Skocz do zawartości

Góra Kamieńsk


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze w kwestii fajnych górek w pobliżu, dziś rozmawiałem na kanapie z gościem i powiedział mi ciekawą rzecz, otóż po drugiej stronie kopalni, patrząc z Kamieńska powstaje kolejna "górka". Tym razem kopalnia celowo usypuje ziemię pod konkretny ośrodek narciarski, ma to być ponoć 1500 metrów zjazdu i infrastruktura powstaje od podstaw pod narty. Góra Kamieńsk zaś ma zostać sprzedana. Brzmi obiecująco, jak widać nieźle się im musi opłacać zimowy interes skoro od podstaw budują tak poważną górkę. Otwarcie planowane najpóźniej za 2 lata ;)

To samą opowieść słyszałem jadąc na kanapie z pewnym gościem rok temu. Może to ten sam facet :) . Nie potraktowałem tego wtedy zbyt poważnie. Ot jakiś gościu - bajkopisarz :) Na Kamieńsk wybieram się jutro tj. piątek 17.12.

Użytkownik Hultaj edytował ten post 16 grudzień 2010 - 01:27 niedokończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samą opowieść słyszałem jadąc na kanapie z pewnym gościem rok temu. Może to ten sam facet :) . Nie potraktowałem tego wtedy zbyt poważnie. Ot jakiś gościu - bajkopisarz :) Na Kamieńsk wybieram się jutro tj. piątek 17.12.

Tyle, że to prawda, sypią Szczerców, że aż huczy! Plan jest 1000 m na czerwono :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w niedziele o 15.30 (przejazdem a nie na nartach). Ludzi bardzo dużo i bardzo ciasno na stoku, kolejki do obu wyciągów na jakieś 10 minut i wszyscy wpuszczeni na jedną trasę pomiędzy wyciągami. Przygotowanie trasy z dołu wyglądało w miarę OK. Druga trasa ma być otwarta dopiero na święta. Podsumowując - w weekend tam nie pojadę na pewno, w bieżącym tygodniu w dzień roboczy być może tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Relacja z minionego weekendu. Ludzi sporo ale nie ma co się dziwić ... Ktoś tu słusznie napisał, że góra górki jest mało zadbana i to akurat prawda. Przy zejściu z kanapy przeciery oraz mnóstwo małych kamyczków w śniegu na szczycie górki. Może któremuś z serwisów zależy na dorobieniu w uzupełnianiu ślizgów ... hehe (bez komentarza) Generalnie lód z pokrywą śniegu. Jak komuś to nie przeszkadza polecam.

Luźne kamyczki na stoku nie zrobią ślizgowi krzywdy większej niż gruda lodu, chyba, że będziemy sie starali. Jak sie o tym pisze powinno sie o tym widzieć. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmiesne. Byłem w Kamieńsku 2x w zeszłym tygodniu. Warunki idealne, mróz pełną gębą od wielu dni, stok naśnieżony i idealnie przygotowany a tu ZONK. Otwarta tylko jedna trasa ???!!! -Dlaczego ? Na to pytanie panowie z obsługi nie bardzo umieli sensownie odpowiedzieć. -A kiedy ? "No panie, pewnie dopiero w styczniu. Jeśli dalej będzie zima trzymać." :o -Słyszę w odpowiedzi. Jest taki wątek o absurdach na polskich stokach. Oto jeden z nich i chyba tam powinien trafić mój post. Ci którzy odwiedzili ośrodek w tym czasie wiedzą o czym piszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dziś rano stok dobiły kłady z pontonami:mad: stąd te przeciery na środku. Druga trasa chyba została oszczędzona. Dzwoniłam dzisiaj koło 13-tej. Miła pani powiedziała, że jeśli będzie poniżej zera to zaczną naśnieżać. Niestety prognozy nie są optymistyczne. Będę dzwonić jutro. Do 17-tej można się dowiadywać. Po południu napisze czego się dowiedziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy intensywnie naśnieżali, może jednak coś z tego będzie? Temperatura dziś na małym minusie, jest więc szansa że śnieg się utrzyma. O ile znowu nie wpuszczą kładów, czołgów, tabunu koni czy innego ciężkiego sprzętu :/ Załączam zdjęcie z 6,44. Dwa ratraki naprawiają szkody z wczoraj. Dołączona grafika Będę informować na bieżąco o sytuacji. Swoją drogą to ich strona to totalna porażka, nieaktualne informacje, kamery nie działają jak należy. Jak widzę to mnie krew zalewa. Maleńkie stoczki mają lepiej zrobione strony, z kilkoma kamerkami i bieżącymi informacjami.

Użytkownik luzka13 edytował ten post 28 styczeń 2011 - 06:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja ze strony Kamieńska: "Ośrodek Góra Kamieńsk Informuje, że od dnia 29 stycznia (sobota) zostaje uruchomiony stok narciarski Góra Kamieńsk. Czynne będą trasy zjazdowe nr 1 i nr 3 oraz kolej linowa krzesełkowa i wyciąg orczykowy mały." Cały dzień śnieżą i nie wpuszczają nikogo, szansa jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po burzliwej dyskusji, i wielogodzinnym obserwowaniu obrazu z kamerki, postanowiliśmy zaryzykować pojechać jutro do Kamieńska. Będziemy od samego rana do 17,30. Ja z mężem w zielono-szarych kurteczkach, kolega w czerwono-czarnej, ja biały kask i login naklejony z tyłu. Kto mnie pozna, niech się nie wstydzi :D Relacja będzie późnym wieczorem. Dojazd do domu troszkę nam zajmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy, widzieliśmy, doświadczyliśmy. Warunki na 4-, ogólnie nie takie złe jak się spodziewaliśmy. Czynna była tylko 2 trasa, całkiem poprawnie przygotowana, jak na stok całkowicie naśnieżony sztucznie. Były miejscami małe przetarcia, górna część trasy OK. Oczywiście tradycyjnie kamienie w okolicy przetarcia ale nie było tego tak strasznie dużo. Narty nam się nawet nie zadrapały. Niestety tłok. I nie pod samym wyciągiem, tam zazwyczaj kolejka na ok 2 do 4 min, ale na trasie. Zaczęły się ferie i szkółek na stoku było po prostu nie do policzenia. Trasa nr 2 jest za wąska na taką ilość narciarzy. Trzeba było bardzo uważać na amatorów. Największa kolejka była oczywiście koło 13-tej i wtedy stało się dłużej. Nadal jest mróz i cały czas śnieżą. Wałowali wyprodukowany śnieg na trasie nr 1 ale czy ją w niedzielę otworzą tego nie wiem. Ogólnie wyjazd zaliczamy do udanych. Najeździliśmy się, cudowna pogoda i widoki zrekompensowały tłok i niedogodności. Zdjęcia z dzisiejszej wyprawy TUTAJ

Użytkownik luzka13 edytował ten post 29 styczeń 2011 - 20:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...