgubi zębów na nierównościach tudzież lodzie. Jeśli ktoś lubi ćwiczyć jazdę po muldach - polecam. Przykład: dziś przy większej prędkości lawirując w tłoku po 3 podbiciu na muldzie narty zostały w śniegu a ja wylądowałem jakieś 15 metrów od nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc policzmy. Zakładamy, że jesteśmy na nartach 5 godzin. Ty na każde 10 minut, 9 spędzasz na wyciągu a 1 minute na zjeździe. W godzinie robisz 6 cyklów, co daje 6 minut jazdy na godzinę a więc razem 30 minut jazdy w 5 godzin. Ja jadę 9 minut na wyciągu a zjeżdżam 6 minut. W godzinę robię 4 cykle, co daje 24 minuty jazdy w godzinie a więc 120 minut przez 5 godzin. Kto więcej pojeździł na nartach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Orientujecie się.

Czyżby delikatnie zmienili stok ?

Zawsze na mapkach było że obydwa do połowy są czerwone:

1. http://sport.freesty..._1512280060.jpg

 

A teraz na prawej stronie taka zmiana ?

2. http://gorakamiensk....ry_Kamiensk.jpg

 

??

Cześć

He he czerwona trasa w tych rejonach jest raczej mitem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździcie.

Nartowałem tam dzisiaj. Od rana spoko, potem ludzi przybywało. Trasa nr 1 przygotowana dobrze. Niestety, przy braku trasy nr 2, nieco ciasno na niej było. Brak drugiego talerzyka skutecznie zwiększał tłok. Śnieg zmrożony, dobry. Warto być ok 9.00 i kupić karnet dzienny tzn. do 13,30 za 40 zł. Do 11.oo kanapa chodzi bez kolejki i można poszaleć potem trochę ludzi  przybywa, ale czekania nie było więcej jak 10 minut.  W knajpie na dole, pierwsza od wejścia, tradycyjnie obsługa do bani. Dwie dziewczyny miotają się bez pojęcia a zamówienie kawy trwa 15 minut. Otrzymanie drugie tyle. Lepiej spróbować w innym punkcie. Sama kawa ohydna, nie dałam rady wypić. :angry:

Niestety, jedna interwencja ratownicza, widziałem, jak dziewczynie zakładają szyny na nogę, ale nie wiem, co się stało.

Szykuje się na piątek, zanim się ociepli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Górka zaliczona w sobotę i niedziele .Fajnie się jeździło tylko ciasno na stoku bo czynna węższa trasa a szeroka tylko od połowy.Obsługa nie źle kładzie lachę bo o ile stok rano był zrobiony okej to podjazdy do bramek to lodowe kocie łby  i taśma na górze  też pozostawiała wiele do życzenia.Niestety   w sobotę i niedziele były wypadki ,chyba złamania ale tylu amatorów to dawno nie widziałem .Po 17 ktoś rozpiął siatki zabezpieczające i można było przejeżdżać w górnej części na szerszą stronę .Tam czekały spore hałdy śniegu , lodowisko i dwa poprzeczne rowy które nie  jednego pokonały

 

Podobało mi się że w niedziele rano rozstawili barierki rozdzielające podejścia do bramek,że podchodziło się z dwóch stron w dwóch rzędach,bez tego ludzie pchali się na siebie jak za darmowymi choinkami

 

Albo mi się wydawało albo stoi nowy sprzęt do naśnieżania,pomarańczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem warunki bardzo dobre. Na górze mgła ale nie taka, żeby wpływała na prędkość jazdy. Kolejka do krzesła <5 min do orczyka praktycznie z marszu. Po 19 nawet na krześle prawie bez czekania. Niestety dzisiaj trochę deszcz miał padać ale miejmy nadzieję,  że stok przetrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dzięki, obadam :)

Największy problem z kamieńskiem to jego nieudolne zarządzanie...  Obecnie aby się liczyć w takich warunkach należy mieć mozliwość naśnieżenia dobrymi  armatkami stoku w ok 3 dni tj jest poniżej 3-4*c i jazda z armatami automatycznymi w ilości 30 sztuk. Nie ma znaczenia czy będa pilować 6 armatek przez 1,5 tygodnia czy 25 przez 3 dni. Prąd zużyją ten sam. Wody jest od groma (kopalnia). Jakoś beskid jest w stanie naśnieżyć stok w kilkadzieisąt godzin, białka też.  lance na nizinach to porażka...   Efekt jest taki że mając np 12 h mrozu można takim setem istotnie poprawić stok a mając 6 armatek i lance można popłakać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...